NRA autori / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Stulba politizācija izglītību degradē [12]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Man šķiet, ka Latvijas izglītības sistēmai (ne tikai) nepieciešams nopietns starptautisks audits, kurš pārtrauktu tās politizāciju tiktāl, lai tā beidzot spētu nopietni, profesionāli un atbildīgi sākt rūpēties par Latvijas nākotnes paaudžu kvalitatīvu dzīvesspēju un to varēšanu uzturēt stipru valstsnāciju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Mediji – varai, pūlim vai sabiedrībai? [16]

Ceturtdiena, 20.aprīlis

Savādi – pēc tam, kad Edgars Kramiņš un Ilze Viņķele Rīga TV24 Preses klubā izrādīja patukšu attiecību ķēķi (politiķe, manuprāt, ir tāda publiska persona, kuras profesionalitāti un atbilstību apliecina spēja «saturēt» situāciju un sevi jebkuros apstākļos. Savukārt vīrietim labpatika aizstāt intelektu ar «uzbraucieniem» dāmai), sāku domāt, ka atklāsmes aizvietošana ar «izrādi», ar tukšuma izrādīšanu Latvijas masu medijos nebūt nav kas jauns un neredzēts. Tā ir norma. Labi – norma bez skandāliem, bet norma. Un te saistībā ar sabiedriskajiem (ne privātajiem) masu medijiem man sākas politika. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Krustā sitēju un augšāmcelšanās Lieldienas [27]

Ceturtdiena, 13.aprīlis

Man ir lielisks Lieldienu stāsts. Ceturtajā aprīlī kāds zviedrs ienāca Daugavpils vecticībnieku dievnamā un sāka tur fotografēt. Baznīcas svečiniece viņam aizrādīja, ka šajos dievnamos nefotografē. Zviedrs pagrūda sievieti un nokritušu vēl paspārdīja. Tie, kas to redzēja, pasauca policiju. Zviedru aizturēja, bet palaida vaļā bez jelkādām sankcijām. Tāpat kā čurātājus pie Brīvības pieminekļa. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Gunārs Resnais: Represētie nav patērētāji [11]

Pirmdiena, 10.aprīlis

Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) ilggadējais, tagad bijušais vadītājs Gunārs Resnais, manā uztverē, ir tas cilvēks, kurš padarīja apvienību politiski respektējamu visaugstākajos varas līmeņos. Turklāt blakus tam, ko politiski represētie pamatoti varētu gribēt no valsts, vienmēr tika likts apvienības viedoklis par valsts lietām, tās ieinteresētība. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ne varas, bet varas slimību izrāde [9]

Otrdiena, 4.aprīlis

It kā Krievijas OMON attiecību kārtošanā ar protestētājiem 26. martā viss bija «kā parasti». Iesākumā nemotivēti atteikumi protesta akcijām, pēc tam – vaļa aizturēt un dauzīt cilvēkus. Viss tradicionāli. Tomēr man likās, ka šoreiz tajos kadros, ko rādīja mediji, es redzu ne tik daudz «darbu», cik ārišķību, izrādīšanos… Protams, būtu aplam kaut ko pieņemt «no kastes». Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ļoti netīra varas kultūra [11]

Pirmdiena, 3.aprīlis

Par septītajā martā Maskavā it kā saskaņā ar Krievijas Kultūras ministrijas (KKM) iniciatīvu veikto spēka struktūru iebrukumu un kratīšanu Starptautiskajā Rērihu centrā (SRC), par Rērihu darbu (ap 200 eksponātu, dokumenti, dienasgrāmatas, rokraksti…) izņemšanu gribēju uzrakstīt nekavējoties. Bet – Krievijā viss ir iespējams. Varbūt centrā tiešām notikušas briesmu lietas. Nolēmu sagaidīt daudzmaz argumentētu oficiālu šīs akcijas pamatojumu. Nesagaidīju. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Edgars Tavars: Eiropas Komisijā mazās valstis tiek absolūti ignorētas [34]

Piektdiena, 31.marts

Rīt – Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongress. Neatkarīgā sarunājas ar partijas valdes priekšsēdētāju, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes locekli, Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru Edgaru Tavaru par Zaļās partijas pienākumiem gan plašā, pasaules norišu, gan Latvijas kontekstā un arī par izmaiņām, kas šī darba efektivitātes dēļ jāveic valsts vadībā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers