NRA autori / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš

Anita Vanaga: Latviešu valodas mācību priekšmets ir padarīts par bubuli [31]

Piektdiena, 24.marts

Ar Āgenskalna ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju, ģimnāzijas direktora vietnieci izglītības jomā, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāju Anitu VANAGU Neatkarīgā sarunājās Eiropas mājā tūdaļ pēc tur notikušās dzimtās valodas lomai domāšanas un mācīšanas procesā veltītās diskusijas. Pasākums mani neiedvesmoja, un tas droši vien ir jūtams Vanagas kundzei uzdotajos jautājumos. Man likās, ka atsevišķais kārtējo reizi netop novests līdz pārliecinošam veselumam, bet tas, kas tika uzteikts kā inovatīvs, šķita tradicionāli pašsaprotams, jau pašam skolā ejot pieredzēts… Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Manta tuvāka par baznīcu [13]

Otrdiena, 21.marts

Var jau būt, ka vairākums Krimas krievu tiešām balsoja par tās atdošanos Krievijai. Taču ar Pēterbaznīcas statusu, tās pasākumu kopumu saistīto cilvēku vairākums, manuprāt, balsotu par to, lai Pēterbaznīca saglabā Kulturkirche (kultūras baznīcas) statusu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Būs stāja, būs atbalsts [18]

Pirmdiena, 13.marts

ASV prezidents Donalds Tramps man patīk labāk nekā tie Austrumeiropas valstu (ieskaitot Latviju) diplomāti, kuri lūdza ASV Kongresam palīdzību lietās, kurās izšķirošā loma, manuprāt, ir pašu šo valstu kā tādu politikas kvalitātei un tam, cik rezultatīvi šī politika rūpējusies par savas valsts sabiedrības kvalitāti, par nācijas pieķeršanos savai valstij. Turklāt es uzskatu, ka Donalds Tramps, piemēram, uzrunājot ASV Kongresu 28. februārī, akcentēja tieši šo aspektu – amerikāņu sasaisti ar savu valsti, saites, kuras līdzšinējā vara atslābinājusi vai ignorējusi. Šādā veidā viņš manā uztverē atgādināja arī ES valstu līderiem to pienākumu pret savām tautām. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valoda ir bezgalīga [12]

Ceturtdiena, 9.marts

Septītajā martā ES mājā projekta Kompetenču pieeja mācību saturā ietvaros notika diskusija Valodas loma domāšanas un mācīšanās procesā. Kā tas attiecas uz dzimtās valodas mācīšanu? Par latviešu valodas mācīšanu Neatkarīgā sarunājās ar Latviešu valodas skolotāju asociācijas vadītāju Anitu Vanagu. Sarunu tuvākajā laikā publicēsim. Bet mani vēl pirms diskusijas, teiksim maigi, darīja uzmanīgu viens teikums diskusijas pieteikuma, ielūguma lapā. Kaut vai tāpēc, lai tiktu profesionāli nolikts pie vietas, uzskatu par vajadzīgu izteikt savu viedokli. Pati diskusija man nelika to mainīt. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

ANONĪMA INTERVIJA ar Atmodas ikonu: Mana valsts mani izputināja [66]

Trešdiena, 8.marts

Mans sarunas partneris ir Latvijā ļoti pazīstams cilvēks. Arī man viņš ir labs paziņa un autoritāte. Taču – te viņa vārds netiks atklāts. Tāda ir viņa griba, un, uzklausījis viņu, es uzskatu par iespējamu to respektēt. Pamatā gan ne tāpēc, ka viņu labi pazīstu, bet tāpēc, ka viņa stāsts diemžēl varētu izvērsties par iemeslu sarunai ar katru no jums, ar katru aktīvu Latvijas cilvēku. Par varas, valsts attieksmi pret cilvēku. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Zinātnieks Manfrēds Šneps-Šneppe: Vecā Eiropa sāk runāt par tuvināšanos ar Krieviju... [179]

Pirmdiena, 6.marts

Tehnisko zinātņu doktors, profesors, Ventspils Radioastronomijas centra vadošais pētnieks Manfrēds Šneps-Šneppe rakstījis grāmatas ne tikai par savu pamatspecialitāti – telekomunikācijām, bet arī par tautsaimniecību, vēsturi (par Voldemāru Ozolu, vāciešiem Krievijā, Kārli Balodi), medicīnas tehniku. Domādams par to, ko pats varētu dot Latvijas simtgadei, sarakstījis grāmatu Latviešu strēlnieki. Kā modās dumpinieku gars. Bet – tā kā es devos pie viņa uzzināt, kā viņš vērtē pasaules, Eiropas jaunāko norišu iespaidu uz Latviju, mūsu sarunā savijās strēlnieki ar domām par pasaules kārtību. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Saliedēšanas kompleksi [18]

Pirmdiena, 6.marts

«Piemērotā brīdī», acīmredzot pēc vēlēšanām, Valsts prezidents atkārtoti nāks klajā ar iniciatīvu, kura paredz piešķirt pilsonību visiem jaundzimušajiem, arī nepilsoņu bērniem. Man Raimonda Vējoņa komandas darbs ar attiecīgu likumprojektu šķiet apsveicams. Taču ar to ir par maz. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vara svarīgāka nekā pārstāvība [22]

Ceturtdiena, 2.marts

Par jaunām partijām man pagaidām sakāms tieši tas pats, ko akadēmiķe Raita Karnīte teica par ekspertiem. Jautāju, kāpēc viņas vadītais ekspertu konsilijs Eiropas civilizācijas krīzes cēloņi un iespējamie risinājumi izejai no krīzes nekādus lāga risinājumus nepiedāvā. Karnītes kundze slavēja ekspertus. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Nodevības piliens [26]

Piektdiena, 24.februāris

Esmu solidārs ar biedrības Zemnieku savienība viedokli, ka «zeme kā nacionālais resurss ir jāsaglabā vietējo lauksaimnieku rokās» un ka likumdevēja tūļāšanās līdz ar, iespējams, apzinātu vilcināšanos, strādājot pie atbilstošiem grozījumiem likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos, dēļ «arvien vairāk tiek apdraudēta mūsu bērnu un mazbērnu nākotne» (sk. J. Lazdiņš, LA, 17.02.2017.). Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers