Pasaulē: Lietuvā "RTR Planeta" retranslāciju varētu aizliegt līdz pat pusotram gadam 9 komentāri
 
Pasaulē

Lietuvā "RTR Planeta" retranslāciju varētu aizliegt līdz pat pusotram gadam

 
Scanpix

Atkārtotu pārkāpumu dēļ Krievijas telekanāla "RTR Planeta" retranslācijas Lietuvā var tikt aizliegtas uz gadu līdz pusotram gadam, otrdien paziņojis Lietuvas Radio un televīzijas komisijas (LRTK) priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns.

"Mums ir pierādījumi, mums ir tiesisks pamatojums, lai pieņemtu lēmumus par ierobežojumiem. Mums būs viesi no Krievijas, kas acīmredzot sniegs paskaidrojumus un komentārus, bet, jebkurā gadījumā, komisija rīt izlems, vai noteikt ierobežojumus vai pieņemt citus lēmumus," sacīja Vaitekūns.

"Mēs esam informējuši Eiropas Komisiju un "RTR Planeta", ka iespējams lēmums ierobežot retranslācijas uz laiku no 12 līdz 18 mēnešiem," viņš piebilda.

Zviedrijā reģistrētā kanāla "RTR Planeta" retranslācijas Lietuvā par kara un naida kurināšanu bijušas aizliegtas jau divas reizes - 2015. un 2016.gadā. Abas reizes ierobežojumi šim telekanālam noteikti uz trim mēnešiem saistībā ar Krievijas Valsts domes deputāta Vladimira Žirinovska izteikumiem "RTR Planeta" pārraidēs, un abās reizēs pēc šīm sankcijām komisija konstatējusi jaunus pārkāpumus.

2015.gadā Lietuvas retranslētājiem tika noteikts pārcelt "RTR Planeta" uz maksas programmu paketi, taču pēc Eiropas Komisijas norādes, ka tādējādi varētu tikt pārkāptas Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, LRTK šo ierobežojumu atcēla.

Vaitekūns sacīja, ka trešdien LRTK sanāksmē plāno ierasties arī "RTR Planeta" pārstāvji, taču likumā noteiktais laika ierobežojums, lai panāktu vienošanos ar komisiju, jau ir iztecējis.

Vaitekūns sacīja, ka kopš pēdējās reizes, kad tika apturētas "RTR Planeta" retranslācija, telekanāla pārraidēs reģistrēti trīs gadījumi, kad notikusi kūdīšana uz naidu un karu.

Komentāri [9]
#
kimi 15.februāris 2018 1:01 atbildēt
lietuviešem beidzot pacietība beidzās 20 gadus klausīties demagoģiju par ''krievu civilizācijas ''diženumu? D:
 
#
fui 13.februāris 2018 15:22 atbildēt
Kad šitas murgs vienreiz beigsies? Kāpēc man būtu jāskatās stulbie ASV seriāli? Bet nebrīnīšos, ja mūsu bāleliņi skries leišiem pakaļ. Kur nu vēl, ja to iesaka aizokeāna saimnieki.
 
#
lapa 13.februāris 2018 14:58 atbildēt
krievi uzbruk , tapec jaklausas un jaredz tikai amerikosu atlautie kanali.
 
#
Raimonds 13.februāris 2018 14:19 atbildēt
Mūsu valstī ... (kuru gan tikai nosacīti vairs var saukt par valsti) ... mums nav ne savas armijas ... ne savas ārpolitikas ... un arī iekspolitikā Kučinskis spēj lemt tikai daļu saimniecisku jautājumu ... mūsu vairums institūciju ... piemēram tas pats SAB ....tā pati mūsu saeimas valdošā koalīcija. .. utt.. .. tie ir tikai kā plušķi ... kuriem uzsvelpj ... un tas jau paklausīgi nesās uz to pusi ... kur ir vajadzīgs ...
 
#
Raimonds » Raimonds 13.februāris 2018 14:24 atbildēt
Latvijas Tiesu sistēma arī ir plušķis ... tā pati Čalovska lieta ... 8 dienu laikā !!!!!! .. viņa jau bija izgājusi vai visas tiesu instances ... un tika pieņemts lēmums izdot vinu ASV ... valstij, kur legāli ir atļauta cilvēku spīdzināšana ... tas vispār ir nonsens ...
Te nav nekāda Latvija ... te ir Latwānija ...
 
#
Raimonds 13.februāris 2018 14:13 atbildēt
Es vislaik biju domājis, ka mums te Latvijā cenzūru taisa NEPLP ... bet kā nesenīt man viens šai sistēmā strādājošais skaidroja ... tad tā esot bijusi "rekomendācija" no NATO centra ...
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers