Pasaulē: Ķīmiķis: Krievija ar diviem gramiem indes ''Novičok'' var nogalināt uzreiz 500 cilvēkus 20 komentāri
 
Pasaulē

Ķīmiķis: Krievija ar diviem gramiem indes ''Novičok'' var nogalināt uzreiz 500 cilvēkus

 
AP / Scanpix

ASV dzīvojošais Krievijas izcelsmes ķīmiķis Vils Mirzajanovs, kas tiek uzskatīts par vienu no indīgās vielas "Novičok" izstrādātājiem, ir pārliecināts, ka Lielbritānijā Solsberi 4.martā notikušo uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam varēja sarīkot tikai Maskava.

Šīs nervus paralizējošās vielas sastāvu Krievija nav atslepenojusi, tāpēc nav iespējams, ka to būtu varējusi izmantot kāda cita valsts, intervijā, kas otrdien publicēta britu izdevumā "The Telegraph", sacīja Mirzajanovs.

Krieviju 1995.gadā pametušais zinātnieks, kurš tagad dzīvo ASV Ņūdžersijas štatā, uzskata, ka Lielbritānijas teritorijā ievesti divi nekaitīgi komponenti, kas ir nepieciešami vielas "Novičok" pagatavošanai, bet jau tur tie savienoti aerosola baloniņā.

"Tikai desmit grami šīs vielas jau ir daudz. Vasaras laikā ar diviem gramiem pietiktu, lai nogalinātu 500 cilvēkus," Mirzajanova teikto citē izdevums.

Ja Skripaļs un viņa meita tiešām saindēti ar "Novičok", viņiem nav nekādu izredžu uz izveseļošanos, sacīja zinātnieks.

"Šie cilvēki ir aizgājuši - vīrietis un viņa meita. Pat ja viņi izdzīvos, viņi neatlabs," viņš uzsvēra, piebilstot, ka "Novičok" ir vismaz "desmit reizes spēcīgāks nekā jebkura cita zināmā indīgā viela".

Vienlaikus Mirzajanovs pauda bažas, ka šīs vielas iedarbībai varēja tikt pakļauti vēl "krietni vairāk cilvēku".

Mirzajanovs 26 gadus strādājis Valsts Organiskās ķīmijas un tehnoloģiju zinātniski pētnieciskajā institūtā, kas PSRS bija galvenais ķīmisko ieroču ražošanas militārais centrs, norāda "The Telegraph". Institūtā viņš vadījis pretizlūkošanas nodaļu.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau pirmdien atzina, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu "ļoti iespējams" ir atbildīga Krievija.

Pēc Mejas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.

Meja devusi Krievijai laiku līdz otrdienas vakaram izskaidrot viņu saindēšanu. Premjere paziņoja, ka Lielbritānija izskatīs Maskavas atbildi, pirms lemt, kā rīkoties tālāk, "taču, ja nebūs ticamas atbildes, mēs uzskatīsim, ka šī rīcība ir pielīdzināma nelikumīgai spēka pielietošanai no Krievijas valsts puses pret Apvienoto Karalisti".

Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

Komentāri [20]
#
... 14.marts 2018 3:11 atbildēt
Raimonds Rubiks?
 
#
U146 13.marts 2018 21:18 atbildēt
Kā nu iznāk--- kad tie pārbēdzēji spiegi jeb cīnītāji par demokrātiju kā Berezovskis nokļūst UK drīzumā gals klāt !! Bet tiesu darbi neko nav atrisinājuši-- jo Krievija pie visa vainīga un punkts, Arī pie nesenā sniega kas nebija pierasts UK
 
#
Sulīgā Anda » U146 13.marts 2018 21:39 atbildēt
Mana suliņa arī ir nāvīgi bīstama!
 
#
Raimonds 13.marts 2018 20:40 atbildēt
Nu ... tagad izdarām secinājumu - šī nervu paralizējošā gāze Novicok bija arī ASV rīcībā ...
Tagad lai Meja vēršas arī pie ASV. .. :)))
 
#
Raimonds 13.marts 2018 20:27 atbildēt
"Kopš tā laika uzbeki ir cieši sadarbojušies ar amerikāņiem, dodot viņiem piekļuvi vietnēm, kas citviet Padomju Savienībā bija ierobežotas.
ASV militārie zinātnieki un izlūkošanas speciālisti jau ir apmeklējuši tuvējo Vozrozohdeniye salu Arāles jūrā, kas bija Padomju Savienības galvenā bioloģiskās pārbaudes vieta brīvā dabā un kur tiek uzskatīts, ka ir apglabāti simtiem dažādu bioloģisko baktēriju "
 
#
Hh » Raimonds 13.marts 2018 21:51 atbildēt
Seals jura izzust
 
#
Raimonds 13.marts 2018 20:24 atbildēt
ASV demontē ķīmiskos ieročus.
"Pētniecības centrs atrodas slēgtā militārajā kompleksā un līdz pat 90. gadu sākumam bija liela ķīmisko ieroču izpētes vieta, kur tos ražoja Padomju Savienība.
Saskaņā ar padomju ķīmisko ieroču programmas vadītāja viedokli, padomju savienība izmantoja rūpnīcu, lai ražotu nelielas partijas nāvējošas jaunās paaudzes nervus paralizējošu vielu, kuru nosauca par Novichok vai angļu valodā New Boy."
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers