Pasaulē: Sāk izmeklēt 13. janvāra grautiņos apsūdzētā Bērziņa piekaušanu Čehijas cietumā 5 komentāri
 
Pasaulē

Sāk izmeklēt 13. janvāra grautiņos apsūdzētā Bērziņa piekaušanu Čehijas cietumā

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijā ir sākta izmeklēšana par Latvijas pilsoņa Anša Ataola Bērziņa iespējamo piekaušanu Čehijas cietumā, informēja Čehijas Drošības spēku ģenerālinspekcijas pārstāvis pulkvedis Ivo Mitačeks.

Pulkvedis norādīja, ka izmeklēšanas laikā ir atklāti nozīmīgi pierādījumi, kuri tiek tālāk pārbaudīti. Tāpat ir pieaicināts eksperts, kuram lūgts sagatavot ziņojumu par Bērziņa gūto traumu smagumu, kā arī veidu, kā tās ir iegūtas.

Ģenerālinspekcija turpmākajās nedēļās plāno turpināt izmeklēšanu, izvērtējot pierādījumus un liecības.

Patlaban Bērziņš ir pārvests uz citu ieslodzījuma vietu, aģentūra LETA noskaidroja Ārlietu ministrijā. Ministrija arī norādīja, ka tā atrodas ciešā saziņā ar Bērziņa advokātu un ir sniegusi viņam visu savā rīcībā esošo informāciju.

Kā ziņots, Čehijas cietumā 2009.gada 13.janvāra grautiņos apsūdzētais Bērziņš ticis piekauts, aģentūru LETA apgalvoja Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks. "Cietuma apsargi Bērziņu piekāva 19.februārī. Ņemot vērā to, ka Bērziņam nodarīti būtiski miesas bojājumi, tika iesniegta sūdzība Čehijas prokuroram, kā arī vērsāmies ar iesniegumu Latvijas Ārlietu ministrijā un Latvijas vēstniecībā Čehijā," sacīja Mucenieks.

Savukārt Čehijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā Čehijas tiesas lēmumu par Bērziņa izdošanu Latvijai. Patlaban šis spriedums ir pārsūdzēts Čehijas Konstitucionālajā tiesā, sacīja Mucenieks.

Bērziņš joprojām atrodas ieslodzījumā Čehijā, piebilda advokāts.

Jau ziņots, ka Bērziņš saistībā ar apsūdzību par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā. Viņš pats apgalvoja, ka devies politiskajā emigrācijā.

Rīgas apgabaltiesa 2016.gada februārī noraidīja Bērziņa sūdzību par viņam piespriesto sodu. Līdz ar to vajadzēja izpildīt iepriekš pieņemto spriedumu, kas Bērziņam kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Iepriekš Bērziņam bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz tādu pašu termiņu.

Mucenieks iepriekš vērsās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda.

Advokāts pērn pauda viedokli, ka Bērziņš jau vairākus mēnešus atrodas Čehijas cietumā, kas, viņaprāt, pārsniedz jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī.

Komentāri [5]
#
Strauja 10.marts 2018 14:31 atbildēt
Tas Ataols kad mērkaķojās stipri ilgojās nonākt tādā kompānijā kurā arī nonāca jo ne jau uz augstdzimušo jaunavu pansionātu sūta pēc tādām izdarībām.
 
#
Sociums 10.marts 2018 14:21 atbildēt
:) Rinkevičs aizstāv tikai "puķupodu" intereses.
 
#
Sociums 10.marts 2018 14:20 atbildēt
Norāde, ka tur arī pie varas ir diktatori. Politiskās partijas.
 
#
Robis 10.marts 2018 14:17 atbildēt
Kāda jēga šim rakstam ????
 
#
Raimonds 10.marts 2018 13:40 atbildēt
Manuprāt šis jautājums bija jārisina tam mūsu KROPLIM ... Tiesībsargam Jurim Jansonam ... bet viņš ir tā aizrāvies ar savām afērām .. ka tādiem sīkumiem kā Latvijas pilsoņu piekaušana ārvalstīs ... tam viņam nav laika.
Arī mūsu Ārlietu ministrs Rinkevičs ir pārņemts ar naida kurināšanu pret Krieviju ...
Slīcēju glābšana ir pašu LR pilsoņu rokās ....
Vēl jau ir tāds Vejonis ... bet tas laikam, pirms nav drusku ierāvis ... maz ko saprot ...
Vot tā i dzīvojam.
Un tad pie sikes esošie laik pa laikam ierukšķās .. a kāpēc mums tik zems reitings?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers