Pasaulē: Skandāls: Zīdaiņu piena pulverī 83 valstīs atrasta salmonella 2 komentāri
 
Pasaulē

Skandāls: Zīdaiņu piena pulverī 83 valstīs atrasta salmonella

 
Scanpix

Francijas piena pārstrādes grupas "Lactalis" salmonellu skandāls ir skāris 83 valstis, kur no tirdzniecības tiek izņemti 12 miljoni kārbu ar zīdaiņu piena pulveri, svētdien intervijā Francijas medijiem paziņoja šīs grupas vadītājs Emanuels Benjē.

"Mums jāņem vērā šīs operācijas mērogs: ir skarti vairāk nekā 12 miljoni kārbu," sacīja Benjē, piebilstot, ka izplatītājiem vairs nevajadzēs šķirot produkciju, lai atrastu inficēto pulveri.

"Viņi zina, ka viss ir jāizņem no plauktiem," sacīja grupas vadītājs.

Viņš arī apsolīja kompensācijas visām šī skandāla skartajām ģimenēm.

Benjē sacīja, ka viņš par svarīgāko uzskata šīs veselības krīzes sekas patērētājiem, tostarp zīdaiņiem līdz sešu gadu vecumam. "Mums, man, tas ir pamats lielām bažām," viņš teica intervijā laikrakstam "Journal du Dimanche".

Scanpix

Ģimenes, kurās bērni saslimuši ar salmonelozi pēc "Lactalis" ražotā piena pulvera lietošanas, ir ierosinājušas simtiem lietu pret šo grupu.

Francijas amatpersonas līdz šim ziņojušas par 35 mazuļu saslimšanas gadījumiem šajā valstī pēc "Lactalis" piena patērēšanas, savukārt Spānijā ir konstatēts viens šāds gadījums, bet Grieķijā tiek izmeklēts viens iespējamas saslimšanas gadījums.

Upurus pārstāvoša apvienība uzskata, ka varas iestādes pārāk zemu novērtējušas saslimšanas gadījumu skaitu.

"Ir sūdzības, un būs izmeklēšana, ar kuru mēs pilnīgi sadarbosimies. Mēs nekad neesam domājuši rīkoties citādi," sacīja Benjē.

Komentāri [2]
#
aina 14.janvāris 2018 23:46 atbildēt
Viens šeit,viens tur...tā tas nevar būt...viss tiek slēpts.
 
#
Nu gan 14.janvāris 2018 12:47 atbildēt
Kā tad tas ir iespējams ? Nekas netiek laboratoriski kontrolēts ? Antisanitārija ražošanas procesā ? Tehnoloģiju pārkāpj ? Izejvielas galīgi nekvalitatīvas ? Ja jau bērniem dod šādu pārtiku, tad bail padomāt, ko pieaugušie lieto...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers