NRA autori / Zenta Sokolova

Zenta Sokolova

IETEIKUMI, kā pārvarēt paģiras (+da­ži pa­ģi­ru ēdie­ni) [3]

Sestdiena, 24.jūnijs

Kad svētku pa­sā­ku­mi pā­rāk ie­vil­ku­šies ga­ru­mā un al­ko­hols lie­tots ba­gā­tī­gi, bet daž­kārt ne­maz ne tik daudz, mēdz se­kot pa­ģi­ras. Tas ir ve­sels sim­pto­mu ko­pums: sau­sums mu­tē, gal­vas­sā­pes, dre­bu­ļi, ap­sār­tu­šas acis, slik­ta dū­ša, vā­jums, asins­spie­die­na lē­kā­ša­na, pa­aug­sti­nā­ta ju­tī­ba pret gais­mu un ska­ņām, cil­vēks var kļūt ļo­ti aiz­kai­ti­nāms vai, glu­ži ot­rā­di, apā­tisks un no­mākts. Ku­ram tā ir ga­dī­jies, tas zi­na, cik ne­pa­tī­ka­mas un daudz­vei­dī­gas var būt pa­ģi­ru iz­paus­mes. Ku­ram šā­das pie­re­dzes nav, tas lai la­bāk to uz sa­vas ādas arī ne­iz­bau­da. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

VESELĪBA: Anonīmie brīnumdari, dzimumšūnu donori

Otrdiena, 20.jūnijs

Jau ceturto gadu Latvijā notiek Neauglības ārstēšanas labdarības kampaņa, ko biedrība Taureņa efekts īsteno sadarbībā ar Klīniku EGV, nacionālo mazumtirgotāju Elvi un vairākiem citiem atbalstītājiem. Kampaņas mērķis ir palīdzēt tiem, kuri nespēj pašu spēkiem tikt pie bērna, kā arī izglītot sabiedrību par neauglības ārstēšanas jautājumiem. Lai palīdzētu kļūt par vecākiem tiem pāriem, kuriem tas neizdodas pašiem, ir nepieciešami gan spermas, gan olšūnu donori. Par to – saruna ar Klīnikas EGV ārstu rezidentu ginekoloģijā un dzemdniecībā Dr. Mārtiņu Levenšteinu. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

IZLASI: Ēdieni, kas nedara resnu [1]

Otrdiena, 20.jūnijs

Ja nepieciešams samazināt vai noturēt zināmās robežās savu ķermeņa masu, parasti nākas īpaši sekot līdzi tam, ko ēdam, pētīt produktu sastāvu un enerģētisko vērtību, kontrolēt porciju lielumu. Par laimi, ir produkti, kurus var atļauties ēst pēc sirds patikas, jo kaloriju tajos nav daudz, toties ir augsts ūdens saturs, organismam vajadzīgie vitamīni un minerālvielas. Un ja vēl produktā ir daudz šķiedrvielu, tas palīdz justies paēdušam, negrēkojot ar pārmērīgu kaloriju patēriņu. Vairāk »

 
 
 
 

Zenta Sokolova

NOSKAIDRO, kāds sa­kars pirk­stu, kā­ju un ro­ku ga­ru­mam ar ve­se­lī­bas problēmām? [4]

Otrdiena, 13.jūnijs

Kāds sa­kars pirk­stu, kā­ju un ro­ku ga­ru­mam vai krūš­tu­ra lie­lu­mam ar ve­se­lī­bas pro­blē­mām, kas va­rē­tu ga­dī­ties nā­kot­nē? Ne­tra­di­ci­o­nā­la­jā me­di­cī­nā šīm pa­zī­mēm al­laž vel­tī­ta uz­ma­nī­ba, ka­mēr ofi­ci­ā­lā me­di­cī­na tās pa­ras­ti nav ņē­mu­si no­piet­ni. Vairāk »

 
 

Zenta Sokolova

PRODUKTI, kas palīdz tikt vaļā no vēdera taukiem [44]

Svētdiena, 11.jūnijs

Katrā jokā ir kāds patiesības grauds. Viegli jau pasmīnēt par tiem, kuriem liekā svara problēma ir nepārejoša aktualitāte, tomēr nezinātājam grūti saprast, kā tas ir, kad domas visu laiku ap ēdienu vien grozās. Katram ir savas gaidas saistībā ar tievēšanu, pamatotas un arī nepamatotas. Ne visi paņēmieni der visiem, tāpēc vislabāk būtu individuāli konsultēties ar diētas ārstu vai uztura speciālistu. Bet nebūs jau tā, ka viņš tikai sniegs priekšrakstus, kam akli sekot. Nāksies arī pašam domāt, analizēt, rēķināt, iedziļināties produktu sastāvā, pievērsties ēdienu gatavošanai, kaut ko mainīt savās ierastajās receptēs, ja nepieciešams – arī skatīt kalorijas un savu iespēju robežās censties būt fiziski aktīvam. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

IZLASI: izplatītākās diētas kļūdas, kas traucē notievēt [2]

Otrdiena, 6.jūnijs

Kamēr par liekā svara zaudēšanu sakām tikai «vajadzētu», nekas nemainās, līdz beidzot nāk kāds impulss, kas liek pāriet no vārdiem pie darbiem. Un arī tad viss nav tik vienkārši. No vienas puses, prātīgāk būtu konsultēties ar speciālistiem, visu laikus saplānot un bruņoties ar pacietību. No otras – gribas kalt dzelzi, kamēr karsta, tāpēc cilvēks sāk rīkoties pats pēc savas saprašanas vai arī izmēģina kādu no daudzajām diētām, par kurām dzirdējis vai lasījis. Var jau būt, ka viss izdodas, taču ko darīt, ja rezultāts liek vilties? Jācenšas saprast, kur ir kļūda, un, iespējams, jāpārstāj melot pašam sev. Te būs izplatītākās diētas kļūdas, kas traucē notievēt. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

NOSKAIDRO, kāpēc nedalīt guļvietu ar kaķi [17]

Otrdiena, 6.jūnijs

Izraidīt mīļdzīvnieku no savas guļamistabas ir prātīga doma, gādājot par gulētāju naktsmieru un veselību. Kaķis diennaktī guļ aptuveni 15 stundu, un viņa miega fāzes nesakrīt ar cilvēka miega fāzēm. Nereti kaķiem tieši naktī uznāk aktivitātes periodi, kad viņi skraida un lēkā pa mēbelēm. Pat ja kaķis guļ, tas miegā var krākt vai skrāpēties, bet pamodies bieži vien pieprasa cilvēku uzmanību un traucē viņiem gulēt. Atsevišķu klīniku veiktā statistika rāda, ka vairāk nekā 20% pacientu miega problēmās vainojama guļvietas dalīšana ar savu mīluli. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

Vīriešu neauglība - bieži noklusēta problēma [1]

Otrdiena, 6.jūnijs

«Es laikam nespēju rādīt pēcnācējus. Ir jāiet pie ārsta pārbaudīt spermas kvalitāti,» – diez vai kāds vīrietis ar mierīgu sirdi varēs pateikt šos vārdus. Neauglības ārstēšanas kampaņa, ko biedrība Taureņa efekts īsteno sadarbībā ar Klīniku EGV, nacionālo mazumtirgotāju Elvi un vairākiem citiem atbalstītājiem, vēlas mudināt stiprā dzimuma pārstāvjus pievērst uzmanību savai reproduktīvajai veselībai. Kādi ir vīriešu neauglības cēloņi un vai iespējama to profilakse, stāsta Klīnikas EGV urologs Andris Ābele. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

PADOMI, kā cīnīties ar kāri pēc našķiem [3]

Pirmdiena, 5.jūnijs

Kāre pēc našķiem var būt nepārvarama. Atsevišķas aptaujas liecina, ka tādu piedzīvo gandrīz 100% jaunu sieviešu un gandrīz 70% jaunu vīriešu. Šī kāre, kuru angļu valodā apzīmē ar vārdu cravings, nav pielīdzināma gribasspēka trūkumam, skaidro lietuviešu dietoloģe Laura Romeraite-Kuklieriene. Vairāk »

 
 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers