NRA autori / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš

Nākotne ir jau klāt! [7]

Ceturtdiena, 22.februāris

Esmu priecīgs par to, ka Latvijas intelektuāļi sākuši aktīvi domāt par valsts nākotni. Sešpadsmitajā februārī Latvijas Universitātē notika saturīgs Latvijas formulas 2050 otrais forums Latvijas attīstības ārējie faktori, bet 17. februārī Happy Art Museum piedalījos spraigā Latvijas nākotnes kvalitātei veltītā diskusijā, kuru vadīja Latvijas Zinātņu akadēmijas Zinātnes padomes fonda loceklis Igors Zlotņikovs. Vairākos aspektos abu pasākumu atziņas un konstatācijas (demogrāfija, klimata pārmaiņas…) sasaucās. Taču no visa Happy Art Museum runātā man subjektīvi vistuvākais šķita tas, cik ļoti tika uzsvērta mūsdienām, mūsdienu pārmaiņām adekvātas izglītības nepieciešamība kā viens no galvenajiem mūsu valsts un tautas izdzīvošanas faktoriem. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Latvija 2050. Latviešu valsts vai teritorija? [19]

Pirmdiena, 19.februāris

Latvijas Universitātes (LU) rīkotā forumu Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji cikla otrajā forumā Latvijas attīstības ārējie faktori (16.02.) piedalījās daudzi Latvijā pazīstami zinātnieki, uzņēmēji, baņķieri, augstskolu mācībspēki un ministriju pārstāvji. Tika vēstīts, ka foruma mērķis ir noteikt galvenos Latvijas attīstību ietekmējošos faktorus nākamajās desmitgadēs, īpašu uzmanību pievēršot ģeopolitikai, investīciju un resursu plūsmai, tehnoloģijām un reģionālajai līderībai. Man gan šķita, ka foruma dalībnieki izvairās precīzi prognozēt tik tālu nākotni un vairāk apraksta nekā vērtē futūristiskās tendences. Bet katrā ziņā tas rosina katram pašam, arī man, domāt par nākotni. Pirmkārt, ja Latviju ik gadu turpinās pamest viena mazpilsēta (8–10 tūkstoši) un ja valsts vara nespēs šo produktīva vecuma cilvēku aizplūšanu apturēt, tad 2050. gadā Latvija tā arī nebūs kļuvusi par nacionāla tautsaimnieciska, ekonomiska uzplaukuma zemi. Tad ārējie faktori padarīs šo valsti par teritoriju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Lēmums atņemt Andra Slapiņa bērniem pilsonību bija zemisks [50]

Trešdiena, 7.februāris

Valdība, 2015.gadā liedzot saglabāt Latvijas pilsonību 1991. gada 20. janvārī par Latviju kritušā kinooperatora Andra Slapiņa bērniem, rīkojusies zemiski, pretlatviski un pretvalstiski. Valdība savu viedokli tagad mainījusi, un nolēmusi pilsonību Slapiņa bērniem saglabāt, tāpēc mans šādu lēmumu vērtējums ir saistāms tikai ar pagātni. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valsti izlaupa ne tie! Ļaujiet mums [26]

Otrdiena, 6.februāris

Cilvēks atsūtīja man īsziņu, kurā pausto vērts nopietni apdomāt. «Kāds ir sausais atlikums no skandāla ap oligarhu sarunām? Pa kluso veiksmīgi par valsts naudu izglābti Conexus akcionāri, būtu arī nopārdots airBaltic, ja nebūtu pacelts troksnis, ka tas nav stratēģiskais investors, bet finanšu starpnieks, pieņemts lēmums, ka LM nu varēs nopārdot krietni lētāk, tiem pašiem, kuri to gandrīz nopirka pa dārgo, noklusināts, kā tiek piesegta OIK afēra, kura joprojām turpinās, par maksātnespējas administratoru skandālu vispār aizmirsts… Par to, ka sistēma pieļauj šādu izzagšanu, kas atbildīgs? Par tādu lietu kārtību trauksmes vairs nav. Sanāk, ka oligarhu skandāls tika taisīts nevis protestējot pret valsts izlaupīšanu, bet gan pret to, ka – NE TIE izlaupa valsti?!» Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Cik taisnīgumu mums ir? [12]

Pirmdiena, 5.februāris

Tiesību zinātņu pētniecības institūta organizētā konference Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā 26. janvārī bija patiesi vērtīgs un saturīgs pasākums. Ceru, ka ne pēdējais, kurš cenšas vērtēt un veidot attiecības starp dažādām varām un sabiedrību. Man šī konference, līdzīgi juristu vasaras saietiem Bīriņos, uz kuriem tieku aicināts, bija kārtējā veselīgā mācību stunda. Es ļoti cienu un respektēju to juristu pulku, ar kuru šādos saietos tiekos, ar kuru man dota iespēja atklāti sarunāties. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

DU rektors Arvīds Barševskis skaidro, vai universitātēm ārpus Rīgas ir nākotne [8]

Trešdiena, 31.janvāris

Intervēt bioloģijas doktoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli, profesoru, Daugavpils universitātes (DU) rektoru, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāju Arvīdu BARŠEVSKI mani rosināja daži pazīstami daugavpilieši (ne tikai latvieši) un Jānis Streičs. Barševska kungs esot viens no pozitīvajiem pilsētas pīlāriem, bet šobrīd viņam tiekot gāztas virsū samazgas. Intervijā mēs tomēr pamatā runājam par augstskolas nākotni un DU iecerētajām nopietnajām reformām. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers