Pasaulē: Meja uzskata, ka Krievija visticamāk tik tiešām saindējusi dubultaģentu Skripaļu 6 komentāri
 
Pasaulē

Meja uzskata, ka Krievija visticamāk tik tiešām saindējusi dubultaģentu Skripaļu

 
REUTERS / Scanpix

Ir "ļoti iespējams", ka Krievija ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, Anglijas dienvidrietumos, pirmdien paziņoja Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja.

Pēc viņas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.

Meja devusi Krievijai laiku līdz otrdienas vakaram izskaidrot viņu saindēšanu.

Kā norādīja Meja, ja pierādīsies, ka aiz Skripaļa un viņa meitas saindēšanas stāv Maskava, Lielbritānija to uzskatīs par "nelikumīgu spēka pielietošanu" no Krievijas puses.

Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

Komentāri [6]
#
derdz 22.marts 2018 20:18 atbildēt
Gribētos noskaidrot sekojošus aspektus.

Kad, kurš un kā ņēma proves no Sergeja un Jūlijas Skripaļiem? Kādā veidā tas viss tika fiksēts? Kurš var sertificēt iegūto ziņu patiesumu? Vai tika ievērotas visas ĶIAO prasības attiecībā uz pierādījumu iegūšanas darbībām (t.s.” chain of custody”)?

Ar kādas metodes palīdzību (spektrālo analīzi vai citu) britu puse tik īsā laika sprīdī spēja noteikt it kā pielietotās ķīmiskās vielas tipu (pēc Rietumu klasifikācijas „Novičok”)? Kā mēs saprotam, lai to spētu paveikt, ir nepieciešams attiecīgās vielas paraugs.

Kā šāds ātrums ir samērojams ar pašas Skotlendjardas [policijas iestāde, kam ir pakļauta visa Lielbritānijas policija] oficiālu paziņojumu, ka „attiecīgiem secinājumiem būs nepieciešami nedēļu vai pat mēnešu ilgs darbs”?

Pamatojoties uz kādiem datiem un saindēšanās pazīmēm tika ātri pieņemts lēmums ievadīt cietušajiem Skripaļiem un britu policistam antidotu [pretindi] un vai šāda operativitāte [gadījumā, ja tika ievadīts neatbilstošs antidots] neizraisīja nopietnus viņu veselības stāvokļa traucējumus un turpmāku pasliktināšanos?

Kādi tieši antidoti tika ievadīti? Pamatojoties uz kādām analīzēm tika pieņemts lēmums izmantot tieši šos preparātus?

Kā var izskaidrot nervu – paralītisko vielu palēninātu iedarbību, ja tās pēc savas būtības iedarbojas momentāni? Tiek apgalvots, ka cietušie esot saindējušies picērijā (pēc citām ziņām mašīnā, lidostā, dzīvoklī utt.). Kas tad reāli notika? Kā sanāca, ka viņus atrada pēc kaut kāda nenoteikta laika uz kaut kāda ielas soliņa?

Nepieciešams skaidrojums, kādēļ „Skripaļu lietā” pilnīgi bez pamatojuma tiek apvainota tieši Krievija, lai gan, izmantojot nosacīto Rietumvalstu nosaukumu, „Novičok” izstrādnes tika veiktas Lielbritānijā, ASV, Čehijā un Zviedrijā. Šo valstu sasniegtie rezultāti jaunu šāda tipa indvielu radīšanā ir atspoguļoti vairāk kā 200 NATO valstu atvērtos avotos.
 
#
Polonius Putler 12.marts 2018 23:56 atbildēt
Es esmu par vāju lai savus pretiniekus fiziski pieveiktu, tāpēc tos ar starpniekiem indēju nost.
 
#
Joņs 12.marts 2018 21:50 atbildēt
Nu un kas?! Ja mūsu spiegs būtu mūs nodevis vai tad mēs viņu necenstos nožmiegt???
 
#
Raimonds 12.marts 2018 21:22 atbildēt
Pirms nekas vēl nav skaidrs... Mejai un Džonsonam nevajadzētu muti virināt. Nu nezolīdi tas izskatās. Un stiprai valstij (ja Anglija sevi par tādu uzskata), tas galīgi nepiestāv ... tas izskatās nožēlojami .
 
#
Kašķe 12.marts 2018 21:15 atbildēt
Nu, ja jau meta tā uzskata. No sākta gala vajadzēja tai prasīt un viss jau sen būtu skaidrs! Var būt Meja zina arī, kāds būr pairīt laiks! Tikai pārtulkojiet pareizi!
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers