Pasaulē: Francijas policija: Globālajā kiberuzbrukumā cietuši vairāk nekā 75 000 datoru Komentēt
 
Pasaulē

Francijas policija: Globālajā kiberuzbrukumā cietuši vairāk nekā 75 000 datoru

 
scanpix

Bezprecedenta globālais kiberuzbrukums no piektdienas ir skāris "vairāk nekā 75 000 upuru" vairākos desmitos valstu, sestdien paziņoja Francijas policija.

"Šis ir provizorisks inficēto datoru skaits, un tas var ievērojami pieaugt nākamo dienu laikā," sacīja Francijas policijas Kibernoziegumu apkarošanas biroja vadītāja vietniece Valērija Maldonado.

Eiropas Savienības (ES) policijas pārvalde “Eiropols” atzinusi, ka piektdien noticis “bezprecedenta mēroga” kiberuzbrukums, kas prasīs sarežģītu starptautisko izmeklēšanu vainīgo notveršanai.

Uzbrukumos izmantots tā saucamais izspiedējvīruss, kas bloķē upura datorā esošos dokumentus, kamēr netiek samaksāta pieprasītā summa - 300 līdz 600 ASV dolāru, kas pārskaitāma virtuālajā valūtā "Bitcoin".

scanpix

Vīruss izplatīts ar e-pastu palīdzību, kā pielikums šķietami nekaitīgām mēstulēm, piemēram, darba piedāvājumiem vai rēķiniem.

Francijas policija nosauca šo interneta uzbrukuma veidu par "seviški bīstamu".

"Tiklīdz tiek inficēts pirmais dators, tas (vīruss) izplatās pa visu tīklu, kuram ir pieslēgts šis dators, paralizējot visus datorus, kuru failus tas bloķē."

Policija atzina, ka šis izspiedējvīruss vienlīdz smagi skāris gan individuālus lietotājus, gan uzņēmumus.

Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers