NRA autori / Māris Krautmanis

Māris Krautmanis

Kūku zeme Latvija [20]

Ceturtdiena, 17.augusts

Latvijas simtgade nāk virsū ar joni, un ne viens vien projektu rakstīšanas kantoris jau berzē rokas cerībā uz šā pasākuma «uzvārīties», pahalturēt un noslaukt. Apgūstamās naudas gan nav pārāk daudz – nieka 22,3 miljoni no valsts budžeta jeb trīs eiro no katra iedzīvotāja gadā. Tas ir pat daudz mazāk nekā Latvijas eiroprezidentūrā izpļekātais. Tik daudz jau nu varam atļauties – trīs eirikus. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Latvijā viss kā Āfrikā [24]

Trešdiena, 16.augusts

Pastāv tāda teorija, ka visa cilvēce esot radusies kaut kur Āfrikā, no kurienes tā devusies uz ziemeļiem, austrumiem un izplatījusies pa visu pasauli. Varbūt tā ir, varbūt tā nav, bet ir vērojamas dažas pazīmes, kas liecina, ka pašlaik varbūt noris pretēji procesi – viena daļa latviešu, pat tās inteliģentākos pārstāvju ieskaitot, strauji virzās atpakaļ uz Āfriku. Ne varbūt gluži tā, ka fiziski jau virzās, bet mentāli tik tiešām ir uz to pusi. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

"Lidl" nākšanas labās un sliktās zīmes [18]

Piektdiena, 11.augusts

Pirms desmit gadiem vācu uzņēmums Lidl jau Latviju bija noskatījis kā vietu, kur izvērst savu lielveikalu ķēdi. Vācieši bija nolīguši vietējos māklerus un sapirkušies zemi un nekustamos īpašumus prāvos apmēros. Taču tad vienā jaukā brīdī viņi ļoti ātri visus īpašumus pārdeva un laidās lapās. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Nevis ar putām uz lūpām, bet tiesiski [24]

Trešdiena, 9.augusts

Jaunās tehnoloģijas nu jau trešo dekādi dod iespēju sazināties, tirgoties, spēlēt šahu cilvēkiem, kas atrodas fiziski tālu viens no otra. Ļaudis milzīgi daudz sava laika pavada ne reālajā, bet virtuālajā vidē. Turpat šajā vidē notiek arī finanšu un seksuāli noziegumi, politisku apvērsumu un terorisma organizēšana, kas ir vienas nebeidzamas galvassāpes valstu valdībām, kurām ir savas ierobežotas teritorijas, bet internetam tās nav – tam nav robežu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Svaigi gurķi no pērnās mucas [17]

Pirmdiena, 7.augusts

Dālderis, Čigāne, Viņķele, Judins un Loskutovs pamet partiju Vienotība, ceļā viņi sastop bijušo ekonomikas ministru Pavļutu, pasauc līdzi par atbalstītājiem dažus zinātniekus un garīdznieku, un jauna partija gatava! Jaunais politiskais spēks jau gatavojas savam partijas oficiālās dibināšanas kongresam. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Intereses un konflikti [47]

Ceturtdiena, 3.augusts

Jau pati parlamentārās izmeklēšanas komisijas nodibināšana «par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr. 16870000911» ir liels pazemojums Saeimai. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Īstā valsts nozagšana [92]

Otrdiena, 1.augusts

Visos laikos un visās zemēs ir notikusi politiska cīņa, intrigas un sazvērestības – starp Gvelfiem un Gibelīniem, starp Sarkano un Balto rozi, starp Rīgas pilsētu un Livonijas ordeni. Tā gadās, jo izveidojas ļaužu grupējumi ar kopējām saimnieciski politiskām interesēm, kuriem traucē citi konkurējoši grupējumi. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Ar nodokļu reformu visiem mīļš nebūsi [12]

Otrdiena, 25.jūlijs

Šī nedēļa ir izšķiroša valdības iecerētajai nodokļu reformai. Paredzams, ka Saeimas Finanšu un budžeta komisija, kā arī valdība šodien izskatīs pēdējos labojumus likumprojektos, bet ceturtdien Saeima otrajā un pēdējā lasījumā atbalstīs nodokļu reformu un ar to saistītos 12 likumprojektus. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Politisko amēbu vairošanās [39]

Trešdiena, 19.jūlijs

Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas Vienotība. Šie tā sauktā partijas liberālā spārna deputāti turpinās darboties Vienotības frakcijā, atbalstīs valdību, taču no likumdošanas brīvajā laikā veidos jaunu «proeiropeisku un centrisku» partiju. Tikmēr zem Vienotības vecā karoga palikušie politiķi gatavojas rokādei partijas vadībā un kongresam, kas notiks pēc mēneša. Pašreizējais partijas vadītājs Andris Piebalgs ir piekusis un vairs negrib partiju vadīt, tāpēc stūre, visticamāk, tiks atdota jaunajam censonim Edvardam Smiltēnam, kurš ir aktīvs un ļoti, ļoti grib būt par priekšnieku. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Tas brīdis, kad Belokoņs nav Pildegovičs [6]

Pirmdiena, 17.jūlijs

Ir starp Latvijas uzņēmējiem arī tādi, kam ir lieliskas idejas atrast peļņas iespējas kaut kur pasaules tālumos un būt pionieriem jaunu tirgu nišās. Tostarp latvieši ir vieni no tiem, kas saskaņā ar iepriekš noslēgtiem līgumiem sāka zvejot sniega krabjus Barenca jūrā pie Svalbāras (Špicbergenas). Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Latviešu Votergeitas nacionālās īpatnības [57]

Pirmdiena, 10.jūlijs

Pirms sešiem gadiem internetā varēja lasīt Aināra Šlesera, Andra Šķēles, Aivara Lemberga, Viestura Koziola sarunas viesnīcā Rīdzene, bija ierosināta tā saucamā oligarhu lieta, Juta Strīķe apgalvoja, ka pierādījumu pret oligarhiem ir milzīga kaudze, ar tolaik vēl diezgan vareno partiju Vienotība cieši saaugušie propagandisti plašsaziņas līdzekļos un mītiņos rīkoja orveliskas naida stundas. Dežavū! Atkal viss tas pats. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Televizors pret pilsētu [56]

Piektdiena, 7.jūlijs

Latvijas Televīzija (LTV) pārtrauc sadarbību ar Ventspils domi izklaides raidījumā Dziesmu sirdij rodi Ventspilī. Līdzīgu lēmumu pieņēmis Latvijas Radio (LR), kas ar Ventspils pašvaldību vairs nesadarbosies raidījuma Muzikālā banka veidošanā. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers