NRA autori / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vara, ieklausies represētajos! [26]

Otrdiena, 14.februāris

Varbūt savādi, bet man šķiet, ka Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) ir viena no aktīvākajām sabiedriskajām organizācijām valstī. Turklāt vēl šī organizācija ir ar sevi neapmierināta, tā brīnās, ka apmēram no 13 000 represētajiem (kuriem pamatā ir ap 80 gadu) daudzmaz aktīvi ir tikai kādi trīs tūkstoši. Tā kritizē sevi par nepietiekami principiālu, skaidru pozīciju attieksmē pret valsts politiku un tās problēmām. Tā tas bija gan LPRA 28. konferencē pērnā gada 16. decembrī, gan arī ārkārtas konferencē šī gada 7. februārī. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Nekādas gribas uzvarēt [11]

Trešdiena, 8.februāris

Protams, skaļākā pašvaldību priekšvēlēšanu kampaņa būs Rīgā. Un, izskatās, ka bezjēdzīgākā arī. Tāpēc, ka tie, kas opozīcijā Saskaņai un Gods kalpot Rīgai, laikam taču negrasās piedāvāt galvaspilsētai savu uzskatāmi, praktiski pamatotu saimniecisko un politisko pārākumu. Tikai kampaņu (izrādi kā tādu). Bet – ar virspusēju kritiku vien, ar latviskuma piesaukšanu vien bez katram pilsētniekam saprotamas alternatīvas vairākumam domē nepietiks. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Rožkalns: Mums no jauna ir jāpulcējas ap Atmodas laika ideāliem [114]

Pirmdiena, 6.februāris

Latvijas Nacionālās pretošanās kustības un cilvēktiesību aizstāvības grupas Helsinki86 dalībnieka, bijušā Latvijas Ordeņa brālības līdzpriekšsēdētāja Jāņa Rožkalna intervijā Neatkarīgajai paustais rūgtais valsts un sabiedrības šodienas redzējums manā uztverē nav sacīts noliegumam, bet gan lai katru (!) no mums pievērstu nopietnām pārdomām (vismaz) par to, kas patiesi notiek ar latviešiem un Latvijas valsti. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Iļja Seržants: Mūsu valdībai nav patiesas intereses par latviešu valodu [29]

Pirmdiena, 6.februāris

Iļja Seržants ir lingvists. Baltu lingvists. Leipcigas universitātes zinātniskais līdzstrādnieks. Divkārt doktors dažādās lingvistikas jomās. Vienu disertāciju aizstāvējis Ķelnē (2011.), otru Norvēģijā (2012.). Mūsu sarunā Iļja, neraugoties uz maniem centieniem ievilkt viņu literārā, publicistiskā sprēgāšanā, spītīgi turējās pie saviem zinātnieka, lingvista apsvērumiem. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Netrūkst resursu, trūkst prāta [8]

Trešdiena, 1.februāris

«Ar capures uzviļkšonu uz acim vēļ naīsastoj nakts,» sacīja Jākubs Lobōrds žurnālā Dzeive 1971. gadā. Lai tiktu skaidrībā, cik tad, gan attieksmē pret labo, gan slikto, tā cepure dziļi uz acīm man pašam, bija svētīgi 27. janvārī būt Ludzā un klausīties konferenci Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību. Latgales novadu pieredze. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Mums nav visu sabiedrību vienojošu mediju [33]

Piektdiena, 27.janvāris

Saistībā ar SKDS un Neatkarīgās veiktajā aptaujā konstatēto iedzīvotāju uzticības kritumu medijiem mani vairāk uztrauc iedzīvotāji. Nevis mediji. Protams, protams, cilvēku uzticība ir tas sociālais kapitāls, kurš ļauj medijiem dēvēties par ceturto varu. Bet, ja šī ceturtā vara tiecas kļūt pašpietiekama, proti, ja tā savas darbības kopumā tiecas būt visai izsmeļoša pilsoniskās sabiedrības aizvietotāja, rodas jautājums – kur tad palikusi pati pilsoniskā sabiedrība? Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valstiskais piekāpjas savtīgajam [28]

Otrdiena, 24.janvāris

Labi noregulētā sistēmā priekšnieku nomaiņa ir tikai formalitāte. Lai cik augsta ranga šie (ne politiskie) priekšnieki arī būtu. Tā man, pārvaldes programmu ietvaros, mācīja skolā. Mums bija labi (Rietumu) avoti un labi skolotāji. Šie skolotāji reāli, analītiski un kritiski vērtēja padomju pārvaldes efektivitāti. Iespējams, viņi centās būt profesionāļi, vēlēdami tam režīmam labu. Bet diemžēl vairākas viņu ar pārvaldi saistītās atziņas man šķiet vietā arī šodienas Latvijā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Alīna Gendele: Latgale nav pārkrievota [42]

Trešdiena, 18.janvāris

Ludzas novada domes priekšsēdētāja, Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele sarunājas ar Neatkarīgo par Latgales galvenajiem jautājumiem šodien un to, kas Latgales ļaudīm dotu pārliecību par rītdienu. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers