NRA autori / Santa Raita

Santa Raita

Režisore Dita Balčus par barikāžu laiku: mums atkal ir jāsadodas rokās... [7]

Ceturtdiena, 19.janvāris

«Es nevarēju piedalīties barikāžu notikumos, jo 1991. gada janvārī manai jaunākajai meitai Elizabetei bija pusotrs mēnesis. Kristiānai bija četri gadi, bet Egijai – 12. Tā kā dzīvojām Vecrīgā, dzirdējām šāvienu trokšņus no Bastejkalna. Atmiņā palikušas bailes, neziņa, arī savstarpēja mīlestība un saliedētība. Jo cilvēkus tolaik vienoja viena ideja un mērķis – neatkarīga Latvija. Mēs sadevāmies rokās tiešā un pārnestā nozīmē, un mūsu pārdrošākie sapņi īstenojās,» 1991. gada barikāžu laiku atminas režisore Dita Balčus. Viņasprāt, mums atkal ir jāsadodas rokās... Vairāk »

 

Santa Raita

Dmitrijs Petrenko. Katrs no mums grib nokļūt mājās

Trešdiena, 18.janvāris

«Mēs nemēģinām noapaļot asumus un parādīt, ka viens ir labs, bet otrs – slikts. Čehovam tas nav tik viennozīmīgi. Ir dažādi cilvēki, ir dažādas vērtības, un – kāpēc suns, nomaldījies un nokļuvis tur, kur ir labi un silti, tomēr ilgojas pēc sava pirmā saimnieka?... Gribas, lai paliek šis jautājums – kā paradokss, par ko aizdomāties,» saka režisors Dmitrijs Petrenko. Viņš Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē iestudējis krievu bērnu literatūras klasiku – Antona Čehova stāstu Kaštanka. Pirmizrāde svētdien pulksten 15. Vairāk »

 

Santa Raita

Endodontiskā ārstēšana. Pēdējā iespēja saglabāt zobu

Trešdiena, 18.janvāris

Izmantojot jaunākās mūsdienu tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var ieskatīties zoba iekšienē un labāk izprast tā struktūru un anatomiju, šodien iespējams izglābt arī tādus zobus, kuri agrāk tika vienkārši izrauti. Tā ir endodontiskā ārstēšana – pēdējā iespēja saglabāt zobu. Vairāk »

 

Santa Raita

APRITĒ: Par latviešu sievietes spēku [2]

Otrdiena, 17.janvāris

«Ja izrādes sākumā liekas, ka tēma ir ļoti sadzīviska un visiem viegli atpazīstama, tad vienā mirklī mēs pēkšņi nokļūstam kaut kur daudz dziļāk. Negribas teikt, ka ielienam dvēselē, bet – sadzīve pazūd un vienas nakts garumā tiek izrunāta visa dzīve,» saka Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktrise Māra Mennika. No šodienas līdz svētdienai VDT ar Ērika Vilsona melanholiju Debesis ir mums, ko iestudējis Jānis Znotiņš, viesosies Latgalē un Vidzemē. Vairāk »

 
 

Santa Raita

Kosmētika sievietei un vīrietim. Kāda atšķirība?

Trešdiena, 11.janvāris

Kopjošā kosmētika ir jālieto ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, jo tā vienkārši ir estētika un sevis kopšana. Bet vai vīrietis drīkst kosmētiku aizņemties no sievietes vai tomēr viņam jāiegādājas tā, kur īpaši norādīts For men? Un otrādi – vai sievietes skaistumam vispār ir noderīgs, piemēram, vīrieša pēc skūšanās losjons? Vairāk »

 

Santa Raita

Aktieris Mārtiņš Liepa. Atguvis ticību teātrim un dzīvei [3]

Trešdiena, 11.janvāris

«Bērnībā šo darbu nebiju lasījis, biju redzējis tikai filmu. Tagad izlasīju arī grāmatu, un jāatzīst, ka man tā šķita garlaicīga. Divdesmit pirmajā gadsimtā cilvēku nevar pārsteigt ar to, ka ir parādījies vilciens. Come on, mēs jau kosmosā lidojam!» smaidot saka Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Liepa. Viņam rītvakar pirmizrāde – galvenā loma LMT Mansards zālē iestudētajā 19. gadsimta zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba 80 dienās apkārt zemeslodei skatuves versijā. Vairāk »

 

Santa Raita

PIEVĒRS UZMANĪBU: Svarīgākais par zālēm pret gripu

Trešdiena, 11.janvāris

Eksperti prognozē, ka šoziem gripas epidēmija varētu iestāties ātrāk nekā ierasts. Arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) norāda, ka pēdējo nedēļu laikā pieaug gan klīniski noteikto, gan laboratoriski apstiprināto gripas gadījumu skaits, turklāt gripas gadījumi reģistrēti gandrīz visās monitoringā iekļautajās pilsētās. Vairāk »

 
 
 

Santa Raita

VĒRTS APMEKLĒT: Par likteni un dzīves izvēlēm

Ceturtdiena, 5.janvāris

«Mani draugi, šo izrādi noskatījušies, atzina: pirmajā cēlienā ir jautri un var izsmieties līdz asarām, bet otrajā cēlienā ir kamols kaklā. No tā es secinu, ka mums šis darbs ir izdevies,» saka aktieris Andris Bulis. Viņš spēlē burvju mākslinieku liriskajā komēdijā Iemīlējās muļķis muļķītē, kas ir režisora Dž. Dž. Džilindžera debija Daugavpils teātrī. Vairāk »

 
 

Santa Raita

MODE: Grima tendences 2017. gadā

Trešdiena, 4.janvāris

«Seja ir mūsu vizītkarte, meikaps ir gaumes un stila izpausme, tāpēc – kādu meikapu uzliksim, tādu uzzīmēsim arī savu raksturu un noskaņojumu,» saka stiliste un grima meistare, imidža skolas – studijas Unastyle dibinātāja Una Bernatoviča. Viņa atklāj, kādas grima tendences būs aktuālas šajā gadā. Vairāk »

 
 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers