NRA autori / Māris Krūmiņš

 

Māris Krūmiņš

Iekšējie pulksteņi un Einšteina paredzējums – par ko piešķirtas Nobela prēmijas zinātnē?

Piektdiena, 6.oktobris

Kāpēc pēc gariem transkontinentāliem pārlidojumiem cilvēki mēdz justies draņķīgi? Kā iespējams novērot procesus, kas notiek mūsu šūnās? Vai Alberts Einšteins nekļūdījās, paredzot gravitācijas viļņu eksistenci? Uz šiem jautājumiem izsmeļošas atbildes snieguši zinātnieki, kuri šonedēļ pasludināti par 2017. gada Nobela prēmiju ieguvējiem medicīnā un fizioloģijā, ķīmijā un fizikā. Vairāk »

 
 
 
 

Māris Krūmiņš

Vāciešu eirooptimisms noturēs Merkeli amatā [6]

Ceturtdiena, 21.septembris

Divi neapšaubāmi līderi un četri sekotāji, kas arī būs pārstāvēti nākamajā Vācijas parlamentā, – šādu ainu socioloģiskās aptaujas iezīmē pirms svētdien gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām. Lielākais skaits deputātu mandātu tiek prognozēts kancleres Angelas Merkeles konservatīvajai kristīgo demokrātu un kristīgo sociālistu aliansei (CDU/CSU), bet viņai pašai ir lieliskas izredzes saglabāt valdības vadītājas krēslu uz jau ceturto četru gadu termiņu. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Tramps kāps ANO tribīnē [3]

Otrdiena, 19.septembris

Viens no 72. ANO Ģenerālās asamblejas gaidītākajiem mirkļiem ir šodien paredzētā ASV prezidenta Donalda Trampa uzruna, kurā, visticamāk, tiks precīzāk definēts Savienoto Valstu ārpolitiskais kurss. Iepriekš Baltā nama saimnieks par ANO (gluži tāpat kā citām starptautiskām organizācijām) izteicies diezgan nievājošā tonī, uzsverot, ka nepieciešams samazināt ASV piešķirto finansējumu tās darbībai –ASV nostājas dēļ jau samazināts ANO miera spēkiem atvēlētais budžets. Ņujorkā D. Tramps ieradies dienu iepriekš un vakar kopā ar vairāku citu valstu līderiem, kā arī ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu prezentēja ANO reformu plānu. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Katalonijas mērus neiebiedē Madrides draudi [2]

Pirmdiena, 18.septembris

Vairāk nekā 700 Katalonijas municipalitāšu mēri sestdien pulcējās Barselonā un apstiprināja, ka atļaus municipalitāšu telpās iekārtot 1. oktobra neatkarības referenduma balsošanas iecirkņus, neraugoties uz Spānijas valdības amatpersonu brīdinājumu, ka šāda rīcība ir pretlikumīga. Madride joprojām uzsver, ka nepieļaus referenduma rīkošanu. Spānijas centrālā valdība paziņojusi par nodomu stingrāk kontrolēt provinces budžeta izdevumus, policijai dots rīkojums konfiscēt visus ar tautas nobalsošanu saistītos materiālus, bet mediji brīdināti, ka par nelikumīgiem uzskatāma arī referenduma sagatavošanās darbu atspoguļošana un aģitācijas publicēšana. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

TŪRISMS: Berlīnes "gaisa vārti" – problēma problēmas galā [1]

Sestdiena, 16.septembris

24. septembrī, kad Vācijā notiks parlamenta vēlēšanas, Berlīnes iedzīvotājiem būs iespēja referendumā balsot par Tēgeles lidostas likteni. Iepriekš bija nolemts šo lidostu, kas atrodas tuvu pilsētas centram, slēgt vēl 2012. gadā, kad bija jāsāk darboties Berlīnes Brandenburgas lidostai, taču jauno gaisa vārtu celtniecība izvērtusies par īstu farsu un apkaunojumu, projekta izmaksām jau vairāk nekā trīskāršojoties. Labākajā gadījumā apkalpot aviopasažierus tā sāks 2019. gada nogalē, taču daļa vāciešu nu jau vairs netic, ka daudzās tehniskās problēmas un defektus iespējams novērst un gadsimta būvi vispār izdosies pabeigt. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Krievija un Baltkrievija uzsāk militārās mācības "Zapad-2017" [25]

Ceturtdiena, 14.septembris

Šodien Baltkrievijā un vairākos Krievijas rietumu apgabalos sāksies abu valstu kopīgās militārās mācības "Zapad-2017", kuru rīkošana darījusi bažīgas amatpersonas NATO dalībvalstīs. Šīs bažas gan mazāk saistītas ar to, ka Krievija varētu izmantot manevrus, lai veiktu kādu agresiju, bet vairāk ar to, ka pieteiktais mācību dalībnieku skaits (12 700 abu valstu karavīru) šķiet krietni mazāks nekā būs patiesībā, ļaujot Krievijai saskaņā ar Vīnes vienošanos izvairīties no pārāk liela ārvalstu novērotāju skaita. Vairāk »

 
 
 

Māris Krūmiņš

"Irma" rimstas, sākas meklēšanas un glābšanas darbi [2]

Otrdiena, 12.septembris

Līdz pirmdienas pusdienlaikam (pēc vietējā laika) vēl bija par agru izdarīt secinājumus, cik lielus postījumus Floridai nodarījusi viesuļvētra Irma, kas pēc cietzemes sasniegšanas būtiski zaudēja savu spēku un uz Džordžijas pusi virzījās vien spēcīgas tropiskās vētras, nevis 4. kategorijas viesuļvētras statusā. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers