NRA autori / Līga Rušeniece

Līga Rušeniece

Prado muzeja pērles Rīgā [2]

Piektdiena, 24.marts

No rītdienas, 25. marta, Mākslas muzejā Rīgas birža atklāta izstāde Prado 12 raksturi – pasaulē slavenu mākslinieku divpadsmit meistardarbi no Prado Nacionālā muzeja (Spānija) fondiem. Šī izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu dāvana Latvijas valsts simtgadei. Izstādes kuratore ir Mākslas muzeja Rīgas birža vadītāja mākslas zinātniece Daiga Upeniece. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Raimonds Ozols. Uz pavasarīgas atpūtas nots

Ceturtdiena, 23.marts

«Pavasaris ir klāt, tāpēc šajā programmā būs pavasarīgas melodijas, būs pārstāvēti visdažādākie žanri, īsi sakot – mūzika labam garastāvoklim, un tas ir pats galvenais – lai cilvēki gūst gandarījumu,» saka vijolnieks Raimonds Ozols, kurš svētdien Dzintaru koncertzālē kopā ar stīgu kvartetu uzstāsies jaunā cikla Brīvdienu mūzika koncertā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Kaspars Zvīgulis. Atpakaļ perimetrā [1]

Ceturtdiena, 23.marts

«To nekad neuzzinās, tas paliks starp mani un teātra direktoru. Vismaz es to nestāstīšu,» saka aktieris Kaspars Zvīgulis, neatbildot uz jautājumu, kā atkal uzņemts Latvijas Nacionālā teātra saimē. Pirms četriem gadiem aktiera un šā teātra ceļi šķīrās, bet nu viņš ir atpakaļ, kā pats saka, «perimetrā». Svētdien pirmizrāde viņa pirmajai monoizrādei – pēc Denī Didro filozofiskā darba motīviem tapušajai izrādei Melot?!, ko Kaspars Zvīgulis veidojis tandēmā ar savu pedagogu un šīs izrādes režisoru Pēteri Krilovu. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Gleznotāja Frančeska Kirke. Garšīgi darbi ar piedevām [1]

Otrdiena, 21.marts

«Es vispār savā mākslinieciskajā darbībā nodarbojos ar citātiem, ar atskatīšanos uz pagātnes tēliem glezniecībā 17.–18. gadsimtā, tie ir mani mīļākie periodi, no kuriem es iedvesmojos. Jo tā bija ļoti augstas klases glezniecība,» saka gleznotāja Frančeska Kirke. Galerijā Bastejs šobrīd apskatāma mākslinieces personālizstāde Revise. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

TŪRISMS: Pāri slūžām. Cita Stokholma [4]

Sestdiena, 18.marts

Ja nu gadās dažas brīvas dienas un atpūtas ēdienkartē gribas kaut ko ierastu un labi zināmi, vienlaikus kaut ko neparastu, tad, iespējams, ir vērts izvēlēties braucienu ar prāmi uz Stokholmu. Tas ir gan ērts, gan finansiāli saprātīgs piedāvājums. «Pa Stokholmu nevar doties pa taisno, pa to ir jālīkumo,» saka gide, un, protams, viņai ir taisnība. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Beatrise Kārkliņa. Darbs nav lāsts, tā ir laime [4]

Ceturtdiena, 16.marts

«Savu veltījumu valstij tās 100. dzimšanas dienā esmu jau sagatavojusi, to vāzi, cerams, izstādīs nākamgad. Steidzos, jo ļoti slikti jutos. Uztaisīju arī šķīvi ar Brāļu kapu tematiku. Gribētos jau sagaidīt valsts simtgades svinības, bet – to lemt nav mūsu rokās,» saka māksliniecedizainere Beatrise Kārkliņa. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Operdziedātāja Inga Kalna. Ar pietāti pret žanru [3]

Ceturtdiena, 16.marts

«Ir lomas, kas labi atmaksājas, ja tā var teikt – iemācies un dziedi 10–15 gadus, bet ir lomas – luksuss, ko vari atļauties iemācīties vienkārši tāpēc, ka mūzika ļoti patīk,» saka izcilā operdziedātāja Inga Kalna. Rīt, 17. martā, pēc turpat divu gadu pārtraukuma, viņa atkal dziedās Annas lomu Džakomo Pučīni operā Vīlas. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Indra Roga. Vakcīna pret rutīnu [10]

Trešdiena, 8.marts

«Jonesko bija pret unificētu pasauli, mēģināja uzspridzināt domāšanu, bet viņa provokācijas ir ļoti veselīgas,» uzskata režisore Indra Roga. Šodien Nacionālā teātra Aktieru zālē režisores jaunākā darba – rumāņu izcelsmes franču dramaturga Eižena Jonesko lugas Plikpaurainā dziedone jauniestudējuma – pirmizrāde. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Andris Vecumnieks. Zvaigznes ir, bija un būs

Otrdiena, 7.marts

Šovakar Latvijas Nacionālajā operā notiks Lielās mūzikas balvas 2016 (LMB) pasniegšanas ceremonija. Šogad žūrijas darbu vadīja tās priekšsēdētājs Andris Vecumnieks, kurš LMB žūrijā ir strādājis vairākas reizes, arī bijis tās priekšsēdētājs, viņu Neatkarīgā aicināja uz sarunu. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Jānis Apeinis. Nepaļaujas uz veiksmi

Ceturtdiena, 2.marts

«Šis ir piektais iestudējums, kurā es atveidoju Eskamiljo lomu, pagaidām man vēl nav apnicis,» smaidot saka baritons Jānis Apeinis. Šodien Latvijas Nacionālajā operā un baletā notiks Žorža Bizē operas Karmena jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Gadsimta ceturksnis festivālam Liepājā [5]

Trešdiena, 1.marts

«No vienas puses, ir brīnišķīgi, ka festivāls notiek jau 25. reizi, jo tas parāda, ka tradīcijas ir spēcīgas, no otras puses, nav vajadzības īpaši skaitīt gadus, jo katrs festivāls ir unikāls. Protams, zināms atskaites punkts tas ir, bet visa mērs ir attīstībā,» uzskata flautiste Dita Krenberga. Piektdien, 3. martā, viņa piedalīsies 25. Liepājas starptautiskajā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā, atskaņojot Pētera Vaska Flautas koncertu. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Oskaru šovs Holivudas gaumē

Otrdiena, 28.februāris

Mūziklam La La Land neizdevās izturēt rekordistes slavas gājienu vakar Losandželosā notikušajā 89. ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars pasniegšanas ceremonijā, vēl vairāk – tas zaudēja pašā prestižākajā nominācijā, jo par pērnā gada labāko filmu tika atzīta Mēnessgaisma. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Dace Everss. Nav garlaicīgi ar sevi [9]

Pirmdiena, 27.februāris

«Esmu diezgan pašpietiekama, nezinu, vai tas ir labi vai slikti, bet man ar sevi nav garlaicīgi, man ar sevi ir interesanti, es neesmu bara cilvēks,» saka Dace Everss. Šī nedēļa, tāpat kā visa sezona, Valmieras teātra aktrisei ir diezgan blīva, jo piektdien, 3. martā, Valmieras teātrī notiks Rūdolfa Blaumaņa drāmas Pazudušais dēls jauniestudējuma pirmizrāde. Tomēr ik pa laikam izdodas arī kāds brīvāks periods, tad viņa ir «laimīga, jo ir tik daudz ko darīt dzīvē, reizēm man ir baisi, ka visam pietrūks laika». Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers