NRA autori / Santa Raita

Santa Raita

Kristīna Zaharova atgriežoties Latvijā: Sajūtas ir siltas [17]

Ceturtdiena, 15.februāris

«Godīgi sakot, pirms man piedāvāja piedalīties Eduarda Rozenštrauha simtgades jubilejas koncertprogrammā, es neko par viņu nezināju. Taču, kad sāku tai gatavoties, sapratu, cik daudz viņam jauku un skaistu dziesmu! Ļoti gaišas melodijas ar dziļu saturu un domu,» saka dziedātāja Kristīna Zaharova (28). Vairāk »

 
 
 
 

Santa Raita

Gints Grāvelis. Ir jāsāk ar sevi [1]

Ceturtdiena, 8.februāris

«Es esmu optimists un gribu tāds būt. Protams, arī man kādreiz uznāk reizītes, kad gribas domāt citādāk un citādāk skatīties uz lietām, jo liekas: nu, kāpēc tā, pasaulē tomēr nav taisnības... Bet tad ir vērtīgi pajautāt sev, ko pats esmu darījis, lai vismaz sajūtu līmenī pašam kaut kas būtu citādāk. Jā, ir jāsāk ar sevi,» sapratis Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis. Vairāk »

 

Santa Raita

Gatis Maliks. Nedarīt tā, lai sāp [1]

Otrdiena, 6.februāris

«Vēl pirms trim četriem gadiem man likās, ka visu zinu un par visu varu izteikties, tikai ļaujiet, bet tagad esmu drusciņ nomierinājies. No vienas puses – es vairāk apzinos savu vērtību, bet no otras – esmu kļuvis piezemētāks,» atzīst Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks. Vairāk »

 

Santa Raita

Inovatīvs palīgs angļu alfabēta apguvei [1]

Pirmdiena, 5.februāris

Februāra pirmajā dienā klajā ir nākusi mākslinieces Indras Sproģes un populārā mūziķa Renāra Kaupera kopīgi veidotā grāmata Awesome Beetle’s Colors, kas ir inovatīvs palīgs angļu valodas alfabēta apgūšanai. Tā tapusi pēc slavenās multfilmas un tūkstošiem bērnu jau pazīstamās un iemīļotās dziesmas Joka pēc alfabēts. Vairāk »

 

Santa Raita

APRITĒ. Portrets parāda varas stāvokli valstī

Ceturtdiena, 1.februāris

«Tā bija mana diplomdarba izrāde, absolvējot Amsterdamas Mākslas augstskolas Das Arts teātra mākslas maģistrantūras nodaļu,» saka režisore Elīna Cērpa. Viņai svētdien pulksten 13 pirmizrāde Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) – dokumentālā teātra iestudējums Fotosalons «Bagdāde». Izrāde ir angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Vairāk »

 

Santa Raita

1. februārī pirmizrāde. Agnese Cīrule: Es mīlu Salomi [12]

Ceturtdiena, 1.februāris

«Mīlestības dēļ nevienu neesmu nogalinājusi, bet tās dēļ es esmu spējīga darīt trakas lietas. Patiešām trakas. Es zinu, ko nozīmē rozā brilles, es zinu, kā ir, kad sāp. Un es zinu, ka tikai mīlestības dēļ ir vērts dzīvot,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktrise Agnese Cīrule. Vairāk »

 

Santa Raita

VĒRTS REDZĒT: Spilgtākie ģitārmūzikas skaņdarbi

Otrdiena, 30.janvāris

«Es skatos uz Latvijas dabu, un man rodas mūzika. Man patiešām cilvēki ir nākuši klāt un teikuši, ka, klausoties šo mūziku, viņi redz to bildi. Un tas ir skaisti,» saka akustiskās ģitāras meistars Kaspars Zemītis. Rītvakar pulksten 19 Mūzikas namā Daile viņš prezentēs savu otro soloalbumu Vētra klusumā, bet februārī gaidīs uz koncertiem Rīgā, Jelgavā, Rēzeknē un savā dzimtajā pilsētā Cēsīs. Vairāk »

 

Santa Raita

Aktieris Mārtiņš Meiers ieguvis pašcieņu un iekšēju mieru [3]

Ceturtdiena, 25.janvāris

«Es diezgan daudz jau esmu runājis par mīlestību, bet man pašam tas šķiet mazliet smieklīgi, jo – ko tad es par to daudz zinu?! Es jau vēl tikai pieredzu dzīvi,» saka Valmieras drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Meiers. Viņam piektdien pirmizrāde teātra Apaļajā zālē – galvenā loma režisora Georgija Surkova debijas izrādē VDT – Edvarda Radzinska zinātniski populārajā drāmā 104 lappuses par mīlestību. Vairāk »

 

Santa Raita

Aktrise Vita Vārpiņa: Pret sirdi dzīvē neesmu gājusi [2]

Trešdiena, 24.janvāris

«Tā ir liela lieta – izdarīt dzīvē pareizās izvēles. Un, ja man jāsaka pavisam godīgi, tā ļoti pret sirdi es tomēr savā dzīvē neesmu gājusi,» atklāj Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa. Viņai svētdien pirmizrāde teātra Mazajā zālē – Megas loma režisora Rolanda Atkočūna jauniestudējumā amerikāņu dramaturģes Betas Henlijas lugā Sirds noziegumi, kas Latvijā iestudēta pirmo reizi. Vairāk »

 

Santa Raita

Džilindžera atklājums. Jaunā aktrise Zanda Mankopa [18]

Otrdiena, 23.janvāris

«Godīgi sakot, ir mazliet bailīgi, ka viss notiek tik ātri – mani uzreiz paņēma teātrī, jau pirmajā sezonā bija galvenā loma, tai sekoja Spēlmaņu nakts nominācija un – arī balva,» saka Daugavpils teātra jaunā aktrise Zanda Mankopa. Viņai ceturtdien, 25. janvārī, pulksten 18.30 pirmizrāde – režisora Dž. Dž. Džilindžera jauniestudējumā Hantele killeram, kas ir režisora otrais iestudējums Daugavpils teātrī. Vairāk »

 

Santa Raita

NRA aicina saskaitīt putnus savā dārzā [9]

Pirmdiena, 22.janvāris

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) jau otro gadu pēc kārtas ir izsludinājusi akciju Ziņo par putniem dārzā. Tā norisināsies nedēļas nogalē – no 26. līdz 28. janvārim – no pulksten 8 līdz 20. Akcijas mērķis ir vienas stundas laikā saskaitīt, cik un kādu sugu putni uzturas dārzā vai pie putnu barotavas. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers