Pasaulē: Izraēlas premjers, ar drona atlūzu rokās, izsaka brīdinājumu Irānai 3 komentāri
 
Pasaulē

Izraēlas premjers, ar drona atlūzu rokās, izsaka brīdinājumu Irānai

 
AFP / Scanpix

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien Minhenes Drošības konferencē brīdinājis Irānu "nepārbaudīt Izraēlas apņemšanās stingrību", rādīdams klātesošajiem prāvu metāla gabalu, kas, pēc viņa teiktā, ir atlūza no Irānas bezpilota lidaparāta, kurš nesen ielidojis Izraēlas gaisa telpā.

"Izraēla neļaus Irānas režīmam savilkt ap mūsu kaklu terora cilpu," viņš paziņojis, vicinot atlūzu. "Jums tā būtu jāatpazīst. Tā ir jūsu," sacījis Netanjahu, netieši vēršoties pie Irānas ārlietu ministra Muhameda Džavada Zarifa, kas piedalās Minhenes konferencē, bet tobrīd nebija klāt.

Irāna noliedz, ka saistīta ar notikušo. Zarifs vēlāk savā uzrunā Netanjahu teikto nosaucis par "cirku, kas nav pelnījis atbildi", paziņodams, ka par Tuvo Austrumu konfliktu atbildīga Izraēla un ASV.

Savukārt Izraēlas premjers izteicis Teherānai neslēptu brīdinājumu. "Mēs rīkosimies nesvārstīdamies, lai aizstāvētu sevi, un vērsīsimies ne tikai pret Irānas sabiedrotajiem, bet arī pret pašu Irānu," viņš paziņojis, mudinot Zarifu "nodot Teherānas tirāniem vēstījumu: nepārbaudiet Izraēlas apņemšanās stingrību".

Pēc viņa teiktā, "kad Irānas rīcībā būs kodolieroči, (..) tās agresija vairs nebūs kontrolējama".

Vienlaikus Netanjahu izteicies, ka Irānas radītie draudi palīdzējuši Izraēlai un arābu valstīm tuvināties un arābu valstis Izraēlā "vairs nesaskata ienaidnieku, bet sabiedroto cīņā pret ekstrēmismu".

Viņš arī apsūdzējis Irānu, ka tā vēlas radīt impēriju, kas stieptos līdz Vidusjūrai, kolonizējot Sīriju un Libānu un "aprijot milzīgas teritorijas".
Komentāri [3]
#
deja vu 19.februāris 2018 7:42 atbildēt
Bija reiz mēģene ar baltu pulverīti. Pēc tam - Ups! Biku samelojām. Bet reģions joprojām guļ drupās un plosās kara ugunīs.
 
#
ANO ansambleja 18.februāris 2018 21:41 atbildēt
AMERIKA ARĪ VICINĀJA ANO PUDELĪTI AR BALTU PULVERĪTI,KAS IR IT KĀ IRĀKAS ĶĪMISKIE IEROČI,LAI IEBRUKTU IRĀKĀ,Tagad Izraēl izspēlē to pašu kārti.....vai žīdi tiešām nevar izdomāt ko jaunu. :))
 
#
Kuram tad ir tie 18.februāris 2018 19:10 atbildēt
Kurai valstij tad ir tie kodolieroči ? Vai valstij I , vai valstij I ? Un vai tie ir starptautiski kontrolējami ?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers