Pasaulē: Atklāta jauna informācija par Smoļenskā avarējušo Polijas prezidenta lidmašīnu 11 komentāri
 
Pasaulē

Atklāta jauna informācija par Smoļenskā avarējušo Polijas prezidenta lidmašīnu

 
RIA Novosti/ SCANPIX

Izmeklēšanas komisija noskaidrojusi, ka Smoļenskā 2010.gadā avarējušās Polijas prezidenta lidmašīnas kreiso spārnu iznīcināja lidmašīnā noticis sprādziens, vēsta Polijas Radio.

Katastrofas izmeklēšanas komisija paziņoja, ka sprādzienam lidmašīnā bijuši "vairāki avoti".

"Šos slēdzienus pieņēma [komisijas] locekļi, un tie veido vienu no galvenajiem [šī] tehniskā ziņojuma secinājumiem," pavēstīja komisija.

Komisija aprīlī paziņoja, ka lidmašīna, iespējams, tika iznīcināta sprādzienā gaisā, un Krievijas gaisa satiksmes kontrolieri apzināti maldināja Polijas pilotus par lidmašīnas atrašanās vietu, tuvojoties skrejceļam.

Tikmēr tīmekļa vietne "niezalezna.pl" vēsta, ka par izmeklēšanas komisijas vadītāju iecelts bijušais Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs.

Macerevičs šonedēļ zaudēja darbu valdībā veikto pārkārtojumu rezultātā. Par jauno aizsardzības ministru iecelts līdzšinējais iekšlietu ministrs Marjušs Blaščaks.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augsta ranga Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Polijā 2015.gada beigās pie varas nākot konservatīvajai valdībai, aviokatastrofas izmeklēšana tika atsākta.

Komentāri [11]
#
jānis 12.janvāris 2018 22:59 atbildēt
tā informācīja ir tikai latviešiem...jo viņus nez kāpēc visi pat valdība uzskata par stulbiem....pārējai pasaulei jau vis sen ir skaidrs
 
#
lapa 12.janvāris 2018 15:25 atbildēt
amerikosi nepielaus tautu draudzibu.
 
#
"demokrāts" 11.janvāris 2018 17:56 atbildēt
tad jau poļi paši nobumboja savu prezi...
 
#
Joņs » "demokrāts" 12.janvāris 2018 0:48 atbildēt
Jā jā,bet tomēr nē! Tā bij diversija,bet ne poļu vai krievu!!! To darīja tie kas gribēja sanaidot vēl vairāk poļus ar krieviem jo nevienam nav izdevīgi lai abas lielvalstis draudzētos!
 
#
šim slēdzienam ir vairak mīnusu nekā plusu 11.janvāris 2018 16:04 atbildēt
jo izmeklešanu atsāka speciāli lai "pieraditu"krievijas vainu katastrofā. sprādziens kā tāds vel varetu ko līdzet, bet ja paziņo ka sprādzis lidmašinas iekšienē tad sanāk ka poļi paši uzspridzināja savus politiķus jo lidmašina lidoja no polijas kremlis tai pat tuvu nebija
 
#
Ots. » šim slēdzienam ir vairak mīnusu nekā plusu 11.janvāris 2018 16:28 atbildēt
Viss loģiski....jo polijas drošības dienestos bija arī krievijas drošibas dienestu darbinieki..tīri oficiāli...
 
#
jā kā tad » Ots. 11.janvāris 2018 17:01 atbildēt
un speciāli visus sadzina vienā lidmašīnā vai ne. gan ka jālido visiem čupā, gan ka vispār jālido nevis jāizmanto cits transports.... visu lēma paši poļi. kremli vel vareja aiz ausim pievilkt ja butu raķete notriekusi vai kā sākumā zīleja ka koki aizķerti (dispičers nepareizi nokomandeja ar augstumu) bet nesanāk nekādi ar to kremļa vainas pieradišanu. viss liecina tikai pašiem poļiem par sliktu
 
#
Raimonds 11.janvāris 2018 15:08 atbildēt
Nu kaut kāds sviests te sarakstīts ... nav saprotams, vai tie Krievijas dispečeri maldināja tos pilotus pirms, vai pēc sprādziena .. ? ..: ))) ... :D
Nu kas tas par sprādzienu? ... visas iepriekšejās ekspertīzes parādīja, ka nav pilnīgi nekādu pēdu sprāgstvielām ... ja kas tur uzsprāga ... tad varbūt tikai korķis no šampānieša pudeles ... :) ... nu slimi tie poļi.
Melnās kastes ieraksts vēsta, ka Krievijas dispečeri brīdina pilotus nenolaisties, jo ārkārtīgi slikti laika apstākļi .. un norāda uz citu aerodromu. Tāpat arī balss ieraksts rāda, ka piloti atsakās pildīt šo ieteikumu ... (paši poļi debīli ... bet krievi vainīgi)
 
#
Ots. » Raimonds 11.janvāris 2018 16:29 atbildēt
Laikam klausījies to lenti....tavi draugi vdk pieaicināja tevi?
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers