NRA autori / Zenta Sokolova

 

Zenta Sokolova

Darbinieki – čakli, bet tukli

Ceturtdiena, 19.janvāris

Tā kā liekais svars kļuvis par plaši izplatītu problēmu, tiek zinātniski pētīti dažādi tās aspekti, tostarp arī liekā svara saistība ar darba raksturu, paradumiem un apstākļiem darbavietā. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

NODERĪGI: Ma­tu mas­kas auk­stam lai­kam

Svētdiena, 15.janvāris

Klāt zie­ma, kad vai­rāk lai­ka pa­va­dām tel­pās, kur cen­trāl­ap­ku­re pa­da­ra gai­su sau­su, val­kā­jam ce­pu­res, ne­re­ti arī ma­zāk kus­ta­mies, ne­pa­rei­zāk ēdam un vai­rāk ļaujamies stre­sam. Ma­ti to vi­su jūt un re­aģē gan uz ār­ējas vi­des fak­to­riem, gan uz mū­su or­ga­nis­ma stā­vok­li. Ne vien­mēr re­ak­ci­ja ir tū­lī­tē­ja, tā ka rei­zēm ir grū­ti sa­prast, kā­pēc ma­ti kļūst plā­nā­ki, ne­spod­rā­ki un sāk past­ip­ri­nā­ti iz­krist, kā­pēc šķe­ļas ma­tu ga­li un bie­žāk jā­cī­nās ar blaug­znām. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

PRODUKTI, kas ir veselīga uztura komponenti

Ceturtdiena, 5.janvāris

Agrāk neredzēts vai labi aizmirsts, ļoti rets vai katrā lielveikalā atrodams, no skata pievilcīgs vai gluži atbaidošs, varbūt pat tāds, ko citi sviež atkritumos – tam nav nozīmes. Ja vien šim produktam atklātas kādas sevišķi vērtīgas īpašības, tad veselīga uztura entuziastam un jaunu kulināro iespaidu meklētājam tas noteikti jānogaršo, jāiekļauj savā ēdienkartē, jāpauž skaļa sajūsma, lai nākamajā gadā pievērstos atkal kādam citam. Grūti pateikt, kurš no šiem modes produktiem paliks apritē un iekaros arvien plašāku patērētāju loku, bet kurš tiks nodots aizmirstībai. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

IETEIKUMI, lai gada nogale nav nomācoša

Piektdiena, 30.decembris

Šajā gada nogalē nav daudz svētku brīvdienu. Kāds jūtas par to sarūgtināts, bet kāds arī atvieglots. Svētki ir laba lieta, tomēr tie var izjaukt dzīves un darba ritmu, jo daudzos gadījumos nepadarītais jāsarauj pirms vai pēc brīvajām dienām un tas rada papildu slodzi, stresu un nogurumu. Kādam gaidāmos svētkus apēno vientulība, citam – tas, ka nepārtraukti nāksies uzturēties sabiedrībā, iepazīsties ar neskaitāmiem cilvēkiem vai jau nezin kuro reizi uzklausīt tantes jaunības atmiņas un tēvoča politiskos uzskatus. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

Linsēklas Ziemassvētku galdam

Piektdiena, 23.decembris

Linsēklas ir veselīgu uzturvielu krātuve, tāpēc arvien vairāk cilvēku tās ikdienā pievieno brokastu pārslām, jogurtam, biezputrām vai smūtijiem. Bet linsēklas ir pelnījušas nonākt arī svētku galdā – vien jāuzmeklē piemērotas receptes. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

VESELĪBA: Kādēļ nepiesakās bērniņš?

Piektdiena, 16.decembris

Bērniņa gaidības saistās ar gaišām izjūtām: skaistas bildes, cerības un prieka pilni mirkļi. Taču ir vērtīgi padomāt arī par otru monētas pusi – cēloņiem, kāpēc ilgi gaidītā grūtniecība var neiestāties. Tikai laikus apzinot situāciju, pāris var saprast, kurā brīdī meklēt palīdzību, kurā – uzmanīties, ja nākotnē tiek plānots bērns. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

10 ieteikumu veselīgam miegam

Ceturtdiena, 15.decembris

Pilnvērtīgs miegs nenoliedzami ir viena no labas veselības atslēgām, kas uzlabo mūsu pašsajūtu un izskatu kā īstermiņā, tā ilgtermiņā. Taču, ko darīt, ja reizēm nākas saskarties ar grūtībām aizmigt? Kādus ieteikumus ņemt vērā? Piedāvājam iepazīties ar padomiem veselīgam miegam, ko iesaka miega ārste – psihiatre Ija Cimdiņa. Vairāk »

 
 
 

Zenta Sokolova

PADOMI, kā neļauties pirmssvētku stresam [1]

Trešdiena, 7.decembris

Decembrim vajadzētu kļūt par svētku gaidīšanas, laba noskaņojuma, miera un pārdomu laiku. Bet ko lai dara, ja gada beigas bieži ir saspringtas – darbā jāapkopo bilance, jāsagatavojas pārmaiņām, kas daudzviet gaidāmas janvārī, jāpošas gribētiem un negribētiem korporatīviem pasākumiem, un kur tad vēl dāvanas, apsveikumi, mājokļa uzpošana,viesības un izklaides šaurākā vai plašākā radu un draugu lokā. Tā nu par pastāvīgu pavadoni kļūst stress, nervozitāte, reizēm arī ieslīgšana bezcerībā, ko dažiem vēl pastiprina tumšais gadalaiks. Vairāk »

 
 

Zenta Sokolova

Pie proktologa pēc diagnozes, ārstēšanas un sirdsmiera [9]

Ceturtdiena, 1.decembris

Pazīstama situācija: ir traucējoša veselības problēma, ir skaidrs, ka jāiet pie ārsta, bet vienmēr atrodas atrunas: nav laika, jāstrādā, šobrīd nav naudas; noteikti būs vajadzīga operācija, bet neesmu gatavs likties slimnīcā. Un cilvēks ciešas, mēģina atvieglot diskomfortu ar bezrecepšu līdzekļiem vai tautas metodēm un atliek vizīti pie speciālista atkal un atkal. Sevišķi grūti sadūšoties, ja problēma ir delikāta, piemēram, tāda, kuru risina proktologs – ārsts, kurš nodarbojas ar taisnās zarnas slimību diagnostiku un ārstēšanu. Vairāk »

 
 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers