Pasaulē: Turcija pieprasa ES pildīt solījumu un dot 6 miljardus eiro 3 komentāri
 
Pasaulē

Turcija pieprasa ES pildīt solījumu un dot 6 miljardus eiro

 
AP/Scanpix

Turcija pieprasīs Eiropas Savienībai (ES) visus sešus miljardus eiro, ko Brisele solījusi palīdzībai sīriešu bēgļiem, pirmdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans.

Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā paziņoja, ka gatavo novirzīt bēgļu apgādei un uzturēšanai Turcijā vēl trīs miljardus eiro, jo sākotnēji piešķirtie trīs miljardi pagājušajā gadā jau tikuši iztērēti.

Nauda tiek piešķirta 2016.gadā noslēgtās Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās ietvaros, saskaņā ar kuru Ankarai tiek piešķirta palīdzība apmaiņā pret imigrantu plūsmas apturēšanu ceļā uz Eiropu.

"Jūs nevarat spēlēties ar mūsu lepnumu," paziņoja Erdoans, apgalvojot, ka Ankara saņēmusi tikai 850 miljonus eiro no pirmajiem trim miljardiem, kas tika solīti.

Prezidents norādīja, ka Turcija sniedz palīdzību, tostarp nodrošina izglītību un veselības aprūpi, vairāk nekā trīs miljoniem sīriešu bēgļu.

Plānots, ka Erdoans tiksies ar ES amatpersonām 26.martā Bulgārijā.

Komentāri [3]
#
O.Benders 20.marts 2018 14:13 atbildēt
Kakije ģeņģi?
 
#
Selekts 20.marts 2018 7:35 atbildēt
Kam tad vēl Austrumeiropā nav pacēluši cenas...
 
#
Mass sunīc 20.marts 2018 6:35 atbildēt
Mellie Turcijā norauž 3 mijardus gadā ! un cik miljardus pagrūžam pa visu pārējo Eiropu? Ziniet, nofraktējiet par miljardu kuģus un algotņu divīziju muslimu konvojēšanai atpakaļ uz šo roģinām, gada laikā tīra Eiropa un ekonomija ne pa jokam!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers