NRA autori / Līga Rušeniece

Līga Rušeniece

Komponists Arturs Maskats: Man ir labi, kamēr es varu radīt [4]

Ceturtdiena, 14.decembris

Pirms 60 gadiem tieši Ziemassvētkos kristītais komponists Arturs Maskats savā dzimšanas dienā šoreiz prom nemuks, kā tas bija viņa pusgadsimta jubilejā, bet būs, kā viņš pats saka, – mājās, uz skatuves. 20. decembrī Lielajā ģildē tiks atskaņoti skaņdarbi, kas komponista radošajā ceļā atstājuši zīmīgas zīmes, un jubilārs izvēlējies būt kopā ar tiem izpildītājmāksliniekiem, kuriem arī ir bijusi būtiska loma viņa dzīvē. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Diriģente Aira Birziņa. Kopābūšanai un svētku sajūtai

Trešdiena, 13.decembris

«Lai nākamajā gadā katram izdodas piedzīvot tādu notikumu, kas dāvā milzu prieku, ir svarīgs pašam. Lai valda miers un saticība. Lai mēs vairāk smaidītu,» – ar šādu vēlējumu sev un citiem šo gadu pavada un jauno gadu sagaida diriģente Aira Birziņa. Ziemassvētki, kā allaž, viņai ir īpaši blīvs darbs periods, jo tiek gādāts par svētkiem citiem. Vairāk »

 
 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Gaismas gaidīšana

Ceturtdiena, 7.decembris

«Par to, ko mēs šodien gribam. Jo gribas ne tikai aiziet līdz darbam, laikus atnākt mājās, paēst vakariņas, pagulēt un atkal iet uz darbu. Katrs taču domā par to, ko spēs izdarīt, ko aiz sevis atstās,» tā par savu Adventes ciklu elektriskajai ģitārai un zēnu korim saka komponists un ģitārists Kaspars Zemītis. Cikla Gaismu gaidot pirmatskaņojums rīt, 8. decembrī, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, festivāla Eiropas Ziemassvētki atklāšanas koncertā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Klajā nākusi Elitas Grosmanes grāmata "Rīgas Doms gadsimtu gaitā"

Trešdiena, 6.decembris

«Visaptveroša izdevuma par Rīgas Doma vēsturi nav bijis apmēram gadsimtu, iepriekšējais bija vācu valodā – 1912. gadā iznāca Vilhelma Neimaņa grāmata Der Dom zu St. Marien in Riga (Svētās Marijas Doms Rīgā),» saka mākslas zinātniece Elita Grosmane. Apgādā Jumava klajā nākusi Elitas Grosmanes grāmata Rīgas Doms gadsimtu gaitā, kurā apkopota informācija par Rīgas Doma mākslas un arhitektūras vērtībām, to mainību un attīstību vēstures kontekstā. Vairāk »

 
 
 
 

Līga Rušeniece

OPERĀ: "Turandotas" dzīvotspējas tests

Ceturtdiena, 30.novembris

«Parasti iestudējumi repertuārā ir ilgāku vai īsāku laiku, pēc tam tos noraksta. Sena iestudējuma atjaunojums ir izcils piemērs nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai. Šī izrāde ir pirmatnējā iestudējuma restaurācija, turklāt – ar lielu pietāti,» saka režisors Guntis Gailītis. Piektdien, 1. decembrī, Latvijas Nacionālajā operā Džakomo Pučīni operas Turandota atjaunojuma pirmizrāde. Vairāk »

 
 
 
 

Līga Rušeniece

Saruna ar Mihailu Kublinski, viņš saņem "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā [2]

Trešdiena, 22.novembris

«Kad biju apmēram Kristus vecumā, es sapratu – lai varētu nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi, lai būtu spēja pilnvērtīgi uztvert dzīvi, svarīgi ir nebeigt brīnīties. Visu mūžu to arī esmu centies saglabāt – spēju brīnīties,» saka režisors Mihails Kublinskis. Šogad aprit 60 gadi, kopš viņš sācis strādāt Nacionālajā teātrī, un rīt viņš saņems Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers