NRA autori / Līga Rušeniece

 
 
 

Līga Rušeniece

VĒRTS APMEKLĒT: Veltījums Pēterim Plakidim [1]

Trešdiena, 18.oktobris

«Šis koncerts bija iecerēts, Pēterim Plakidim vēl dzīvam esot, kā viņa jubilejas koncerts, bet nu tas būs arī viņa piemiņas koncerts,» saka komponists un kultūras žurnālists Edgars Raginskis. Šovakar Mazajā ģildē Rīgā Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros notiks koncerts Brāmss iedvesmo Plakidi, kas veltīts šogad 70. dzimšanas dienu atzīmējušajam un šogad aizsaulē aizgājušajam latviešu komponistam Pēterim Plakidim. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde. Par Ļeņinu. Citā toņkārtā [19]

Otrdiena, 17.oktobris

«Negribu izklausīties vīzdegunīgs, bet šī izrāde nav par to, par ko mūsdienās interesējas vairums cilvēku – par izklaidi, sportu, veselīgu ēšanu...» saka Uldis Tīrons. Pirms pāris gadiem viņš Jaunajā Rīgas teātrī debitēja režijā, iestudējot Platona Dzīres, to izrādi apzīmējot kā «laisku sarunu par mīlestību». Piektdien, 20. oktobrī, Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde – Uldis Tīrons iestudējis izrādi Pēdējā Ļeņina eglīte, ko viņš raksturo kā «cilvēka ilgas pēc nemirstības». Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Madara Botmane. Pieaugšana. Nobriešana. Nepadošanās

Ceturtdiena, 12.oktobris

«Domāju, ka šajā izrādē man ir iedalīta tā loma, kas man cilvēciski šobrīd visvairāk nepieciešama. Lai daudz ko pārcilātu domās, pārvērtētu – kur es esmu, kāda es esmu, kāpēc es kaut ko daru, kas ar mani ir noticis skrējienā, dzīves gaļasmašīnā, kurā mēs visi esam. Irina man personiski liek apstāties un ieraudzīt, un tas ir ļoti vērtīgi,» saka aktrise Madara Botmane, kura Antona Čehova lugas Trīs māsas jaunajā iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī atveidos jaunāko māsu Irinu. Režisora Vladislava Nastavševa iestudētās izrādes Trīs māsas. Refleksija pirmizrāde šovakar. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Jānis Anmanis. Ikvienā ir mākslas čakra [1]

Trešdiena, 11.oktobris

Piektdien, 13. oktobrī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta izstāde Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvējs Jānis Anmanis tajā kopā pulcējis savus draugus ar viņu mākslas darbiem, kopumā būs aplūkojami 33 mākslinieku 150 darbu. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Zigmaram Liepiņam 65 gadi un galva pilna idejām [2]

Otrdiena, 10.oktobris

14. oktobrī komponistam Zigmaram Liepiņam apritēs 65 gadi, un par godu šai jubilejai nesen pirmizrāde bija viņa operai Turaidas roze, savukārt rīt, 11. oktobrī, Latvijas Nacionālajā operā notiks viņa autorkoncerts. «Iepriekšējā jubilejā bija popmūzikas un teātra mūzikas koncerts, šoreiz skanēs akadēmiska mūzika, skanēs Transcendentālā oratorija un fragmenti no operas Parīzes Dievmātes katedrāle,» saka jubilārs. Vairāk »

 

Līga Rušeniece, no Briseles

TŪRISMS: Eiropa – pērle, kas jāapmeklē [4]

Sestdiena, 7.oktobris

Tūrisma nozare ir viena no straujāk augošajām ekonomikas nozarēm pasaulē, turklāt Eiropas reģions ir visapmeklētākais. Pasaules Tūrisma dienā Eiropas Parlamentā (EP) notika šai nozarei veltīta konference, tādējādi pievēršot tai īpašu uzmanību, iezīmējot potenciālās problēmas un iespējamos ieguvumus, tika runāts par veidiem, kā tūrisma nozari iespējams padarīt konkurētspējīgāku, kā ar šā sektora palīdzību palielināt darba vietu skaitu. EP tas bija pirmais lielais pasākums, kas veltīts tūrismam. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Sākas festivāls "Zelta maska"

Otrdiena, 3.oktobris

Ar Valsts nāciju teātra (Maskava) izrādi Ivanovs šovakar Dailes teātrī tiek atklāts festivāls Zelta maska 2017 Latvijā. Līdz 14. oktobrim būs iespējams noskatīties piecus iestudējumus Rīgā, Ventspilī un Liepājā, notiks arī vairākas lekcijas. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Laura Teivāne. Zīmēt izrādes kontūras

Trešdiena, 27.septembris

«Šobrīd viss mans spēks un enerģija tiek atdota Maijas lomai. Protams, Maiju es varu ierakstīt savā CV, bet nekur citviet pasaulē šo operu neizrādīs. Tomēr šī pieredze man daudz ko devusi, es ļoti daudz esmu iemācījusies par skatuvi, arī strādāt ar partneriem,» saka soliste Laura Teivāne. Rīt, 28. septembrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā šīs sezonas pirmais jauniestudējums – Zigmara Liepiņa opera Turaidas Roze. Titulloma tajā uzticēta jaunajai trupas solistei Laurai Teivānei, kas viņai būs arī pirmā lielā loma uz Baltā nama skatuves. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Kaspars Znotiņš pēc 10 gadiem atkal filmējas kino. Bailes un drosme vienlaikus [1]

Otrdiena, 26.septembris

«Deviņdesmitajos gados bija multene, ko pa Cartoon Network skatījās mans vecākais dēls – Gļēvais suns Drosminieks. Kaut kādā ziņā es šo tēlu pielīdzinu gļēvajam sunim Drosminiekam, tāds vecs Harijs Poters,» tā savu lomu filmā Pirmdzimtais raksturo aktieris Kaspars Znotiņš. Pēc turpat desmit gadu ilgas pauzes viņš atkal redzams pašmāju kino. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers