NRA autori / Viktors Avotiņš

Viktors Avotiņš

Diskusija: Vai advokāts ir traucēklis taisnīgumam [4]

Trešdiena, 13.decembris

Nākamā gada 26. janvārī Latvijas Universitātē notiks Tiesību zinātņu pētniecības institūta konference Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā. Konferences nolūks ir sākt diskusiju par sabiedrības un arī plašsaziņas līdzekļu radīta sabiedriskā viedokļa ietekmi uz sabiedriski nozīmīgu tiesvedību gaitu un rezultātu. Neatkarīgajai šī tēma likās interesanta, tāpēc iesākumam aicinājām uz advokāta neatkarībai (arī no publiska viedokļa) veltītu diskusiju zvērinātus advokātus Jāni JONĀSU, Jāni KĀRKLIŅU, Jāni ROZENBERGU (viņš arī Latvijas zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs), Viktoru TIHONOVU, kā arī advokātu, Saeimas deputātu, LU profesoru Ringoldu BALODI. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Izlikties gribas vairāk, nekā būt [8]

Pirmdiena, 4.decembris

Ja Latvijas likumdevējs, ja Saeima diendienā izpaustos kā sociāli un politiski atbildīgs augstas kultūras institūts, tad nekādas manipulācijas, lai šis, patlaban lielā mērā partijisku interešu, nevis valstiskuma noteiktais, tusiņš daudzmaz izskatītos pēc valsts orgāna, nebūtu vajadzīgas. Manā uztverē mūsu senči, tostarp juristi, ir definējuši mūsu valsts iekārtu un varas veidošanu, tās attīstību cienījamai, sociāli atbildīgai demokrātijai pienācīgā līmenī. Bet tieši tad, kad pat Saeimā nav gribēšanas tai atbilst, kad vēlēšanās izlikties valda pār vēlmi būt, rodas visādas fiksas idejas. Piemēram – Valsts prezidenta ievēlēšana atklātā procedūrā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Ivars Godmanis: Par to, ko Kučinskis izdarījis ar nodokļiem - cepuri nost [94]

Piektdiena, 1.decembris

Ar pirmo Latvijas valdības vadītāju pēc neatkarības atjaunošanas, augstskolas pasniedzēju, finansistu un politiķi Ivaru GODMANI Neatkarīgā sarunājas par to, kāpēc Latvijas mūsdienu politiķi, izpildvara nespēj saņemt savai rīcībai, savām reformām sabiedrības akceptu, sabiedrības mandātu. Bet, jautāts par sava vārda saistīšanu ar «čekas maisiem», Godmaņa kungs atbildēja pavisam īsi: «Nekad neesmu bijis nekāds čekas ziņotājs. Lai taisa tos maisus vaļā un skatās. Problēma nav man, problēma ir tiem, kam nekādi neizdodas pieņemt lēmumu par maisu atvēršanu.» Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Vairāk varmācības – mazāk nākotnes! [8]

Trešdiena, 29.novembris

Jūs te cepaties par to, ka Rīgas sanatorijas internātpamatskolā Šmerļa mežā izglītojamie «ar garīgās veselības traucējumiem», kur pedagoģiskās programmas saistās «ar izglītojamo psiholoģisko un ārstniecisko korekciju», pietesa policistu. Bet – vienlaikus es lasu, ka Liepājā slimnīcā tikuši pieci bērni. Vienu māte situsi ar galvu pret sienu, otru tēvs metis pret asfaltu, trešajam klasesbiedri spēruši ar kājām pa seju, arī ceturtam smadzeņtrīce no konflikta ar skolasbiedriem… Vai arī šiem bērnu dauzītājiem ir «garīgās veselības traucējumi»? Nezinu, bet man nez kāpēc liekas, ka oficiāli šādi traucējumi viņiem nav konstatēti. Bet – tieši viņi manā uztverē ir tas sociālais fons, kurš provocē, nosaka Šmerļa tīņu rīcību. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Valsts pilsonis nav valsts īpašums [24]

Pirmdiena, 27.novembris

Neapšaubāmi ikvienai valstij, ikvienas valsts varai ir tiesības paust savu attieksmi, savus uzskatus par jebkuru savas valsts iedzīvotāju. Arī bargi! Bet! Bet – ja šī attieksmes paušana notiek caur tiesu, caur tiesību sistēmu, tad manā uztverē tai būtu jānotiek daudzmaz tīrā tiesību telpā. Atgādināšu, ka arī man, tāpat kā ikvienam Latvijas cilvēkam, ir tiesības atklāti paust savus uzskatus par varas (arī tiesas, tiesu sistēmas) rīcību. Es esmu Latvijas pilsonis, bet neesmu valsts, tās varas īpašums. Mana rīcības telpa, ja vien valsts nav mani kā īpaši mobilizējusi (karš u.tml.), ir manā ziņā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Čekas maisi – saglabājama relikvija [33]

Ceturtdiena, 16.novembris

Kopš deviņdesmito gadu sākuma neatceros rakstījis par «čekas maisiem» neko citu, kā vien to, ka «maisu» saturs līdz ar visu te pieejamo slepeno padomju laika dokumentāciju jāizber uz galda un bez jelkādas rediģēšanas, bez cenzūras jādara pieejams visai sabiedrībai. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Žanna Caurkubule: Privātās augstskolas rīkojas ar naudu labāk nekā valsts augstskolas [5]

Trešdiena, 15.novembris

Baltijas starptautiskajai akadēmijai – 25 gadi. Ceturtdaļgadsimta laikā Latvijas un citu valstu tautsaimniecībai sagatavoti ap 24 tūkstošiem kvalificētu speciālistu. Jubilejas svinības notiks 16. un 23. novembrī. Bet Neatkarīgās saruna ar inženierzinātņu doktori, asociēto profesori, BSA prorektori mācību darbā Žannu Caurkubuli ne sevišķi līdzinās jubilejas intervijai. Vairāk runājām par augstskolām un izglītības politiku valstī. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 
Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Krievu bērnu vecāki diskutē: Te vajag, lai mēs zinām savu vietu, nevis latviešu valodu [128]

Otrdiena, 7.novembris

Ko par mācību satura reformu un visu skolu pāreju uz mācībām valsts valodā domā krievu bērnu vecāki un pedagogi? To Neatkarīgā jautāja daudzbērnu mammai, juristei Nadeždai Losevai, mammai, juristei Jeļenai Bačinskai un pedagoģiskā centra Eksperiments zinātniskajam vadītājam Broņislavam Zeļcermanam. Taču arī pirms viņiem tiku lūdzis vairāku gudru, profesionālu krievu pedagogu domas. Mani pārsteidza tas, ka viņi labprāt pauda savu viedokli, taču… vēlējās palikt anonīmi. Jājautā – vai izglītības sistēma saviem darbiniekiem aizbāž mutes un atklāta, profesionāla polemika tajā ir izslēgta? Tāpēc vēl lielāks paldies šiem trim cilvēkiem par piekrišanu paust savas domas publiski. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers