Pasaulē: EK noliedz Stambulas konvencijas slēptos mērķus 32 komentāri
 
Pasaulē

EK noliedz Stambulas konvencijas slēptos mērķus

 
Lauris Aizupietis/F64

Eiropas Parlamenta marta sesijas pirmā darbadiena izvērtās par 8. marta triumfa, Mātes dienas un seksa festivāla Pride sajaukumu. Dāmas debatēja par Eiropas Padomes Stambulas konvencijas lēno virzību, un galva par to tika mazgāta arī Latvijai.

Taču izrādās, mēs neesam nekāds kliedzošs izņēmums, par kuru kāds kaut ko padomās vai nosodīs ar diplomātisku izolāciju. No 28 Eiropas Savienības valstīm tikai 17 ir ratificējušas šo dokumentu. Līdz ar to Labklājības ministrijas mājaslapā lasāmais, ka tikai Latvija, Čehija un Bulgārija šim dokumentam nav pievienojušās, neatbilst patiesībai.

Cieņa tomēr izpaliek

Neatkarīgā jau vēstīja, ka Eiropas Padomes konvencija Par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu izraisījusi tik krasu pretreakciju, jo autori šai dokumentā ielikuši arī savus priekšstatus par seksualitāti un dzimumu identitāti. Tātad dokuments nerunā tikai par vardarbību, kā to apgalvo virzītāji.

Šobrīd visas ES valstis konvenciju ir parakstījušas, konceptuāli piekrītot, ka vardarbība pret sievietēm ir noziedzīga padarīšana, taču pretrunīgi tulkojumā satura dēļ noslēdzošo procedūru liela daļa atturas veikt. Arī Lielbritānija, kas šobrīd izstāšanās sarunu dēļ jau tāpat ir peramā zēna lomā. Un Bulgārija, kas ir Eiropas Padomes prezidējošā valsts, tā nule atsaukusi ratifikācijas projektu.

Kad vairākas radikāli noskaņotas feministes pēc kārtas plenārsēdē Bulgāriju nosodīja un dažādi apvainoja, runāt uzdrošinājās arī viens vienīgais vīriešu dzimuma parlamentārietis, bulgārs un teica: «Lūdzu izrādīt cieņu katras sabiedrības iekšējai kārtībai.»

Ko tur dara LGBT?

Tomēr nekāda cieņa izrādīta netika, un visas valstis, kas dokumentu neratificē, tika iztirzātas par kaitniecēm un sieviešu nīdējām, jo «ar uzbrukumu vienai sievietei iet bojā visas». Statistika no runas uz runu mainījās. Te katra trešā Eiropas sieviete ir cietusi no dzimumā balstītas vardarbības, te jau puse. Bet Eiropas Komisijas viceprezidents digitālā un vienotā tirgus jautājumos Andruss Ansips, kuram uzticēta taisnošanās par konvencijas nevirzīšanos, minēja 56% sieviešu pēc 15 gadu vecuma. Viņš arī piebalsoja dusmīgajām dāmām. Skaidroja, ka dokumentā nav nekādu zemūdens akmeņu, ka tas nerunā par atšķirīgu seksualitāti, neliek formulēt jaunu dzimumu migrantiem - transpersonām. Neliek precēties vīram ar vīru, un sievai ar sievu. Bet tad mikrofons tika ieslēgts parlamentārietei, kura specializējas sieviešu un LGBT tiesību jautājumos - zviedrietei Malinai Bjorkai, un izrādījās, ka vēršanās pret šo konvenciju tomēr ir vēršanās ne vien pret sievietēm un meitenēm, bet arī LGBT cilvēkiem. Jāpiebilst, ne tikai Latvija konvencijā un to pavadošajos dokumentos saskata konstitucionālas problēmas. Slovākijas premjers Roberts Fico paziņojis, ka šī konvencija ir pretrunā valsts pamatlikumam.

Tirdzniecībai arī ir dzimums

Eiropas Parlamenta vairākums šādās dalībvalstu iebildēs gan negrasās klausīties. Tas jau daudzkārt ir runājis un pieņēmis dažādas rezolūcijas par Stambulas konvenciju. Darīs to vēl, kamēr piespiedīs Eiropas Komisiju piespiest dalībvalstis. Atbildīgie ziņotāji Stambulas konvenciju pasludināja par ES politikas prioritāti numur viens. Un tas pats attiecas uz dzimumulīdztiesības problemātikas iekļaušanu ES tirdzniecības līgumos ar trešajām valstīm. Atbildīgā ziņotāja Eleonora Forenza vēstīja, ka jāpārstrādā līgums ar Čīli, iekļaujot atsevišķu nodaļu par sieviešu tiesībām. Kāda cita runātāja uzsvēra, ka jebkuram tirdzniecības līgumam jāveic ietekmes novērtējums no sieviešu un LGBT cilvēku interešu aspekta. Līgumi nedrīkstot iet pa priekšu cilvēktiesībām. Te gan jāatgādina, ka šīs rezolūcijas pēc savas dabas nav dalībvalstīm saistošas - taču parāda parlamenta nostāju konkrētos jautājumos. Eiropas Komisijas pārstāve atbildē gan arī neko konkrētu nesolīja. Komisija informēšot parlamentu par procesa virzību.

Komentāri [32]
#
kazlēns 14.marts 2018 12:56 atbildēt
EK, noliegt ka nav slēptu mērķu, ir tas vienkāršākais, nevis atvainoties, ka ir iznācis kaut kādus kāzus, kurā mēs kā EK neesam prēcīzi iedzilinājusos. Nepietiek ka eiropas konstiūcijā izsvīrtoj āt ka airopas savienība ir kristīga savienībā, tagad gribat legalizēt perversijas un zemiskumu eiropas savienības kā normu, pēc kurā visiem pārējiem ir jāvadās un jādzīvo. Tas ir EIropas savienības beigu sākums, un tās beigas būs ļoti sāpīgas.
 
#
NRA redakcijai 14.marts 2018 12:51 atbildēt
NRA redakcija, jūs pārkāpjat Latvijas Valsts likumus, atļaujot jūsu tīmekļa vietnē rakstīt nesaprotamā, svešā valodā. Lūdzu, nodrošiniet tolkojumu katram viedoklim vai viedokļa virsrakstam svešā valodā, vai arī izdzēsiet saraksti svešā, nevajadzīgā valodā.Par NRA redakcijas politiku tiks ziņots Tiesietu ministrijai.
 
#
Skeptikis 14.marts 2018 12:30 atbildēt
Homofobi māk lasīt starp rindām un vēl viņiem ir izteikta fantāzija,kura nav parastajiem cilvēkiem.Iespējams,ka liela daļa no homofobiem īstenībā ir biseksuāļi un tas viņos rada bailes par sevi.Tas ir ļoti cilvēcīgi saprotams,bailes ir spēcīgs dzinulis,bailēs cilvēki kliedz un protestē.
 
#
diskriminācija 14.marts 2018 11:29 atbildēt
laiks turpinās - un viss tiks pilnveidots. mēs dzīvojam 21. gadsimtā, cilvēka brīvības un demokrātijas gadsimtā. Un šodien Latvijā tieši tiek pārkāptas ASV un Anglijas demokrātijas likumi. Latvijā minoritāšu tiesības tiek diskriminētas, tads pats kā arī Asad Sīrijā.
 
#
Latvijas Satversme » diskriminācija 14.marts 2018 11:38 atbildēt
91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.
Vai to minoritāšu, kas ir zagļi-recidīvisti, izvarotāji, mētelīšu virinātāji, psihiski slimie, slimo pervesriju publiskie demonstrētāji u.c. TIESĪBAS TAGAD JĀUZSTĀDA AUGSTĀK PAR VISAS SABIEDRĪBAS?
 
#
milda » Latvijas Satversme 14.marts 2018 12:09 atbildēt
Jā, jā, tas ir to, ko viņi saka Kremli. Civilizētiem cilvēkiem nav problēmu ar to
 
#
taisniba » Latvijas Satversme 14.marts 2018 12:24 atbildēt
Ko tu melo, Kremļa troļļi
 
#
trakums 14.marts 2018 11:11 atbildēt
Nu padomju savienībā tādu šausmu nebija...kur mēs esam iestājušies,ārprāts.
 
#
Patiesībā » trakums 14.marts 2018 11:18 atbildēt
nez vai ievilšanu ar viltu, maldību un spaidiem var nosaukt par iestāšanos, kur ir Brīva un neatkarīga Latvija bez Centra diktāta, bez uzspiestiem migrantiem, bez uzspiestas slimīgu noviržu masveida propagandas?
 
#
a » trakums 14.marts 2018 18:15 atbildēt
esam iestājušies koloniju savienībā
 
Skatīt visus 32 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers