NRA autori / Māris Krūmiņš

Māris Krūmiņš

Šķiras skandalozais pārītis [2]

Sestdiena, 17.marts

Jau drīzumā oficiāli tiks šķirta 57 gadus vecā aktiera Daga Hačinsona un 23 gadus vecās Kotnijas Stodenas laulība, kuras noslēgšana pirms septiņiem gadiem izraisīja īstu sašutuma vētru pat šķietami liberālajā Holivudā. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Vēlēšanas Krievijā – uzvarētājs Putins un pārējie [30]

Sestdiena, 17.marts

18. martā Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, kuru iznākumu droši var prognozēt jau iepriekš – arī nākamos sešus gadus Kremļa saimnieka amatā paliks Vladimirs Putins, kurš Krievijā pie varas ir jau kopš 2000. gada. Pārējie septiņi kandidāti galvenokārt pilda svītas lomu, un, lai gan katram no viņiem varētu būt kāds lokāls mērķis, šo V. Putina pretinieku galvenais uzdevums ir radīt iespaidu, ka vēlētājiem tiek piedāvātas demokrātiskas izvēles iespēja. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Londona un Maskava uz lielākās attiecību krīzes sliekšņa [8]

Trešdiena, 14.marts

Bijušā krievu un britu dubultaģenta un viņa meitas saindēšanās Solsberi pilsētiņā draud novest pie lielākās krīzes Apvienotās Karalistes un Krievijas attiecībās beidzamajās desmitgadēs. Britu premjerei Terēzai Mejai šodien, visticamāk, nāksies informēt parlamentāriešus par jaunu sankciju noteikšanu pret Krieviju un citiem atbildes soļiem, jo Krievijas amatpersonu izteikumi liecina, ka Maskava pat negrasās pēc būtības atbildēt uz T. Mejas uzdoto jautājumu – kā PSRS laikos izstrādātā un militāristu rīcībā bijusī nervus paralizējošā inde nonākusi vairāku Solsberi iedzīvotāju organismos? Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Staļina nāve – baumu un noslēpumu apvīta [6]

Piektdiena, 9.marts

Tieši pirms 65 gadiem – 1953. gada 9. martā – Maskavā notika padomju līdera Josifa Staļina bēres. Vadoņa mirstīgās atliekas guldīja Mauzolejā blakus Ļeņina mūmijai, bet pie Kremļa sienas tās tika pārapbedītas vien 1961. gada rudenī, kad asiņainā līdera personības kulta un nežēlīgo represiju atmaskošana ritēja pilnā sparā. Saskaņā ar oficiālo versiju, J. Staļins 5. marta vakarā mira no insulta, ko bija piedzīvojis jau 1. marta pievakarē. Tomēr Krievijā netrūkst vēsturnieku un publicistu, kuri ir pārliecināti, ka viņa aiziešanu aizsaulē veicinājuši tuvākie līdzgaitnieki. Vairāk »

 
 
 
 

Māris Krūmiņš

Eiropu stindzina "Sibīrijas sals" [7]

Otrdiena, 27.februāris

Slēgtas skolas Romā un Bukarestē, atcelti avioreisi Stokholmā un Brēmenē, vilcienu satiksmes traucējumi Anglijā un bezpajumtnieku glābšana Briselē un Parīzē – šīs ir tikai dažas no februāra pēdējo dienu iezīmēm Eiropā, ko diktē skarbie laika apstākļi. Lielākajā daļā kontinenta gaisa temperatūra noslīdējusi krietni zem normas, un cilvēku komfortu negatīvi ietekmē brāzmainais vējš, bet citur plosās reģionam neierasti sniegputeņi. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Ārvalstu prese: Banku skandāli valstī, kas sludina sevi par finanšu tiltu [18]

Trešdiena, 21.februāris

Skandāliem, kas beidzamās nedēļas laikā satricinājuši Latvijas banku sistēmu, uzmanību pievērsuši daudzi ārvalstu mediji, tomēr to lielākā daļa aprobežojas vien ar pasausu informācijas izklāstu un mūsu valsts amatpersonu citātiem, vēstot gan par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča īslaicīgo aizturēšanu un aizdomām, ka viņš izspiedis kukuļus, gan par problēmām, ar kurām saskārusies banka AB.LV. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

TŪRISMS: Phjončhana – piecu olimpisko apļu apriņķis

Sestdiena, 10.februāris

Līdz ar XXIII ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju ne tikai sporta vēsturē tiek ierakstīta Phjončhana – neliels miests un tāda paša nosaukuma apriņķis Dienvidkorejā, kas ar trešo piegājienu izpelnījies tiesības rīkot prestižāko ziemas sporta forumu. Gluži tāpat kā citas olimpisko spēļu galvaspilsētas, arī Phjončhana cer, ka tās investīcijas atpelnīsies. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Maiju civilizācija bijusi attīstītāka, nekā uzskatīts [4]

Piektdiena, 9.februāris

Seno maiju civilizācija, kas savu uzplaukumu Centrālamerikā piedzīvoja pirms aptuveni 1200 gadiem, bija sasniegusi aptuveni tādu pašu attīstības līmeni kā seno grieķu vai ķīniešu sabiedrības. Šādu secinājumu zinātnieki izdarījuši pēc tam, kad ar lāzerskenēšanas (LiDAR) metodi iegūta informācija par vairāk nekā 60 000 līdz šim nezināmiem maiju būvētiem objektiem Gvatemalas ziemeļu zemienēs. Sazarotais ceļu un kanālu tīkls, vērienīgās nocietinājumu sistēmas un plašās zemkopju apstrādātās teritorijas vedina uz domām, ka civilizācijas ziedu laikos maiju zemēs dzīvojuši līdz pat 15 miljoniem cilvēku – trīs reizes vairāk nekā uzskatīts līdz šim Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers