Pasaulē: ASV: Nav šaubu - Sīrijas rīcībā ir ķīmiskie ieroči 6 komentāri
 
Pasaulē

ASV: Nav šaubu - Sīrijas rīcībā ir ķīmiskie ieroči

 
EPA/Scanpix

ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss vizītes laikā Izraēlā paziņojis, ka nav šaubu par to, ka Sīrijas rīcībā ir ķīmiskie ieroči, un brīdināja Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu vairs neizmantot tos.

Tomēr Matiss atteicās atklāt, par cik lielu ieroču daudzumu pēc ASV domām ir runa.

Reaģējot uz ķīmisko uzbrukumu Sīrijas nemiernieku kontrolētā pilsētā, ASV šomēnes veica raķešu triecienu pa Sīrijas aviobāzi.

Matiss uzsvēra, ka starptautiskajā sabiedrībā nedrīkst būt nekādu šaubu par to, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma rīcībā ir ķīmiskie ieroči.

"Tas ir ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums," norādīja Matiss.

Izraēla uzskata, ka Asada režīma rīcībā ir vēl pāris tonnas ķīmisko ieroču, apstiprināja kāda Izraēlas militārpersona.

Asads noliedzis, ka viņa spēki būtu 4.aprīlī sarīkojuši ķīmisko ieroču uzbrukumu Hān Šeihūnā. Asadas paziņojis, ka šis uzbrukums ir "100% safabricēts".

Viņš vairākkārt apgalvojis, ka Sīrijas armija 2013.gadā atteikusies no visa sava ķīmisko ieroču arsenāla saskaņā ar vienošanos, kas tika panākt ar toreizējā ASV valsts sekretāra Džona Kerija un Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova starpniecību. Sīrija togad atzina, ka tai pieder vairāk nekā 1000 tonnas ķīmisko ieroču, un piekrita tos visus nodot iznīcināšanai.

Vienošanās atturēja ASV no uzlidojumu sākšanas Damaskai pēc tās tuvumā notikušā zarīna gāzes uzbrukuma nemiernieku kontrolētajiem apgabaliem.

Komentāri [6]
#
Hilarija 21.aprīlis 2017 17:56 atbildēt
Saubu nav tikai par to ka asv ir kimiskie ieroči un vini to masveida pielietoja Vjetnama un drosi vien citur ,kas atfiecas uz Siriju ,ludzu pieradijumus ! Meļiem neticam ,kur huseina bumbas ?
 
#
:) 21.aprīlis 2017 16:45 atbildēt
kur mēs to jau esam dzirdējuši, iekaro izlaupa valsti un pēc tam-piedodiet mes kļudijāmies, neprecizas izlūkošanas ziņas.
ano inspektori taču nodarbojās ar sīrijas ķimisko ieroču arsenāla iznīcināšanas uzraudzibu. tad ko viņi tur uzraudzija? kāpec ano nebļauj ka ir, bet tikai asv?
 
#
!? 21.aprīlis 2017 16:24 atbildēt
Nu galīgi tiem janki aptumšojies prāts,kaut kādi idioti.Nepietiek ar to pauela "probirku" baltā "ķīmiskā" pulverīša Irakā.A varbūt izliekās par pamuļkiem,lai kā rīcībnespējīgus par noziegumiem pasaulē,nesauktu pie atbildības.No vājprātīgā ta ko paprasīsi?!
 
#
Asv 21.aprīlis 2017 15:31 atbildēt
Nav šaubu ,huseinam ir bumbas! Kur ir tas huseina bumbas ,kapec nevienam nerāda ,iraka iznicinata ,milijoni nogalinato bet bumbu kā nav ta nav ! Ticet asv var tikai bezsmadzeņu radijumi vai psihiski slimi ! Asv = meļi ! Ludzu pieradijumus !
 
#
lapa 21.aprīlis 2017 15:30 atbildēt
pasi zin ko iedevusi , visplanetas policisti. un veiksmi putinam cina ar terorismu.
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers