NRA autori / Līga Nestere

 
 
 

Līga Nestere

CILVĒKSTĀSTS: Ar jaunības maksimālismu uzņēmējdarbībā

Otrdiena, 5.decembris

Gustavs Upmanis, šķiet, savās emocijās un sajūtās šobrīd atrodas vienu metru virs zemes – pozitīvas enerģijas piesātināts, saviļņots, dzirkstošām acīm. Šāda noskaņojuma plejāde ir saprotama – pēc aptuveni četru gadu ilgas savas biznesa idejas apčubināšanas pirms mēneša tā pārtapa reālā jaunuzņēmumā, proti, Gustavs ir radījis pasākumu atlases platformu Kurp.es Vairāk »

 

Līga Nestere

"Erasmus+" atvērts arī jauniešiem ar speciālām vajadzībām vai ierobežotām iespējām [2]

Otrdiena, 5.decembris

Erasmus+ mobilitāte pieejama ikvienam jaunietim – programma sludina, ka jebkurš interesents var, piemēram, kļūt par brīvprātīgo, iesaistīties citos neformālās izglītības projektos, doties praksē vai studēt ārvalstīs. Tomēr statistika rāda, ka jaunieši ar speciālām vajadzībām vai ierobežotām iespējām kūtri izmanto programmas iespējas, jo daudzi vienkārši baidās. Vairāk »

 
 
 

Līga Nestere

Jaunie jūrnieki gūst pirmo darba rūdījumu starptautiskā vidē

Otrdiena, 28.novembris

Niklāss Pugejs, Miks Pigits, Leons Baldiņš, Kamila Jasvina un Elīna Sniedze šobrīd ir Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) Jūrskolas 3. kursa audzēkņi – topošie kuģu vadītāji. Viņi visi jau pēc 9. klases skaidri zināja, ka vēlas savu nākotni saistīt ar jūrniecību. Vasaras vidū viņiem un vēl 20 skolas biedriem bija iespēja praktizēties Spānijā un Maltā, kas, kā norāda jaunieši, bija unikāla iespēja gūt starptautisku pieredzi savā specialitātē, turklāt stiprināja pārliecību, ka jūrnieka profesija ir viņu īstais aicinājums. Daļai jau ir pavisam konkrēts mērķis – ar laiku kļūt par kuģa kapteini. Vairāk »

 

Līga Nestere

Zane Driņķe no mūziķes ampluā iekāpj uzņēmējas kurpēs

Otrdiena, 28.novembris

Viena nejauša tikšanās un viens gana skarbs novērtējums – šāds negaidīts notikumu kokteilis pamudināja Zani Driņķi pirms vairākiem gadiem kardināli mainīt savus plānus attiecībā uz nākotnes profesiju un nodarbošanos. Viņa no iecerētā mūziķes ampluā iekāpa uzņēmējas kurpēs, un šķiet, ka tajās jūtas patiešām komfortabli. Zane ar biznesa virtuvi iepazīstina arī jauno paaudzi un ir pārliecināta: Latvijai var būt daudzsološi vadītāji un uzņēmēji, vienīgi jaunajiem censoņiem jānotic sev un nav jāpadodas pie pirmajām grūtībām, kuru uzņēmējdarbībā ir ne mazums. Vairāk »

 

Līga Nestere

Sieviete – automehāniķe? Kāpēc ne [4]

Otrdiena, 21.novembris

Gribam to vai ne, bet Latvijā pastāv iedalījums sieviešu un vīriešu profesijās. Pieņēmumi, kuras profesijas ir vīrietim, kuras sievietei piemērotākas, maz ticams, ka izzudīs pavisam. Arī automehāniķe Anta Baidekalne atzīst, ka ir nemitīgi jācīnās ar stereotipiem, lai pierādītu apkārtējiem, ka arī sieviete tomēr var būt mehāniķe. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Jauniešu kulta profesija – youtuber

Otrdiena, 14.novembris

Tehnoloģiju attīstība ievieš arvien jaunas korekcijas darba tirgū, jo tieši moderno tehnoloģiju ietekmē dažas profesijas ir izzudušas vai pieprasījums pēc konkrētiem speciālistiem ir krasi sarucis, savukārt citas profesijas iegūst arvien lielāku popularitāti un ir radušās tikai pēdējos gados. Piemēram, jūtūberis, kas rada pats savu unikālo saturu savā YouTube kanālā – šī nodarbe īpaši uzrunā jauniešu auditoriju. «Daudziem šķiet – nofilmēšu foršu video, un viss notiks. Taču tas ir darbs, kurā jāzina, ko tu dari,» pieredzē dalās Laurlācis, kuras YouTube kontam ir vairāk nekā 33 000 sekotāju. Vairāk »

 

Līga Nestere

Vai roboti aizstās darbiniekus?

Otrdiena, 14.novembris

Šis jautājums pēdējos gados arvien vairāk nodarbina cilvēku prātus, jo tehnoloģiju vilnis turpina savu attīstības gaitu un automatizācija ir ikdiena daudzās nozarēs. Oksfordas universitātes zinātnieku pētījumā par nodarbinātības nākotni secināts, ka, piemēram, telemārketinga speciālisti ir viena no apdraudētākajām profesijām – šos speciālistus, visticamāk, nākotnē aizstās roboti. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

KARJERAS STĀSTS: No internetbankas konsultantes līdz valdes loceklei bankā [4]

Otrdiena, 7.novembris

«Piesakies darbā bankā – tur allaž labi cilvēki ir vajadzīgi,» – šādu padomu Laura Poča-Rozenblūma saņēma vidusskolas izlaiduma dienā pie svinību galda. Ieteikums bija liktenīgs – Laura padomu uzklausīja un līdz ar studiju uzsākšanu paralēli sāka darbu par internetbankas konsultanti. Šobrīd rit jau sešpadsmitais gads, kopš Laura rosās finanšu sektorā, turklāt gadu gaitā viņa ne tikai cēlusi savu profesionālo latiņu, bet arī karjeras ceļš aizvijies augstās virsotnēs – patlaban Laura ir Norvik bankas valdes locekle, Latvijas biznesa vadītāja. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers