NRA autori / Māris Krūmiņš

Māris Krūmiņš

Senajiem cilvēkiem kanibālisms bijis rituāls [7]

Pirmdiena, 14.augusts

Pirms gandrīz 15 000 gadu Anglijas dienvidos dzīvojošie cilvēki ne tikai nodarbojušies ar kanibālismu, bet arī izgreznojuši apēsto līdzpilsoņu kaulus ar grebumiem. Britu zinātnieki, kuru pētījuma rezultāti publicēti žurnālā PLOS ONE, norādījuši – neesot nekādu pazīmju, ka kanibālisma upuri būtu gājuši bojā vardarbīgā nāvē. Tādēļ izteikta hipotēze, ka kanibālisms bijis daļa no rituāla, kurā cilts atvadījusies no dabiskā nāvē mirušiem tās locekļiem. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Tūristu nogurdinātie vēlas samazināt viesu skaitu [4]

Trešdiena, 9.augusts

Lielākā daļa pasaules pilsētu sapņo par tūristu piesaistīšanu, taču dažviet Eiropā iedzīvotāji jau tik ļoti noguruši no tūristu bariem, ka aizvien uzstājīgāk pieprasa ierobežot viesu skaitu. Britu mediji ar bažām vēsta par kreisajiem radikāļiem Barselonā un Maljorkā, kuri jau uzsākuši vardarbīgas akcijas un varot apdraudēt britu atpūtniekus. Vietējās varasiestādes agresiju, protams, nosoda, taču atzīst problēmas esamību un jau ķērušās pie pasākumiem, lai ierobežotu vismaz tā saukto turismo barato – lēto jeb, prasti izsakoties, dzērājtūrismu. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Nelegālās imigrācijas pretiniekiem jācīnās ar problēmām Vidusjūrā [4]

Otrdiena, 8.augusts

Kopš vasaras sākuma pasaules tīmeklī reklamētā kampaņa Aizstāvi Eiropu (Defend Europe) pagaidām izvēršas diezgan neveiksmīgi. Kuģis, ko aktīvisti nofraktējuši, lai traucētu nelegālo migrantu ceļojumus no Ziemeļāfrikas pāri Vidusjūrai un atmaskotu nevalstiskās organizācijas, kas veicina nelegāļu plūsmu uz Eiropu, vakar klīda gar Tunisijas krastiem, meklējot kādu ostu, kurā piestāt, lai papildinātu degvielas un pārtikas krājumus. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Eiropas un Āzijas iedzīvotājus biedē ar karstumu nākotnē [2]

Pirmdiena, 7.augusts

Pagājušonedēļ zinātniskajos žurnālos publicēti divi pētījumi, kuros izteiktās prognozes uzbur pavisam nepatīkamu nākotnes ainu. Vienā no tiem pieļauta varbūtība, ka šī gadsimta nogalē karstuma viļņi Eiropā ik gadu varētu prasīt vairāk nekā 150 000 cilvēku dzīvību, bet otrā izteikta iespēja, ka ap to pašu laiku karstuma dēļ cilvēkiem neapdzīvojami kļūs plaši reģioni Indijā, Pakistānā un Bangladešā, kur pašlaik mīt aptuveni 1,5 miljardi cilvēku. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Vācijas pilsētas cenšas pielāgoties klimata pārmaiņām

Pirmdiena, 7.augusts

Šī vasara kļuvusi par pārbaudījumu daudzu Vācijas pilsētu iedzīvotājiem, jo karstuma viļņi ik pa laikam mijas ar ļoti spēcīgām lietusgāzēm. Speciālisti prognozē, ka nākotnē laikapstākļi vasarās būs vēl ekstrēmāki, jo tieši virs Vācijas bieži sadursies no Ziemeļāfrikas plūstošās karstā gaisa masas un krietni vēsākais arktiskais gaiss. Raidkorporācija Deutsche Welle vēsta, ka vairākās valsts pilsētās jau tiek realizēti projekti, lai mazinātu gan svelmes, gan lietusgāžu ietekmi. Risinājumi ir zināmi, taču problēma, kā allaž, ir naudas trūkums. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Princis Filips dodas "pensijā"

Ceturtdiena, 3.augusts

Vakar Bakingemas pilī tikšanās ar britu jūras kājniekiem bija beidzamais oficiālais pasākums, kurā piedalījās karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs – 96 gadus vecais Edinburgas hercogs, princis Filips, kuru karaliene sauc par savu «spēku un atbalstu». Vairāk »

 
 
 
 
 
 

Māris Krūmiņš

ZINĀTNE: Jauna hipotēze par suņu pieradināšanu [2]

Pirmdiena, 24.jūlijs

Amerikāņu zinātnieku veikts pētījums, kura rezultāti publicēti žurnālā Nature Communications, atkal uzjundījis diskusijas par suņu pieradināšanas apstākļiem. Stounībrūkas universitātes ģenētiķi uzskata, ka cilvēki suņus piejaucējuši ne vēlāk kā pirms 20 000 gadu, bet iespējams, ka par mūsu senču regulāriem pavadoņiem suņi kļuvuši pat pirms 40 000 gadu. Šī zinātnieku grupa arī sliecas domāt, ka visiem mūsdienu suņiem kopējie priekšteči ir viena un tā paša vilku bara pārstāvji. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

ES pretojas nelegālo migrantu plūsmai [12]

Trešdiena, 19.jūlijs

Nolūkā mazināt nelegālo migrantu plūsmu no Ziemeļāfrikas, Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri vienojušies ierobežot piepūšamo gumijas laivu un piekaramo motoru pārdošanu Lībijai, kā arī pagarināt savienības misiju, kuras mērķis ir sniegt palīdzību Lībijas krasta apsardzei un mudināt potenciālos migrantus atgriezties dzimtenē. Itālija, kuras krastus šā gada pirmajos sešos mēnešos sasnieguši vairāk nekā 85 000 nelegālo ieceļotāju, ir uzstājīgi pieprasījusi, lai ES palīdzētu tai risināt problēmu, kas aizvien vairāk satrauc sabiedrību. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Vasara Eiropā – vieniem par karstu, citiem par aukstu

Otrdiena, 18.jūlijs

Jūlijs ir tikai pusē, taču jau tagad ir skaidrs, ka 2017. gada vasara Eiropā ir ļoti neviendabīga. Kontinenta dienvidos un rietumos vidējā gaisa temperatūra jau vairākus mēnešus ir par vairākiem grādiem augstāka nekā klimatiskā norma, neciešami karstuma viļņi skāruši Balkānu valstis, Kipru, Itāliju, Spāniju un Portugāli, bet nule kā karstās gaisa masas jau otrreiz šīs vasaras laikā aizplūdušas Britu salu virzienā. Tikmēr kontinenta ziemeļos un austrumos ļaudis sūdzas, ka vasara vēl nav sākusies, bet mūsu kaimiņvalstī Krievijā izdomāts asprātīgs apzīmējums jūnembris (июнябрь), kas apzīmē jūniju ar novembrim raksturīgiem laika apstākļiem. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers