NRA autori / Līga Rušeniece

 

Līga Rušeniece

Režisors Ģirts Ēcis. Saprast un piedot [3]

Otrdiena, 17.janvāris

«Gribēju taisīt izrādi par to laiku, kad veidojās liela daļa no tiem cilvēkiem, kas šodien ir pie varas, kas nosaka dzīvi Latvijā, lai saprastu, kā cilvēki nonākuši līdz ārprātam, kas ir šobrīd. Skaidrs, ka viņi auguši ārprāta apstākļos...» saka režisors Ģirts Ēcis. Šovakar Jaunajā Rīgas teātrī Gunāra Priedes komēdijas Saniknotā slieka jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

KULTŪRA: Par leģendārājām Preses ballēm [2]

Piektdiena, 13.janvāris

Cilvēki jau gadsimtiem ilgi ir iecienījuši sabiedriskus pasākumus, kuros viņiem ir iespēja uzvilkt smalkus tērpus, dejot pie skaistas dzīvās mūzikas un baudīt kopā būšanu greznos interjeros. Bieži tādi mēdza un joprojām mēdz notikt ziemas mēnešos. Izņēmums nebija arī Rīgas Preses balles, kas tradicionāli norisinājās decembrī vai februārī. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Pavārs Zommers aicina sestdien uz Rīgas ielu ēdienu festivālu [5]

Ceturtdiena, 12.janvāris

«Ir, protams, labi, ka latvietis galvenokārt ēd mājās un pats visu gatavo, tas nekad neizzudīs, tomēr latvietim vajag arī rast motivāciju iziet no mājas un nobaudīt ko neierastu, tā teikt – iepazīt citādu skatienu uz ēdienu, arī izbaudīt kopības sajūtu,» uzskata pavārs Raimonds Zommers un aicina sestdien, 14. janvārī, uz pirmo Rīgas ielu ēdienu festivālu |Stāsts: Ziema|. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Edmunds Freibergs. Bezstresa attālināšanās periods [8]

Ceturtdiena, 5.janvāris

«Kas skatītāju interesē teātrī? Viņš pats. Skatītājs vienmēr saslēgsies kopā ar to tēmu vai personāžu, kurā viņš atradīs sev kaut ko radniecīgu. Un Čehova darbos visi var atrast kaut ko, kas varētu rosināt pārdomas pašiem par sevi, par savu dzīvi, varētu rosināt izdarīt secinājumus, bet tas, iespējams, par daudz prasīts...» saka režisors Edmunds Freibergs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma būs redzams aktiera ampluā – atveidos lomu režisora Elmāra Seņkova iestudētajā Antona Čehova lugā Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

VĒRTS APMEKLĒT: Hylem trio viegli un ar prieku

Ceturtdiena, 29.decembris

Piektdien, 30. decembrī, Dzintaru koncertzālē ar Xylem trio uzstāšanos noslēdzas Ziemassvētku festivāls. «Cilvēki bieži prasa, ko jaunu var pateikt ar Ziemassvētku tēmām, un mums pašiem tas bija diezgan liels izaicinājums – atrast jauno,» saka viens no Xylem trio dalībniekiem Rihards Zaļupe. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Zīle Ziemele. Dialogs ar svešiniekiem [1]

Ceturtdiena, 29.decembris

«Līdz šim man pat ir ļoti veicies – esmu novērtēta, esmu pamanīta. Man ir daudz draugu un kolēģu, kuri arī ir ļoti talantīgi, bet viņi vēl nav pamanīti,» saka jaunā māksliniece Zīle Ziemele, kuras pirmā personālizstāde Rīgā apskatāma galerijā Māksla XO. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Par talantiem un viduvējībām

Trešdiena, 28.decembris

Ceturtdien, 29. decembrī, Spīķeru koncertzālē notiks kārtējā tikšanās koncertciklā Ielūdz Arturs Maskats. Šoreiz tajā viesosies režisors Andrejs Žagars un pieci mūziķi, kuru vārdi, kā allaž, klausītājiem tiks atklāti vakara gaitā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Krists Kalniņš: Mēs esam sapiņķerēti [11]

Otrdiena, 27.decembris

«Viena no svarīgākajām vēstīm Ziemassvētkos – Dievs grib veidot ar cilvēku attiecības. Un attiecībās ar Dievu cilvēks īstenībā sastop sevi, atrod sevī to, ko, šajā sabiedrībā dzīvojot, ir pazaudējis. Attiecībās ar Dievu atrod citu jēgu dzīvei. Kas ir Latvijas lielākā problēma? Cilvēki domā tikai par sevi,» uzskata Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas mācītājs Krists Kalniņš. Saruna ar viņu par gada nogales depresijām, jaunām apņemšanām, labklājību, dalīšanos un laika zagļiem. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Marianna Auliciema: Latviskuma uzturēšana ir vislabākais reemigrācijas plāns [16]

Piektdiena, 23.decembris

«Mums nebija brīža, kad vajadzēja pieņemt kardinālu lēmumu – tagad pārceļamies uz dzīvi Latvijā. Mēs vienkārši atskārtām, ka Latvijā pavadām daudz ilgāku laiku nekā Austrālijā. Tomēr Austrālijā vēl arvien vecāku garāža ir pilna ar mūsu mantām. Tur ir mūsu kāzu dāvanas, nekad nelietotas,» saka Kanādā dzimusī un Austrālijā augusī Marianna Auliciema. Kopā ar ģimeni viņa šogad jau 14. reizi svinēs Ziemassvētkus Latvijā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Filmas uz kinoekrāna un datorā

Ceturtdiena, 22.decembris

Ziemassvētku tematika šobrīd dominē arī kultūras un izklaides piedāvājumos, tomēr tai pa vidu var atrast arī kaut ko no «citas operas». Rīt uz kinoekrāniem Latvijā iznāk skotu aktiera Jūena Makgregora debijas filma režijā Amerikāņu pastorāle (American Pastoral). Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Sudraba slidas Ķīpsalā

Trešdiena, 21.decembris

Ķīpsalas hallē 25. un 26. decembrī notiks Rīgas Ziemassvētku koncerts Sudraba slidas, kas veidots pēc Mērijas Meipsas-Dodžas Ziemassvētku stāsta motīviem. Koncertā tiks arī izpildītas populāras latviešu un ārzemju komponistu Ziemassvētku dziesmas un klasiskās mūzikas šedevri. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Aicinājums kopdziedāt [1]

Ceturtdiena, 15.decembris

Svētdien, 18. decembrī, Ceturtās adventes vakarā Rīgas Domā notiks koncerts, kurā izskanēs Georga Frīdriha Hendeļa oratorija Mesija. Šoreiz mūziķiem aicināts pievienoties ikviens, kas vēlas piedalīties atskaņojumā. Šis būs pirmais pasākums Latvijā jaunas tradīcijas – Sing Along (kopdziedāšanas) – sākšanā. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers