NRA autori / Santa Raita

Santa Raita

Ķīpsalā pirmoreiz notiks fitnesa dienas [2]

Ceturtdiena, 23.marts

Sportisti, ceļotāji, atpūtnieki, motobraucēji, mednieki, copmaņi, laivotāji un visi aktīvās atpūtas piekritēji šajā nedēļas nogalē ir aicināti uz Ķīpsalu, kur no piektdienas līdz svētdienai gaidāmas aktīvās atpūtas un sporta izstādes Atpūta un sports, Medības un makšķerēšana, Motocikls un Baltic Boat Show. Vairāk »

 
 

Santa Raita

Aktrise Ilze Trukšāne. Vislielākais izaicinājums [3]

Trešdiena, 22.marts

«Komēdijas žanrā jūtos diezgan ērti. Man ir tendence gandrīz katrā savā lomā atrast komisko, iespējams, tādēļ, ka arī dzīvē daudzas lietas uztveru caur humora prizmu. Saka jau, ka dzīve ir tāda, kādu to redzam, kādus apzīmējumus paši tai piešķiram. Un es varu teikt, ka sev apkārt redzu daudz smieklīgā, tādēļ savu jauno lomu veidoju ar lielu azartu un kaifu,» saka Liepājas teātra aktrise Ilze Trukšāne. Viņai sestdien pirmizrāde – līgavas Agafijas Tihonovnas loma režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska (Krievija) kustību izrādē bez vārdiem Precības, kam par pamatu ņemta Nikolaja Gogoļa komēdija. Vairāk »

 

Santa Raita

Pirmizrāde. Nesaudzīgi atklāta paaudžu sadursme [1]

Trešdiena, 22.marts

«Sākot darbu pie šā materiāla, bija nelielas šaubas, vai tas spēs uzrunāt arī mūsdienu skatītāju. Luga tomēr ir uzrakstīta 1980. gadā, un tā vēsta par padomju laiku reālijām. Bet šīs bažas ātri izklīda, saprotot, ka lugā tiek aizskartas arī daudzas mūžīgas tēmas, un tās spēs uzrunāt ikvienu,» saka Daugavpils teātra aktrise Vera Hramņikova. Viņai sestdien pirmizrāde – titulloma Ludmilas Razumovskas lugā Dārgā Jeļena Sergejevna. Vairāk »

 

Santa Raita

Viss, kas tev jāzina par kvalitatīvu miegu un veselību [2]

Trešdiena, 22.marts

Cilvēki, kuriem ir problēmas ar nakts miega nepārtrauktību, cieš no augsta arteriālā spiediena, cukura diabēta, aptaukošanās un citām hroniskām saslimšanām. Miegainība un bezmiegs ir globālas epidēmijas, kas apdraud veselību un dzīves kvalitāti, bet – miega traucējumi ir novēršamas un izārstējamas slimības. Vairāk »

 

Santa Raita

VAI ZINĀJI? 14 produktu, kas pagarina dzīves ilgumu [3]

Otrdiena, 21.marts

Cilvēka mūža garumu nenosaka tikai ģenētiski faktori, tāpēc zinātnieki, veicot arvien jaunus pētījumus, turpina meklēt ilgdzīvošanas noslēpumu. Ķīniešu medicīnā cilvēka veselību raksturo teiciens: «Cilvēks ir tas, ko viņš ēd.» Kas tad ir jāēd, lai pagarinātu dzīves ilgumu? Vairāk »

 
 

Santa Raita

5 ieteikumi mirdzošiem matiem

Trešdiena, 15.marts

Nereti dažādas matu problēmas rodas tādēļ, ka tiek pieļautas kļūdas to mazgāšanā, jo šajā procesā ietilpst ne tikai vienkārša matu mazgāšana, bet arī to rūpīga skalošana un veidošana. Praktizējot pareizu matu kopšanu, iespējams ievērojami uzlabot to veselību, kā arī padarīt tos mirdzošus un spīdīgus. Vairāk »

 

Santa Raita

Streiča filmas "Cilvēka bērns" 25. jubileja - jaunā kvalitātē [2]

Trešdiena, 15.marts

«Tā bija 1991. gada vasara, pārmaiņu laiks. Mainījās nauda un valdošie spēki. Mēs nezinājām, kas būs rīt, bet mēs dzīvojām šim brīdim – laimīgi, ka paēduši, laimīgi, ka ir darbs, un ar cerību, ka gan jau nākotnē viss būs labi,» svinot Jāņa Streiča leģendārās filmas Cilvēka bērns 25. jubileju, filmēšanas laiku atminas aktrise un Boņuka mātes lomas atveidotāja Akvelīna Līvmane. Vairāk »

 

Santa Raita

Pavasarī nedrīkst aizmirst par organisma stiprināšanu

Trešdiena, 15.marts

Maldīgs ir uzskats, ka par imunitāti jādomā tikai rudenī un ziemā – arī pavasarī, kad mostas daba, nedrīkst aizmirst par organisma stiprināšanu. Ļoti svarīgs aspekts, protams, ir aktīvs dzīvesveids un regulāras fiziskās aktivitātes. Ne mazāk svarīgs – antioksidanti jeb vitamīni, minerālvielas un fermenti, kas palīdz aizsargāt organismu no brīvo radikāļu veidošanās. Vairāk »

 

Santa Raita

Vestards Šimkus atklās jauno flīģeli Boston [2]

Trešdiena, 15.marts

Piektdien, 17. martā, Spīķeru koncertzālē pianists Vestards Šimkus koncertizrādē Novecento prezentēs jaunā flīģeļa Boston skanējumu. Šim konkrētajam instrumentam raksturīga īpaši smalka, dzidra un izkopta skaņa, un tas labi piemērots kamermūzikai un klaviermūzikas vakariem. Vairāk »

 

Santa Raita

Pianists Māris Žagars. Darīt pasauli labāku [2]

Otrdiena, 14.marts

«Jau pavisam mazā vecumā, daudz būdams viens pats mājās, jo mamma mani audzināja viena, un viņa strādāja no agra rīta līdz vēlam vakaram, es ļoti daudz klausījos plates un dažādus ierakstus. Un tad gāju pie klavierēm un pēc dzirdes mēģināju šīs skaņas sameklēt,» atminas pianists Māris Žagars. Ceturtdien pulksten 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē gaidāms viņa solokoncerts Klasika un improvizācija. Vairāk »

 
 

Santa Raita

ŠODIEN: Tikšanās ar Ņujorkas teātra leģendu

Otrdiena, 14.marts

Šovakar pulksten 18.30 Valmieras teātra Lielajā zālē tiks demonstrēta Matīsa Kažas dokumentālā filma Vienu biļeti, lūdzu! (One Ticket Please). Pēc filmas seansa sekos tikšanās ar režisoru Matīsu Kažu un Ņujorkas teātra leģendu Nikiju Kokrenu. Vairāk »

 

Santa Raita

APRITĒ: Hamleta stāsts divu klaunu izpildījumā

Ceturtdiena, 9.marts

«Nav nekā iespaidīgāka par vienu traģisku klaunu, kurā apvienota visa cilvēka būtība – ka gribas būt šausmīgi laimīgam, bet dzīve ir neizturami grūta un ir jādomā, kā izdzīvot. Izrādes stilistika ir tieši tāda,» saka dramaturgs un režisors Lauris Gundars. Šovakar pulksten 19 uz Latvijas Leļļu teātra Lielās skatuves gaidāma Latvijas pirmizrāde viņa iestudētajam Viljama Šekspīra Hamletam, ko spēlē Tallinas Pīpas un Tūta teātra (Piip ja Tuut Teater) aktieriklauni Haide Manamē un Tomass Tross. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers