Pasaulē: Krēsliņš: Lukašenko saprot, ka nākamā pēc Ukrainas var būt Baltkrievija 19 komentāri
 
Pasaulē

Krēsliņš: Lukašenko saprot, ka nākamā pēc Ukrainas var būt Baltkrievija

 
Rūta Kalmuka/ F64 Photo Agency

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ļoti labi saprot, ka Baltkrieviju var piemeklēt līdzīgs scenārijs, kāds šobrīd redzams Ukrainā, sacīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsnieks, Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK).

Viņš noraidīja varbūtību, ka Krievija pēc septembrī gaidāmajām militārajām mācībām "Zapad 2017" atstās savus spēkus Baltkrievijas teritorijā, jo Lukašenko ļoti labi saprot, ko tas nozīmētu Baltkrievijai, proti, tas būtu risks atkārtot Ukrainas scenāriju, tādēļ Baltkrievija arī nav atzinusi Krievijas veikto Krimas aneksiju. "Viņš saprot, ka nākamā var būt arī Baltkrievija, tādēļ Lukašenko ir ļoti piesardzīgs un tas ir jautājums par viņu neatkarību un izdzīvošanu," uzsvēra Krēsliņš.

Pēc deputāta domām, gaidāmajās mācībās var tikt izspēlēts ļoti plašs scenāriju spektrs un paredzēt konkrētus scenārijus ir ļoti grūti. Komentējot iespēju, ka mācībās varētu izspēlēt scenārijus, kas būtu saistīti ar kādu teroristu grupu iebrukumu Baltkrievijā, Krēsliņš atbildēja, ka to nevar izslēgt. Šādu scenāriju kā iespējamu iepriekš minēja Latvijas vēstnieks NATO, Indulis Bērziņš, kurš intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina, ka piedāvātais scenārijs izskatās "drusciņ nereālistiski".

"Tas scenārijs, kas mums tiek piedāvāts, tas izskatās ļoti jauki, bet drusciņ nereālistiski - kaut kādu teroristu grupu iebrukumi Baltkrievijā, lai pēc tam šo mācību rezultātā aizsargātos no šiem te teroristiem. Es nevaru iedomāties, ka šeit kaut kur Zviedrijā, Baltijas valstīs būtu tādas teroristu grupas, kas varētu iebrukt Krievijā," raidījumā sacīja Bērziņš.

Kaspars Krafts/ F64 Photo Agency

Krēsliņš norādīja, ka iespējams, varētu tikt izspēlēti scenāriji, kuros Krievijā rodas kādas protesta akcijas, un kā šādos gadījumos iesaistīt, piemēram, karaspēku. Krievijas puse šādus scenārijus varētu mēģināt izspēlēt tāpēc, ka labi atceras protestus Ukrainā, līdz ar to vēlas būt gatavi šādām situācijām.

"Viņi varētu izspēlēt scenāriju, kurā tiek mēģināts neitralizēt protestētājus un, kā rīkoties, ja Rietumi, Eiropas Savienība (ES) un NATO mēģina atbalstīt šīs cilvēku grupas un protestus un tajos iejaukties. Mācību scenāriju loks varētu būt diezgan plašs. Katrā gadījumā Krievija izvērtē scenāriju izspēlēšanu, kā slāpēt neapmierinātību, kas valstī varētu pāraugt fiziskās sadursmēs," ir pārliecināts bijušais NBS virsnieks.

Krēsliņš netic scenārija norisei, kurā mācību laikā tiktu izspēlēts iebrukums Baltijas valstīs. Viņš norādīja, ka Baltijas valstīs un Polijā atrodas NATO spēki, kas nozīmē, ka automātiski tiktu pieteikts karš, ja notiktu mēģinājums šajā teritorijā iebrukt, un Krievija to saprot. "Nav teikts, ka šāda scenārija izspēlēšana ir nulles variants, tomēr tas ir ļoti maz ticams," piebilda deputāts.

Komentējot no Baltkrievijas un Krievijas izsūtītos ielūgumus Latvijas pārstāvjiem novērot mācības, Krēsliņš skaidroja, ka Maskava negrib vēl vairāk saasināt jau tā nokaitēto situāciju ar Rietumiem, jo šobrīd jau arī pašā Krievijā rodas sarežģījumi. Pēc deputāta domām, Krievija centīsies vismaz nesaasināt vai arī pat darīt kaut ko, lai uzlabotu attiecības ar Rietumiem.

"Viņi ļoti labi saprot, ka citām valstīm mūsdienās tāpat ir iespējas kaut kādā mērā ielūkoties mācību norisē. Pilnvērtīgas informācijas nesniegšana ir centieni parādīt savu nostāju, tomēr vienlaikus ir mērķis attiecības mīkstināt un nav jēgas neko ļoti slēpt, jo tāpat daudz ko var uzzināt," uzsvēra Krēsliņš.

Jau ziņots, ka Septembrī gaidāmās militārās mācības "Zapad 2017" novēros trīs Latvijas pārstāvji.

Ārlietu ministrijā (ĀM) skaidroja, ka Latvija ir saņēmusi Baltkrievijas puses ielūgumus diviem novērotājiem apmeklēt mācības Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Vīnes dokumenta ietvaros, savukārt Krievijas solis, uzaicinot Latvijas nerezidējošo militāro atašeju Maskavā apmeklēt mācības, vērtējams kā pozitīvs žests.

ĀM cer, ka Baltkrievijas piedāvātā iespēja novērotājiem ļaus iegūt atbilstošu un pilnvērtīgu informāciju par mācību norisi, turpretim Krieviju ministrija aicina pilnvērtīgi ievērot pastāvošos caurskatāmības veicināšanas mehānismus un labo praksi, kā to paredz Vīnes dokuments.

Komentāri [19]
#
Aleksandrs Lukašenko intervija: 21.augusts 2017 8:20 atbildēt
"Ja godīgi, es īsti nesaprotu ko rietumi šodien grib Ukrainā. Nedomāju, ka arī Krievija līdz galam saprot ko viņi tur grib. Varbūt viņi šo konfliktu paši ievāra ..., Kaukāzā šodien ir grūti, ko tur runāt, ekonomiski sarežģīta situācija ir arī Krievijā ..., tad ņemsim un vēl brāļu tautas sarīdīsim! Jūs domajat, ka tad mums būs viegli? Ja grūti būs Krievijai, grūti būs arī mums! Bet viņi kārtējo reizi sildīs rokas! Es protams nesaku, ka tas tiešām tā ir, bet man rodas tāds jautajums - ir tas tā, vai nav? Un uz šo jautājumu neviens man nevar atbildēt! Un ar ko mēs būsim šajā situācijā? Es jau pirms velēšanām teicu, un ne kripatiņu nenoželoju - visās grūtajās situācijās mēs būsim ar Krieviju. Tapēc, ka viņi ir mūsu sabiedrotie! Es pievedu piemēru, lai attaisnotu savu teikto - kad amerikaņi sabombardēja Irāku, tur taču viss bija baltiem diegiem šūts. Jūs jau zināt, ka Baltkrievijai bija draudzīgas attiecības ar Huseinu ... tad lūk, viens no politiķiem, kurš bija atbraucis pie manis teica:

"Ja jūs starptautiskā kongresa laika uzstāsieties ar runu, un pateiksiet, ka Husenam ir atomieroči, tad visa pasaules sabiedrība noticēs, ka viņi tur ir."

Es viņam atbildēju: "Nē, es to nedarīšu!" Zelta kalnus solīja, gan kredītus, gan citus labumus ... es teicu: "Nē, jūs mani nenopirksiet!" Lūk tāda bija saruna. Bet es viņiem teicu: "Es varu izdarīt visu, lai jūs dabūtu visu, ko jūs velaties no Irākas. Jūs gribat naftu? Ticiet, es sarunāšu, pārliecināšu Huseinu, lai jūs to dabūtu. Jūs vēlatie vēl kaut ko no turienes? Ticiet man, mēs to izdarīsim! Irāka būs jūsu, tikai nekarojiet, neiznīciniet šo valsti! Trīs stundas ar viņu diskutējām. Vecs, vecs politiķis. Un ziniet ko viņš man atbildeja?: "Es Jūs saprotu, bet tas rats ir tā iegriezts, un jūs pat nespējat iedomaties, cik ļoti inerta ir ASV, ka neko vairs izdarīt nav iespējams un apturet to vairs nevar!" Priekš manis tas izskaneja augstākā mērā ciniski. Es sapratu, ka bojā ies cilvēki. Un visa pasaule taču saprata, ka nav tur nekādu kodolieroču, ka cīņa iet par naftu un resursiem, vajadzeja nolikt uz ceļiem spītīgo Huseinu ... un sākās karš! Un kā rīkojās ASV sabiedrotie? Viņi nostājas visi plecu pie pleca un Gruzija un Ukraina pat nosūtīja uz turieni savus karavīrus. Tā viņi atbalstīja savu sabiedroto ASV. Tad kāpēc jūs gribat, lai mēs šodien ar savu vienīgo sabiedroto Krieviju, bojātu savas attiecības un nostātos pret viņu! Mūsu attiecības vēl veidojas, varbūt mums būs arī nesaskaņas, bet viņi šodien ir mūsu vienīgie sabiedrotie! Krievija ir vienīgā valsts, kura vienmēr ir nākusi mums palīgā! Kapēc mums nevajadzētu būt ar Krieviju? Nē, mēs būsim ar Krieviju! Šodien nav tādu faktu, lai mēs atteiktos no sava vienīga sabiedrotā. Jā, mūs biedē, ka rīt Putins atnāks un šeit visu sagrābs. Vēlreiz atkartoju, lai arī no kurienes kāds nāktu, mēs par savu valsti cīnīsimies! Bet atbilde man ir tāda, ja rīt šeit arī atnāks Putins, tad vēl nav zināms, kurā puse nostasies krievi! Bet es zinu kurā, tapēc nevajag mūs te biedēt! Šeit nav tādu problemu ..., jā, ir arī atsaldētie, kuri uz šī viļņa mēģina uzsākt valodas konfliktu, it ka šeit ierobežo krievu valodu, utml ... es brīnos, ka viņi vēl nav izmesti no valsts! Saprotiet, tie ir provokātori, viņi speciāli rada augsni domstarpībām. Jā, ir arī nacionālisti un, ja es neiejaukšos, viņi sāks nekārtības un dos viens otram pa purnu ... mums to vajag? Nē, mums to nevajag! Saprotiet, tie ir provokātori! Mums nav tādu problēmu! Mēs uzskatām, ka mēs esam bagatāki par Krieviju par vienu valodu, mums ir abas, kurās mēs varam komunicēt viens ar otru. Mums ir divas valodas, un kas tur slikts?"
 
#
Krista 21.augusts 2017 8:16 atbildēt
Dievs pasarg no tāāāādas tumsonības! Lukašenko ar Krieviju ir lieliska sadarbība, gan militārā, gan ekonomiskā ziņā, Lukašenko ne vienu vien reizi intervijās ir teicis, ka, ja būs vajadzīgs, steigsies Krievijai palīgā! Kas par vājprāta murgiem, kur Krēliņš galvu tā apsitis, ka tādas sekas!?
 
#
Laimnesis 20.augusts 2017 11:45 atbildēt
piekrītu kreslam,uztaisīt apvērsumu un izveidot huntas režīmu tiešām BALTKRIEVIJĀ ir tēvoča sema un bruseles PLĀNOS,neej pie zīlētājas!Batjka jau poplyl vārsmu "glaimojošo" iespaidā.
 
#
ezotēriķi vēl karo ar ASV 20.augusts 2017 10:51 atbildēt
brauciet taču pie putina vai ziemeļkoreju.....
 
#
piesardzīga prognoze 20.augusts 2017 8:22 atbildēt
ja rotšildplušķus un citu volstrītas zaglīgo skamu likvidēs , tad asv valstele no ceļiem vismaz piecelsies .
 
#
Ieteikums » piesardzīga prognoze 20.augusts 2017 22:06 atbildēt
Iebāz to krievjas divgālvainajam ērglim vienā vietā.
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers