NRA autori / Māris Krautmanis

Māris Krautmanis

Ar bālu karogu uz Rīgu [14]

Pirmdiena, 16.janvāris

Galvaspilsētā Rīgā pašvaldību vēlēšanās Vienotības mēra amata kandidāts būs Vilnis Ķirsis, ZZS tas laikam būs Edgars Tavars vai Viesturs Silenieks, Nacionālajai apvienībai būs varbūt Romāns Naudiņš vai Rihards Kols, bet visticamāk, ka Baiba Broka. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Sabiedrība uzticas tiem, kas strādā [9]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Aizvadītā gada nogalē tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS pēc Neatkarīgās pasūtījuma veica aptauju, noskaidrojot Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos institūcijām, politiķu darbības vērtējumu un uzskatus dažādos sabiedriski politiskos jautājumos. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Sevi slavē, citus peļ jeb Vienotības bodīte [28]

Otrdiena, 10.janvāris

A/s Latvenergo ir stratēģiski svarīgs uzņēmums, Latvijas ekonomikas mugurkauls ar nepārvērtējamu nozīmi visiem biznesiem un privātajiem patērētājiem. Latvenergo apgroza grandiozu naudu, tāpēc dabiski, ka par šo uzņēmumu allaž ir bijusi milzīga dažādu poliekonomisku grupējumu interese. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Rinkevičs riņķī un apkārt [8]

Trešdiena, 4.janvāris

Decembra nogalē ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs nāca klajā ar savu ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos. Ar detalizētu šā ziņojuma analīzi pagaidām ir uzstājies vien opozīcijas partijas Saskaņa Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, bet citi tradicionālie «par» un «pret» viedokļu nēsātāji, iespējams, atlikuši savu redzējumu paušanu uz janvāra otro pusi, kad parasti mēdz notikt ārpolitikas debates Saeimā. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Latvija un Krievija attiecību vēsumā [43]

Ceturtdiena, 29.decembris

Latvijas un Krievijas attiecības aizvadāmajā gadā ir turpinājušas būt sliktas. «Diemžēl, vēsturisko fobiju spiediena dēļ sekojot savu vecāko partneru vēlmēm, Latvijā prevalē, mūsuprāt, angažēts redzējums uz Ukrainas notikumiem un neobjektīva attieksme pret Krievijas tematiku,» ir sacījis līdzšinējais Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs. Tas ir raksturīgi Krievijai, ka tā visur redz vainīgos pie visām nelaimēm kaut kur ārā, bet pati savas vainas neredz. Ko tad Latvijai vajadzēja darīt? Ar sajūsmu akceptēt Krievijas agresiju Ukrainā un Krimas okupāciju? Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Viņi aizgāja šogad [7]

Trešdiena, 28.decembris

Neviens nav mūžīgs, un nekas nav mūžīgs. Cilvēka dzīve ir trausla, un kāds negadījums vai slimība piepeši aizsauc aizsaulē mums mīļus cilvēkus, kuri varēja taču vēl strādāt un radīt. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Pa labu nodomu bruģi uz elli [29]

Piektdiena, 23.decembris

Šonedēļ beidzot pēc juku, neziņas un haotiskas māžošanās perioda Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu. Nākamgad mikrouzņēmumu nodokļa likme līdzšinējo 9% vietā būs 12% līdz 15% apmērā no uzņēmuma apgrozījuma. Ar šiem grozījumiem nekas no līdzšinējā likumdošanas brāķa nav izlabots, jo ir palikusi milzīga neatrisinātu problēmu gūzma. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Vienotībā padomju un partijas spēks [14]

Otrdiena, 20.decembris

2009. gadā globālās krīzes stindzinošajā spelgonī un iekšpolitiskā populisma tvanā premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) likvidēja valsts uzņēmumu uzraudzības padomes. Tolaik Vienotības leksiskajā diskursā vārds «padome» bija apriori kaut kas slikts, tumšs, nešķīsts – tās asociējās ar tādiem sliktiem vārdiem kā «politizētas», kā «barotnes», un tās kā liekas un dārgas institūcijas tika likvidētas. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Mikronodokļa makroputra [4]

Pirmdiena, 19.decembris

2010. gadā ar labiem nodomiem bruģētā mikrouzņēmumu nodokļa ieviešana šā gada nogalē politisko eliti ir novedusi ellē jeb, kā izteicies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, «ir ievārīta pamatīga putra». Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Bišķiņ dabūs pa seju [19]

Ceturtdiena, 15.decembris

Jaunākais Citadeles indekss, kas balstās uz pētījumu centra SKDS aptaujas datiem, liecina, ka Latvijas uzņēmēju kopējais noskaņojums ir kritisks un nākotnes redzējums – pesimistisks. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Eiropas nogurušie kapi [13]

Piektdiena, 9.decembris

Sabiedriskā, nevalstiskā organizācija Delna saņems 367 (nevis tikai 300) tūkstošus eiro, ko viņi dabūs no 1. janvāra līdz 2018. gada 1. septembrim. Par to, ka viņi it kā uzraudzīs Skanstes jeb tā dēvētā kapu tramvaja līnijas būvēšanu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Vienotības smagais ūdens [10]

Trešdiena, 7.decembris

Ir tāda partija Vienotība, kas ilgus gadus ir bijusi varenākā un galvenā pie valdīšanas, bet tagad tai grūti laiki, jo reitings ir gaužām zems. Varētu domāt, ka no partijas, kas nonākusi šādā neapskaužamā situācijā, varētu gaidīt kādu pieļauto kļūdu pārvērtējumu, kādas jaunas, spožas domas, ko darīt, lai tautai taptu gaišāka dzīve. Tad arī partijai pašai būtu izredzes atgriezties kādreizējā saulītē. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Kapu maitu lijas [17]

Trešdiena, 30.novembris

Pēc Zolitūdes Maxima veikala sabrukšanas sabiedrība par atklātību Delna bija sagribējusi mazliet pamarodierēt uz traģēdijas rēķina – Delna tolaik rosināja izveidot sabiedrisku komisiju un piedāvājās to vadīt par pieticīgu samaksu – par nieka 150 000 latu gadā. Toreiz nesanāca. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers