NRA autori / Māra Matisone

Māra Matisone

Kamerons grib reformēt ES

Otrdiena, 6.janvāris

Lielbritānijā sākusies kampaņa pirms 7. maijā paredzētajām parlamenta vēlēšanām, un premjerministra Deivida Kamerona vadītā konservatīvo partija to balsta uz solījumu par Lielbritānijas līdzdalības Eiropas Savienībā nosacījumu pārskatīšanu. Lai gan premjers uzsvēris, ka nevēlas Lielbritānijas izstāšanos no ES, viņam nākas ņemt vērā gan paša partijā esošā eiroskeptiski noskaņotā spārna viedokli, gan to, ka pagājušogad notikušajās Eiroparlamenta vēlēšanās Lielbritānijā uzvaru guva Apvienotās Karalistes Neatkarības partija (UKIP), kas aģitē par ES atstāšanu. Vairāk »

 

Māra Matisone

CIP nonācis pamatīgas kritikas krustugunīs

Ceturtdiena, 11.decembris

ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) nonākusi kritikas krustugunīs pēc Senāta izlūkošanas komitejas slēdziena, kas apliecina – amerikāņu izlūkdienesta darbinieki brutāli spīdzinājuši cilvēkus, kuri aizturēti aizdomās par piederību teroristiskiem grupējumiem, kā arī maldinājuši sabiedrību un valdību. Cerība, ka šajos noziegumos vainīgie tiks saukti pie atbildības, gan ir niecīga, jo prezidents Baraks Obama mudinājis «aizvērt šo lappusi», atgādinot, ka 2009. gadā, nākot pie varas, aizliedzis ieslodzīto spīdzināšanu, kas CIP aprindās tika dēvēta par «pastiprinātās nopratināšanas metodi». Vairāk »

 

Māra Matisone

Ukrainas vēlētāji noskaņoti eiropeiski [6]

Ceturtdiena, 23.oktobris

Svētdien paredzētajās parlamenta vēlēšanās Ukrainā lielākie panākumi tiek prognozēti tiem politiskajiem spēkiem, kuri iestājas par ciešāku integrāciju Eiropā – jo vairāk tāpēc, ka tradicionāli prokrieviski noskaņotajā Krimā, kā arī daudzviet Doņeckas un Luhanskas apgabalos vēlēšanas nebūs iespējams sarīkot. Socioloģiskās aptaujas liecina, ka samērā pārliecinošu uzvaru gūs prezidenta Petro Porošenko bloks, tomēr ir lielas šaubas, vai tas vienatnē spēs izveidot nākamo valdību. Vairāk »

 

Māra Matisone

Dalītais uzturs

Piektdiena, 6.janvāris

Pēc dalītā uztura principiem pārtikas produktus iedala trīs grupās – produkti, kas satur ogļhidrātus, produkti, kas satur olbaltumvielas, un neitrālie produkti. Vairāk »

 
 

Māra Matisone

Vīns, kas aicina sapņot

Sestdiena, 12.jūnijs

Par vīniem, kas nāk no Rumānijas, mūsu valsts iedzīvotāji zina maz. Tomēr pirmā interese jau ir radusies, un tie, kuri izmantoja izdevību degustēt dažādas vīna šķirnes, ko vieno preču zīme Dreamer, bija pārsteigti, uzzinot ražotājvalsti. Vairāk »

 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers