Pasaulē: Meja neapmierināta ar Bigbena "apklusināšanu" 1 komentāri
 
Pasaulē

Meja neapmierināta ar Bigbena "apklusināšanu"

 
EPA / Scanpix

Ņemot vērā bažas, ko pauduši vairāki Lielbritānijas parlamenta deputāti, likumdevēju sapulce apsvērs jautājumu to, vai vēsturiskajam Bigbena zvanam būtu jāapklust uz visu drīzumā ieplānotās restaurācijas laiku, parlamenta pārstāvis sakariem presi trešdien apliecināja ziņu aģentūrai "Press Association".

Arī premjerministre Terēza Meja jau iesaistījusies debatēs. "Tam tā nevajadzētu būt, ka Bigbens apklust uz četriem gadiem," viņa trešdien sacīja vizītes laikā Portsmutā.

Premjere arī mudināja parlamentu steidzami pārskatīt šos plānus.

Vestminsteras pilī, kur izvietojies britu parlaments, šobrīd tiek veikti plaši rekonstrukcijas darbi. Bigbena restaurāciju, kas ilgs četrus gadus, paredzēts sākt pirmdien.

Lai pasargātu strādnieku dzirdi, ierosināts 120 decibelu zvanu apklusināt visu restaurācijas laiku. Daži politiķi jau ierosinājuši, ka zvans restaurācijas laikā varētu zvanīt retāk.

Bigbens pēdējos 157 gadus teju bez pārtraukuma zvanījis katru stundas ceturksni. 13,7 tonnas smagais zvans uz īsu brīdi apklusa remontdarbu laikā 2007.gadā, kā arī pirms tam 1983. un 1985.gadā.

Komentāri [1]
#
Ariansis 16.augusts 2017 22:36 atbildēt
"Nota bene".
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers