Pasaulē: Kasparovs atklāj, kā iespējams sakaut Putinu 20 komentāri
 
Pasaulē

Kasparovs atklāj, kā iespējams sakaut Putinu

 
AP / Scanpix

Krievijas prezidenta Vladimira Putina krišanu var izraisīt tikai "ģeopolitiska sakāve", nevis protesti paša valstī, uzskata pazīstamais Kremļa kritiķis bijušais pasaules šaha čempions Garijs Kasparovs.

"Krievija ir personīga diktatūra, kas atklāti sevī uzņem daudzus fašistiskās ideoloģijas elementus un uzbrūk kaimiņiem," intervijā laikrakstam "Los Angeles Times" sacīja Kasparovs. "Izbeigt šo diktatūru ar balsošanas palīdzību nevar. Totālā kontrole pār visu un turēšanās pie varas Krievijā ir sasniegusi tādu punktu, kad diez vai var gaidīt sabiedrības sacelšanos, kas novestu pie režīma nāves, ja vien pats režīms nevājināsies ģeopolitiskas sakāves rezultātā."

Putina režīma krahs ir neizbēgams, bet tas nenozīmē, ka Krievijā nākamajā dienā radīsies pārstāvnieciska demokrātija, norādīja opozicionārs.

"Es varu garantēt - kamēr Putins būs pie varas, nekas nenotiks," sacīja šaha lielmeistars. "Pozitīvu izmaiņu nebūs. Turklāt mēs redzam diktatoru paranoiķi, kurš arvien vairāk bažījas par savu fizisko drošību. Atšķirībā no pagātnes diktatoriem viņš tur pirkstu uz kodolpogas. Vismaz pēdējo mēnešu laikā bija dzirdams, kā viņš domā par kodolkonfliktu iespējām. Viņš ir nonācis līdz tādam punktam, kad viņš vairs neredz pasauli, kurā viņš nebūtu pie varas. Tas ir ļoti bīstami."

Izeja rodama, ja tiek sagrauts oligarhu, kas ir ieinteresēti savu sakaru ar Rietumiem saglabāšanā, atbalsts Putinam. "Rietumu pasaule var stāties pretī šai ļoti bīstamajai notikumu attīstībai, tikai izdarot tā, ka dažiem no viņa visbagātākajiem līdzgaitniekiem nākas izvēlēties starp savām personīgajām interesēm un bagātību turēšanu aiz Krievijas robežām, no vienas puses, un lēmumu pieņemšanu par to, vai viņi grib pildīt Putina noziedzīgās pavēles, no otras," skaidroja Kasparovs.

"Mēs varēsim redzēt šķelšanos starp Putinu un Krievijas eliti tikai tad, ja brīvā pasaule tiešām nodemonstrēs politisko gribu cīņai par mūsu vērtībām un izdarīs tā, lai atbilde uz jebkuru uzbrukumu mūsu interesēm - vēlēšanām Amerikā, vēlēšanām Eiropā, vai arī, pasarg' Dievs, Amerikas energosistēmai - būtu satriecošs," uzsvēra Kasparovs.

Komentāri [20]
#
kaka 22.marts 2018 15:08 atbildēt
Katrs vārās kam nav slinkums.
 
#
Raimonds 22.marts 2018 14:36 atbildēt
Tikai idioti var domāt, ka Krieviju ir iespējams nolikt uz ceļiem .. :)
Krievija arvien vairāk pozicionē sevi kā pasaules līderis .. bet vecajos un sapuvušajos Rietumos tas izraisa panikas lēkmes .. :))
 
#
de Soto » Raimonds 22.marts 2018 15:15 atbildēt
Patieshaam, trolli RaimondKlaudijMirga. Kaadeelj likt uz celjiem to, kas staav veezii ? -smiin-
 
#
īpaši stulbs 22.marts 2018 14:00 atbildēt
Lai izaicina uzspēlēt šahu!
 
#
Selekts 22.marts 2018 13:43 atbildēt
:) 1943. gada Teherānas Sadraudzības līgums joprojām ir spēkā. Par to, lai neizzustu verdzības un koloniālā (tagad neokoloniālā) sistēma, KOPĪGI RŪPĒJAS PSRS (Krievija, kā mantiniece), ASV un UK. Pārējais ir politisks teātris tautas šķelšanai.
 
#
izbijis šahists 22.marts 2018 13:41 atbildēt
un caurkritis politiķis , izlidis no pagaldes bezpecibā rej
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers