Pasaulē: Lielbritānija "Breksita" dēļ var zaudēt gandrīz 500 000 darbavietu 8 komentāri
 
Pasaulē

Lielbritānija "Breksita" dēļ var zaudēt gandrīz 500 000 darbavietu

 
Scanpix

Piepildoties ļaunākajam scenārijam, Lielbritānija "Breksita" dēļ var zaudēt gandrīz 500 000 darbavietu, liecina ceturtdien publiskots pētījums.

Pēc Londonas mēra Sadika Hana pasūtījuma kompānijas "Cambridge Econometrics" veiktais pētījums liecina, ka Lielbritānija līdz 2030.gadam var zaudēt 482 000 darbavietu.

Tādas ir prognozes gadījumā, ja Lielbritānija nespēs panākt pārejas posma vienošanos un vienošanos par turpmākajām tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību (ES). Šāds scenārijs arī maksātu Lielbritānijai 46,7 miljardus mārciņu (52,4 miljardus eiro) investīcijās laika posmā līdz 2030.gadam.

Pētījumā četri iespējamie scenāriji salīdzināti ar "status quo" saglabāšanu, ko Londona jau ir noraidījusi.

Optimistiskākais scenārijs ir divu gadu pārejas posms, pēc kura Lielbritānija paliek vienotajā tirgū, bet nepaliek muitas savienībā. Taču arī šādā gadījumā Lielbritānija zaudētu 176 000 darbavietu un 20,2 miljardus mārciņu (22,7 miljardus eiro) investīcijās.

Hans, kurš iestājās par Lielbritānijas palikšanu ES, sacīja, ka pētījuma rezultāti atklāj "potenciālos ekonomiskos riskus un cilvēku zaudējumu", kas likts uz spēles "Breksita" sarunās Briselē.

Viņš pārmeta valdībai nesagatavošanos, novērtējot "Breksita" sekas, un aicināja ministrus mainīt savu nostāju sarunās un atbalstīt palikšanu vienotajā tirgū un muitas savienībā.

Komentāri [8]
#
B-52 17.janvāris 2018 14:13 atbildēt
Tātad ,kāds grib iegalvot ,ka valsts kura spēja uzbūvēt pasaules lielāko impēriju ,pēkšņi ir kļuvusi labuma apreiķinos nespējīga ? Ha -ha-ha.... Atšķirība no bezsejainas,bez pagātnes un pseido vērtības proklamējošā ES.Lielbritānijai IR unikāla vēsture ,kultūra un vēsturiskas saites ar bijušām Kolonijām. Praktiskie apsvērumi ,zaudēs 500.000 darba vietas ,bet cik iegūs ? Britiem jau nevajag daudz,pēc saviem ieskatiem ,brīva Tirdzniecība ar ASV ,Austrāliju un protams 5 ekonomiku pasaulē INDIJU. Kur Vācija ,Francija ,Nīderlande un pārejie .....?
 
#
lapa 12.janvāris 2018 9:57 atbildēt
anglija jau zaudetajos nebus . vinu izstasanas ir gudrs gajiens - domajot par savu zemi un tautu - ne,ka vacija - pilns curbanu , uz ielas vaciesi nevar paradities , melnie sos mizo ka miltu maisus - sievietes , meitenes izvaro un nogalina . visu so avizes un televizija nerada , lai nebaiditu tautu citur.
 
#
Taisnonis 12.janvāris 2018 7:20 atbildēt
Vai,vai!A,més bez visiem exitiem màkam -ne vien likvidét dabavietas,iedzívotàjus,skolas,celus,slimnīcas,kultùru,çekas maisus utt.līdz bezgalībai.Més nu īstie spriedèji.
 
#
Algoritms 12.janvāris 2018 6:18 atbildēt
Lielbritānija parazitēs uz Austrumeiropas valstīm. Mārciņa bez seguma, un to nesaņemto minimalās darba atalgojuma starpību pievāks sev.
 
#
Corbie » Algoritms 12.janvāris 2018 6:50 atbildēt
Gribeeji teikt A-Eiropa parazitees uz UK reekina? Anglijai LV nav vajadziiga, bet Latvijai gan UK dziivojoshie latvieshi interesee... cik meginaajumu jau nav bijis ieliist muusu makos, nekas nesanaaca...
 
#
Corbie 12.janvāris 2018 3:34 atbildēt
Slima suna murgi... driizaak vairaak darbavietu buus nekaa mazaak... gari staastiit... bet gudri cilveeki taapat sapratiis, bet mulkiem stastiit kko bezjeedziigi.
 
#
Scurbie » Corbie 12.janvāris 2018 5:53 atbildēt
Nu bet tad jau tu esi muļķis, jo nemāki savu domu sakarīgi izteikt.
 
#
Corbie » Corbie 12.janvāris 2018 6:45 atbildēt
Mana doma prieksh antiniem kaa tu buutu gari jaaklaasta... un ja tu nedziivo UK, liidz teviim taapat neaizies...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers