NRA autori / Lolita Roze

 

Lolita Roze

PATVERSME: Cilvēkiem ir nepamatoti aizspriedumi pret sterilizāciju [2]

Piektdiena, 4.augusts

Šis ir laiks, kad visu Latviju pārplūdinājuši nevienam nevajadzīgi kaķēni. Pažobeles, lauku māju pagalmi, daudzdzīvokļu māju teritorijas, ielas, meži, grāvji, upmalas un, protams, arī dzīvnieku patversmes un pat internets pārpildīts ar mazminčiem. Un kā cinisks pliķis lielas sabiedrības daļas sejā ir otras ļaužu daļas joprojām gvelztais: «Gribam nesterilizētu kaķenīti vai nekastrētu runcīti! Ar sterilizāciju/kastrāciju dzīvniekiem tiek nodarīts pāri...» Vairāk »

 

Lolita Roze

PATVERSME: Suņu saimnieki – likumpārkāpēji

Piektdiena, 28.jūlijs

Jau pusi gada esam nodzīvojuši jaunas likuma normas ēnā, proti, kopš šā gada 1. janvāra visiem suņiem, kas sasnieguši sešu mēnešu vecumu, ir jābūt ne tikai vakcinētiem, bet arī apzīmētiem ar mikroshēmu jeb čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centrā. Vairāk »

 
 

Lolita Roze

Patversmes ikdiena: Šoreiz – par nosacīti priecīgāko

Piektdiena, 14.jūlijs

Savus pazudušos dzīvniekus daļa saimnieku meklē nekavējoties un izmisīgi, daļa pagaida pāris dienu, sak, varbūt pats atnāks, un tad bez liela entuziasma tomēr sāk meklēt. Vēl ir daļa, kura īpaši neiespringst ar meklēšanu, bet ja nu kur ierauga savu pazudušo mājinieku, piesakās. Un vēl ir tādi – spiežot pēc pārpilnajām patversmēm –, kuri vienkārši nemeklē, un viss. Pat ja ierauga publicētu atrastā dzīvnieka bildi, izliekas par beigtiem. Ir jau arī beigti – sirdī un cilvēciskumā. Bet šoreiz par nosacīti priecīgāko. Vairāk »

 
 
 

Lolita Roze

IETEIKUMI, lai līgošana būtu dzīvniekiem draudzīga

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Svētīgus vasaras saulgriežus saimniekiem un viņu mīluļiem! Līgo svētki ir laiks, kad daudzi dodas ciemos un līdzi ņem savus četrkājus. Īpaši pilsētniekiem, kuri izbrauks uz laukiem, gribu likt pie sirds: lūdzu, suņiem pie kaklasiksnas nodrošiniet piekariņus ar savu tālruņa numuru, lai nejaušas pazušanas gadījumā svešā vietā atradēji var nekavējoties ar jums sazināties. Vairāk »

 

Lolita Roze

VIEDOKLIS: Nevajag ļaut uz ielām vairoties kaķiem! [1]

Piektdiena, 16.jūnijs

Šorīt sanāca kašķis ar kaimiņu, kura izpratne un līdz ar to arī attieksme pret dzīvniekiem ir palikusi aizvēsturiskos laikos: suns metru garā ķēdē pie skārda nojumes gadiem raustās, augas diennaktis žēli gaudojot. Iela pilna ar mežonīgiem bezsaimnieku kaķiem, kuri visi sterilizēti. Vairāk »

 
 
 
 

Lolita Roze

PATVERSME: Nevairojiet negribētus kaķu pūļus! [5]

Piektdiena, 2.jūnijs

Ja jūsu vasaras mītnē vai pilsētas mājoklī pieklīst kaķene, meklējiet iespējas viņu laikus sterilizēt, nevis žēlīgi piebarojiet un sagaidiet, kad jūsu īpašumā pasaulē tiek laists pulciņš negribētu mazuļu. Nelolojiet ilūzijas, ka pieklīdušais kaķis pazudīs. Nepazudīs, ja vien kaut reizi iedosiet paēst! Kaķene apbērnosies, ja nav sterilizēta, bet runcis pēc tam uz savu barošanās vietu atvedīs sievu ar bērneļiem... Vairāk »

 
 

Lolita Roze

NODERĪGI: Kā parūpēties par kaķēnu [3]

Sestdiena, 20.maijs

Ir sācies pamesto kaķēnu laiks. Šoreiz neapelēšu pie to ļaužu sirdsapziņas, kuri spēj vieglu roku mazuļus izsviest mēslainē, mežā vai ceļmalā tā vietā, lai sterilizētu kaķeni. Šoreiz ieteikums tiem, kas sastapuši savā ceļā kaķēnu, lems ņemt viņu mājās un paturēt. Vairāk »

 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers