Pasaulē: Krievija attiecībās ar pārējo pasauli funkcionē pēc savas loģikas 3 komentāri
 
Pasaulē

Krievija attiecībās ar pārējo pasauli funkcionē pēc savas loģikas

 
SCANPIX

Nav svarīgi, ko dara NATO, ASV vai Eiropa, jo Krievija funkcionē pēc iekšējās loģikas, aģentūrai LETA norāda Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.

"Nevajag neko darīt, lai Krieviju kaitinātu. Baraks Obama līdz šim bija izdevīgākais prezidents Krievijai, ja neskaita Donaldu Trampu. Bija centieni restartēt attiecības, sadarboties, bet vienalga Krievija sāka agresiju Ukrainā," domā Hiršs. Krievijas argumenti par to, ka NATO ar savām darbībām provocē Krieviju, neiztur kritiku, jo tādā gadījumā Obamas prezidentūras laikā attiecībām ar Krieviju vajadzēja būt vislabākajām, kādas vien bijušas, uzsver pētnieks.

Viņaprāt, NATO štābu pārcelšana tuvāk alianses robežām, uz ko aicināja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, ir normāla stratēģija un vēlme iegūt lielāku NATO klātbūtni. Viss notiek pakāpeniski, sākumā tās ir regulāras apmācības, pēc tam ASV karavīru klātbūtne, kam seko tas, ka šobrīd karavīri atrodas katrā Baltijas valstī un Polijā, un kad šādas darbības jau ir notikušas, ir vēlme pēc vēl lielākas NATO iesaistes, atzīmē Hiršs.

Kā ziņots, Grībauskaite, 16.martā Viļņā tiekoties ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā ģenerāli Kērtisu Skaparoti, aicinājusi pārcelt alianses štābus tuvāk tās austrumu robežām, norādīdama, ka to pašreizējais izvietojums joprojām vairāk atbilst Aukstā kara laiku loģikai.

Komentāri [3]
#
Lanankuras 20.marts 2017 19:12 atbildēt
Nu un kuri tad nedara pēc savas loģikas? Tie kuri ir propagandēti diezgan daudz? vai ne. Vispár ir puse iedzívotáju kuri nevélas ne krievijas, ne nato klátbútni Latvijá. vienkárši. nevis izvēlies vai nu asv vai nu krievija. tss. vispār kaut kāds marazms.
 
#
silloģisms 20.marts 2017 17:35 atbildēt
jā, hirš daudz diŗš..
 
#
mirtante 20.marts 2017 17:20 atbildēt
Hiršam gribētos lai visi dzīvo pēc ASV logikas,kā piemēram viņš,bet Krievija nav tā valsts kurai kāds diktēs kādu citu logiku.Krievijai svarīga sava logika un viņa to aizstāvās,tāpēc nevajag iespringt bez vajadzības.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers