NRA autori / Līga Nestere

Līga Nestere

KARJERAS STĀSTS: Klikšķis uz datorzinātni [1]

Otrdiena, 27.jūnijs

Jau pāris gadus caur dažādu aktivitāšu, pasākumu rīkošanu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā strādājošie uzņēmumi cenšas lauzt iesakņojušos stereotipus, ka nozare ir tikai puišu darbības lauciņš un ka IKT nozīmē datorspeciālistus fanātus, kuriem dators ir visa viņu dzīve. Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa ir spilgts apliecinājums tam, ka iepriekšminētie pieņēmumi ir maldīgi – viņai no IKT virzieniem vissaistošākā šķiet sistēmu analīze, bet, aizverot darba vietas durvis, viņa moderno tehnoloģiju pasauli nomaina pret rosīšanos savā lauku mājā. Vairāk »

 
 
 
 
 
 

Līga Nestere

Kur dzīvot studentam? Īre dienesta viesnīcā, sākot no 50 eiro, dzīvoklī – vismaz 150 [1]

Otrdiena, 13.jūnijs

Rudenī no Latvijas malu malām jaunieši dosies studēt uz Rīgu. Aktuāls kļūs ne tikai mācību process, bet arī jautājums – kur dzīvot. Ideāli, ja studentam mājvietu var dot kāds galvaspilsētā dzīvojošs tuvinieks vai draugs. Taču, ja šāda opcija nav iespējama, atliek divi varianti – mitināties dienesta viesnīcā (izdevumi, sākot no 50 eiro mēnesī, taču īpaša komforta istabiņās īres maksa var pat četrkāršoties) vai īrēt istabu vai dzīvokli (vismaz 150 eiro mēnesī, neskaitot komunālos maksājumus). Vairāk »

 

Līga Nestere

Jaunieši digitālajā vidē prot izklaidēties, bet ne jēgpilni to izmantot

Otrdiena, 6.jūnijs

Lai arī mūsdienu jaunieši ir izauguši kopā ar planšetēm, mobilajiem telefoniem, datoriem un ar tiem māk rīkoties ļoti prasmīgi, taču šīs ierīces viņi galvenokārt izmanto tikai izklaidei, proti, jauniešu digitālās prasmes «iestrēgušas» izklaides sfērā, viņiem iztrūkst pilnvērtīgu zināšanu un iemaņu par jēgpilnu tehnoloģiju izmantošanu, secināts digitālās izglītības iniciatīvā Samsung Skola nākotnei. Taču tieši digitālās prasmes ir viena no top kompetencēm darba tirgū – māka spēlēt virtuālās spēlītes vai prasme attēlu ievietot Instagram nebruģēs karjeras ceļu. Vairāk »

 

Līga Nestere

LDz: Aizrautīga telefona lietošana dzelzceļa tuvumā var maksāt dzīvību

Pirmdiena, 5.jūnijs

Mobilais telefons ir kļuvis par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu – cilvēki runā par tālruni, raksta īsziņas, sērfo internetā, klausās mūziku darbā, mājās, kafejnīcās, esot uz ielas. Pat atrodoties dzelzceļa tuvumā, mums grūti atmest šo paradumu – aizrautīgi darboties ap mobilo, taču šādai neapdomībai var būt smagas segas – zaudēta dzīvība, nepamanot tuvojošos vilcienu. Aicinot dzelzceļa tuvumā nelietot mobilās ierīces un būt uzmanīgiem, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) uzsāk sociālu kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu Atmet telefonu un dzīvo! Vairāk »

 

Līga Nestere

Eksperts: laba vadītāja atrašana ir kā adatas meklēšana siena kaudzē [1]

Otrdiena, 30.maijs

«Mūsdienās atrast labu, konkrētam uzņēmumam piemērotu vadītāju ir kā adatas meklēšana siena kaudzē,» secina starptautiska augstākā līmeņa personāla atlases tīkla Amrop partneris Rīgas birojā Viesturs Lieģis. Viņš norāda, ka Latvijas darba devēji pieļauj gana daudz kļūdu vadītāja meklēšanas procesā un tādējādi iegriež uzņēmuma attīstībai, jo nepārprotami vadītājs ir viens no svarīgākajiem faktoriem, vai uzņēmums piedzīvos uzplaukumu vai pagrimumu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Profesionālā izglītība kā stabils starts dzīvei

Otrdiena, 30.maijs

Līga Vētra šobrīd apgūst interjera dizainu un ir iecerējusi pēc profesionālās skolas absolvēšanas studēt arhitektūru. Ir arī plāns B – doties studēt un strādāt uz ārvalstīm. Viņa uzskata, ka profesionālā izglītība ne tikai ļauj apgūt interesējošo specialitāti, bet veido jauno cilvēku daudz patstāvīgāku. Pavisam nesen Līga teicami savas profesionālās iemaņas apliecināja nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SKILLS LATVIA 2017, savā kategorijā iegūstot 1. vietu. Jauniete labprāt nākamgad startētu arī šāda veida starptautiskajās sacensībās. Vairāk »

 

Līga Nestere

Latvijas reģionos lielākoties pieejams tikai mazatalgots darbs, rāda aptauja [11]

Otrdiena, 16.maijs

Gandrīz katrs otrais jeb 48% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā darba atrašanas iespējas ir sliktas. Turklāt, runājot par izmaiņām nākotnē, arī tās vairākumam iedzīvotāju pagaidām šķiet grūti prognozējamas un «miglā tītas». Taču, izvērtējot, kas ir nepieciešams, lai šajā situācijā palielinātu savas iespējas atrast labu darbu, aptaujātie uzskata, ka neiztikt bez vērtīgiem kontaktiem un paziņu loka, liecina jaunākais "Baltic International Bank Latvijas barometra" pētījums. Vairāk »

 

Līga Nestere

KARJERA: Piedzīvo izaugsmi, darot brīvprātīgo darbu [1]

Otrdiena, 16.maijs

Aija Strazda kopš pusaudzes gadiem ir iesaistījusies brīvprātīgo darbā – sākumā to pamēģināja, intereses vadīta, darot sīkus darbiņus, piemēram, šķirojot drēbes humānās palīdzības punktā, taču ātri vien viņu aizrāva brīvprātīgo kustības sūtība, turklāt, darot kaut ko citu labā, arī pats darītājs gūst vairākus plusiņus savas personības pilnveidē, ir pārliecināta Aija. Vairāk »

 

Līga Nestere

Huligānisms – priekšvēlēšanu laika rīks? [4]

Otrdiena, 16.maijs

11. maija agrā rīta stundā Jūrmalas kafejnīcā Kūriņš caur loga stiklu tika iemests Molotova kokteilis. Tas ir jau otrais uzbrukums krodziņam divu nedēļu laikā. Kafejnīcas īpašnieks Arnis Ābelītis ir pārliecināts, ka šādas netīras priekšvēlēšanu spēlītes sākuši politiskie konkurenti (A. Ābelītis balotējas uz Jūrmalas domi). Policija sākusi kriminālprocesu. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers