NRA autori / Līga Rušeniece

Līga Rušeniece

Sigita Daugule: Dzīve kā nedēļa bez septītās dienas

Otrdiena, 23.maijs

«Tik daudzi paši izcūko savu dzīvi, uztraucoties par to, ko teiks vecāki, ko sabiedrība, ko darbā, un beigās ir veci un slimi un domā – ko gan esmu izdarījis ar savu dzīvi, jo visu laiku esmu darījis to, ko gribējuši citi, nevis es? Patiesībā – vienīgais cilvēks, kurš šo dzīvi var dzīvot, izjust, izbaudīt, esi tu pats, tad kāpēc man jāsatraucas par to, ko kāds domā saistībā ar mani?» saka gleznotāja Sigita Daugule, kura lielu daļu savas radošās dzīves pavadījusi Austrijā un Vācijā, tur arī rīkots vairums personālizstāžu. Šodien galerijā Bastejs tiek atklāta Sigitas Daugules jaunāko gleznu izstāde Pilnmēness. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: "Klūgu mūks" tagad dzirdams audio versijā [5]

Ceturtdiena, 11.maijs

«Man ļoti gribējās izdarīt savu labo darbu, sagaidot Latvijas valsts simtgadi,» atzīst radio un televīzijas diktore, žurnāliste, politiķe un Latgales vērtību sargātāja Anta Rugāte, kura ir idejas autore veidot Ingas Ābeles romāna Klūgu mūks radio lasījumus. No rītdienas Klūgu mūks audio versijā skanēs Latgales radio, katru nedēļu būs dzirdama viena sērija, kopumā tapuši 19 lasījumi. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Jakovs Rafalsons par jauno izrādi: Karaļa Līra loma ir pagodinoša [2]

Trešdiena, 10.maijs

«Neviens nav apdrošināts pret neveiksmēm, galvenais, ka mēs šo ceļu ejam godīgi un bez izlikšanās. Pagaidām mēs ejam uz to, lai būtu interesanti ne tikai mums, bet arī skatītājiem,» domā aktieris Jakovs Rafalsons. Piektdien, 12. maijā, Rīgas Krievu teātrī Viljama Šekspīra leģendārās lugas Karalis Līrs iestudējuma pirmizrāde režisora Viestura Kairiša versijā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Aktrise Indra Briķe: Tik traka loma man ir pirmo reizi mūžā

Trešdiena, 10.maijs

«Cilvēki redzēs, ka uz afišas esmu smukā kleitā, izlasīs izrādes nosaukumu un domās, ka tas ir romantisks stāsts. Ne jau visi zina Stīvenu Kingu, ne visi lasījuši viņa grāmatas, skatījušies pēc viņa darbiem tapušās filmas. Teātrī šausmene ir pavisam citādāka nekā kino,» saka aktrise Indra Briķe un piebilst, ka tik traka loma viņai ir pirmo reizi mūžā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Ieva Iltnere. Glezna kā enerģijas konservs

Pirmdiena, 8.maijs

«Es gribēju ļauties sev, būt brīva. Varētu teikt – kas tad tevi ierobežo? Bet ierobežo viss. Vai tev sāp mugura, vai ir nauda, arī domas par to, kur bildi pēc tam liksi, – tas viss neapzināti ierobežo. Es gribētu būt brīva, darīt vienalga, kas man ienāk prātā, bet brīvība bez robežām arī nav nekas. Un tā tas visu laiku – iekšējais cepiens ir,» saka gleznotāja Ieva Iltnere. Aprīļa vidū nosvinējusi savu 60. dzimšanas dienu, šodien galerijā Māksla XO atklāj savu jaunāko darbu personālizstādi Implants. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Viesturs Kairišs: Latgaliešu kultūra nav nezāle, kas jāizravē [28]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Latvijā jau ir sākušies Latgales kongresa simtgadei veltītie pasākumi, kas kulmināciju sasniegs nākamajā nedēļā ar koncertu, ekumēnisku dievkalpojumu, svētku gājienu, Latgales simtgades kongresu jeb 4. pasaules latgaliešu saietu un Latgaliešu valodu nakti. Šo pasākumu rīkošanā iesaistīts arī režisors Viesturs Kairišs, kura dzimta saistīta ar Latgali, kurš pirms pāris gadiem uzņēmis dokumentālu filmu par Latgali Pelikāns tuksnesī, saņēmis latgaliešu kultūras balvu Boņuks. Vairāk »

 
 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Mistika ar šausmu elementiem

Trešdiena, 19.aprīlis

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) reizi sezonā veido īpašu kinokoncertu, un piektdien, 21. aprīlī, publikai tiks piedāvāta ekskluzīva iespēja noskatīties mēmā kino šedevru – 1928. gadā uzņemtu filmu Ašeru nama gals, kurai muzikālo pavadījumu izvēlējies šī koncerta diriģents Ainārs Rubiķis. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Ivars Cinkuss: Cilvēks tiecas pēc tā, kā pietrūkst [4]

Trešdiena, 12.aprīlis

«Liepājā bija fundamentālisti, kuri mēģināja piespiest pārcelt šo koncertu. Tas gan būtu smags precedents Latvijā, ja dažu fanātiķu dēļ kāds iejauktos mākslinieciskā produktā, brīvvalsts laikā nekas tāds nav dzirdēts,» saka diriģents Ivars Cinkuss un Otrajās Lieldienās aicina uz koncertu Pagānu gadagrāmata. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

VĒRTS REDZĒT: Virsvērtība ikdienībai [5]

Otrdiena, 11.aprīlis

Lielajā piektdienā, 14. aprīlī, koncertzālē Lielais dzintars Liepājas simfoniskais orķestris un koris Latvija aicina klausīties 21. gadsimta Mesiju – pasaulslavenā skandināvu komponista Svena Dāvida Sandstrēma oratoriju. Diriģenta Māra Sirmā vadībā uzstāsies arī solisti Elīna Šimkus, Laura Teivāne, Staņislavs Ļeontjevs un Rihards Millers. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Valsīga izrāde par mīlestību [3]

Otrdiena, 11.aprīlis

«Šķiet, ka skolas laikā mēs gājām skatīties šo iestudējumu, bet diemžēl es neko neatceros, vien to, ka bija daudz valšu, bet šī izrāde būs arī nedaudz citādākā, mūsdienīgāka,» saka baletdejotājs Raimonds Martinovs. Rīt, 12. aprīlī, Latvijas Nacionālajā baletā jauniestudējums – Helēnas Tangijevas Birznieces pirms 60 gadiem veidotā baleta Pie zilās Donavas horeogrāfijas atjaunojums. Ar šo iestudējumu 13. aprīlī tiks atzīmēta leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas Birznieces 110. jubileja. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers