Pasaulē: Francija paziņo, ka Eiropa varētu nepalīdzēt Sīrijai 5 komentāri
 
Pasaulē

Francija paziņo, ka Eiropa varētu nepalīdzēt Sīrijai

 
EPA/Scanpix

Eiropa nepiedalīsies pilsoņu karā cietušās Sīrijas atjaunošanā, ja tur tiks pārkāptas cilvēktiesības, svētdien paziņoja Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns.

Eiropas valstis piedalīsies stabilizācijas un atjaunošanas projektos tikai tur, "kur pārvaldība pamattiesību ziņā būs pieņemama", Ledriāns norādīja intervijā Francijas laikrakstam "Le Figaro" .

Viņš arī uzsvēra, ka Francija joprojām uzstāj uz vēlēšanu rīkošanu Sīrijā, kas jādara pēc jaunas konstitūcijas izstrādāšanas.

Situācijas novērotāji gan šādu notikumu attīstību uzskata par maz ticamu, jo Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu vairs tik ļoti neapdraud dažādi nemiernieku grupējumi.

Asada sabiedrotā Krievija "katrā gadījumā nespēs atrisināt krīzi viena pati", norādīja Ledriāns.

"Sīriju kādu dienu nāksies atjaunot, un ar viņu līdzekļiem nebūs pietiekami," uzsvēra ministrs.

Parīze kopš Sīrijas pilsoņkara sākuma lielākoties ir atbalstījusi Asada aiziešanu no prezidenta amata, tomēr Francijas prezidents Emanuels Makrons kopš ievēlēšanas amatā pērn ir mīkstinājis valsts nostāju, sakot, ka Asada aiziešana nevar būt sarunu priekšnoteikums.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Komentāri [5]
#
Raimonds 22.janvāris 2018 10:57 atbildēt
Nu ... acīmredzot Makarons jau sevi uzskata par vienpersonisku Eiropas valdnieku ... :DDD
 
#
Raimonds 22.janvāris 2018 10:55 atbildēt
Un te ir tāds interesants šis pazinojums ar to ... ka Francija jau a'priori paziņo, ka Latvija un citi Eiropas plušķi nepalīdzēs Sīrijai ... :)))
Šāja Francijas paziņojumā ir SKAIDRI redzama "Neatkarīgā" Latvijas ārpolitika ... :)))))))))
 
#
Raimonds 22.janvāris 2018 10:45 atbildēt
Francija nekad nav palīdzējusi Sīrijai. Tieši pretēji - šobrīd 1200 Francijas karavīru Sīrijā atrodas nelikumīgi un de fakto atbalsta Islāma valsti ... kuras uzdevums ir gāzt Sīrijas likumīgo vadītāju Bašaru al Asadu.
No Francijas ... tāpat kā no ASV un Izraēlas pasaule var sagaidīt tikai kādas nelietības ...
 
#
Raimonds » Raimonds 22.janvāris 2018 10:50 atbildēt
Kā piemērs tam ir tas, kā Francija šodien izlaupa savu bijušo koloniju Mali ... izved no turienes salaupīto zeltu un urānu ... un tai pat laikā ik gadu simti Mali iedzīvotāju mirst no bada ...
 
#
lapa 22.janvāris 2018 10:22 atbildēt
manis pec tie curbani tur var kaut pakarties . tads vinu liktenis.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers