NRA autori / Lolita Roze

 
 
 

Lolita Roze

Kas jāievēro, sēņojot kopā ar suni

Piektdiena, 22.septembris

Šķiet, šobrīd Latvijā nebūs cilvēka, kurš nesteidz uz mežu sēņot. Daudzi suņu saimnieki savus mīluļus ņem līdzi, un daļai rējēji tad nu mežā pazūd. Sunim pastaiga mežā saistās ar aktivitātēm, kamēr saimnieks sēņojot nereti ilgi mīcās uz vietas, skatu nodūris zemē. Tikmēr suns, ieraudzījis kādas stirnas balto pakaļgalu, metas tai pakaļ un... Vairāk »

 
 
 

Lolita Roze

Patversme: Kaķa kastrācija ir palīdzība dzīvniekam [1]

Piektdiena, 1.septembris

Vasarnieki atgriežas pilsētas mītnēs, un pa visu Latviju pamesti paliek pieradināti vai arī mežonīgi, bet piebaroti dzīvnieki. Suni nereti atstāj ķēdē par sargu un šad tad atved barību, taču dzīvniekam, kurš ģenētiski nav tendēts būt vientuļnieks, dienu vadīšana bez cilvēka līdzās ir skarbāka un mokošāka nekā ēdiena trūkums, turklāt garnadžiem vientuļš, ķēdē dirnošs suns nav šķērslis. Daudz biežāk pamet kaķus un kaķēnus, no kuriem liela daļa pavasari nesagaidīs – nomirs no bada, slimībām, aukstuma. Vairāk »

 

Lolita Roze

Viedoklis: Patversme nav labošanas iestāde [2]

Piektdiena, 25.augusts

Itin bieži saimnieki, atsteidzot pakaļ savam pazudušajam sunim uz patversmi, saka: «Viņam tagad būs mācība vairs nevazāties apkārt!» Dažs neaudzināto suni nodod patversmē, bet pēc pāris dienām pārdomā un grib ņemt atpakaļ, jo nu jau būšot dabūjis mācību – vairs nečurāt istabā, negrauzt mēbeles un tamlīdzīgi. Reiz man pat kaimiņš nāca jautāt, vai nevarot suni uz pāris dienām ievietot patversmē, lai viņam būtu mācība, ka nedrīkst gaudot. Vairāk »

 
 
 

Lolita Roze

PATVERSME: Cilvēkiem ir nepamatoti aizspriedumi pret sterilizāciju [2]

Piektdiena, 4.augusts

Šis ir laiks, kad visu Latviju pārplūdinājuši nevienam nevajadzīgi kaķēni. Pažobeles, lauku māju pagalmi, daudzdzīvokļu māju teritorijas, ielas, meži, grāvji, upmalas un, protams, arī dzīvnieku patversmes un pat internets pārpildīts ar mazminčiem. Un kā cinisks pliķis lielas sabiedrības daļas sejā ir otras ļaužu daļas joprojām gvelztais: «Gribam nesterilizētu kaķenīti vai nekastrētu runcīti! Ar sterilizāciju/kastrāciju dzīvniekiem tiek nodarīts pāri...» Vairāk »

 

Lolita Roze

PATVERSME: Suņu saimnieki – likumpārkāpēji

Piektdiena, 28.jūlijs

Jau pusi gada esam nodzīvojuši jaunas likuma normas ēnā, proti, kopš šā gada 1. janvāra visiem suņiem, kas sasnieguši sešu mēnešu vecumu, ir jābūt ne tikai vakcinētiem, bet arī apzīmētiem ar mikroshēmu jeb čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centrā. Vairāk »

 
 

Lolita Roze

Patversmes ikdiena: Šoreiz – par nosacīti priecīgāko

Piektdiena, 14.jūlijs

Savus pazudušos dzīvniekus daļa saimnieku meklē nekavējoties un izmisīgi, daļa pagaida pāris dienu, sak, varbūt pats atnāks, un tad bez liela entuziasma tomēr sāk meklēt. Vēl ir daļa, kura īpaši neiespringst ar meklēšanu, bet ja nu kur ierauga savu pazudušo mājinieku, piesakās. Un vēl ir tādi – spiežot pēc pārpilnajām patversmēm –, kuri vienkārši nemeklē, un viss. Pat ja ierauga publicētu atrastā dzīvnieka bildi, izliekas par beigtiem. Ir jau arī beigti – sirdī un cilvēciskumā. Bet šoreiz par nosacīti priecīgāko. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers