NRA autori / Līga Rušeniece

Līga Rušeniece

Jekaterina Frolova. Kā būt labam cilvēkam?

Trešdiena, 22.februāris

«Brehts savā lugā ir ļoti tiešs, cilvēku noliek izvēles priekšā, liek pašam sev atbildēt, kas ir svarīgāk – mīlestība, labklājība vai būt labam,» uzskata aktrise Jekaterina Frolova, kura atveidos galveno lomu Rīgas Krievu teātra jaunākajā pirmizrādē – Bertolta Brehta lugas Krietnais cilvēks no Sečuānas jauniestudējumā. Pirmizrāde – sestdien, 25. februārī. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Leons Lešcinskis. Vīrišķīgums. Maigums. Dzeja

Otrdiena, 21.februāris

«Pats atlasīju dzejoļus, pats to izpildu. Tie, kuri iekļauti šajā programmā, ir tie, kas šobrīd man «trāpījuši» ne tikai pa galvu. Un trāpījis ir tas, ka, lai kā būtu, lai kas notiktu, dzīvot vajag šeit un šobrīd, un divatā dzīvot ir labāk nekā vienam,» saka aktieris un režisors Leons Lešcinskis. Viņš ir idejas autors Klāva Elsberga dzejas iestudējumam Par mīlestību, kas kopš 24. februāra tiks spēlēts Liepājas koncertzāles Lielais dzintars eksperimentālajā zālē. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Aicinājums skatīties. Piektā Purvīša balvas izstāde [2]

Ceturtdiena, 16.februāris

Piektdien, 17. februārī, starptautiska žūrija paziņos jauno Purvīša balvas ieguvēju, savukārt no sestdienas apmeklētājiem Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja jaunajā izstāžu zālē būs iespējams aplūkot visu astoņu balvai izvirzīto mākslinieku darbu izstādi. Šī būs jau piektā Purvīša balvas izstāde. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Aina Poiša: Gabaliņš no dzīves, cerams – pa īstam [9]

Ceturtdiena, 16.februāris

«Cilvēkiem jāformulē mērķis, ko attiecībās grib sasniegt un ko gatavi darīt, lai to sasniegtu. Ir jābūt konkrētiem soļiem, nevis tikai bla, bla, bla...» uzskata psihoterapeite Aina Poiša, kas jau no nākamās nedēļas atkal būs redzama televīzijā – jaunajā attiecību šovā Patiesības stunda. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

VĒRTS APMEKLĒT: Neparastais un aktuālais kino [2]

Trešdiena, 15.februāris

Neparastāka kino cienītājiem šonedēļ iespējams skatīties Kolumbijas kino, bet lielai auditorijai domāto filmu fani laiku līdz 26. februāra naktij, kad Losandželosā tiks paziņoti prestižās Oskara balvas jaunie ieguvēji, var izmantot, lai uz lielajiem ekrāniem redzētu šai balvai nominētās filmas. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Eleonora Testeļeca. Cilvēkam ir jābūt pateicīgam [5]

Pirmdiena, 13.februāris

Latvijas valsts augstāko apbalvojumu akadēmiskajā mūzikā Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems ievērojamā čelliste un pedagoģe Eleonora Testeļeca. Šogad pasākums notiks 23. reizi, balvu pasniegšanas ceremonija būs 7. martā Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

Komponists Pēteris Plakidis. Mūzikā tagad drīkst visu [3]

Ceturtdiena, 9.februāris

«Man patiešām nepatīk svinēt ne dzimšanas, ne vārda dienas. Kādreiz kaut kas noticis spontāni, bet īpašas rīkošanas nav bijušas. Pēdējo reizi svinēju, kad man apritēja 50 gadu, bet arī tas bija sabiedrības spiediena rezultātā. Jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk cenšos bēgt no publicitātes,» saka komponists Pēteris Plakidis. 4. martā viņam apritēs 70 gadu, un mākslinieks jubilejā tiks godināts jau sestdien, 11. februārī, Lielajā ģildē, kur notiks tradicionālais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Vairāk »

 

Līga Rušeniece

VĒRTS APMEKLĒT: Sievietes par garāžām un seksu

Trešdiena, 8.februāris

No piektdienas kinoteātrī Splendid Palace patīkami jaunumi latviešu kino faniem – vienā seansā tiek izrādītas divas latviešu režisoru filmas – Katrīnas Neiburgas debijas dokumentālā īsfilma Garāžas un Lienes Lindes spēles īsfilma Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa. Vairāk »

 
 
 
 
 
 
 

Līga Rušeniece

Sandra Kropa. Ciemos pie berberiem [5]

Otrdiena, 24.janvāris

Ceturtdien, 26. janvārī, Latvijas Televīzija sāk demonstrēt sešu sēriju ceļojumu ciklu Berberiem pa pēdām. Maroka. Raidījuma vadītāja Sandra Kropa sola, ka raidījumā tiks atklāts Marokas šarms, dabas krāšņums, vietējo iedzīvotāju viesmīlība un valsts bagātīgās tradīcijas. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers