NRA autori / Māris Krūmiņš

Māris Krūmiņš

Serbijas premjers pārsēdīsies prezidenta krēslā

Otrdiena, 4.aprīlis

Pārliecinoši izcīnītā uzvara jau vēlēšanu pirmajā kārtā nozīmē, ka līdzšinējais Serbijas premjerministrs Aleksandars Vučičs pēc diviem mēnešiem sāks pildīt valsts prezidenta pienākumus, bet valdības vadītāja amatā, visticamāk, stāsies kāds viņa kontrolē esošs līdzgaitnieks no valdošās Progresīvās partijas (SNS). Vairāk »

 
 
 

Māris Krūmiņš

Prokrieviskie spēki cieš neveiksmi Bulgārijā [11]

Otrdiena, 28.marts

Bulgārijas parlamenta vēlēšanās zaudējumu piedzīvojusi sociālistu partija, kas uzstāja uz attiecību uzlabošanu ar Maskavu un Krievijai noteikto ekonomisko sankciju atcelšanu – pat, ja tas nozīmētu attiecību sabojāšanu ar pārējām Eiropas Savienības valstīm. Visticamāk, jau trešo reizi par valsts premjeru kļūs labēji centriskās partijas GERB vadītājs Boiko Borisovs, taču valdošās koalīcijas veidošana viņam nebūs vienkārša. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Romas līguma gadadienā ES nonākusi krustcelēs [4]

Ceturtdiena, 23.marts

Atzīmējot 60. gadadienu kopš Eiropas Savienības priekšteces – Eiropas Ekonomikas kopienas – nodibināšanas, sestdien Romā notiks ES valstu un valdību vadītāju tikšanās, kuras uzdevums ir ne tikai atcerēties gūtos panākumus, bet arī iezīmēt savienības nākotnes aprises. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Vācu sociāldemokrāti cer uz Šulca efektu

Otrdiena, 21.marts

Nepieciešamība pēc lielāka sociālā taisnīguma, populisma noraidīšana un vienotās Eiropas projekta aizstāvēšana – uz šiem trim vaļiem tiks balstīta Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas (SPD) kampaņa pirms septembrī paredzētajām Bundestāga vēlēšanām. Vairāk »

 
 
 

Māris Krūmiņš

Ungārijas centieni stiprināt robežu nerod atsaucību Eiropā [5]

Ceturtdiena, 16.marts

Ungārijai būs jāizmaksā pa 10 000 eiro liela kompensācija diviem Bangladešas pilsoņiem, jo Eiropas Cilvēktiesību tiesa nospriedusi – uz gandrīz mēnesi aizturot abus nelegālos imigrantus tranzīta zonā Serbijas pierobežā, Ungārija pārkāpusi viņu cilvēktiesības. Šis spriedums apdraud Ungārijas nodomu turpmāk tranzīta zonās ierīkotajās nometnēs turēt visus nelegālos ieceļotājus līdz brīdim, kad būs skaidrs, vai viņiem pienākas vai nepienākas patvērums. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Britu premjere nesteidz izsludināt Brexit [1]

Trešdiena, 15.marts

Abas Apvienotās Karalistes parlamenta palātas apstiprinājušas likumu par Brexit, un, līdzko to būs parakstījusi karaliene Elizabete II, premjere Terēza Meja varēs oficiāli informēt Eiropas Savienību par to, ka briti, pamatojoties uz Lisabonas līguma 50. panta nosacījumiem, uzsāk izstāšanās procesu. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Karlosam Šakālim draud trešais mūža ieslodzījums [1]

Otrdiena, 14.marts

Parīzē vakar sācies tiesas process pret vienu no pagājušā gadsimta septiņdesmito un astoņdesmito gadu bīstamākajiem starptautiskajiem teroristiem – Iļjiču Ramiresu Sančesu, kurš plašāk pazīstams kā Karloss Šakālis. 67 gadus vecais terorists tiek apsūdzēts 1974. gada rudenī notikušā spridzināšanā kādā veikalā Parīzes Latīņu kvartālā, kas prasīja divu cilvēku dzīvības. Ja viņu atzīs par vainīgu, Karlosam Šakālim draud jau trešais mūža ieslodzījums. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Turcija pārmet Eiropai nacisma praksi [10]

Pirmdiena, 13.marts

Tuvojoties 16. aprīlī Turcijā paredzētajam referendumam par pāreju uz prezidentālu republiku, aizvien asākas kļūst Ankaras attiecības ar Rietumeiropas valstīm, kuras nevēlas pieļaut Turcijas politiskās kampaņas pasākumus savā teritorijā. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Polija metas bezcerīgā cīņā pret Eiropadomes prezidentu Tusku [35]

Ceturtdiena, 9.marts

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem, kuri šodien pulcēsies uz divu dienu samitu Briselē, var rasties zināmi sarežģījumi ar Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska apstiprināšanu amatā uz nākamo divarpus gadu termiņu. Polija nav atkāpusies no nodoma sava bijušā premjera vietā šim amatam virzīt pieredzējušo eiroparlamentārieti Jaceku SarjušuVoļski, turklāt uzstāj, lai Eiropadomes locekļi šo kandidātu uzklausītu. Vairāk »

 
 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers