Pasaulē: Lielbritānijā bērnus audzina citādi 14 komentāri
 
Pasaulē

Lielbritānijā bērnus audzina citādi

 
ARESTS. Jautājums par citās zemēs dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo bērnu tiesību aizsardzību aktualizējās pēc tam, kad Lielbritānijā Lailai Bricei tika atņemtas tiesības audzināt jaunāko meitu. Viņa cīņu par meitas atgūšanu izvērsa gan Anglijā, gan Latvijā. Lielbritānijas tiesa lēma, ka bērns atdodams adopcijai. Šajās dienās L. Brice neskaidros apstākļos arestēta Londonā un vairākas dienas atradusies apcietinājumā it kā par to, ka slēpjot no britu varas iestādēm informāciju par kādu sievieti un viņas dažus mēnešus veco bērnu / F64

Tieslietu ministrija ir aizpildījusi balto plankumu Latvijas iedzīvotāju informēšanā. Februāra beigās ministrijas mājaslapā ir publicētas vadlīnijas ar bērnu audzināšanas normām un aprūpes standartiem Apvienotajā Karalistē. Latvijā un Apvienotajā Karalistē bērnu aizsardzības jomā likumi, normas un sociālo dienestu pilnvaras atšķiras būtiski, tāpēc Latvijas iedzīvotāji nereti pat iedomāties nevar, par kādu pārkāpumu viņus var sodīt vai bērnu izņemt no ģimenes.

Pašlaik tiek izstrādātas vadlīnijas par Īrijā, Norvēģijā un Vācijā spēkā esošajiem bērnu aprūpes standartiem, jo arī šajās valstīs no Latvijas izceļojušās ģimenes bieži nonāk konfliktā ar sociālajiem dienestiem par bērnu aprūpes noteikumu neievērošanu.

Vadlīnijās, kas paredzētas Apvienotajā Karalistē dzīvojošiem Latvijas iedzīvotājiem, ar piemēriem izskaidrots, ko varas un sociālo iestāžu izpratnē nozīmē droša ģimene, kāda audzināšana ir pretlikumīga un kādi sodi par to ir paredzēti. Svarīgi ir saprast, ka bērna vajadzības ir prioritāte un jebkura vecāku rīcība tiks vērtēta, analizējot no bērna vajadzību aspekta. Piemēram, tikai no 12 gadu vecuma bērns drīkst palikt bez pieaugušo uzraudzības neilgu brīdi. Ja ģimenē ir vardarbīgas attiecības, tad tiek ieteikts tādas pārtraukt, jo strīdi un emocionāla spriedze starp vecākiem nelabvēlīgi ietekmē bērnu. Ieteikts sadarboties ar sociālajiem dienestiem, proti, atzīt jebkuru problēmu bērnu audzināšanā un sadarboties ar iestādēm, kas nodrošina valsts atbalstu. Starp citu, pārlieka emocionalitāte, klaigāšana, raudāšana un tamlīdzīgas izpausmes tiesā drīzāk tiks vērtētas kā bērna interesēm kaitējošas, nevis kā vecāku lielās mīlestības pierādījums.

Konstatējot, ka vecāki ir alkohola reibumā, kad pieskata bērnu līdz septiņu gadu vecumam, policija var uzlikt soda naudu vai apcietinājumu uz laiku līdz vienam mēnesim. Kā viena no bērna savaldīšanas metodēm ir bērna sūtīšana nomierināties uz viņa istabu vai uz stopkrēsliņu (ilgums atkarīgs no bērna vecuma, viena minūte par katru bērna gadu). Apvienotajā Karalistē likumi atšķiras atkarībā no reģiona – Anglijas un Velsas, Skotijas vai Ziemeļīrijas. Tieslietu ministrijas mājaslapā publicētās vadlīnijas nav pilnībā citēti likumi, tāpēc vecākiem jāseko līdzi izmaiņām likumdošanā.Komentāri [14]
#
Z 3.jūlijs 2016 1:51 atbildēt
Sie likumi attiecas tiki uz imigrantiem,Pasi angli pava da pecpusdienas un brivdienas krogos kopa ar berniem jo viniem tas ir normali
 
#
anny 5.marts 2016 10:26 atbildēt
Pareizi - Un kāpēc mums tas būtu jāzina? Kuri ir tur, lai tur arī dzīvo un dara, ko grib!!!Mēs esam šeit, Latvijā un uz mums tas neattiecas!!!

Nav ko valkāties apkārt, katram ir savas mājas un sava dzimtā vieta! Klaidoņi staigā labākos meklējumos. Celiet savu valsti godā, rūpējieties ar darbiem, savu enerģiju par savu un valts labklājību. Un mazāk apčakārējiet valsti, strā'dajot nelegāli! Ja sakat, ka neko jau nevar mainīt- sāciet ar sevi! Katra galvenais soģis ir sava sirdsapziņa, ja dzīvosiet saskaņāar to, tad arī būs savādāk un nevajadzes vainot citus! Tā lūk!
 
#
Gunita 3.marts 2016 13:55 atbildēt
Kad tad tas berns drikstes palikt viens pats,ja jau 12 gados tikai uz isu bridi,tad jau vins visu muzu baidisies palikt viens(a),sava maja,bet ka tad uz skolu lidz pedejai klasei javada?
 
#
Pieminiet manus vārdus! 3.marts 2016 9:29 atbildēt
Redzēsiet, drīz viņa pieteiks savu kandidatūru SC vēlēšanās.
 
#
Nu, nu 3.marts 2016 8:33 atbildēt
Tas, cik ļoti šie likumi atšķiras vai neatšķiras Apvienotajā Karalistē un Latvijā, tomēr nekādi nevar būt attaisnojums atstāt dažus mēnešus mazu bērnu vienu pašu, pat, ja tas ir brīdis, kamēr it kā atnāks aukle. Arī Latvijā tas nav pieņemami. Man personīgi nereti ir nācies mainīt visus plānus, taisnoties, lūgt iecietību vai pat mainīt darbu, ja kādreiz sanāk, ka no rīta, bērniem vēl guļot, aukle ir ceļā, bet man jau jāiet ārā uz darbu. Nekad neeju, bet sagaidu, lai bērni, pat guloši, ne brīdi nepaliktu vieni paši mājās. Un bērni bija jau 4-6 gadus veci. Par to, kā kaut ko tādu var darīt ar bērnu līdz gada vecumam, man nav komentāru, Nestāstiet, ka tā ir Latvijai raksturīga prakse.
 
#
ilze » Nu, nu 3.marts 2016 16:48 atbildēt
To ka tu taa dariiji ,bet vinja nedariija,tagad ir iemesls tam lai sodiitu Brices beernu atdodot to naudas pelniitaajiem vai sexsuaalo minoritaashu nespeejniekiem par rotaljlietu?Katram beernam ir tiesiibas buut ar savu maati.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers