NRA autori / Māris Krautmanis

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Cīņa par "Trasta komercbankas" trūdošo ķermeni [24]

Trešdiena, 14.jūnijs

Šomēnes ir bijusi sen neredzēta dažādu tiesībsargājošo iestāžu aktivitāte kriminālprocesu sākšanas, kratīšanas un aizturēšanas druvā. Lielākais no skandāliem ir pagājušās ceturtdienas notikums – Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturēja maksātnespējas administratorus Māri Sprūdu, Ilmāru Krūmu, Nauri Durevski un finansistu Jorenu Raitumu. ENAP veikusi virkni procesuālo darbību kriminālprocesos, kas ierosināti par iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas izdarīti maksātnespējas procesu laikā. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Zeme bez naudas [22]

Otrdiena, 13.jūnijs

Valkas pusē vienam darbīgam uzņēmējam radās spoža ideja kopā ar kompanjonu no Lielbritānijas stādīt, audzēt un pārdot eglītes. Nevien Latvijas tirgum, bet arī ārzemju tirgiem, kur britam jau ir iestrādes. Biznesu sākot, ārzemnieks gribēja nopirkt zemesgabalu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Pazemotais Kristovskis un nepareizie ventspilnieki [24]

Piektdiena, 9.jūnijs

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, partijas Vienotība un Latvijas Reģionu apvienības kopīgais saraksts ar Ģirtu Valdi Kristovski listes priekšgalā Ventspils domē ir ieguvis četras vietas no 13. Tas, saprotams, dod iespēju tikai strādāt opozīcijā, jo pārējās deviņas vietas ieguvis saraksts Latvijai un Ventspilij, pret kuru Kristovska spēkam nebija nekādu izredžu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Stabilitāte uzvarējusi pārmaiņas [8]

Otrdiena, 6.jūnijs

Ir, protams, dažas psiholoģiskas problēmas, kas saistās ar vinnēšanu vai zaudēšanu vēlēšanās. Jo vēlētājs, tāpat kā sporta spēļu līdzjutējs, kampaņas laikā iecepas procesā iekšā – domā par savu izvēli, strīdas ar radiniekiem, kolēģiem vai kaimiņiem, diskutē sociālajos tīklos. Iekļuvis kaut kādā vienā sabiedriskā kopā, kur viņam ir domubiedri, cilvēks var kļūdaini nodomāt, ka visa tauta domā tāpat kā viņš. Jo tiek lietots kopīgs leksiskais diskurss – visi gāna kaut kādus sliktos, liek likmes uz kopīgu favorītpartiju un jau priekšlaikus svin skaisto notikumu, ka šī partija būs uzvarētāja. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Nils caur adatas aci [15]

Pirmdiena, 5.jūnijs

Rīgas domes vēlēšanās partiju bloka Saskaņa/Gods kalpot Rīgai! uzvara ir nākusi ne vairs kā iepriekš ar lielu pārsvaru un viegli, bet dinamiski dramatiskā cīņā, kur rezultāts nebija droši zināms līdz pēdējam brīdim – kā sprinteru sacensībās, kur uzvarētāju nosaka fotofinišs. Nilam Ušakovam ir izdevies kā kamielim izlīst caur adatas aci. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Iekšlietu māžošanās [4]

Trešdiena, 31.maijs

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska pēdējā laika izteikumi liecina, ka viņš ir paguris un amats viņam ir apnicis – viņš labprāt kļūtu par Latvijas Futbola federācijas priekšsēdētāju, ja viņu šajā postenī ievēlētu. Katrā ziņā par ministru viņš vairs negrib būt un pacieš savu amatu kā zobu sāpes. Var jau saprast – viegli nav. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Ievēlēsim un ļausim strādāt! [12]

Pirmdiena, 29.maijs

Mazliet nenormāli ir tas, ka diskusijās par pašvaldību vēlēšanām ir maz konstruktivitātes. Televīzijas diskusijās, savās īsajās programmās un saukļos politiķi demonstrē monstrozu nekompetenci, tīši vai netīši solot lietas, kas pat nemaz nav pašvaldību tēmas. Pirmrindniece te laikam ir Juta Strīķe (Jaunā konservatīvā partija), kas sola apkarot korupciju Rīgā, lai gan tas viņai bija jādara tad, kad viņa vēl bija KNAB darbiniece. Dome nav tā iestāde, kas var kaut ko apkarot – varbūt tā var mēģināt mazliet labāk korupciju novērst. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Ventspils paliks savā vietā [2]

Svētdiena, 28.maijs

Daudzviet Latvijā pašreizējai pašvaldību varai būs mazliet jāpanervozē, vai izdosies palikt posteņos, taču Ventspilī, visticamāk, atkal ar lielu pārsvaru vinnēs pašlaik pie varas esošā partija Latvijai un Ventspilij. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Liberāļu nometne nacionāļu paspārnē [17]

Pirmdiena, 22.maijs

Latvijas plašsaziņas līdzekļu izdevējus un žurnālistus, kinodokumentālistus un televīzijas raidījumu producentus ir dziļi aizvainojusi tā neiedomājamā bezkaunība, ar kādu, izmantojot Kultūras ministrijas paspārnē esošo Kultūrkapitāla fondu (KKF), ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis ir izdalījis 490 tūkstošus eiro valsts naudas saviem draudziņiem – vienam sev tuvajam politekonomiskajam grupējumam, ko var apzīmēt par «sorosistiem» jeb kreisajiem liberāļiem, jeb vēl kādos vārdos, kas tad laikam gan nebūtu cenzēta leksika. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Sātaniskie zombiji nacionālajā kultūrtelpā [51]

Piektdiena, 19.maijs

Par globālā finanšu blēža Džordža Sorosa naudu savulaik tapušais mediju, nevalstisko organizāciju, politiķu, ierēdņu un represīvo struktūru darbinieku tīklojums sasniedzis kārtējo panākumu virsotni – pirms pāris gadiem tas iedēja savas dzegužu olas Kultūras ministrijā, bet tagad putni jau aizgūtnēm ēd nacionālās mediju telpas stiprināšanai paredzēto valsts finansējumu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Ventspilī blefs neizies cauri [23]

Pirmdiena, 15.maijs

Tā sagadījies, ka pēdējo pāris nedēļu laikā privātās vai darba darīšanās esmu pabijis vairākās pilsētās un laukos Zemgalē un Vidzemē. Vienā no pilsētām, kuru neminēšu vārdā, ir agrs rīts, kad vajadzētu būt vislielākajai rosībai, taču pašā centrā nav nekādas steigas un satiksmes – pie kultūras nama redz kādu pavecāku kungu, kurš staidzina suni, kādu makšķernieku. Kur ir palikuši cilvēki? Izskatās kā pēc kara vai mēra laikā. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Krakšķis [15]

Trešdiena, 10.maijs

Kad partija Vienotība, kas iepriekš bija rātni balstījusi finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas prezentēto nodokļu reformas plāna rāmi, 3. maijā piepeši iznāca uz skatuves un paziņoja savu ultimātu, ka neatbalstīs nodokļu reformu, kamēr tā nebūs kvalitatīvi izstrādāta, atlika tikai noelsties: «Sākas!» Laikam sākas valdības iziršana? Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers