Pasaulē: Putins brīdina par haosu, ja Rietumi atkal uzbruks Sīrijai 17 komentāri
 
Pasaulē

Putins brīdina par haosu, ja Rietumi atkal uzbruks Sīrijai

 
AP/Scanpix

Jauni Rietumu uzbrukumi Sīrijai var izraisīt haosu starptautiskajās attiecībās, Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien sacījis telefonsarunā Irānas kolēģim Hasanam Ruhani.

Kā pavēstīja Kremļa preses dienests, Putins un Ruhani telefonsarunas gaitā apmainījušies viedokļiem par situāciju, kāda izveidojusies pēc ASV un to sabiedroto raķešu trieciena Sīrijas teritorijā.

"Tika konstatēts, ka šī prettiesiskā akcija rada nopietnu kaitējumu politiskā noregulējuma procesam Sīrijā," teikts preses dienesta paziņojumā.

"Vladimirs Putins cita starpā uzsvēra - ja šādas darbības, kas tiek īstenotas, pārkāpjot ANO statūtus, turpināsies, tas neizbēgami novedīs pie haosa starptautiskajās attiecībās."

ASV, Francija un Lielbritānija, reaģējot uz apsūdzībām par Dumā, netālu no Damaskas, 7.aprīlī notikušo ķīmisko uzbrukumu, sestdien īstenoja bezprecedenta raķešu triecienu Sīrijai.

Putins vēl sestdien "ar vislielāko stingrību" nosodīja rietumvalstu uzbrukumu, ko viņš raksturoja kā "agresijas aktu pret suverēnu valsti, kas cīņā ar terorismu atrodas pirmajās līnijās".

Rietumvalstis apgalvo, ka uzbrukumā Dumā 7.aprīlī esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija kategoriski noliedz, ka šāds uzbrukums būtu noticis, skaidrojot, ka vēstis par it kā notikušo uzbrukumu izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu uzbrukumu Sīrijai.

Svētdien Dumā izmeklēšanu sāk starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) inspektori, pavēstīja Sīrijas ārlietu ministra vietnieks Aimans Susans. Izmeklēt apsūdzības par ķīmisko uzbrukumu Dumā OPCW uzaicināja Sīrijas valdība.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Komentāri [17]
#
Raimonds 15.aprīlis 2018 21:57 atbildēt
Es esmu vecuma plānprātības mākts idiots. Pierādījumus? Lūdzu. Laiku atpakaļ es pat veselas 2 protēzes noriju brēkdams, ka NATO tanku kāpurķēžu žvadzoņa Baltijā man neļauj gulēt pa naktīm, ka NATO urīna straumes jau pārpludinājušas visu Latviju. Izrādās, ka Aliansei Baltijā ir kopumā aptuveni 32 000 karavīru, kamēr Krievijai šā reģiona tuvumā - 78 000 karavīru, bet tanku attiecība ir 129 pret 757. 16 NATO zaldāti pret 39 krieviem, 1 NaTO tanks pret 5 krievu. Kas tad te kam gatavojas uzbrukt? Nu kauns pa visu seju. Šitā izblamēties!
Visa mana sajūsma vējā..... Kas man atmaksās ..... norītās protēzes.....un medicīniskos izdevumus par to izņemšanu...... :(((((((
 
#
izskatās ka » Raimonds 15.aprīlis 2018 23:38 atbildēt
pats sev liecies baigi asprātīgs, ībli?
 
#
Raimonds » izskatās ka 16.aprīlis 2018 0:15 atbildēt
Jā un mans boss arī tā domā. Viņš mani sauc par raimondu voldemaroviču un sēdna sev klēpī. Kailu. Pats arī viņis ir pliks. Dīvains tas kremļa zoofils, bet mīl gan mani.
 
#
Edžus 15.aprīlis 2018 21:20 atbildēt
Kartējā huiņa..iemesls kapēctas notiek..es domaju ka kads ir auzās..un censas iznīcināt aizdeveju..
 
#
Jugends 15.aprīlis 2018 20:24 atbildēt
Tramps malacis. Sen bija laiks šo cilvēkindētāju režīmu likvidēt un visas ražotnes un noliktavas likvidēt. Precīzi trāpīts pa visiem 3 mērķiem: zinātniski pētniecisko centru, kas izstrādā ķīmiskos ieročus, noliktavu kur glabātas vielas un komandpunktu. Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēma Sīrijā nekādas aktivitātes neizrādīja, bet pēc uzbrukuma beigām Sīrija izšāva 40 raķetes "pēc piena". Neviena amerikāņu lidmašīna un raķete netika pārtverta. Pundurpērtiķis Pļūtins var tikai sev biksēs pļūtīt!
 
#
nu tak » Jugends 15.aprīlis 2018 23:39 atbildēt
dumš kā zābaks.
 
#
Selekts 15.aprīlis 2018 19:37 atbildēt
Bombardējot sabombardēto, zaudējumi ir niecīgi. No kā taisīs dolāru?
 
#
de Soto 15.aprīlis 2018 19:35 atbildēt
Vladimirs Putins cita starpā uzsvēra - ja šādas darbības, kas tiek īstenotas, pārkāpjot ANO statūtus, turpināsies, tas neizbēgami novedīs pie haosa starptautiskajās attiecībās.
 
#
de Soto » de Soto 15.aprīlis 2018 19:41 atbildēt
Jauni Rietumu uzbrukumi Sīrijai izraisīs haosu starptautiskajās attiecībās
 
Skatīt visus 17 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers