NRA autori / Māris Krūmiņš

 
 
 

Māris Krūmiņš

Vilderss – favorīts bez cerībām uz premjera krēslu

Ceturtdiena, 16.februāris

Līdz Nīderlandē paredzētajām parlamenta vēlēšanām, kas ievadīs Eiropas Savienībai tik nozīmīgo balsošanas periodu (šogad vēlēšanas notiks arī Bulgārijā, Francijā, Vācijā, Čehijā un, iespējams, Itālijā), palicis tikai mēnesis, un vakar oficiāli sākās priekšvēlēšanu kampaņa. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Olands sola objektīvu izmeklēšanu, lai apturētu grautiņus [5]

Ceturtdiena, 16.februāris

Lai apturētu tumšādaino jauniešu sarīkotās nekārtības, kas jau vairāk nekā desmit naktis pārņēmušas Parīzes priekšpilsētas, bet nu sākušas pārsviesties uz citām Francijas apdzīvotajām vietām, prezidents Fransuā Olands solījis objektīvi izmeklēt apsūdzības, ka policijas darbinieks kādu aizturētu tumšādainu vīrieti izvarojis ar steku, bet viņa kolēģi šādu rīcību atbalstījuši. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Kalifornijā gandrīz 190 000 cilvēku evakuē bīstamā dambja dēļ

Otrdiena, 14.februāris

Kalifornijas ziemeļos dzīvesvietas nācies pamest gandrīz 190 000 cilvēku, jo ilgstošo lietavu rezultātā izveidojusies bīstama situācija Orovilas ūdenskrātuvē – dambja rezerves pārgāzne, pa ko tiek novadīts liekais ūdens, ir nopietni bojāta, un pastāv bažas, ka tā var sabrukt, applūdinot tuvējās apdzīvotās vietas. Pats 230 metru augstais dambis gan ir gana stabils, tomēr varasiestādes atzinušas, ka situācija var dramatiski mainīties pat pāris stundu laikā. Vairāk »

 
 
 
 

Māris Krūmiņš

Trampa melnās avis NATO – arī Latvija [15]

Trešdiena, 8.februāris

ASV prezidents Donalds Tramps, viesojoties ASV bruņoto spēku Centrālās pavēlniecības štābā Floridā, centies kliedēt Eiropas sabiedroto bažas par to, ka viņa administrācija varētu skeptiskāk attiekties pret ASV līdzdalību NATO blokā. Paužot skaidru atbalstu NATO un apstiprinot, ka viņš plāno ierasties uz alianses samitu maijā, D. Tramps atkārtojis savas priekšvēlēšanu kampaņas laikā pausto – Vašingtona ir ieinteresēta, lai arī citas NATO dalībvalstis ieguldītu pietiekami lielas summas kopējā aizsardzībā. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Merkele un Bavārijas sabiedrotie demonstrē vienotību

Otrdiena, 7.februāris

«Atkal draugi» un «Miers atjaunots» – ar šādiem virsrakstiem Vācijas mediji raksturo sarunas starp Kristīgo demokrātu savienību (CDU) un Bavārijas Kristīgo sociālistu savienību (CSU), kuru mērķis bija demonstrēt konservatīvā bloka vienotību un atbalstu kanclerei Angelai Merkelei pirms septembrī gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Rumānijā demonstranti piespiež valdību piekāpties [1]

Pirmdiena, 6.februāris

Tūkstošiem protestētāju arī vakar pulcējās Rumānijas galvaspilsētas Bukarestes Uzvaras laukumā, neraugoties uz to, ka valdības vadītājs Sorins Grindeanu sestdienas vakarā, uzstājoties televīzijā, solīja atcelt pretrunīgi vērtētos rīkojumus, kas ļautu no atbildības izvairīties simtiem korumpētu amatpersonu. Pēcpusdienā ministru kabineta ārkārtas sēdē dekrēti patiešām tika atcelti, tomēr radikālākā demonstrantu daļa zaudējusi jebkādu ticību valdībai un uzskata, ka tai būtu jādemisionē. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers