Pasaulē: Lielbritānijas pilsētas nevarēs pretendēt uz Eiropas kultūras galvaspilsētas godu 1 komentāri
 
Pasaulē

Lielbritānijas pilsētas nevarēs pretendēt uz Eiropas kultūras galvaspilsētas godu

 
REUTERS/ SCANPIX

Lielbritānijas pilsētas pēc "Breksita" nevarēs iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas godu, nolēmusi Eiropas Komisija (EK), ar to izsaucot britu politiķu neapmierinātību.

Lielbritānijai tituls būtu ticis 2023.gadā, un piecas Apvienotās Karalistes pilsētas un reģioni jau pretendēja uz šo godu.

Tomēr tas nebūs iespējams, jo Lielbritānija pametīs ES 2019.gadā, paziņojusi EK. Šis lēmums ir "viena no daudzajām konkrētajām "Breksita" sekām", paskaidroja EK.

Londona iepriekš brīdināja pretendentus, ka goda statusa piešķiršana būs atkarīga no "Breksita" sarunu iznākuma.

AP/ Scanpix

Kaut arī kultūras galvaspilsētas statusa piešķiršana ir ES ziņā, arī agrāk šis tituls ticis tādu valstu pilsētām, kas nav nav ES sastāvā, arī Norvēģijai, Islandei un Turcijai. ES kandidātvalsts Serbijas Novisada būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2021.gadā.

Lielbritānijas Digitālo jautājumu, kultūras, mediju un sporta lietu ministrija pauda "dziļu vilšanos" par ES lēmumu un solīja rīkot "ārkārtas diskusijas ar komisiju šajā jautājumā".

Apvienotās Karalistes pretendentes bija Notingema, Līdsa un Miltonkīnza Anglijā, Dandī Skotijā, kā arī trīs Ziemeļīrijas pilsētas - Belfāsta, Derija un Strabāna -, kas uz šo godu gatavojās pretendēt kopā.

Komentāri [1]
#
Raimonds 23.novembris 2017 22:42 atbildēt
Pareizi .. pareizi tupā Eiropas Komisija ... kuriniet tik naidu pret Angliju ... būs tāpat kā ar Turciju ... arī Anglija vienā dienā paziņos, ka izstājas no NATO ... :))
Un tad teiks, ka atkal Putins vainīgs .. :) ... stulbais Eirokolhozs. Viņā jau tūlīt pēc Grieķijas krīzes bija jāatlaiž visa tā trulā valdība .. ja bija vēlme saglabāt ES.
Bet tagad ES drupšana tikai turpinās ...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers