Pasaulē: Igauņi autokolonnā ieradušies Latvijā, protestējot pret savas valsts nodokļu politiku 3 komentāri
 
Pasaulē

Igauņi autokolonnā ieradušies Latvijā, protestējot pret savas valsts nodokļu politiku

 
Māris Antonevičs ‏

Simtiem igauņu šodien, Igaunijas simtgades dienā, autokolonnā devās uz Latviju, protestējot pret Igaunijas nodokļu politiku, liecina pasākuma lapa sociālajā tīklā "Facebook".

Protesta brauciena dalībniekus visvairāk neapmierina krasais alkohola un degvielas akcīzes nodokļa likmes paaugstinājums, kura dēļ daudzi igauņi, īpaši no valsts dienvidu rajoniem, dodas iegādāties šīs preces uz Latviju. Šā iemesla dēļ jau nācies slēgt daudzus lauku veikaliņus, un arī kravas mašīnu īpašnieki pēc degvielas brauc pie dienvidu kaimiņiem.

Kā pastāstījis akcijas iniciators Tāvi Lepiks, kas dzīvo Tartu, viņš pats pēc alkohola uz Latviju nekad nav braucis. "Tos četrus aliņus, ko mēneša laikā izdzeru, es spēju nopirkt arī Igaunijā. Jautājums ir par nodokļu naudu, kas aizplūst no Igaunijas, turklāt ne tikai par alkoholu, bet arī par degvielu," viņš skaidrojis.

Arī Igaunijas valdība atzinusi, ka krasā akcīzes nodokļu paaugstināšana radījusi finansiālas problēmas. Novembrī tā nolēma, ka akcīzes nodokļa palielinājums alkoholam nākamgad būs divreiz mazāks, nekā sākotnēji iecerēts.

Konkrēti, akcīzes nodoklis stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem tiks paaugstināts par 5% plānoto 10% vietā, bet alum un sidram šā nodokļa pieaugums būs 9% iepriekš paredzēto 18% vietā.

Akcīzes nodokli vīniem gan nolemts paaugstināt par sākumā plānotajiem 20%, jo šī dzērienu kategorija pārrobežu tirdzniecību neietekmē.

Komentāri [3]
#
īpaši stulbs 24.februāris 2018 17:08 atbildēt
Savas valsts dzimšanas dienā atbrauca pēc lētāka šņabja, un viss.
 
#
Kergers 24.februāris 2018 16:08 atbildēt
Un tagad visa autokolonna pa taisno uz tuvāko Latvijas šņabja bodi! :)
 
#
lapa 24.februāris 2018 15:51 atbildēt
un ko latviesi dara sava laba , kaut vai ar elektribu un degvielu . neko , sez ka aitas.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers