Pasaulē: Polijas vēstniece Lietuvā: Svinēt Otrā pasaules kara beigas 9.maijā nav pamata 4 komentāri
 
Pasaulē

Polijas vēstniece Lietuvā: Svinēt Otrā pasaules kara beigas 9.maijā nav pamata

 
Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Svinēt Otrā pasaules kara beigas 9.maijā nav pamata, jo šī diena 1945.gadā neatnesa brīvību nedz Lietuvai, nedz Polijai, ceturtdien paziņojusi jaunā Polijas vēstniece Lietuvā Uršula Doroševska, netieši norādot uz šo apstākli Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas (LLRA) līderiem, kuri ne vienreiz vien piedalījušies 9.maija svinībās Viļņā.

"Otrā pasaules kara beigu svinēšana 9.maijā neatbilst patiesībai, jo mēs zinām, ka nedz Polijai, nedz Lietuvai šī diena nenozīmēja uzvaru. Nav iemesla šai dienā priecīgi svinēt kara beigas," viņa norādījusi, piedaloties preses konferencē Viļņā.

Šādu nostāju Doroševska pauda jau septembrī, tiekoties ar Lietuvas poļu kopienas pārstāvjiem, tai skaitā gan ar LLRA līderi Valdemāru Tomaševski, gan ar viņa oponentiem.

Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas politiķi 9.maija svinībās parasti piedalās kopā ar Lietuvas Krievu alianses pārstāvjiem. Vienā no šādām reizēm Tomaševskis uz svinībām ieradās, piespraudis tā dēvēto Georga lentīti, ko aktīvi izmanto arī prokremliskie kaujinieki Ukrainas austrumos.

Jaunā Polijas vēstniece Lietuvā Aukstā kara gados komunistiskajā Polijā darbojās pagrīdes presē.

Komentāri [4]
#
Neslāvs 14.oktobris 2017 5:02 atbildēt
Bildē redzamie izskatās pēc pilnīgiem dzīvniekiem .
 
#
Kvadrāts 12.oktobris 2017 23:17 atbildēt
9.maijā jāsvin Eiropas diena! Kā tādās reizēs izsakās - svini vai nesvini, bet netraucē citiem svinēt. Miers starp tautām un svētki draudzības stiprināšanai - tā ir Eiropas dienas svinību būtība. 9.maijā arī nākamgad būs svētki, tāpēc Seimai sabiedrības saliedēšanas vārdā jāpasludina Eiropas diena par valstsvētkiem, ar oficiālu brīvdienu!
 
#
:) 12.oktobris 2017 22:10 atbildēt
polijas centieni brižiem kļūst smiekligi. dažus gadus atpakaļ uz 9 maiju pat centās pasludināt ka otro pasaules karu polija vinneja un ka krievija vispār neko nav darijusi. tad gan visi nosmējās vēderus turēdami un viss noklusa, bet kā redzams idejas jau nemirst tās dzīvo tālāk:)
 
#
))) » :) 13.oktobris 2017 22:47 atbildēt
devītajam maijam ar otro pasaules karu nav nekāds sakars
to cccp izdomāja daudzus gadus pēc kara beigām, lai pārrakstītu vēsturi
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers