Pasaulē: Ukraina apmācīs savu armiju darbam ar ASV prettanku raķešu kompleksiem 6 komentāri
 
Pasaulē

Ukraina apmācīs savu armiju darbam ar ASV prettanku raķešu kompleksiem

 
Sputnik/ SCANPIX

Ukrainas bruņotie spēki drīzumā sāks ASV prettanku raķešu kompleksu "Javelin" operatoru apmācību, vēsta Ukrainas militārais portāls "Ukrainian Military Pages".

"Kandidātu sagatavošana sāksies 15.janvārī Nacionālajā sauszemes spēku akadēmijā ar valodas apguvi, lai iegūtu nepieciešamo angļu valodas zināšanu līmeni," vēsta portāls.

Pēc valodas apmācības pabeigšanas atlasītie kandidāti tiks nosūtīti uz ārzemēm, lai apgūtu prettanku raķešu kompleksu kaujas pielietošanu.

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija decembra beigās apstiprināja plānu piegādāt Ukrainai letālo bruņojumu, tostarp prettanku raķetes.

Piegādēs ietilps ASV ražotās prettanku raķetes "Javelin", kuras Ukraina jau sen kā gribējusi, lai nostiprinātu savas aizsardzības spējas, valsts austrumos cīnoties pret Maskavas atbalstītajiem kaujiniekiem.

Iepriekš ASV piegādājušas Ukrainai dažāda veida atbalsta aprīkojumu, apmācījušas Ukrainas karavīrus un ļāvušas savām kompānijām pārdot tai dažādus šaujamieročus.

ASV plāno piegādāt Ukrainai 35 "Javelin" palaišanas iekārtas un 210 raķetes.

Ukraina solījusi, ka ASV ieroči būs domāti tikai aizsardzībai un tie tiks izmantoti tikai tad, ja kaujinieki provocēs valdības spēkus.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Komentāri [6]
#
rommels 14.janvāris 2018 21:28 atbildēt
ja vēl te daudziem būtu saprašana,kas ukrainā notiek un ko gribēja kolorādo vaboles!diez vai kāds apiedz kapēc ap krieviju saliktas nato bāzes un kādas var iznākt sekas provokācijas gadijumā!šodien jau šur tur šoks ir bijis!pentagons nospiedis atompogu!kāds pajokoja!
 
#
Beidzot Palīdzība 12.janvāris 2018 20:57 atbildēt
ASV sniegtā palīdzība Ukrainai ir nepietiekoša. Gaidu uz nopietnu militāro palīdzību cīņā pret Krievijas teroristiem.
 
#
Raimonds 12.janvāris 2018 18:09 atbildēt
Nu ... tad varbūt arī piemēram Krievija varētu apgādāt ZK Kimu ar dažāda veida ieročiem? .... kuri būtu vērsti pret ASV agresiju tajā reģionā? ... un ASV beidzot aizvāktu savas kodolraķetes no ZK pierobeźas.
Bet Donbasa armija jau neuzbrūk Ukrainai ... tā ir Ukrainas armija, kura mērķtiecīgi apšauda Donbasa pilsētas ...tad kāpēc agresoram (Ukrainai ) ir vajadzīgi letālie ieroči?
 
#
Krievs » Raimonds 12.janvāris 2018 18:34 atbildēt
LNR un DNR ir Teroristu grupējumi ,kas ir jāiznīcina...!!!
Lai tā sērga neizsplatās...!!!
 
#
lapa » Krievs 12.janvāris 2018 21:33 atbildēt
kas to teica , vai amerikosi....
 
#
Krievs » lapa 13.janvāris 2018 0:26 atbildēt
Tad jau IGIL ar nav Teroristi , jo viņi ar grib izveidot savu valsti ... vai jums liekas, ka tikai musulmaņi var būt teroristi ?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers