NRA autori / Māris Krūmiņš

 
 
 

Māris Krūmiņš

Tramps un Erdogans cenšas apiet domstarpības [1]

Ceturtdiena, 18.maijs

Neilgajā preses konferencē pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un viņa Turcijas kolēģa Redžepa Tajipa Erdogana pirmās tikšanās abu valstu vadītāji uzsvaru lika uz nepieciešamību cīnīties pret starptautisko terorismu un attīstīt divpusējās attiecības. D. Tramps pat neuzskatīja par vajadzīgu pieminēt būtiskās domstarpības starp abām NATO dalībvalstīm – atšķirībā no R. T. Erdogana, kurš gan netieši kritizēja ASV ieplānoto Sīrijas kurdu kaujinieku apbruņošanu, gan atgādināja par Pensilvānijā dzīvojošo garīdznieku Fetullu Gilenu, kuru Turcija vēlas tiesāt par pagājušā gada valsts apvērsuma mēģinājuma organizēšanu. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Grieķi protestē pret kārtējo "jostas savilkšanu" [11]

Ceturtdiena, 18.maijs

Grieķijas ietekmīgāko arodbiedrību pamudinātie iedzīvotāji vakar piedalījās 24 stundu ģenerālstreikā, protestējot pret starptautisko aizdevēju uzspiestajiem kārtējiem taupības pasākumiem un savas valdības piekāpšanos šīm prasībām. Tomēr streikam un demonstrācijām, kas vietām izvērtās grautiņos un sadursmēs ar policiju, šķiet, nebūs nekāda rezultāta – Aleksa Cipra vadītajai valdībai steidzami nepieciešama kārtējā porcija no vēl 2015. gadā apstiprinātā aizdevuma, lai varētu norēķināties par iepriekšējiem parādiem, un to var saņemt, tikai izpildot aizdevēju noteikumus. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Austrijā izirst koalīcija un gaidāmas ārkārtas vēlēšanas [3]

Trešdiena, 17.maijs

Līdera maiņa Austrijas Tautas partijā (OeVP) novedusi pie tās koalīcijas ar sociāldemokrātiem (SPOe) iziršanas, un sagaidāms, ka jau oktobrī valstī notiks parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Pašreizējie socioloģisko aptauju rezultāti liecina, ka tajās vērā ņemamus panākumus varētu gūt par radikāli labējo uzskatītā Brīvības partija (FPOe), taču nopietnu konkurenci tai varētu radīt Tautas partija, kuras jaunajam vadītājam – 30 gadu vecajam ārlietu ministram Sebastjanam Kurcam – galēji labējie pārmetuši «ideju zagšanu». Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Merkele un Makrons "sapurinās" Eiropu [5]

Trešdiena, 17.maijs

Vācija un Francija ir gatavas izstrādāt kopīgu ceļa karti, lai nodrošinātu Eiropas Savienības ciešāku integrāciju, un, ja tas būs nepieciešams, arī veikt grozījumus Eiropas līgumos. Šāda vienošanās panākta Berlīnē notikušajās sarunās starp jauno Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli. ES kodola valstu līderi arī uzsvēruši divpusējās sadarbības nozīmi. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Merkeles partija liek izčākstēt "Šulca efekta" [2]

Otrdiena, 16.maijs

Arī trešās un šogad pēdējās federālās zemes vēlēšanas Vācijā beigušās ar kancleres Angelas Merkeles Kristīgo demokrātu savienības (CDU) uzvaru. Pēc tam, kad konservatīvajiem izdevies uzvarēt Ziemeļreinā-Vestfālenē, kur tradicionāli spēcīgas pozīcijas bijušas sociāldemokrātiem (SPD), eksperti lēš, ka līdzīgus panākumus kancleres partija gūs arī 24. septembrī paredzētajās Bundestāga vēlēšanās. Sākotnējais entuziasms, ko kreisi noskaņotais elektorāts izjuta pēc bijušā Eiroparlamenta līdera Martina Šulca kļūšanas par SPD vadītāju, jeb tā dēvētais Šulca efekts ir izčākstējis. Vairāk »

 
 
 
 
 
 
 

Māris Krūmiņš

Serbijas premjers pārsēdīsies prezidenta krēslā

Otrdiena, 4.aprīlis

Pārliecinoši izcīnītā uzvara jau vēlēšanu pirmajā kārtā nozīmē, ka līdzšinējais Serbijas premjerministrs Aleksandars Vučičs pēc diviem mēnešiem sāks pildīt valsts prezidenta pienākumus, bet valdības vadītāja amatā, visticamāk, stāsies kāds viņa kontrolē esošs līdzgaitnieks no valdošās Progresīvās partijas (SNS). Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers