Pasaulē: Putina dēļ nākas atkāpties Nīderlandes ārlietu ministram 16 komentāri
 
Pasaulē

Putina dēļ nākas atkāpties Nīderlandes ārlietu ministram

 
EPA / Scanpix

Nīderlandes ārlietu ministrs Halbe Zeilstra otrdien atkāpies no amata, atzīstoties, ka pretēji iepriekš paša apgalvotajam savulaik Krievijā nav piedalījies sanāksmē, kurā Krievijas prezidents Vladimirs Putins esot izklāstījis savu redzējumu par Lielkrieviju.

Par demisiju ministrs paziņoja otrdien Hāgā parlamentā.

Nīderlandes premjerministrs Marks Rite Zeilstra sākotnējos izteikumus par sanāksmi nodēvēja par "lielu kļūdu".

Kā skaidroja ministrs, viņš savulaik apgalvojis, ka pats bijis klāt sanāksmē, lai aizsargātu avota identitāti.

Zeilstra iepriekš tika teicis, ka viņš 2006.gadā Putina villā uzņēmēju sanāksmē dzirdējis, kā Krievijas līderis izklāsta savas ekspansijas ambīcijas. Tolaik Zeilstra strādāja uzņēmumā "Shell".

Intervijā izdevumā "Volkskrant" nedēļas nogalē ministrs atzina, ka pats nav bijis šajā sanāksmē, bet "aizņēmies" šo stāstu no kāda cilvēka, kura identitāti viņš gribējis aizsargāt.

"Es pieņēmu lēmumu, ka tas ir svarīgs ģeopolitisks stāsts ar nopietnām sekām," sacīja ministrs. "Es ieliku sevi šajā stāstā, lai garantētu, ka ziņa nav par cilvēku, kurš tur patiesībā bija. Jo tam varēja būt sekas viņam un viņa uzņēmumam."

Izklāsta sākotnējā versijā, ko Zeilstra stāstīja Tautas partijas brīvībai un demokrātijai (VVD) 2014.gada konferencēs, viņš teica, ka bijis vienā no rezidences telpām, kad dzirdējis, ka Putins definē Lielkrieviju kā "Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un Baltijas valstis" un piebildis - "nebūtu slikti, ja būtu arī Kazahstāna".

Šaubas par ministra apgalvojumu patiesumu sāka rasties pēc tam, kad augsta "Shell" amatpersona Jeruns van der Vērs bija apliecinājis "Volkskrant", ka Zeilstra 2006.gada sanāksmē nav bijis.

Zeilstra atzina, ka sanāksmē nav piedalījies, tomēr uzstāja, ka viņa izklāsta būtība ir patiesa.

"Vai bija prātīgi aizsargāt manu avotu tā, kā es to darīju? Nē, nebija. Bet informācija ir korekta," sacīja ministrs.

Viņš nevēlējās atklāt, vai avots bijis van der Vērs.

Šie notikumi izpelnījās mediju uzmanību Zeilstram ārkārtīgi nelabvēlīgā laikā, jo viņam otrdien bija plānots doties uz Maskavu, lai tur tiktos ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu.

Komentāri [16]
#
Liene no londonas 14.februāris 2018 23:00 atbildēt
Es lasu komentarus tada sajuta ka kads personiski bija klat. Ieveroju jau sen tas kas raksta vardu trolis , tas pats ir trolis kuru putins dirsa izpisa. Jo neredzu citu iemeslu kapec vins ta aizsvilstas.
 
#
Raimonds 14.februāris 2018 13:19 atbildēt
Neviens neko nav melojis. Pameklējiet Internet un jūs atradīsiet tūkstošim pierādījumu tam, ka lielkrievu šovinisms atzimst krievijā, ka atdzimst arī fašisms, ka novarossija nav pārtraukts projekts, ka baltkrieviem ir pamats uztraukties, ka baltiešiem ir pamats uztraukties un tas vis jau arī ir Lielkrievijas rēgs, kas spokojas kremlī
 
#
to » Raimonds 14.februāris 2018 22:38 atbildēt
Trolli, beidz spokoties.
 
#
Raimonds 14.februāris 2018 7:10 atbildēt
Ne jau Putina dēļ atkāpās ministrs. Viņš tika pieķerts melos.... melošana Rietumos ir normāla parādība ... bet šoreiz tam ministram nepaveicās ....
Un idiotisks ir kārtējais LETAS trollējums par šo situāciju ...
 
#
:) 14.februāris 2018 6:52 atbildēt
cik intresanti. ministrs melo, tiek pieķerts un tāpec atkāpjas, bet putins lūk vainigs:) jums pašiem no savas naida propogandas nelabi nemetas?
 
#
Raimonds » :) 14.februāris 2018 13:21 atbildēt
Neviens neko nav melojis. Pameklējiet Internet un jūs atradīsiet tūkstošim pierādījumu tam, ka lielkrievu šovinisms atzimst krievijā, ka atdzimst arī fašisms, ka novarossija nav pārtraukts projekts, ka baltkrieviem ir pamats uztraukties, ka baltiešiem ir pamats uztraukties un tas vis jau arī ir Lielkrievijas rēgs, kas spokojas kremlī
 
#
to » Raimonds 14.februāris 2018 22:38 atbildēt
Trolli, cik tev maksā?
 
#
Tiem, kam nav latviešu klaviatūras izkārtojuma 13.februāris 2018 22:47 atbildēt
Vēlies uzrakstīt kādu latviešu burtu, bet gribās to darīt nekļūstot par pirātu vai nepērkot Tildes Biroju? Gribās to par pliku velti? Šī vieta ir domāta ikurāt tev ;)laacz.lv/apostrofs/
 
Skatīt visus 16 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers