Pasaulē: Somija ir pasaulē laimīgākā valsts; igauņi ir nelaimīgāki par mums 9 komentāri
 
Pasaulē

Somija ir pasaulē laimīgākā valsts; igauņi ir nelaimīgāki par mums

 
pixabay.com

Somija ir pasaulē laimīgākā valsts, bet Latvija ierindojas 53.vietā, secināts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ikgadējā ziņojumā "The World Happiness Report", kas trešdien publiskots Vatikānā.

Somijai laimes ziņā uz pēdām seko Norvēģija, Dānija, Islande un Šveice.

Laimīgāko valstu desmitniekā iekļuvušas arī Nīderlande, Kanāda, Jaunzēlande, Zviedrija un Austrālija.

Savukārt par nelaimīgākajām valstīm atzītas Burundi, Centrālāfrikas Republika, Dienvidsudāna, Tanzānija un Jemena.

Vācija ierindojas saraksta 15.vietā, trīs vietas augstāk par ASV, bet Krievija 59.vietā.

Latvija iekļuvusi reitinga 53.vietā, laimes ziņā ierindojoties starp Rumāniju un Japānu.

Igaunija atrodas saraksta 63. vietā, bet Lietuva - 50.vietā.

156 valstis vērtētas, pamatojoties uz vairākiem faktoriem, tostarp ņemot vērā iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju, paredzamo veselīgas dzīves ilgumu, pastāvošo sociālā atbalsta sistēmu un korupcijas līmeņa uztveri.

Amerikāņu ekonomists Džefrijs Sakss, kurš piedalījās ANO ziņojuma veidošanā, norādīja, ka laimes reitingā ASV pozīcija krītas, ko viņš daļēji skaidroja ar epidēmisko aptaukošanos, neārstētu depresiju un citām iedzīvotāju veselības problēmām.

ANO pirmo reizi publicēja "The World Happiness Report" 2012.gadā. Šogad ziņojumā pirmo reizi atsevišķi aplūkots imigrantu laimes līmenis un secināts, ka tas lielā mērā sakrīt ar vietējo iedzīvotāju laimes līmeni.

Komentāri [9]
#
aivars 16.marts 2018 22:06 atbildēt
es stradaju Somijā ,jā tas patiesām ir ,viņi patiesā, ir laimīgi . Tāda dzīve kā tur nav ne Latvijā ne Igaunijā ,tur patiešām par cilvēku domā sakot ar darba laikiem un beidzot ar labajiem ceļiem- infrastruktūru un gan ar algām un ar nodoļu sistēmu . Vis tur ir padomats par cilvēku ,tur it tads likums ka bez majokļa neviens nedrīkst palikt un tur dzīvokļu fonds ir augtā līmeni .
 
#
avs 15.marts 2018 16:42 atbildēt
Rupji meli . Igauņi dzīvo daudz labāk.
 
#
aivars » avs 16.marts 2018 22:08 atbildēt
nē tā nav maldīgs ieskats par Igauņiem nemaz tik labi viniem neiet atklati mes pat labak dzivojam algas zinā un visā pareja ,
 
#
es 14.marts 2018 21:36 atbildēt
Kā Valsts var būt laimīga? Var būt iedzīvotāji laimīgi dzīvo? Kāpēc?
 
#
Laimes luteklis 14.marts 2018 21:11 atbildēt
Latvijai droši ir jābūt par kādām 50-100 vietām zemāk, jo visi statistikas dati Latvijā tiek viltoti. 2015.gadā šajā pašā ANO ziņojumā Latvija bija 89.vietā, bet Igaunija un Lietuva ieņēma attiecīgi 73. un 56.vietu. Ja Igaunija tagad ir 63., Lietuva 50., bet Latvija 53(!), pēkšņi pakāpjoties par 46 vietām, te būtu jābūt paradīzei, salīdzinot ar Igauniju un Lietuvu! Bet ir taču nožēlojama mēslu bedre ar komunistu un čekistu okupācijas režīmu pie varas. Korupcija, sociālā joma, medicīna - viss ir di..sā. Šis nedabīgais cipars - pakāpšanās par 46 vietām divu gadu laikā skaidri parāda, ka statistikas dati Latvijā ir klaji melīgi un sagrozīti, lai visā pasaulē domātu, ka te ir nereāla laimes zeme, un cilvēki staigā nepārtraukti smaidīdami.
 
#
to Laimes luteklis » Laimes luteklis 14.marts 2018 23:30 atbildēt
statistiskie dati netiek viltoti, datus ir jāprot atrast un pareizi ..lasīt'', bet, lai to veiktu, jābūt loģiskai domāšnai, ar formālo izglītību vien nepietiek....jāzin arī konkrētas aptaujas metodoloģiju.... kādi jautājumi tiek uzdoti, lai noteiktu tavu laimīguma pakāpi....kā kaut kur jau viens komnetēja, kurš zināja šo jautājumu saturu, piemēram, ,,vai jums ir pieejams dzeramais ūdens?''
 
#
aha 14.marts 2018 21:07 atbildēt
kāpēc tad viņi tā dzer, ja tāpat ir laimīgi?
 
#
tak jau » aha 14.marts 2018 21:26 atbildēt
Tāpēc varbūt ir laimīgi , ka immer ķirsī...
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers