Pasaulē: Cukerbergam liek skaidrot "Facebook" lietotāju datu izmantošanu 1 komentāri
 
Pasaulē

Cukerbergam liek skaidrot "Facebook" lietotāju datu izmantošanu

 
Reuters/Scanpix

Lielbritānijas parlamenta komiteja otrdien uzaicinājusi uzņēmuma "Facebook" vadītāju Marku Cukerbergu personiski paskaidrot komitejai apgalvojumus, ka miljoniem "Facebook" lietotāju dati ievākti politiskām kampaņām.

Deimiens Kolinss, kurš vada britu parlamenta Kultūras, mediju un sporta komiteju, nosūtīja vēstuli Cukerbergam, aicinot izklāstīt savu versiju par "šo katastrofisko procesa kļūdu".

Komiteja izmeklē "viltus ziņu" izplatīšanos, un komitejas locekļi pagājušajā mēnesī apmeklēja Vašingtonu, kur tikās ar amatpersonām no "Facebook" un kompānijas "Twitter".

Pastāv aizdomas, ka britu uzņēmums "Cambridge Analytica" ievācis aptuveni 50 miljonu "Facebook" lietotāju datus, lai izmantotu tos ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņā 2016.gadā.

Pēc laikrakstu "Guardian" un "The New York Times" pēdējās pāris dienās publicētās informācijas komiteja vēstulē Cukerbergam lūdza viņu ierasties uz komitejas sēdi un sniegt mutisku liecību.

"Komiteja ir vairākkārt jautājusi "Facebook", kā uzņēmumi iegūst (..) datus no viņu vietnes, un, sevišķi, vai dati iegūti bez viņu piekrišanas," norādīts vēstulē, piebilstot, ka "Facebook" darbinieku sniegtās atbildes maldinājušas komiteju un tajās nav pievērsta pienācīga uzmanība šai problēmai.

Vēstulē pausta cerība, ka Cukerbergs piekritīs sniegt paskaidrojumus, un atbildes sniegšanai dots laiks līdz 26.martam.

Komentāri [1]
#
gatis 20.marts 2018 23:32 atbildēt
Kur tad krievu troļļi,izrādās Cukerbergs un Co.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers