Pasaulē: Dabas pētnieki nāk klajā ar satraucošām ziņām 9 komentāri
 
Pasaulē

Dabas pētnieki nāk klajā ar satraucošām ziņām

 
scanpix

Ledus platība okeānos gan Zemes Ziemeļu, gan Dienvidu puslodē šā gada janvārī un februārī ir zemākajā līmenī kopš novērojumu sākuma, ziņo ASV Nacionālais sniega un ledus datu centrs.

2017.gada janvārī jūras ledus platība Arktikā bija vidēji 13,38 miljoni kvadrātkilometru, kas ir zemākais rādītājs kopš satelītu novērojumu sākuma pirms 38 gadiem. Janvāra iepriekšējais zemākais līmenis, kas tika reģistrēts 2016.gadā, pārspēts par 260 tūkstošiem kvadrātkilometru.

Kopš pagājušā gada rudens nepieredzēti zema ledus platība konstatēta ne tikai Arktikā, bet arī Antarktikā, kur februārī noslēdzas vasara un martā sākas rudens. Līdz ar to arī kopējā jūras ledus platība pasaulē jau vairākus mēnešus ir zemākajā līmenī kopš novērojumu sākuma.

Gaisa temperatūra daļā Arktikas palaikam pakāpjas vairāk nekā 20 grādu virs ilggadējā vidējā rādītāja, kavējot ledus veidošanos. Arktika ir reģions, kur novērota straujākā gaisa temperatūras paaugstināšanās pasaulē.

Kūstot ledum jūrās, ūdens līmenis pasaulē tikpat kā nepaaugstinās, daudz bīstamāka ir ledus kušana sauszemē - Antarktīdā un Grenlandē. Šoziem Grenlandē novērots lielāks sniega un ledus daudzuma pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Tomēr ūdeni sedzošā ledus platības samazināšanās var paātrināt globālo sasilšanu un ietekmēt laikapstākļus visā pasaulē. Lai gan gaisa temperatūra pasaulē kopumā turpina paaugstināties, vidējos platuma grādos Ziemeļu puslodē, tai skaitā Amerikā un Eiropā, ziemās iespējami lielāki aukstuma viļņi, to varbūtību palielina arī zemā Saules aktivitāte.

Saskaņā ar Lielbritānijas meteoroloģijas dienesta "Met Office" apkopotajiem datiem 2016.gads pasaulē bija siltākais kopš novērojumu sākuma 1850.gadā, pārspējot 2015.gadā reģistrēto rekordu.

Komentāri [9]
#
PIZDJOS I PROVOKACIJA 16.februāris 2017 19:36 atbildēt
LAI TIE ZOSU DZINEJI PARADA ANTARKTIDU NO AUGSAS-HREN PARADIS!NEKAS NAV NE IZKUSIS NE SAMAZINAJIES NAV NEKADAS GLOBALAS SASILSANAS! VILTIGA MELU KAMPANA AR MERKI KAST NAUDU NO VALSTIM - IZMESU KVOTAS UN TML. AMERIKANU RAZOTAJI NE IEVERO IZMESU IEROBEZOJUMUS NE ARI GATAVOJAS TO DARIT , TIESI PRETEJI!
 
#
šašliks » PIZDJOS I PROVOKACIJA 20.februāris 2017 0:11 atbildēt
Ir jau gan izkusis, un tā pamatīgi. Arī globālā sasilšana nav raganu stāsts ar ko biedēt mazus bērnus, bet pavisam nopietna problēma, kuru, diemžēl, pasaules galvas nav ieinteresētas risināt. Bet tavam prātiņam to nesaprast.
 
#
k 15.februāris 2017 11:18 atbildēt
Lai paplasinatu spriestspeju: www.anonews.co/mini-ice-age/
 
#
Sventa 12.februāris 2017 15:48 atbildēt
Nu un?Mums ko tagad darīt?Nez kas var būt satraucošs ziņās,kuras nenozīmē neko,jo mainīt tur tāpat neko nevar.
 
#
ID » Sventa 12.februāris 2017 16:05 atbildēt
Tur jau tā lietas, ka var mainīt, un vajag. Cilvēkiem plašākā mērogā jāmaina domāšana par iepirkšanās paradumiem, atkritumu šķirošanu utt. paskatieties dilmas fastfashion un tamlīdzīgas, tas viss sākas ar mums pašiem, vai mēs to atbalastam, par ko tērējam savu naudu. Ja nav pieprasījuma, nav piedāvājuma.. Ne jau uzreiz visu var izmainīt, bet sākam katrs ar sevi un viss notiks.
 
#
Ivars » ID 12.februāris 2017 17:33 atbildēt
Viens vulkāna izvirdums piesārņo vairāk atmosfēru, nekā visi cilvēki 10 gadu laikā. Globālā sasilšana ir dažu ekonomiski attīstīto valstu biznesa projekts - lai mazāk attīstītās valstīs bremzētu ražošanu.
 
#
Modris » Ivars 15.februāris 2017 16:19 atbildēt
Gluži manas domas.
 
#
World » Ivars 17.februāris 2017 17:05 atbildēt
Ķīna liek kluci izmešu kvotām. Tagad Tramps paziņoja, ka viņš arī. Toties bāleliņi bargi maksās Eiropas komisijai par to, ka tiem elektrība netiek pietiekami ražota no atjaunojamiem resursiem. Jo Daugavas HESi nez kāpēc neskaitās...
 
#
šašliks » Ivars 20.februāris 2017 0:13 atbildēt
Vēl viens idiots.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers