Pasaulē: Norvēģijas valdība atļauj nogalināt 2000 briežus 2 komentāri
 
Pasaulē

Norvēģijas valdība atļauj nogalināt 2000 briežus

 
Elmārs Rudzītis/ f64 photo agency

Norvēģijas valdība pirmdien izdevusi atļauju par aptuveni 2000 ziemeļbriežu nomedīšanu, lai apkarotu bīstamu slimību, vēsta "The Local".

"Hroniskā novājēšanas slimība" jeb CWD izplatās tikai ziemeļbriežu vidū. Tā padara ziemeļbriežu smadzenes porainas, tāpēc dzīvnieks strauji zaudē svaru un nomirst. Šī slimība ir izplatījusies Ziemeļamerikā, bet pagājušajā gadā tika reģistrēti pirmie saslimšanas gadījumi Eiropā.

Lai aizkavētu slimības izplatību, Norvēģijas Pārtikas drošības dienests, kas uzrauga arī dzīvnieku labklājību, lūdza valdību dot atļauju aptuveni 2000 ziemeļbriežu nomedīšanai. Norvēģijas Pārtikas drošības dienestam līdz 15 jūnijam ir jāizstrādā plāns šādas slimības apkarošanai. Savukārt līdz 2018. gada 1. maijam ir paredzēts likvidēt ievērojamu ziemeļbriežu skaitu.

Komentāri [2]
#
hm 10.maijs 2017 23:11 atbildēt
Šī slimība it kā nav līdzīga govju trakumsērgai vai kā viņu tur sauca, bet amerikāņu zinātnieki īsti pārliecināti nav, ubn iesaka, ka tomēr labāk nelietot slimu dzivnieku uzturā. Un šķiet, ka , problēma sākās, jo amerikā dzīvniekus piebaroja un audzē lielos baros, viņi saņem komerciāli ražotu papildbarību.
 
#
Kendjuks 10.maijs 2017 21:01 atbildēt
Sevi? Mākslīgo "Milleniumu"?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers