NRA autori / Zenta Sokolova

 

Zenta Sokolova

IESMESLI, kādēļ nepiesakās bērniņš [3]

Piektdiena, 11.augusts

Bērniņa gaidības saistās ar gaišām izjūtām: skaistas bildes, cerības un prieka pilni mirkļi. Taču ir vērtīgi padomāt arī par otru monētas pusi – cēloņiem, kāpēc ilgi gaidītā grūtniecība var neiestāties. Tikai laikus apzinot situāciju, pāris var saprast, kurā brīdī meklēt palīdzību, kurā – uzmanīties, ja nākotnē tiek plānots bērns. Neauglības ārstēšanas kampaņa jau trešo gadu palīdz ģimenēm tikt pie ilgi gaidītā mazuļa. Lai veicinātu sabiedrības lielāku informētību, kampaņas ginekoloģe, Klīnikas EGV vadītāja Zane Vītiņa atklāj piecus biežākos iemeslus, kas traucē iestāties grūtniecībai. Vairāk »

 
 
 
 
 

Zenta Sokolova

UZZINI, kāpēc organismam ir vajadzīgs magnijs [5]

Sestdiena, 29.jūlijs

Ja ārsts sirds un asinsvadu slimību papildterapijai iesaka lietot magnija preparātus, tad šo norādījumu nevajadzētu ignorēt un domāt, ka tas ir kaut kas mazsvarīgs. Magnijs organismā ir iesaistīts daudzās ķīmiskās reakcijās, darbojas dažādās enzīmu sistēmās un tam piemīt kardioprotektīva – sirdi sargājoša – iedarbība. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

IZLASI: Ko darīt, ja nomoka bezmiegs [7]

Piektdiena, 28.jūlijs

Daudzus no mums kādā dzīves posmā skāruši miega traucējumi, kuru dēļ nomodā nācies aizvadīt ne vienu vien nakts stundu. Diemžēl nepilnvērtīgs miegs postoši ietekmē gan pašsajūtu, gan visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības pie kvalificētiem speciālistiem. Par to, kādus ieteikumus ņemt vērā, lai cīnītos ar bezmiegu, kā arī par citiem jautājumiem saistībā ar miega nozīmi cilvēka dzīvē konsultē psihiatrs Elmārs Tērauds. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

Sāls: neskriesim no viena grāvja otrā

Otrdiena, 25.jūlijs

Kamēr līdz plašākai auditorijai nonāca vēstījums, ka nevajag aizrauties ar pārtikas sāli – nātrija hlorīdu, tas ieguva krietni pārspīlētas formas: kulinārijas forumos internetā recepšu autori lepojas, ka sāli nelietojot, dzirdami aicinājumi aizvākt sālstrauciņus no galdiem mājās un restorānos vai aizstāt sāli ar pipariem, ķiplokiem, sīpoliem un citiem garšaugiem. Izveidojusies gandrīz vai sāls fobija, daļa cilvēku uzlūko to kā ienaidnieku, un dažs pat domā, vai neatteikties no piena produktiem, kuru sastāvā ir kādi dabas doti sāls miligrami. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

BŪSI PĀRSTEIGTS: "Veselīgie" paradumi, kas tādi nemaz nav [2]

Otrdiena, 25.jūlijs

Ir labi saprotama vēlme sašķirot savus paradumus veselīgos un neveselīgos un pie šī iedalījuma arī turēties, jo ikdienā nav laika daudz prātot, kāpēc jārīkojas tā vai citādi. Reizēm ir labi šos uzskatus kritiski pārlūkot, lai atsijātu novecojušos un iesīkstējušos, kā arī mainīgās modes diktētos viendienīšus. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

INTERESANTI fakti par pipariem, ko, iespējams, nezināji

Piektdiena, 21.jūlijs

Pipari vienmēr ir modē. Tā bija viena no pirmajām garšvielām, kas tika ievestas Eiropā. Senos laikos pipari bija ļoti dārgi un tika uzskatīti par daudz uzticamāku valūtu nekā zelts un sudrabs, cilvēki piparos maksāja nodokļus, nodevas, īri un pūra naudu. Mūsdienās Indijas piparu plantācijas ir nelielu uzņēmumu īpašumā, kas tiek nodoti mantojumā no paaudzes paaudzē – pipari tiek audzēti ar lielu mīlestību, rūpību un atbildību. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

Kā nepārēsties pie grila [70]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

Ja cilvēks nolēmis ēst veselīgi un mēreni vai varbūt uzsācis tievēšanu, tad pikniks vai ballīte dārzā pie grila var kļūt par lielu pārbaudījumu. Kārdinoša ceptas gaļas smarža, dažādas mērces, siers, salāti ar majonēzi, nereti arī konditorejas izstrādājumi... Vairāk »

 

Zenta Sokolova

IZLASI! Pārsteidzoši riska faktori sirdij [3]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

Runājot par slimību profilaksi, mediķi iedala riska faktorus divās galvenajās grupās – tādos, ko pats cilvēks var ierobežot vai novērst, un tādos, kurus novērst nav iespējams, tāpēc atliek vien tos apzināties un būt modriem. Atsaucoties uz dažādu pētījumu datiem, MSN informē par dažiem mazāk zināmiem faktoriem, kuri var veicināt sirds slimības. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

NOSKAIDRO, kas palīdz saglabāt prāta asumu [1]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

Jo kūtrāk mēs izmantojam savu prātu un ieslīgstam rutīnā, jo mazākas izredzes saglabāt prāta asumu vecumdienās. Zināms, ka prātu uzturēt labā formā palīdz krustvārdu mīklu risināšana, jaunas informācijas iegaumēšana un jaunu darbību apguve, pat dzejoļu mācīšanās no galvas – gluži kā skolas laikos. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers