NRA autori / Līga Rušeniece

 

Līga Rušeniece

Uzzini, kas jāņem vērā, lai ceļošana un atgriešanās mājās būtu droša

Ceturtdiena, 20.jūlijs

Ceļošana ir viena no populārākajām baudām, ko teju vai ikviens vēlas pats sev sagādāt atvaļinājuma laikā. Rūdīts tūrists zina, ka plānošana ir viens no galvenajiem baušļiem, kas ceļojumu, kurā, kā likums, ir daudz negaidīta un patīkama, vienlaikus padara arī prognozējamu un drošu, kas jo īpaši svarīgi mūsdienu pasaulē, kurā ik dienu pat tradicionāli mierīgās vietās notiek kas satraucošs vai pat traģisks. Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa uzskata, ka ikviens savu atpūtas braucienu, vai tas notiek grupā vai arī ir individuāli organizēts, var padarīt maksimāli drošu un izvairīties no nevajadzīgiem ekscesiem. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

SARUNA ar Mūzikas akadēmijas jauno rektoru par to, kā Latvijas mūziķiem nezaudēt saikni ar dzimteni [4]

Ceturtdiena, 13.jūlijs

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) jaunais rektors Guntars Prānis darbu sāks augustā pēc apstiprināšanas Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdē. Pašreizējais JVLMA Muzikoloģijas katedras profesors, senāta priekšsēdētājs un ētikas komisijas priekšsēdētājs, arī senās mūzikas vokālās grupas Schola Cantorum Riga dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis rektora amatā tika ievēlēts akadēmijas satversmes sapulces dalībnieku balsojuma pirmajā kārtā. «Tas ir signāls, kas nozīmē, ka man uzticas. Protams, šis laiks ir ļoti intensīvs – saprast, ko konkrēti tas viss nozīmē,» saka JVLMA jaunievēlētais rektors Guntars Prānis. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Režisors Valdis Lūriņš gatavo Operetes svētkus [3]

Otrdiena, 11.jūlijs

«Ļoti vēlētos, lai tie, kas atnāks uz festivālu, justos kā svētkos. Lai mums visiem tie būtu mūzikas svētki,» saka režisors Valdis Lūriņš. Šīs nedēļas nogalē, 14. un 15. jūlijā, Ikšķiles novadā notiks otrais Operetes festivāls, kurā sarūpētas interesantas koncertprogrammas gan pavisam jauniem, gan arī gados vecākiem skatītājiem. Vairāk »

 
 
 

Līga Rušeniece

Muzikoloģe Karina Bērziņa aicina uz 23. Starptautisko senās mūzikas festivālu [2]

Trešdiena, 5.jūlijs

«Senajā mūzikā nav milzu drāmas, tajā ir tikai miers un harmonija. Protams, nosacīts miers, jo mūzikā ir gan minors, gan mažors, gan skumjas, gan prieks, bet vienalga tā ir harmonizējoša mūzika,» ir pārliecināta Latvijas koncertu izglītības programmu vadītāja Karina Bērziņa un aicina uz 23. Starptautisko senās mūzikas festivālu, kas no 6. līdz 8. jūlijam notiks Rīgā un Rundālē. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

APRITĒ: Koncerts no saulrieta līdz saullēktam

Ceturtdiena, 29.jūnijs

«Vai jebkad esat palikuši nomodā nakti, līdz brīdim, kad saule lec? Tā ir īpaša pieredze. Cilvēcei, cilvēkam ir īpašas attiecības ar dienu un nakti. Jo īpaši svarīgi ir tas, kas notiek ar prātu diennakts tumšajā laikā. Arī tad, kad saule aust, kad atgriežas gaisma, kad sākas jauna diena...» saka izcilais britu čellists Metjū Bārlijs. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Zane Grīnvalde vilina uz Latvijas muzejiem [1]

Trešdiena, 28.jūnijs

«Pēdējos gados lēnām, bet konsekventi pieaug apmeklētāju skaits muzejos, jo īpaši daudz nāk ģimenes ar bērniem. To var skaidrot gan ar vēlmi saturīgi pavadīt brīvo laiku, iepazīt mākslu un vēsturi, gan ar muzeju spēju pielāgoties darbam jaunajos apstākļos, kad atšķirībā no laika pirms dažiem gadu desmitiem muzejiem ir ļoti daudz konkurentu – mūsdienās tik daudzas dzīves sfēras cīnās par cilvēku brīvo laiku,» saka Latvijas Muzeju biedrības (LMB) valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde un aicina piedalīties akcijā "Apceļo Latvijas muzejus!". Vairāk »

 

Līga Rušeniece

VĒRTS APMEKLĒT: Simt gadu Latvijas scenogrāfijā

Trešdiena, 21.jūnijs

No šodienas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā atvērta izstāde Scenogrāfija. A – Z, kas, gatavojoties valsts simtgadei, sniegs ieskatu Latvijas teātra scenogrāfijas simt gados. «Latviešu scenogrāfija ir ārkārtīgi bagāta, pilnvērtīga un interesanta,» uzskata izstādes līdzautors Jānis Siliņš. Vairāk »

 
 

Līga Rušeniece

Jānis Erenštreits: Galva un rokas dotas darīšanai [3]

Otrdiena, 13.jūnijs

Sestdien, 17. jūnijā, tieši savā 75. dzimšanas dienā, uz jubilejas koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā aicina diriģents un pedagogs, viens no zēnu koru kustības pamatlicējiem, Rīgas Doma kora skolas izveidotājs Jānis Erenštreits. Vienlaikus šis pasākums būs arī atvēršanas svētki viņa sarakstītajai grāmatai Kroņu pinējs par Jāni Cimzi. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers