Trešdiena, 21.februāris
Pasaulē | 7.decembris 2017, 8:45
Ziņu aģentūra LETA

Zināms, kur nonāks par rekordcenu pārdotā da Vinči glezna

Renesanses mākslinieka Leonardo da Vinči zīmētā Kristus glezna, kas novembrī tika pārdota izsolē Ņujorkā par rekordcenu - 450 miljoniem ASV dolāru (380 miljoniem eiro), tiks izstādīta Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētas Abū Dabī muzejā "Louvre Abu Dhabi", trešdien tviterī paziņoja šis muzejs.

Glezna "Salvator Mundi" ("Pasaules glābējs") izsoļu nama "Christie's" rīkotā izsolē tika nosolīta par summu, kas ir jauns cenas rekords mākslas darbiem, kuri pārdoti izsolēs vai privāti.

"Louvre Abu Dhabi" ir pirmais muzejs ārpus Francijas, kura nosaukumā ietverts Luvras vārds. Tajā ir izstādīti apmēram 600 mākslas darbu, un tas ir nosaukts par "pirmo universālo muzeju arābu pasaulē".

"Da Vinči "Salvator Mundi" dodas uz #LouvreAbuDhabi," tviterī pavēstīja muzejs, arī parādot piecus gadsimtus senā mākslas darba attēlu.

66 centimetrus garā Leonardo glezna ir tapusi ap 1500.gadu. Tajā redzams Kristus Renesanses laikmeta drēbēs, kurš ar paceltu labo roku svēta cilvēkus, bet kreisajā rokā tur kristāla lodi.

Šī glezna kādreiz bija piederējusi Anglijas karalim Čārlzam I, bet vēlāk pazuda no redzesloka līdz 1900.gadam, kad to iegādājās kāds britu kolekcionārs. Tolaik gan tā tika piedēvēta kādam Leonardo māceklim.

Glezna vēlreiz tika pārdota 1958.gadā. 2005.gadā to ievērojami bojātu iegādājās mākslas tirgotāju konsorcijs, samaksājot mazāk nekā 10 000 ASV dolāru (8445 eiro). Šis konsorcijs restaurēja gleznu un apstiprināja, ka tā ir Leonardo darbs.

Gleznu novembrī pārdeva Krievijas miljardieris Dmitrijs Ribolovļevs, kurš to 2013.gadā bija to privāti nopircis par 127,5 miljoniem dolāru (108 miljoniem eiro).