NRA autori / Līga Rušeniece

Līga Rušeniece

VĒRTS APMEKLĒT: Simt gadu Latvijas scenogrāfijā

Trešdiena, 21.jūnijs

No šodienas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā atvērta izstāde Scenogrāfija. A – Z, kas, gatavojoties valsts simtgadei, sniegs ieskatu Latvijas teātra scenogrāfijas simt gados. «Latviešu scenogrāfija ir ārkārtīgi bagāta, pilnvērtīga un interesanta,» uzskata izstādes līdzautors Jānis Siliņš. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Jānis Erenštreits: Galva un rokas dotas darīšanai [3]

Otrdiena, 13.jūnijs

Sestdien, 17. jūnijā, tieši savā 75. dzimšanas dienā, uz jubilejas koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā aicina diriģents un pedagogs, viens no zēnu koru kustības pamatlicējiem, Rīgas Doma kora skolas izveidotājs Jānis Erenštreits. Vienlaikus šis pasākums būs arī atvēršanas svētki viņa sarakstītajai grāmatai Kroņu pinējs par Jāni Cimzi. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Komponistam Uģim Prauliņam - 60

Ceturtdiena, 8.jūnijs

«Jebkurš cilvēks ir laimīgs, ja pamostoties viņam nekas nesāp, ja viņš spēj pilnvērtīgi domāt un attieksme pret dzīvi viņam ir nevis naiva, bet mīloša. Un viņā ir arī dzīvesspēks,» uzskata komponists Uģis Prauliņš. Īsi pirms Jāņiem, 17. jūnijā, viņš svinēs savu 60. dzimšanas dienu, bet piektdien, 9. jūnijā, Sv. Jāņa baznīcā Rīgas festivāla ietvaros notiks komponista Uģa Prauliņa jubilejas koncerts. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Maija Tabaka: Tas ir mans liktenis, nevienam to neatdošu [21]

Ceturtdiena, 1.jūnijs

«Mums nav tādas vietas, kur varētu apskatīties kāda mākslinieka darbus, viens mans darbs – Kāzas Rundālē – ir Nacionālā Mākslas muzeja pastāvīgajā kolekcijā, bet viens darbs neko nepasaka par mākslinieku,» saka izcilā latviešu gleznotāja Maija Tabaka. Pusotru mēnesi divās vietās – galerijā Daugava un izstāžu zālē Arsenāls – būs skatāmi mākslinieces darbi, kas tapuši gandrīz 40 gadu amplitūdā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Raimonds Pauls dzīvespriecīgā vasaras duetā

Trešdiena, 31.maijs

«Bez prieka nevar un arī nevajag iet uz skatuves. Muzicēšanai ir jāsagādā bauda, man ir jājūt, ka pašam un vēl kādam mans darbs ir vajadzīgs. Ja šādas sajūtas nav, tad uz skatuves nemaz nevajag līst,» uzskata Raimonds Pauls. Piektdien, 2. jūnijā, viņš kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves vasaras koncertsezonas atklāšanā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

KULTŪRA: Latvijas vēsture nezināmā kontekstā

Trešdiena, 31.maijs

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atklāta izstāde Reformēt reformāciju... Tas Vidzemes stāsts... Tā vēsta par Augusta Hermana Frankes (1663–1727) dibināto izglītības, kultūras, saimniecisko un sociālo iestāžu kultūrvēsturisko nozīmi pasaulē un Baltijas reģionā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Sigita Daugule: Dzīve kā nedēļa bez septītās dienas

Otrdiena, 23.maijs

«Tik daudzi paši izcūko savu dzīvi, uztraucoties par to, ko teiks vecāki, ko sabiedrība, ko darbā, un beigās ir veci un slimi un domā – ko gan esmu izdarījis ar savu dzīvi, jo visu laiku esmu darījis to, ko gribējuši citi, nevis es? Patiesībā – vienīgais cilvēks, kurš šo dzīvi var dzīvot, izjust, izbaudīt, esi tu pats, tad kāpēc man jāsatraucas par to, ko kāds domā saistībā ar mani?» saka gleznotāja Sigita Daugule, kura lielu daļu savas radošās dzīves pavadījusi Austrijā un Vācijā, tur arī rīkots vairums personālizstāžu. Šodien galerijā Bastejs tiek atklāta Sigitas Daugules jaunāko gleznu izstāde Pilnmēness. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: "Klūgu mūks" tagad dzirdams audio versijā [5]

Ceturtdiena, 11.maijs

«Man ļoti gribējās izdarīt savu labo darbu, sagaidot Latvijas valsts simtgadi,» atzīst radio un televīzijas diktore, žurnāliste, politiķe un Latgales vērtību sargātāja Anta Rugāte, kura ir idejas autore veidot Ingas Ābeles romāna Klūgu mūks radio lasījumus. No rītdienas Klūgu mūks audio versijā skanēs Latgales radio, katru nedēļu būs dzirdama viena sērija, kopumā tapuši 19 lasījumi. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Jakovs Rafalsons par jauno izrādi: Karaļa Līra loma ir pagodinoša [3]

Trešdiena, 10.maijs

«Neviens nav apdrošināts pret neveiksmēm, galvenais, ka mēs šo ceļu ejam godīgi un bez izlikšanās. Pagaidām mēs ejam uz to, lai būtu interesanti ne tikai mums, bet arī skatītājiem,» domā aktieris Jakovs Rafalsons. Piektdien, 12. maijā, Rīgas Krievu teātrī Viljama Šekspīra leģendārās lugas Karalis Līrs iestudējuma pirmizrāde režisora Viestura Kairiša versijā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Aktrise Indra Briķe: Tik traka loma man ir pirmo reizi mūžā

Trešdiena, 10.maijs

«Cilvēki redzēs, ka uz afišas esmu smukā kleitā, izlasīs izrādes nosaukumu un domās, ka tas ir romantisks stāsts. Ne jau visi zina Stīvenu Kingu, ne visi lasījuši viņa grāmatas, skatījušies pēc viņa darbiem tapušās filmas. Teātrī šausmene ir pavisam citādāka nekā kino,» saka aktrise Indra Briķe un piebilst, ka tik traka loma viņai ir pirmo reizi mūžā. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers