NRA autori / Zenta Sokolova

 
 

Zenta Sokolova

Praktiski: Kas jāievēro, lai maza svētku svecīte neizraisītu postošu nelaimi?

Trešdiena, 6.decembris

Svecīšu iedegšana ir skaista tradīcija, jo sevišķi Ziemassvētkos un Vecgada vakarā, kad aiz loga tik agri satumst. Svecītes rada siltuma un mājīguma izjūtu, un kādu brīdi gribas vienkārši raudzīties liesmiņās. Bet tad sākas svētku aktīvākā daļa, uzmanība pievēršas kaut kam citam, un svecītes paliek bez uzraudzības svētku egles zaros, svečturos un dažādās dekoratīvās kompozīcijās, tostarp arī kādā labi sažuvušā Adventes vainadziņā, kuru žēl izmest. Un daudz netrūkst, lai svētku prieku aizēnotu kāds nepatīkams starpgadījums vai pat nopietna nelaime. Lai tā nenotiktu, pošoties svētku vakaram, visa paredzamā programma jāizvērtē arī no ugunsdrošības viedokļa. Vairāk »

 
 

Zenta Sokolova

Atceries! Ziemā mūsu āda prasa īpašas rūpes [2]

Sestdiena, 2.decembris

Nav ne­kā­da pa­ma­ta ti­cēt frā­zei, ka zie­mā, auk­stā lai­kā, āda il­gāk sa­gla­bā­jas skais­ta un svai­ga glu­ži kā pro­dukts le­dus­ska­pī. Tie­ši ot­rā­di – ga­da­lai­kā, kad ārā val­da vē­sums un mit­rums, bet ku­ri­nā­tās tel­pās gaiss ir sauss, se­jas un ķer­me­ņa ādai va­ja­dzī­ga rū­pī­gā­ka kop­ša­na ne­kā cit­kārt. Vairāk »

 
 

Zenta Sokolova

Ziemassvētki ir vieni no visvairāk komercializētajiem svētkiem. Kā nezaudēt veselo saprātu? [4]

Ceturtdiena, 30.novembris

Šajā gada nogalē nav daudz svētku brīvdienu. Kāds jūtas par to sarūgtināts, bet kāds arī atvieglots. Svētki ir laba lieta, tomēr tie var izjaukt dzīves un darba ritmu, jo daudzos gadījumos nepadarītais jāsarauj pirms vai pēc brīvajām dienām un tas rada papildu slodzi, stresu un nogurumu. Kādam gaidāmos svētkus apēno vientulība, citam – tas, ka nepārtraukti nāksies uzturēties sabiedrībā, iepazīsties ar neskaitāmiem cilvēkiem vai jau nezin kuro reizi uzklausīt tantes jaunības atmiņas un tēvoča politiskos uzskatus. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

Noskaidro, kādas ir multivitamīnu priekšrocības [1]

Ceturtdiena, 30.novembris

Mēs dzīvojam tādos platuma grādos, kur uzņemt visus vitamīnus dabiskā ceļā ir diezgan grūti. Vislabākais veids, kā iegūt nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, ir labi sabalansēts uzturs, taču ikdienas steigā bieži nesanāk ieturēt pilnvērtīgas maltītes un ne vienmēr pārtika, ko lietojam, spēj nodrošināt organismu ar visiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām. Šādā gadījumā uztura bagātinātāji var būt lielisks veids, kā panākt, lai organismam netrūktu nevienas no svarīgajām uzturvielām. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

Kā izvairīties no aizcietējumiem? [2]

Otrdiena, 28.novembris

Reizēm, lai tiktu skaidrībā par aizcietējumu cēloni, nākas veikt dažādus sarežģītus izmeklējumus, un arī ārstēšana ne vienmēr ir vienkārša, tomēr visbiežāk vainojami gluži parasti apstākļi. Vienus iespējams mainīt, ar citiem jāmācās sadzīvot, bet jebkurā gadījumā lietas labā ir kaut kas jādara, jo normāla, regulāra vēdera izeja ir būtiska mūsu veselībai. Vairāk »

 

Zenta Sokolova

VESELĪBAI: Sulu plāns nedēļai [1]

Otrdiena, 28.novembris

Augļu sulas garšo visiem, bet ne vienmēr apzināmies, cik daudz sulas būtu pareizi iekļaut savā ēdienkartē un kādas sulas izvēlēties, lai organisms no tām gūtu vislielāko labumu. Sulu ražotājs Cido sadarbībā ar uztura speciālistiem un zinātniekiem ir izstrādājis sulu kalkulatoru, kas palīdz izveidot sulu plānu nedēļai katram ģimenes loceklim, ņemot vērā viņa individuālos parametrus un vajadzības. Vairāk »

 
 
 
 
 

Zenta Sokolova

Kas ir sausās acs sindroms? [4]

Pirmdiena, 20.novembris

Acs ir viens no visātrāk nogurdināmiem orgāniem. Nepietiekama izgulēšanās, stress, smēķēšana, paaugstināts holesterīna līmenis asinīs, mugurkaula kakla daļas problēmas – tas viss var radīt problēmas acīm. Postoši iedarbojas arī vides piesārņojums, nepilnvērtīgs uzturs, nepareizu acu līdzekļu lietošana ikdienā u.c. Situāciju nepadara labāku fakts, ka šodien acīm bieži jāiztur liela slodze, ko prasa darbs ar datoru un dažādu elektronisku ierīču lietošana ikdienā. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers