Pasaulē: Dienvidkoreja piedāvā Ziemeļkorejai izveidot kopīgu sieviešu hokeja komandu 1 komentāri
 
Pasaulē

Dienvidkoreja piedāvā Ziemeļkorejai izveidot kopīgu sieviešu hokeja komandu

 
AP/ SCANPIX

Dienvidkoreja piedāvājusi kopā ar Ziemeļkorejas delegāciju iet kopā Phjončhanas olimpiskajās spēļu atklāšanas ceremonijā, kā arī izveidot kopīgu sieviešu hokeja komandu, piektdien apstiprināja šīs valsts sporta viceministrs Rohs Tēkans.

Piedāvājums veikts otrdien notikušajās abu valstu pārrunās, kad Ziemeļkoreja apstiprināja, ka sūtīs savu delegāciju uz kaimiņvalsti, kur jau pēc nepilna mēneša sāksies olimpiskās spēles.

"Mēs izteicām vairākus piedāvājumus, ieskaitot kopīgas sieviešu hokeja komandas izveidi un vienotu iesoļošanu olimpiskajā stadionā," aģentūrai "Yonhap" Tēkans apstiprināja informāciju, ko jau iepriekš šonedēļ vēstīja portāls "insidethegames".

Phjončhana atrodas vien aptuveni 80 kilometru attālumā no abu Korejas pussalas valstu robežas. Abas valstis joprojām tehniski atrodas kara stāvoklī.

Paredzams, ka oficiāli par šiem piedāvājumiem tiks lemts 20.janvārī, kad Lozannā notiks plaša Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vadības un abu valstu pārstāvju tikšanās.

Iepriekš "insidethegames" ziņoja, ka olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas sieviešu hokeja izlases sastāvā varētu tikt iekļautas 3-8 Ziemeļkorejas spēlētājas.

Abas Korejas kopā piedalījušās 1991.gadā Japānā notikušajā pasaules galda tenisa čempionātā, kā arī pasaules jaunatnes florbola čempionātā Portugālē. Tāpat valstu delegācijas kopā soļoja 2000.gada Sidnejā, 2004.gada Atēnās un 2006.gada Turīnā olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijās.

Tomēr 1988.gadā, kad Dienvidkorejas galvaspilsēta Seula rīkoja Vasaras olimpiskās spēles, Ziemeļkoreja tās boikotēja.

No Ziemeļkorejas gaidāmajai Olimpiādei saviem spēkiem kvalificējies viens daiļslidošanas pāris.

Komentāri [1]
#
Raimonds 12.janvāris 2018 17:32 atbildēt
Tak ASV to nepieļaus ... Losandželosas spēlēs jau bija komandu apvienošanās ... bet ASV to pat nemaz nekaunoties sašķēla.
No vienas puses patlaban ASV ir jau nonākusi situācijā, kad ZK apdraud ASV teritoriju ... bet no otras ASV ir ieinteresēta tā regiona spriedzē ... jo tas dod ASV iespēju ... aiz pamatojuma, ka tie ir vērsti pret ZK, automātiski arī Krievijas robeźas tuvumā turet savus kodololieročus ...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers