NRA autori / Līga Nestere

 

Līga Nestere

CILVĒKSTĀSTS: Meklē iespējas, nevis šķēršļus [2]

Otrdiena, 13.februāris

Kaspars Kalvītis ir izskolojies par ekonomistu, bijis raidījuma vadītājs, šobrīd strādā par projektu vadītāju, brīvajā laikā labprāt ceļo, ir lēcis ar gumiju, lidojis ar deltaplānu un ķēris neizmirstamas sajūtas Aerodium vēja tunelī, izzinājis astroloģijas pamatus. No vienas puses – līdzīgu rezumē varētu sniegt par ļoti daudziem citiem cilvēkiem, taču Kaspara stāsts ir unikāls ar to, ka viņš visu iepriekšminēto ir paveicis un sasniedzis, esot riteņkrēslā. Kaspars noteikti ir cilvēks, kas meklē iespējas, nevis saredz tikai šķēršļus, lai arī tādu, protams, netrūkst. Vairāk »

 

Līga Nestere

Jaunieši bez pieredzes grib uzreiz pelnīt vismaz 1000 eiro mēnesī [54]

Otrdiena, 13.februāris

Pārsvarā jaunieši savas karjeras gaitas uzsāk, sasniedzot 19 gadu vecumu, un viņu ekspektācijas par pirmo atalgojumu ir diezgan augstas – 56% aptaujāto vecumā no 15 līdz 30 gadiem ir gatavi uzsākt strādāt par atalgojumu 500–700 eiro apmērā. Savukārt jauni cilvēki, vecumā no 25 līdz 30 gadiem, pirmajā darba vietā sagaida atalgojumu virs 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, secināts Tele2 pētījumā par Jauniešu ienākšanu darba tirgū. Vairāk »

 

Līga Nestere

Jauna darbinieka atrašana var ilgt pat vairākus mēnešus [10]

Otrdiena, 6.februāris

Atrast savai komandai jaunus darbiniekus – tas patiešām kļūst arvien izaicinošāk, turklāt, kā norāda Neatkarīgās uzrunātie uzņēmumu pārstāvji, darba meklētāji ir kļuvuši prasīgāki, kā arī vietējiem darba devējiem daudzos amatos jākonkurē ar ārvalstu uzņēmējiem, kas spēj piedāvāt lielāku atalgojumu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Paaudžu kokteilis darba tirgū – kuri ir to galvenie trumpji un izaicinājumi sastrādājoties

Otrdiena, 6.februāris

Šobrīd Latvijas darbā tirgū sastopamas četras paaudzes – katra no tām izaugusi atšķirīgos dzīves apstākļos, līdz ar to katrai ir izveidojusies sava vērtību un vajadzību skala, kas arī ietekmē viņus kā darbiniekus un kolēģus. Katrai paaudzei ir vajadzīga citāda pieeja un darba vide, nosacījumi. Ja šie aspekti tiek ņemti vērā, darba devējs iegūst daudz apmierinātāku, produktīvāku un lojālāku darbinieku. Vairāk par katras paaudzes īpašībām un vajadzībām stāsta konsultāciju kompānijas Fontes valdes locekle, vecākā konsultante Olga Dzene. Vairāk »

 

Līga Nestere

Pirmsskolās pie durvīm jau klauvē jaunais mācību saturs; ko un kā bērnus mācīs? [20]

Otrdiena, 30.janvāris

Sākot ar 2018./2019. mācību gadu, skolās un pirmsskolās Latvijā tiks sākta pakāpeniska pāreja uz pilnveidotu mācību saturu un mācīšanas pieeju, lai rezultātā skolēni attīstītu dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas un prasmes. Pārmaiņas pirmie jau šajā rudenī uz savas ādas izjutīs pirmsskolas. Izglītības jomā strādājošie norāda – saturs nav revolucionārs apvērsums, mainījies gan ir fokuss – bērnu izglītošanā svarīgāks būs process, nevis rezultāts. Jautājumu un neskaidrību gan vēl daudz. Bērnu vecāki arī norāda – līdztekus jautājumiem, ko un kā mācīt bērniem pirmsskolā, uzmanība jāpievērš arī citiem aspektiem – vai bērns uz bērnudārzu maz dodas ar prieku un kāda vide viņu tur sagaida. Vairāk »

 

Līga Nestere

Jūrā arī meitenes [8]

Otrdiena, 30.janvāris

Teiciens «sieviete uz kuģa nes nelaimi» ir zaudējis savu spēku. Latvijas Jūras akadēmijas studentu pulkā meitenes vairs nav retums, visvairāk daiļā dzimuma pārstāves izvēlas studēt programmā Ostu un kuģošanas vadība, taču interese ir arī par kuģa mehāniķa un kuģa vadītāja specialitātēm. Nesen plašajam akadēmijas absolventu pulkam piepulcējās arī Līga Buša – viņa izbaudījusi gan vairāku mēnešu ilgu kuģošanu uz tālām zemēm, gan darbu uz sauszemes. Salīdzinot abas pieredzes, Līga secina, ka labāk tomēr jūtas krastā. Vairāk »

 

Līga Nestere

Studentu vidējie ikmēneša ienākumi palielinājušies gandrīz divkārt [3]

Otrdiena, 23.janvāris

Studentu vidējie ikmēneša ienākumi Latvijā 2017. gadā bija 579,22 eiro, kas ir par 221,31 eiro vairāk nekā 2013. gadā, liecina pētījuma Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā rezultāti. Pieaugums izskaidrojums pavisam vienkārši – studenti daudz vairāk strādā, studijas novirzot otrā plānā, ja tām vispār atliek laiks, ņemot vērā, ka daudzi strādā pilnas slodzes darbu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Sociālās uzņēmējdarbības veicinātājs Latvijā

Otrdiena, 23.janvāris

«Labdarība ir apsveicama un atbalstāma prakse, taču tai bieži vien ir īslaicīgs efekts. Gribēju cilvēkiem piedāvāt ko ilglaicīgāku, iespēju pašiem iesaistīties, atgriezt viņus apritē, nevis tikai Ziemassvētkos pasniegt labdarības dāvanas,» stāsta Andrs Hermanis. Viņš pirms 10 gadiem nolēma realizēt sociālā biznesa ideju, tajā iesaistot vājredzīgus un neredzīgus cilvēkus. Vienam projektam sekoja nākamais, un šobrīd viņš jau vairākām personām nodrošina algotu darbu, mērķis ir komandu paplašināt. Vairāk »

 

Līga Nestere

Daudzpusīgs namatēvs ar brangu pieredzi restorānu un bāru nišā

Otrdiena, 16.janvāris

Pavāra palīgs, pavārs, viesmīlis, bārmeņa palīgs, bārmenis, vecākais bārmenis, bāra vadītājs, restorānu, kafejnīcu konsultants, profesionāls namatēvs, iniciatīvas Saskarsmes garša idejas autors – tik raibs ir Arvja Zēmaņa profesionālo gaitu īss rezumē. Kopumā bāru, restorānu un kafejnīcu jomā viņš ir audzējis pieredzi 20 gadu garumā. Vairāk »

 

Līga Nestere

No šodienas skolēni var pieteikties Ēnu dienas vakancēm

Otrdiena, 16.janvāris

Jau 17. gadu pēc kārtas februārī norisināsies Ēnu diena, kad jauniešiem no visas Latvijas būs iespēja klātienē iepazīties ar interesējošām profesijām, tikties ar pieredzējušies speciālistiem un savām acīm apskatīt darba vidi uzņēmumos. Šogad pasākums notiks 14. februāri. Šobrīd tiek gaidīti darba devēju un jauniešu pieteikumi. Vairāk »

 
 
 

Līga Nestere

Aug jauna bobslejistu paaudze [4]

Otrdiena, 9.janvāris

Beidzamo trīs ziemas olimpisko spēļu laikā pieci siguldieši kopumā ieguvuši desmit olimpisko medaļu, kas Siguldu ļauj dēvēt par Latvijas olimpisko medaļu kaltuvi. Siguldā savas profesionālās iemaņas turpina slīpēt ne tikai pasaules vārdu ieguvuši Latvijas sportisti, bet arī jaunā paaudze, kas vēl ir ceļā uz augstām virsotnēm. Piemēram, viens no jaunajiem censoņiem ir Ralfs Bērziņš, kas deviņus gadus guvis pieredzi kamaniņbraukšanā, bet tagad jau otro sezonu ir piederīgs bobslejistu saimei. Vairāk »

 

Līga Nestere

Uzņēmēju kopējā sāpe arī šogad – kur atrast darbiniekus [40]

Otrdiena, 2.janvāris

Neatkarīgās uzrunātie uzņēmumu pārstāvji pērno gadu vērtē gana pozitīvi – ieceres realizētas, mērķi sasniegti, augusi klientu pirktspēja, arī prognozēs par 2018. gadu bija jaušams lielāks vai mazāks optimisms, viena sāpe gan visiem vienāda – speciālistu deficīts gadu no gada kļūst arvien izteiktāks: vieni cenšas strādāt racionālāk, lai darbu varētu paveikt ar mazākiem personāla resursiem, citi apsver domu par viesstrādnieku piesaisti. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers