NRA autori / Līga Nestere

Līga Nestere

Latvijā pērn likvidēti vairāk nekā 12 000 uzņēmumu [18]

Otrdiena, 17.janvāris

Neskaidrība par valdības turpmākajiem lēmumiem, dažādas ekonomiskās barjeras, uzņēmējdarbības vides sakārtošana, VID un Uzņēmumu reģistram no reģistriem izslēdzot uzņēmumus, kuri ilgstoši neveic saimniecisko darbību, – šie bijuši tikai daži no iemesliem, kāpēc 2016. gads uzrādījis tendenci, kura iepriekš piedzīvota vien 1997. un 1998. gadā. Proti, pērn likvidēto uzņēmumu skaits pārsniedzis jaunreģistrēto, liecina Lursoft apkopotā informācija. Vairāk »

 

Līga Nestere

JAUNS UZŅĒMĒJS: Latvijas smaržām piešķir pasaules vērienu [1]

Otrdiena, 17.janvāris

Dambriežu spiras – izlasot šo vārdu salikumu, iespējams, daudzi pirmajā brīdī sarauks degunu. Taču Jānis Trekteris šo dabā atrodamo materiālu pārvērtis par mājas atsvaidzinātāju un ar šo produktu (radīti vairāki aromātu veidi) startējis biznesa vidē. Paralēli jaunuzņēmuma attīstībai otra viņa darbības niša ir fotografēšana – šajā jomā uzkrāta desmit gadu pieredze. Šobrīd viņa dienas ir ļoti piesātinātas, un par to Jānis ir priecīgs – savā jaunības maksimālismā viņš grib savu enerģijas lādiņu iztērēt lietderīgi. Vairāk »

 

Līga Nestere

2016. gadā apritē atgriezušies vairāk nekā 66 000 bezdarbnieku [3]

Otrdiena, 10.janvāris

2016. gada 11 mēnešos darbā iekārtojušies 66 229 Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētie bezdarbnieki, tostarp 8077 jaunieši, 12 238 ilgstošie bezdarbnieki, 16 218 personas, kuru vecums ir vismaz 50 gadi, un 2992 cilvēki ar invaliditāti. Savukārt 2016. gada decembra sākumā darba meklējumos joprojām bija vairāk nekā 75 000 bezdarbnieku, informē aģentūrā. Vairāk »

 

Līga Nestere

Uzņēmēji 2017. gadu sagaida ar piesardzīgu optimismu

Otrdiena, 3.janvāris

Neatkarīgās uzrunātie uzņēmumu vadītāji un pārstāvji atzīst, ka aizvadītais 2016. gads bijis produktīvs un savus nospraustos uzņēmuma mērķus izdevies īstenot, lai arī valsts prognozētā ekonomikas augšupeja realitātē īpaši nebija jūtama. Darba devēji cer, ka šogad politiķi būs reālistiskāki – nesolīs nerealizējamas lietas un nepieņems absurdus lēmums. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Jolanta Jansone: Laikā un vietā pateikts paldies stiprina darbinieku motivāciju [4]

Otrdiena, 27.decembris

Algas paaugstinājums motivē darbiniekus vien pāris mēnešus, savukārt dažādi nemateriāli labumi atstāj daudz ilgstošāku pozitīvu ietekmi uz strādājošo darba ražīgumu un apmierinātību – šādu likumsakarību apstiprina dažādi pētījumi, un tam piekrīt arī Eco Baltia grupas personāla vadītāja Jolanta Jansone, piebilstot, ka patiess darba devēja pateikts paldies var darbiniekā veicināt darba sparu, savukārt atklātas komunikācijas trūkums dod pilnīgi pretēju efektu. Vairāk »

 
 
 

Līga Nestere

Teicami apliecina savas profesionālās iemaņas Eiropas mērogā

Otrdiena, 13.decembris

Ievas Blūmas un Kates Strožas ceļi krustojās Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016 – viņām abām bija jāapliecina prasmes un zināšanas savā izvēlētajā profesijā (apģērbu modelētāja un izgatavotāja), turklāt konkursā jāstartē kā vienotai komandai. Viņām tas izdevās lieliski – meitenes ieguva 2. vietu. Šajā specialitātē viņas saredz sevi rosāmies arī nākotnē. Vairāk »

 
 
 

Līga Nestere

Centīsies lauzt stereotipu: profesionālās skolas der norakstāmajiem

Otrdiena, 6.decembris

Laikā no 2014. līdz 2020. gadam profesionālajai izglītībai tiek novirzīti vairāk nekā 270 miljonu eiro. Miljonos mērāmas naudas summas piešķirtas arī iepriekšējos gados, tā rezultātā skolas ir labiekārtotas, iepirkta moderna mācību bāze, ieviesta jauna mācību pieeja, tomēr sabiedrībā joprojām ir dziļi iesakņojies stereotips, ka uz profesionālajām skolām iet norakstītie. Lai šos aizspriedumus mazinātu un parādītu, kā pēdējos gados skolas mainījušās, sākta kampaņa Prakšu alianse. Vairāk »

 

Līga Nestere

Sociālie tīkli palīdz pieņemt gala lēmumu, vai cilvēku pieņemt darbā [3]

Otrdiena, 6.decembris

Lai novērtētu kandidāta atbilstību izsludinātajai vakancei, darba devēji mēdz izvērtēt potenciālo darbinieku profilu sociālajos tīklos, jo, kā norāda uzrunātie uzņēmumu pārstāvji, lai arī viņi pievērš daudz lielāku vērību atsūtītajam CV un motivācijas vēstulei, un pārrunām, taču dažreiz tieši sociālie tīkli noder gala lēmuma pieņemšanā. Lielākoties tiek skatīts Facebook un LinkedIn. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Vairākums pedagogu ir uz izdegšanas sliekšņa [13]

Otrdiena, 29.novembris

Sabiedrība vēlas, lai pedagogs būtu smaidīgs, erudīts, interesants, mūsdienīgs, saprotošs, radošs, īsāk sakot – pārcilvēks, taču realitātē lielākā daļa jeb 83% skolotāju darbā izjūt stresu un profesionālo izdegšanu, kas ir vairāku apstākļu rezultāts – sāpīgais algu jautājums, nemitīgās reformas, cieņas trūkums no bērniem un vecākiem, kā arī apziņa, ka sabiedrības acīs viņu darbs nav novērtēts, liecina pētījuma Skolotāju profesijas prestižs Latvijā rezultāti. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers