NRA autori / Līga Rušeniece

 

Līga Rušeniece

Viesturs Kairišs: Latgaliešu kultūra nav nezāle, kas jāizravē [28]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Latvijā jau ir sākušies Latgales kongresa simtgadei veltītie pasākumi, kas kulmināciju sasniegs nākamajā nedēļā ar koncertu, ekumēnisku dievkalpojumu, svētku gājienu, Latgales simtgades kongresu jeb 4. pasaules latgaliešu saietu un Latgaliešu valodu nakti. Šo pasākumu rīkošanā iesaistīts arī režisors Viesturs Kairišs, kura dzimta saistīta ar Latgali, kurš pirms pāris gadiem uzņēmis dokumentālu filmu par Latgali Pelikāns tuksnesī, saņēmis latgaliešu kultūras balvu Boņuks. Vairāk »

 
 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Mistika ar šausmu elementiem

Trešdiena, 19.aprīlis

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) reizi sezonā veido īpašu kinokoncertu, un piektdien, 21. aprīlī, publikai tiks piedāvāta ekskluzīva iespēja noskatīties mēmā kino šedevru – 1928. gadā uzņemtu filmu Ašeru nama gals, kurai muzikālo pavadījumu izvēlējies šī koncerta diriģents Ainārs Rubiķis. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Ivars Cinkuss: Cilvēks tiecas pēc tā, kā pietrūkst [4]

Trešdiena, 12.aprīlis

«Liepājā bija fundamentālisti, kuri mēģināja piespiest pārcelt šo koncertu. Tas gan būtu smags precedents Latvijā, ja dažu fanātiķu dēļ kāds iejauktos mākslinieciskā produktā, brīvvalsts laikā nekas tāds nav dzirdēts,» saka diriģents Ivars Cinkuss un Otrajās Lieldienās aicina uz koncertu Pagānu gadagrāmata. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

VĒRTS REDZĒT: Virsvērtība ikdienībai [5]

Otrdiena, 11.aprīlis

Lielajā piektdienā, 14. aprīlī, koncertzālē Lielais dzintars Liepājas simfoniskais orķestris un koris Latvija aicina klausīties 21. gadsimta Mesiju – pasaulslavenā skandināvu komponista Svena Dāvida Sandstrēma oratoriju. Diriģenta Māra Sirmā vadībā uzstāsies arī solisti Elīna Šimkus, Laura Teivāne, Staņislavs Ļeontjevs un Rihards Millers. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Valsīga izrāde par mīlestību [3]

Otrdiena, 11.aprīlis

«Šķiet, ka skolas laikā mēs gājām skatīties šo iestudējumu, bet diemžēl es neko neatceros, vien to, ka bija daudz valšu, bet šī izrāde būs arī nedaudz citādākā, mūsdienīgāka,» saka baletdejotājs Raimonds Martinovs. Rīt, 12. aprīlī, Latvijas Nacionālajā baletā jauniestudējums – Helēnas Tangijevas Birznieces pirms 60 gadiem veidotā baleta Pie zilās Donavas horeogrāfijas atjaunojums. Ar šo iestudējumu 13. aprīlī tiks atzīmēta leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas Birznieces 110. jubileja. Vairāk »

 
 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Dārzs un krāsaini zīmuļi [1]

Trešdiena, 5.aprīlis

«Sākoties mācību gadam, es studentiem uzdevu atgriezties bērnībā – zīmēt ar krāsainiem zīmuļiem, lai viņiem radītu citu dimensiju, uzplēstu savu radošo zemi. Pirms to uzdevu studentiem, pats izmēģināju,» stāsta gleznotājs Kristaps Zariņš. Rezultātā tapušas divas izstādes, pirmā no tām – izstāde Privāti – no rītdienas skatāma galerijā Māksla XO. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Lāsma Kugrēna. Sev par brīnumu [11]

Otrdiena, 4.aprīlis

«Izrāde ir par tēmām, kas svarīgas visiem, tāpēc es ceru, ka šī izrāde būs vajadzīga skatītājiem, jo tā patiesībā risina mūžam un visiem aktuālu jautājumu – kā dzīvot?» tā par savu lomu Nikolas Makolifas lugas Juveliera jubileja iestudējumā saka aktrise Lāsma Kugrēna. Tās pirmizrāde rīt Nacionālajā teātrī. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Lita Beiris. Pozitīvi un iedvesmojoši

Pirmdiena, 3.aprīlis

Šonedēļ, 7. aprīlī, sāksies 22. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, skatītājiem piedāvājot izrādes Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī. Festivāla devīze ir nemainīga – No klasikas līdz avangardam, bet šā gada festivāla tēma ir Mīlestība. «Domāju, festivāls cilvēkiem dos pacēlumu. Neesmu no tiem cilvēkiem, kas varētu sniegt kaut ko depresīvu un pavisam nereālu un netveramu, mūsu festivāls ir pozitīvisma piesātināts un iedvesmojošs,» saka festivāla direktore Lita Beiris. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Romans un Aleksandra. Kaislības dzīvē un mākslā [1]

Pirmdiena, 3.aprīlis

Izcilajam latviešu māksliniekam, spilgtajam klasiskā modernisma pārstāvim Romanam Sutam (1896–1944) pērn apritēja 120. dzimšanas gadadiena, un šim notikumam par godu tika aizsākta plaša programma, kas turpinās šogad – 28. aprīlī, mākslinieka dzimšanas dienā, tiks atklāts vērienīgs projekts Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula, kas norisināsies vienlaikus divos muzejos – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM). Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Madara Līviņa-Aišpure. Nebaidīties no iespējām

Ceturtdiena, 30.marts

«Dzīve visiem piespēlē iespējas, tikai daudzi nespēj tās ieraudzīt vai arī noticēt tām, vai arī baidās no dzīves izteiktā piedāvājuma, lai tikai nesarežģītu ierasto plūdumu. Ja esi atvērts, brīnumi arī notiek,» ir pārliecināta Madara Līviņa-Aišpure. Šoreiz dzīve viņai piespēlējusi iespēju veidot scenogrāfiju izrādei Liec Dievam pasmieties, tās pirmizrāde šovakar Dailes teātrī. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers