Pasaulē: Krievijas policija veic kratīšanu Navaļnija birojā Sanktpēterburgā 3 komentāri
 
Pasaulē

Krievijas policija veic kratīšanu Navaļnija birojā Sanktpēterburgā

 
AFP/Scanpix

Krievijas varasiestādes ceturtdien konfiscējušas datorus un drukātos materiālus opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija kampaņas birojā Sanktpēterburgā, liecina sociālo mediju platformā "Periscope" publiskotais video.

Sanktpēterburgas birojs tviterī paziņoja, ka policija izdzinusi laukā visus, izņemot koordinatoru, un konfiscējusi aprīkojumu, izslēgusi novērošanas kameras un aizklājusi logus, tādēļ nav bijis iespējams nofilmēt iekšā notiekošo.

Navaļnija kampaņas koordinators Sanktpēterburgā Deniss Mihailovs ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka policija apsūdz Sanktpēterburgas biroju nelegālu skrejlapu izplatīšanā. Birojs šīs apsūdzības noliedza.

"Viņi sacīja, ka saņēmuši signālu, ka mēs izplatām nelegālas disidentu skrejlapas, un tādēļ tiek veikta konfiskācija," norādīja Mihailovs.

Krievijas varasiestādes ir pastiprinājušas spiedienu uz Navaļniju un viņa atbalstītājiem, lai viņi atteiktos no aicinājuma boikotēt pavasarī gaidāmās prezidenta vēlēšanas, kurās, gandrīz pilnīgi droši, uzvarēs līdzšinējais valsts galva Vladimirs Putins.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 18.martā, bet jau 18.decembrī sākās priekšvēlēšanu kampaņa.

"Pēdējo divu dienu laikā veiktas kratīšanas 11 birojos, viņi savāc aprīkojumu un skrejlapas, kurās esot aicināts uz boikotu," AFP sacīja Navaļnija kampaņas preses pārstāvis.

Navaļnijam ir aizliegts kandidēt vēlēšanās, jo viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā "Kirovļes" lietā.

Navaļnijs viņam izvirzītās apsūdzības un spriedumu uzskata par safabricētu politisku pasūtījumu un ir aicinājis boikotēt vēlēšanas.

Komentāri [3]
#
oi oi 19.janvāris 2018 20:51 atbildēt
Neļauj piedalīties,bet tas netraucē "maisīties" pa kājām.Kurš gan cits,tiks galā ar valsts lietām?Jau interesējas,kad viņš ies atvaļinājumā."Draugi",neies!
 
#
lapa 19.janvāris 2018 12:45 atbildēt
navalnijs - amerikosu virzita persona un prezidenta amatu . nebut tam.
 
#
Raimonds 19.janvāris 2018 10:29 atbildēt
Nu jā ... zaglim Navaļnijam ir aizliegts kandidēt uz prezidenta amatu ... bet tādi jau ir tie Krievijas likumi ... zagļiem Krievijas valdībā nav vietas ... (ko nevar teikt par Latvijas saeimu).
Nu un skatīsim tos izmeklēšanas rezultātus ... bija tam Navaļnijam tur kas nelegāls vai nē ? ... :)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers