Pasaulē: Angelai Merkelei pārliecinoši izdevies saglabāt amatu 23 komentāri
 
Pasaulē

Angelai Merkelei pārliecinoši izdevies saglabāt amatu

 
Scanpix

Vācijas Bundestāga vēlēšanās uzvarējuši kancleres Angelas Merkeles vadītie konservatīvie, bet pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) ieguvusi trešo lielāko balsu skaitu, liecina pirmdienas rītā publiskotie provizoriskie galīgie vēlēšanu rezultāti.

Pēc visu balsu saskaitīšanas Merkeles vadītie kristīgie demokrāti (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartija - Kristīgi sociālā savienība (CSU) - ieguvuši 33% balsu, bet sociāldemokrāti (SPD) - 20,5%.

AFP / Scanpix

AfD tikmēr svētdien notikušajās vēlēšanās saņēmusi 12,6% balsu un pirmo reizi iekļūs Bundestāgā.

Bundestāgā atgriezīsies Brīvo demokrātu partija (FDP), kas saņēmusi 10,75 balsu. Tikmēr kreiso ekstrēmistu partiju "Die Linke" ("Kreisie") atbalstījuši 9,2% vēlētāju, bet "zaļos" - 8,9% balsstiesīgo vāciešu.

Sociāldemokrāti, kas ir tradicionālie CDU/CSU sāncenši, bet pašreizējie koalīcijas partneri, jau paziņojuši, ka tagad pāries opozīcijā.

Ja SPD nemainīs savas domas, tas nozīmēs, ka Merkelei, kurai CDU/CSU uzvara nodrošinājusi ceturto pilnvaru termiņu valdības vadītāja krēslā, būs tikai viena izvēle jaunās valdības veidošanā - sadarbība ar FDP un "zaļajiem" jeb tā dēvētā Jamaikas koalīcija.

Šāda trejsavienība Vācijā vēl nav pieredzēta, un tās izveidošana, ņemot vērā ievērojamās ideoloģiskās pretišķības, varētu prasīt dažus nopietnus kompromisus, un tāpēc koalīcijas sarunas varētu ievērojami ieilgt.

Komentāri [23]
#
Feiks 25.septembris 2017 11:54 atbildēt
Ja tautai dotu iespēju pašai izvirzīt savus kandidātus, VISAS politiskas partijas ciestu fiasko.
 
#
alias 25.septembris 2017 11:25 atbildēt
Vāciešiem, acīmredzot, ļoti patīk valsts, kurā droši nevar aiziet pat uz Ziemsvētku pasākumu. Nu, pašu izvēle vien ir, jāciena.
 
#
Baibiñs 25.septembris 2017 10:44 atbildēt
Kà sacít jàsaka-no tà arí bija jàbaidàs.Nesagraujamà frau Stagnàcija
 
#
GAZ 25.septembris 2017 10:14 atbildēt
Musliki nav ieradušies uz Eiropu, lai strādātu, saprotiet taču vienreiz!!! Viņi te grib saņemt pabalstus (morālo kompensāciju par kolonizācijas gadu jūgu-pabalsti pienākas par velti). To viņiem iepotē imani jau no bērna kājas. Viņi tēlo abižotos tāpat kā nēģeri ASV.
Kāda asimilācija? Pārsvarā noziegumus veic Rietumeiropā otrās paaudzes migranti!
 
#
Bac 25.septembris 2017 9:46 atbildēt
Njā...un tā esot pirmdiena :(((
 
Skatīt visus 23 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers