Pasaulē: Pāvests šokē ar paziņojumu - apsūdz pedofilijas upurus apmelošanā 3 komentāri
 
Pasaulē

Pāvests šokē ar paziņojumu - apsūdz pedofilijas upurus apmelošanā

 
EPA/Scanpix

Romas pāvests Francisks ceturtdien Čīles apmeklējuma noslēgumā šokēja šo valsti, apsūdzot pedofilijas upurus apmelošanā.

Francisks paziņoja, ka tikmēr, kamēr nebūs redzējis pierādījumu tam, ka viņa ieceltais Osorno bīskaps Huans Barross bijis līdzdalībnieks priestera pedofila Fernando Karadimas seksuālo noziegumu slēpšanā, šādas apsūdzības Barrosam ir "apmelošana".

Pāvesta izteikumi izraisīja šoku čīliešos un tūlītēju reakciju no upuru un viņu aizstāvju puses. Viņi atzīmēja, ka Vatikāns uzskatījis apsūdzības par pietiekami ticamām, lai 2011.gadā piespriestu Karadimam "grēku nožēlošanu un lūgšanas" uz mūžu par viņa noziegumiem. Kāda Čīles tiesnese arī atzina apsūdzības par ticamām, sakot, ka Karadimas noziegumiem netrūkst pierādījumu, lai gan viņai nācās atcelt kriminālapsūdzības noilguma dēļ.

"Tas ir tā, it kā es būtu uzņēmis selfiju vai fotogrāfiju, kamēr Karadima seksuāli izmantoja mani un citus, bet Huans Barross būtu stāvējis malā un visu noskatījies," tviterī rakstīja Barrosa skaļākais apsūdzētājs tweeted Huans Karloss Kruss. "Šie cilvēki ir tiešām traki, un pāvests runā par grēku izpirkšanu pret upuriem. Nekas nav mainījies, un viņa lūgums piedot ir tukša skaņa."

Karadimas skandāls aizēnoja Franciska vizīti Čīlē, kas ilga no pirmdienas vakara līdz ceturtdienai, un ir gaidāms, ka priesteru pedofilija un baznīcas loma tās slēpšanā ietekmēs arī viņa trīs dienu vizīti Peru, kas sākās ceturtdienas vakarā.

Karadimas upuri jau 2002.gadā ziņoja baznīcai par viņa noziegumiem kādā Santjago draudzē, bet baznīcas amatpersonas atteicās tam ticēt. Tikai tad, kad upuri 2010.gadā sāka izteikt apsūdzības publiski, Vatikāns sāka izmeklēšanu, kas noveda līdz Karadimas atcelšanai no priestera amata.

Emeritētais Santjago arhibīskaps vēlāk atvainojās, ka neesot uzreiz noticējis upuriem.

Francisks 2015.gadā atvēra šī skandāla radītās brūces, ieceļot Karadimas protežē Barrosu par Osorno bīskapu. Karadimas upuri apgalvo, ka Barross zinājis par Karadimas nodarījumiem, bet neko nav darījis, savukārt Barross to noliedz.

Francisks otrdien Čīles apmeklējuma gaitā publiski lūdza piedošanu par priesteru pedofilijas skandāliem un pēc tam tikās ar nelielu upuru grupu, savukārt policija izklīdināja demonstrāciju netālu no pirmās publiskās mises viņa Dienvidamerikas vizītes laikā.

Pāvests ceturtdien runāja citā tonī, kad kāds Čīles žurnālists jautāja viņam par Barrosu.

"Es runāšu tajā dienā, kad man sniegs pierādījumu pret bīskapu Barrosu," sacīja Francisks. "Nav ne mazākā pierādījuma pret viņu. Tas viss ir apmelošana. Vai tas ir skaidrs?"

Francisks bija aizstāvējis Barrosa iecelšanu par bīskapu arī iepriekš. Ziņu aģentūra AP pagājušajā nedēļā gan ziņoja, ka Vatikāns 2014.gadā bija tā nobažījies par Karadimas lietas sekām, ka bijis gatavs lūgt Barrosu un vēl divus bīskapus atkāpties un doties gadu ilgā atvaļinājumā. Tas tomēr nenotika un Barross 2015.gadā tika nosūtīts uz Osorno diecēzi, kur viņa ierašanās ir radījusi šķelšanos un daudzi ticīgie un priesteri viņu neatzīst par savu bīskapu.

Komentāri [3]
#
Skolnieciņš 29.janvāris 2018 6:43 atbildēt
Neticiet pāvestam! Pāvests ir noziedzinieks!!! Salīdzinot ar Adolfu Hitleru ar baznīcas noziegumiem, viņš pat var vairs nelikties tik liels noziedzinieks kā iekriekš!!! Baznīcēni ir daudz npziedzīgāki par nacistiem! Jūsu Židdievs [Jahve] ir Latvju zemes okupants! Krustneši kāva mūsu senčus! Krustneši ar baznīcu priekšgalā apgānija manu vecāku - Latvju Dievu - svētvietas! Baznīca šeit izrīkoja tumšos laikus! Es neaizmirsīšu inkvizīcijas un baznīcas suģestijas nodarīto! Dzimtbūšanu es nepiedošu!!! Baznīca ir krāpnieki, jo labi pelna ar savu noziedzīgo, ēbreju mācību! Jums patīk par garīgumu runāt? Tad sāciet mācīties maģiju! #MAĢIJA Tie cilvēki, kas nespēj just maģiju un to lietot nav garīgi. Tādus negarīgus cilvēcus māna baznīca un citas reliģijas! Baznīca zog cilvēku dzīvības enerģiju, baznīca nodarbojas ar enerģētisko vampīrismu, tāpēc arī baznīcā stāv mirušo bildes un kauli!!! Baznīca asi nosoda maģiju, kaut gan paši mācītāji ir nekromanti, jo veic nekromaga pienākumus un raksturīgās darbības! Kāpēc mācītāji lien kapussvētkos burties? Tiem cilvēkiem, kam savas pasaules koncepcijas veidošana ir par sarežģītu, ir jābūt ateistiem! #ateisms #maģija Es esmu Skolnieciņš, Latvju Dievu dēls! Man Jūsu noziedzīgā ideoloģija ir apriebusies! Kas Jūs esat? Latvieši vai latviešu nodevēji?
lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Latviešu_dievi
lv.m.wikipedia.org/wiki/Livonijas_krusta_kari
lv.m.wikipedia.org/wiki/Dzimtbūšana
lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Grieķu_dievi
lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Romiešu_mitoloģija
lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Skandināvu_dievi
ru.m.wikipedia.org/wiki/Список_славянских_богов
ru.m.wikipedia.org/wiki/Вуду
lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Ēģiptiešu_dievi
lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Hinduisma_dievi
ru.m.wikipedia.org/wiki/Австралийская_мифология
indiansworld.org/mifaztpant.html#.Wm2dQyhSNoO
Patiesā kritiskā domāšanā, Jūsu Skolnieciņš [Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš] #ATEISMS #Skolnieciņš #SenlatviešuDievi #LatvjuDievi #buršanās
 
#
mamma 19.janvāris 2018 21:01 atbildēt
Cietušie nemelo,bet pedofīli gan,jo tas viņu gaumē,nav noziegums un cik bērna dvēselītes sabojātas,uz mūžu?
Pedofīliju piesedz pasaules līmenī.Pieskatiet bērnus un informējiet viņus.
 
#
Reļiģioznijs 19.janvāris 2018 10:00 atbildēt
Čīlieši ir Dievu aizmirsuši.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers