Pasaulē: Tilersons noraida apgalvojumus, ka plaisa starp Eiropu un ASV paplašīnās 3 komentāri
 
Pasaulē

Tilersons noraida apgalvojumus, ka plaisa starp Eiropu un ASV paplašīnās

 
REUTERS/ SCANPIX

ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons trešdien noraidīja pieņēmumus, ka plaisa starp ASV un to Eiropas sabiedrotajiem paplašinās. Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls nule kā norādījis, ka Eiropas Savienībai (ES) savā ārpolitikā vajadzētu būt mazāk atkarīgai no Vašingtonas.

Vācijai ir jāpārskata nostāja attiecībā uz ASV, ņemot vērā ASV prezidenta Donalda Trampa politiku, otrdien sacīja Gabriēls, piebilstot, ka ES ir "jādefinē pašai savas intereses un jādemonstrē sava vara".

Tilersons noraidīja Gabriēla pārmetumus un atgādināja par iekšpolitikas norisēm Vācijā, kur kanclere Angela Merkele nodevusies jaunās valdības veidošanas centieniem.

"Vācija šobrīd atrodas ļoti sarežģītā politiskā procesā. Zigmārs ir daļa no tā," sacīja Tilersons.

Gabriēls arī norādīja, ka ASV un Eiropas attiecībās līdz ar Trampa paziņojumiem par iespējamo izstāšanos no Irānas kodolvienošanās sāk iezīmēties lūzuma līnija.

REUTERS/ SCANPIX

Savukārt, kā apgalvoja Tilersons, viņš un NATO sabiedrotie ir vienisprātis, ka Irāna līdz ar savām aktivitātēm Jemenā un Sīrijā rada draudus reģionālajai stabilitātei.

"Mēs visi esam ļoti noraizējušies par to, kā tikt galā ar šo jautājumu," viņš sacīja žurnālistiem.

Tilersons arī piebilda, ka viņam un NATO kolēģiem bijušas "ļoti produktīvas diskusijas" Irānas jautājumā.

Tilersona vizīte Briselē notika laikā, kad parādījušās ziņas, ka viņu amatā varētu nomainīt ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo, kurš tiek uzskatīts par draudzīgāku Trampa stingrās līnijas politikai. ASV prezidents atteicies izslēgt iespēju, ka Tilersonam var nākties atstāt amatu.

2015.gadā Irānas un pasaules lielvaru kodolvienošanās paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

ANO atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs Jukija Amano vairākkārt apstiprinājis, ka Irāna ievērojot kodolvienošanās nosacījumus.

Komentāri [3]
#
Raimo 7.decembris 2017 5:57 atbildēt
Kada plaisa ? Nav nekadas plaisas ,tā ir aizlieta ar naidu pret krieviju ,asiņaino pasaules demokratizāciju un centieniem izraisit kodolkaru !
 
#
Paritāte 6.decembris 2017 19:44 atbildēt
Vai tad Zemes apkārtmērs ir palielinājies?
 
#
Raimonds 6.decembris 2017 19:22 atbildēt
Tilersons melo ... jo vai tad Irāna bombardē Jemenu ??? ...
Nekas tamlīdzīgs ... to dara ASV un tās sabiedrotais Sauda Arābija.
Tā ir ASV ... kura saistībā ar to, ka karš Sīrijā pamatā ir beidzies ... meklē atkal jaunu vietu, no kuras ASV atkal varētu sākt destabilizēt Tuvos Austrumus ... un tā ir Jemena.
Uzpurni ASV ... un Tuvajos Austrumos būs miers.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers