Pasaulē: Neesot informācijas, ka "Zapad 2017" varētu izmantot agresīvos nolūkos 6 komentāri
 
Pasaulē

Neesot informācijas, ka "Zapad 2017" varētu izmantot agresīvos nolūkos

 
Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš. / Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Šobrīd nav apstiprinātas informācijas, ka Krievija militārās mācības "Zapad 2017" varētu izmantot agresīvos nolūkos pret kaimiņvalstīm, intervijā Latvijas Radio teica Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Viņš skaidroja, ka Krievijai ir tiesības uz šādām mācībām un kaimiņvalsts tās ir rīkojusi arī iepriekš.

Uztraukums par mācībām ir radies dēļ notikumiem Ukrainā - Krimas aneksijas, karadarbības atbalstīšanas Austrumukrainā.

Bērziņš piebilda, ka tā ir sava veida muskuļu demonstrēšana, ko var uzskatīt par iebiedēšanu. Taču tāda šobrīd Krievija ir un ar tādu mums būs jāsadzīvo, piebilda vēstnieks.

Jau ziņots, ka šodien sāksies Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību "Zapad 2017" aktīvā fāze, kas ilgs līdz 20.septembrim, aģentūru LETA informēja Drošības policijā (DP).

DP vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Saistībā ar šīm mācībām DP pastiprinātu uzmanību pievērsusi militārās simulācijas spēlēm. Tāpat DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem mācību laikā un par aizdomīgiem gadījumiem ziņots pa tālruni 67 208 964 vai elektronisko pastu "dpdd@dp.gov.lv" jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.

AP/ Scanpix

Tikmēr Aizsardzības ministrija (AM) sagaida, ka Krievijas un Baltkrievijas mācību "Zapad 2017" laikā pret Latvju varētu tikt īstenotas kiberoperācijas un informācijas operācijas, šonedēļ intervijā aģentūrai LETA atzina AM valsts sekretārs Jānis Garisons.

Viņš uzskata, ka saistībā ar "Zapad" Latvijā nevajadzētu radīt lieku paniku, jo kopš 2014.gadā notikušās Krimas aneksijas Latvija ir vairāk finansējuma atvēlējusi aizsardzībai un Baltijā ir palielināta sabiedroto klātbūtne.

Gaidāma arī tieša karaspēka demonstrācija robežu tuvumā, taču ikdienā Latviju varētu skart jau pieminētās operācijas.

Garisons gan neatklāja, kā AM rīkosies, ja šādas operācijas tiks veiktas, taču, ja seko informatīvajai telpai, tad Krievija šādas operācijas īsteno regulāri.

Šobrīd saistībā ar "Zapad" nekādas specifiskas darbības bruņotajos spēkos netiek plānotas. Šajā laikā gan Latvijā notiks iepriekš plānotas mācības, kurās piedalās Latvijas karavīri un sabiedroto vienības, piemēram, Nacionālajā aizsardzības akadēmijā uz vingrinājumiem pulcējušies NATO ģenerāļi. Tās ir regulāras mācības, kas tiek rīkotas neatkarīgi no "Zapad" mācībām. Tāpat Latvijā pastāvīgi atrodas vairāk nekā 1000 karavīru lielā NATO Kaujas grupa un ASV helikopteru vienība, turklāt papildus uz "Zapad" laiku atradīsies aptuveni 200 karavīru liela ASV vienība. Baltijas jūrā atradīsies arī ASV karakuģis.

Jau ziņots, ka Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Militārās mācības "Zapad 2017" Baltkrievijā novēros trīs Latvijas pārstāvji, bet Krievijā - viens.

Komentāri [6]
#
lapa 14.septembris 2017 11:35 atbildēt
bet amerikosu armijas bari citas zemes tikai bulcinas dala - citu neko. pilna latvija piedzita okupantu.
 
#
neesot 14.septembris 2017 9:59 atbildēt
Ir vai nav?
 
#
pastala 14.septembris 2017 9:44 atbildēt
nu tas ir šausmīgi un tas ir apvainojoši nu ka neviens mani negrib okupēt
 
#
Raimonds 14.septembris 2017 9:43 atbildēt
Bet informācija ir ... par to, ka Latvijas kā valsts politika ir kurinàt naidu pret Krieviju un apmelot to ...
Tādu informāciju mēs te Latvijas mēdijos redzam ikdienā ...
 
#
Raimonds 14.septembris 2017 9:40 atbildēt
Jau veselu mēnesi Latvijas mēdiji ikdienā histēriski bļāva, ka tūliņ, tūliņ Krievija Latviju okupēs, sākoties šīm Krievijas militārajām mācībām ... nu bet tagad, kad viņas jau sākas ... un tiem lielajiem gaudotājiem tak būtu jāliek galdā kaut vismazākie pierādījumi savai mēnesi garajai histērijai ... pēkšņi tā retorika par Latvijas apdraudējumu tiek pieklusināta ... : )))))))
Latvija kārtējo reizi mērkaķi tēlo un NATO ģenerāļi te balagānu taisa.
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers