NRA autori / Māris Krūmiņš

 
 

Māris Krūmiņš

Krievijas baznīca apslāpē antisemītisma skandālu [5]

Pirmdiena, 4.decembris

Krievu Pareizticīgo baznīcai, šķiet, izdevies apslāpēt skandālu, kas izcēlās pēc tam, kad patriarham Kirilam un prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātais bīskaps Tihons paziņoja – ir pamats uzskatīt, ka 1918. gadā notikusī cara Nikolaja II un viņa ģimenes locekļu nogalināšana ir bijusi «rituāla slepkavība». Tā kā Krievijā šis vārdu salikums vēsturiski asociējas ar jūdaistiem piedēvētiem rituāliem, bīskaps Tihons apsūdzēts antisemītismā un teju vai aicināšanā uz ebreju grautiņiem. Tādēļ bīskapam nācies precizēt, ka viņš domājis nevis ebreju, bet gan boļševiku rituālus, un šis skaidrojums apmierinājis Krievijas ebreju kopienas līderus, kuri gan lūguši vairs nelietot terminu rituāla slepkavība. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Kenedija slepkavības sazvērestības teorijas neapstiprinās [5]

Pirmdiena, 30.oktobris

Pēc ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojuma pagājušonedēļ noņemts slepenības zīmogs no 2800 dokumentiem, kas attiecas uz 1963. gada 22. novembrī notikušās prezidenta Džona Ficdžeralda Kenedija slepkavības izmeklēšanu. Kā jau bija prognozējuši vēsturnieki, lielu sensāciju šajos dokumentos nav, un diez vai ir arī tajos 300, kurus drošībnieki pagaidām nevēlas atslepenot. Vairāk »

 

Māris Krūmiņš

Notikušas, iespējams, krāšņākās bēres pasaulē

Piektdiena, 27.oktobris

Pēc gadu ilgušām sērām simtiem tūkstoši taizemiešu vakar bija ieradušies galvaspilsētā Bangkokā uz pērn mirušā karaļa Pumipola Aduljadeja (Ramas IX) kremēšanas ceremoniju, kas noritēja saskaņā ar budistu un Čakri dinastijas tradīcijām. Līdz ar to ir noslēgusies vesela ēra Taizemes vēsturē, jo Rama IX tronī pavadīja vairāk nekā 70 gadu un bija tautā ļoti mīlēts monarhs ar neapstrīdamu autoritāti. Tās acīm redzami pietrūkst viņa dēlam un pēctecim, 65 gadus vecajam Maham Vadžiralongkornam, kura oficiālā kronēšana gaidāma tuvākajās dienās, tādēļ speciālisti prognozē grūtus laikus sociālā ziņā ļoti neviendabīgajai un politiskajās batālijās ierautajai Taizemei. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Iekšējie pulksteņi un Einšteina paredzējums – par ko piešķirtas Nobela prēmijas zinātnē?

Piektdiena, 6.oktobris

Kāpēc pēc gariem transkontinentāliem pārlidojumiem cilvēki mēdz justies draņķīgi? Kā iespējams novērot procesus, kas notiek mūsu šūnās? Vai Alberts Einšteins nekļūdījās, paredzot gravitācijas viļņu eksistenci? Uz šiem jautājumiem izsmeļošas atbildes snieguši zinātnieki, kuri šonedēļ pasludināti par 2017. gada Nobela prēmiju ieguvējiem medicīnā un fizioloģijā, ķīmijā un fizikā. Vairāk »

 
 
 
 

Māris Krūmiņš

Vāciešu eirooptimisms noturēs Merkeli amatā [6]

Ceturtdiena, 21.septembris

Divi neapšaubāmi līderi un četri sekotāji, kas arī būs pārstāvēti nākamajā Vācijas parlamentā, – šādu ainu socioloģiskās aptaujas iezīmē pirms svētdien gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām. Lielākais skaits deputātu mandātu tiek prognozēts kancleres Angelas Merkeles konservatīvajai kristīgo demokrātu un kristīgo sociālistu aliansei (CDU/CSU), bet viņai pašai ir lieliskas izredzes saglabāt valdības vadītājas krēslu uz jau ceturto četru gadu termiņu. Vairāk »

 
 

Māris Krūmiņš

Tramps kāps ANO tribīnē [3]

Otrdiena, 19.septembris

Viens no 72. ANO Ģenerālās asamblejas gaidītākajiem mirkļiem ir šodien paredzētā ASV prezidenta Donalda Trampa uzruna, kurā, visticamāk, tiks precīzāk definēts Savienoto Valstu ārpolitiskais kurss. Iepriekš Baltā nama saimnieks par ANO (gluži tāpat kā citām starptautiskām organizācijām) izteicies diezgan nievājošā tonī, uzsverot, ka nepieciešams samazināt ASV piešķirto finansējumu tās darbībai –ASV nostājas dēļ jau samazināts ANO miera spēkiem atvēlētais budžets. Ņujorkā D. Tramps ieradies dienu iepriekš un vakar kopā ar vairāku citu valstu līderiem, kā arī ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu prezentēja ANO reformu plānu. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers