NRA autori / Māris Krūmiņš

 
 

Māris Krūmiņš

Briti gatavi smagajam Brexit [3]

Trešdiena, 18.janvāris

Izstājoties no Eiropas Savienības, Apvienotā Karaliste ir gatava atteikties no līdzdalības ES vienotajā tirgū. Tas ir galvenais secinājums, kas izriet no premjeres Terēzas Mejas vakardienas runas par valdības stratēģiju Brexit sarunās. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Davosā spriedīs, kurp virzās pasaule

Otrdiena, 17.janvāris

Jau 47. reizi Šveices kalnu kūrortā Davosā uz Pasaules ekonomikas forumu pulcēsies šīs pasaules varenie. Šogad par aktuālām un globālām tendencēm, kas ietekmē teju vai ikviena mūsu planētas iedzīvotāja dzīvi, apspriedīsies vairāk nekā 3000 augsta ranga viesu – viņu vidū 47 valstu līderi un vairāk nekā 1200 lielo transnacionālo kompāniju vadītāji. Vairāk »

 
 
 
 

Māris Krūmiņš

Islandes jaunā valdība sola referendumu par ES

Trešdiena, 11.janvāris

Vairāk nekā divus mēnešus ilgušais politiskās nenoteiktības periods Islandē vismaz pagaidām ir beidzies – Neatkarības partijai, kas 29. oktobra vēlēšanās ieguva lielāko balsu skaitu, ar otro mēģinājumu ir izdevies izveidot valdošo koalīciju, kurai gan būs tikai viena mandāta pārsvars parlamentā. Viens no šīs koalīcijas solījumiem ir sarīkot referendumu par Islandes pievienošanos Eiropas Savienībai. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Eiropas Parlaments izvēles priekšā - kurš būs boss [1]

Trešdiena, 11.janvāris

Balsojums ar ļoti grūti prognozējamu iznākumu – tā interneta ziņu vietne EurActiv.com raksturo nākamnedēļ paredzētās Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanas. Šis postenis kļuva vakants pēc tam, kad par nodomu atgriezties Vācijas politikā paziņoja līdzšinējais Eiroparlamenta vadītājs sociāldemokrāts Martins Šulcs. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Izlūkdienestu ziņojums neiedragā Trampa ticību Putinam [19]

Pirmdiena, 9.janvāris

Pagājušās nedēļas nogalē tika publiskots (tiesa, rediģētā veidā) amerikāņu izlūkdienestu ziņojums par hakeriem, kuri pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojuma esot mēģinājuši ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas. Jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps, kurš amatā stāsies 20. janvārī, iepazīstināts ar ziņojuma pilno tekstu, tomēr, spiežot pēc viņa izteikumiem, pat tas nav pārliecinājis viņu par Kremļa saistību ar hakeru uzbrukumiem Demokrātu partijas serveriem. Līdzīgs uzskats, protams, valda arī Krievijā. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

TŪRISMS: Kuras valsts ir vērts apceļot šogad [1]

Sestdiena, 7.janvāris

Paši apdomīgākie un tālredzīgākie ceļotāji, visticamāk, jau paspējuši ne tikai rezervēt lidojumus un viesnīcas, bet, iespējams, arī sakravāt ceļasomas, lai šogad dotos uz vietām un pasākumiem, kas viņus interesē. Vai nu tā būtu laiska atpūta siltajās zemēs, slēpošana kalnos, Donalda Trampa inaugurācijas vērošana, vai romantisks Parīzes apmeklējums. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Republikāņu kontrolētais Kongress sāk krusta karu pret Obamacare [1]

Ceturtdiena, 5.janvāris

Pašreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas izlolotās veselības aizsardzības sistēmas Obamacare atcelšana, nodokļu reformas, dažādu valsts regulējumu mazināšana un, protams, jaunievēlētā prezidenta Donalda Trampa administrācijas pārstāvju apstiprināšana – šādus uzdevumus sev izvirzījis republikāņu partijas kontrolētais 115. ASV Kongress, kas otrdien uzsāka darbu Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Slaktiņā Brazīlijas cietumā desmitiem upuru

Trešdiena, 4.janvāris

Policija Amazonasas štatā Brazīlijas ziemeļos vakar turpināja meklēt desmitiem cilvēku, kuri, izmantojot nemierus, bija izbēguši no diviem cietumiem Manausas pilsētas pievārtē. Nekārtības štata lielākajā cietumā Anisio Jobim ilga 17 stundas un prasījušas 56 ieslodzīto dzīvības. Gluži tāpat kā daudzi citi Brazīlijas cietumi, arī šī labošanas darbu iestāde ir pārpildīta, un administrācija nav spējusi nošķirt dažādu bandu locekļus. To izmantojot, viens no grupējumiem izrēķinājies ar otra biedriem. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers