NRA autori / Lolita Roze

 
 

Lolita Roze

Suņiem jābūt čipētiem. Nezināšana neatbrīvo no atbildības [7]

Piektdiena, 3.novembris

Būs aizritējis gandrīz gads, kopš spēkā likums: visiem suņiem jābūt čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centrā. Daudzi saimnieki šo prasību ir izpildījuši, bet liela daļa nav – to secinu no komunikācijas ar esošajiem vai potenciālajiem īpašniekiem, kā arī tiem, kuri savus suņus nodod patversmē. Vēl daļa pat apgalvo, ka neko nav dzirdējuši par šādu prasību. Taču likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības. Vairāk »

 
 

Lolita Roze

Patversme atgādina: Suņa raksturs svarīgāks par izskatu [3]

Piektdiena, 20.oktobris

Joprojām ļoti daudzi ļaudis savu jauno mājdzīvnieku patversmēs izvēlas, vadoties tikai un vienīgie no četrkāja ārējā skaistuma. Un izliekas nedzirdam vai neizlasa to informāciju, kas saistīta ar dzīvnieka raksturu, temperamentu. Vēl skumjāka situācija ir saistībā ar šķirnes suņiem – patīk haskiju zilās acis, simpatizē Džeka Rasela terjera jancīgais skats, un, aidā, pērkam, neizprotot, ka suņa vajadzības, kurām saimnieks nav gatavs, beigu galā radīs tikai problēmas. Vairāk »

 
 
 
 

Lolita Roze

Kas jāievēro, sēņojot kopā ar suni

Piektdiena, 22.septembris

Šķiet, šobrīd Latvijā nebūs cilvēka, kurš nesteidz uz mežu sēņot. Daudzi suņu saimnieki savus mīluļus ņem līdzi, un daļai rējēji tad nu mežā pazūd. Sunim pastaiga mežā saistās ar aktivitātēm, kamēr saimnieks sēņojot nereti ilgi mīcās uz vietas, skatu nodūris zemē. Tikmēr suns, ieraudzījis kādas stirnas balto pakaļgalu, metas tai pakaļ un... Vairāk »

 
 
 

Lolita Roze

Patversme: Kaķa kastrācija ir palīdzība dzīvniekam [1]

Piektdiena, 1.septembris

Vasarnieki atgriežas pilsētas mītnēs, un pa visu Latviju pamesti paliek pieradināti vai arī mežonīgi, bet piebaroti dzīvnieki. Suni nereti atstāj ķēdē par sargu un šad tad atved barību, taču dzīvniekam, kurš ģenētiski nav tendēts būt vientuļnieks, dienu vadīšana bez cilvēka līdzās ir skarbāka un mokošāka nekā ēdiena trūkums, turklāt garnadžiem vientuļš, ķēdē dirnošs suns nav šķērslis. Daudz biežāk pamet kaķus un kaķēnus, no kuriem liela daļa pavasari nesagaidīs – nomirs no bada, slimībām, aukstuma. Vairāk »

 

Lolita Roze

Viedoklis: Patversme nav labošanas iestāde [2]

Piektdiena, 25.augusts

Itin bieži saimnieki, atsteidzot pakaļ savam pazudušajam sunim uz patversmi, saka: «Viņam tagad būs mācība vairs nevazāties apkārt!» Dažs neaudzināto suni nodod patversmē, bet pēc pāris dienām pārdomā un grib ņemt atpakaļ, jo nu jau būšot dabūjis mācību – vairs nečurāt istabā, negrauzt mēbeles un tamlīdzīgi. Reiz man pat kaimiņš nāca jautāt, vai nevarot suni uz pāris dienām ievietot patversmē, lai viņam būtu mācība, ka nedrīkst gaudot. Vairāk »

 
 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers