Pasaulē: Junkers sola Baltijas valstīm pievērst īpašu uzmanību 14 komentāri
 
Pasaulē

Junkers sola Baltijas valstīm pievērst īpašu uzmanību

 
REUTERS/ SCANPIX

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers solījis nākamgad īpašu uzmanību pievērst Baltijas valstīm, kas svinēs sava valstiskuma simtgadi.

"Es personiski 2018.gadā pievērsīšu lielu uzmanību Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Rumānijai, jo 2018.gadā šīs valstis svinēs savu simto dzimšanas dienu," viņš trešdien uzsvēris savā ikgadējā runā par stāvokli Eiropas Savienībā.

"Tiem, kuri vēlas mainīt mūsu nākotni un mūsu kontinentu, ir jāzina mūsu vēsture, mūsu kopīgā vēsture," viņš norādījis. "Tas ietver šīs četras valstis, bez kurām Eiropa nebūtu pilnīga."

REUTERS/ SCANPIX

Nākamā gada 16.februārī Lietuva svinēs 100.gadskārtu, kopš tika parakstīts Lietuvas Neatkarības akts, pasludinot demokrātiskas un neatkarīgas valsts atjaunošanu. 24.februārī apritēs 100 gadi, kopš pasludināta Igaunijas valsts neatkarība. 18.novembrī sava valstiskuma simtgadi svinēs Latvija.

Tikmēr Rumānija, kas modernās valsts veidošanās sākumu rēķina no 1859.gada, bet neatkarību atguva 1877.gadā, 1.decembrī atzīmēs 100 gadus kopš apvienošanās ar Transilvāniju.

Sava valstiskuma atjaunošanu nākamā gada 11.novembrī svinēs arī Polija, taču EK prezidents savā runā to nepieminēja.

Komentāri [14]
#
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas... 13.septembris 2017 16:07 atbildēt
Tā nav brīvība, ja kāds cits izlems par tavu tautu.
Kamēr vien pastāvēs EP, PBank un North Atlantic Terrorist Organization = NATO, kas radījis moderno verdzību, tikmēr aizmirstiet jebkādas brīvības sapņus.
 
#
Valdis Holbergs 13.septembris 2017 14:39 atbildēt
Tam kaut kas nelāgs aiz ādas!
 
#
sens 13.septembris 2017 14:34 atbildēt
doma latvijai jabut vienadas tiesibas tadas ka eiropa algas pabalsti pensijas jo jau 17 gadu eiropa bet latvija ir iemesta pedeja vieta mazas pensijas algas mazas pabalsti smiekligi kur junker tu vari aizvest eiropu galigi klinki vai tev nauda ir vai nau kur aprakta eiro nauda francija vai vacija jeb bijusa dienvidslavija horvatija slovenija ja amerikani no turienes sievas apnem....
 
#
peļu junkurs 13.septembris 2017 14:20 atbildēt
tos tribaltus un šļahtičus tā riktīgi papurināt!
 
#
zombe 13.septembris 2017 14:19 atbildēt
Kādu pili, tad valdība un Saeima cels Junkera sagaidīšanai. Vai projekts jau gatavs? Vajadzētu kādu par 500 miljoniem, droši Latvijai un Latvijas tautai pēdējā simtgade..........
 
#
janis » zombe 13.septembris 2017 14:33 atbildēt
gan jau ka nebūs pēdējie svētki - atradīs latvieši par ko diet un dziedāt arī tūlīt pēc savas valsts simtgades, jo izdzīvojušo nebūs mazums., čakša lai - cik nopelna uz rigvira? Latviešiem tādi pelnītāji ari notur nāciju pie dzīvības Puķinam par draudu.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers