Pasaulē: Tiesa oficiāli atzīst: Katalonijas neatkarības referendums bija pretlikumīgs 1 komentāri
 
Pasaulē

Tiesa oficiāli atzīst: Katalonijas neatkarības referendums bija pretlikumīgs

 
AFP/ SCANPIX

Spānijas Konstitucionālā tiesa, kas ir valsts augstākā tiesu instance, otrdien oficiāli atzinusi Katalonijas neatkarības referendumu par pretlikumīgu.

Tiesa lēma, ka Katalonijas reģionālā parlamenta pieņemtais likums, uz kura pamata referendums tika sarīkots, ir pretrunā ar Spānijas konstitūciju.

Katalonijas parlaments septembrī pieņēma tā dēvēto pašnoteikšanās referenduma likumu, un reģiona līderi 1.okrobrī sarīkoja tautas nobalsošanu par jautājumu, vai Katalonijai vajadzētu atdalīties no Spānijas. Vairums vēlētāju, kas piedalījās referendumā, nobalsoja par reģiona neatkarību.

Spānijas Konstitucionālā tiesa iepriekš bija uz laiku apturējuši šī likuma stāšanos spēkā, kamēr tiesneši izskatīja centrālās valdības iebildumus. Rezultātā tiesneši secinājuši, ka likums ir pretrunā ar valsts suverenitāti un "Spānijas valsts nesatricināmo vienotību".

Tiesneši arī secināja, ka reģiona parlamenta sesija, kurā šis likums apstiprināts, pārkāpusi valsts konstitūciju.

AFP/ SCANPIX

Konstitucionālās tiesas spriedums nav pārsteigums. Spānijas valdība ir vairākkārt uzsvērusi, ka Katalonijas referendums bijis nelikumīgs.

Kā ziņots, Katalonijas reģiona valdības vadītājs Karless Pudždemons, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem, pagājušo otrdien parakstīja neatkarības deklarāciju, taču paziņoja, ka tās pasludināšana atlikta uz dažām nedēļām, lai varētu uzsākt sarunas ar Madridi.

Spānijas valdība ir devusi Katalonijas valdībai laiku līdz ceturtdienai viest skaidrību jautājumā par to, vai Pudždemons ir pasludinājis neatkarību.

Tikmēr Spānijas tiesa pirmdien lika apcietināt divus ietekmīgus Katalonijas separātistu līderus, kuri tiek apsūdzēti par "musināšanu".

Lai pieprasītu viņu atbrīvošanu, otrdien Barselonā tiek organizēti jauni protesti.

Komentāri [1]
#
_______________ 18.oktobris 2017 17:01 atbildēt
kā tad tā?
putins visu laiku stāsta, ka krievija ir tiesiska un godīga valsts
bet krimas prettiesisko antikonstitucionālo referendumu pasludināja par notikušu un nekavējoši pievienoja krimu krievijai.
kur tad nu ir putina godīgums?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers