NRA autori / Līga Nestere

Līga Nestere

Uzņēmēja: Reģionos daudzi nav ieinteresēti strādāt [7]

Otrdiena, 21.marts

Nekur nav tik labi kā mājās, secina Santa Cine. Viņa darba pieredzi uzkrājusi gan Itālijā, tur arī studējusi, gan Francijā, taču 2013. gadā nolēma atgriezties Latvijā. Viņa vairs nevēlējās dzīvot lielā pilsētā, bet meklēja mieru un harmoniju, ko var sniegt mazpilsēta. Turklāt bija gatava sevi pieteikt biznesa vidē. Ieceres tika īstenotas – viņa, iesaistot visu ģimeni, šobrīd saimnieko Kuldīgas restorānā Goldingen room un viesnīcā 2 baloži. Šā gada martā restorāns svin savu trešo dzimšanas dienu, un Santa ir gatava dalīties pieredzē, kā ir vadīt restorānu reģionā un kā viņiem ir izdevies šo gadu laikā nemitīgi attīstīties. Vairāk »

 

Līga Nestere

Savs darbs patīk vien 36% strādājošo [3]

Otrdiena, 14.marts

Lielākā daļa jeb 64% aptaujāto ar vienāda atalgojuma nosacījumiem labprāt mainītu esošo darba jomu pret citu. Visbiežāk šādu vēlmi izteikuši apkalpojošajā sfērā strādājošie, liecina darba portāla cvmarket.lv veiktā aptauja. Tikmēr apmierināti ar savu esošo darba vietu ir 36% respondentu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Ar Atspēriena atbalstu izveido savu ražotni [1]

Otrdiena, 14.marts

Ideja par sava uzņēmuma dibināšanu Ingas Blumbergas prātā iešāvās pavisam pēkšņi – kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, taču ar tās realizāciju viņa nesteidzās. Vismaz gadu tika apsvērti visi šāda lēmuma plusi un iespējamie riski, līdz 2013. gadā Inga teica pārliecinošu «jā», radot bērnu apģērba zīmolu HEBE. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Polijas pieredze. Nepieņemot darbā cilvēkus ar invaliditāti, jāmaksā sods [4]

Otrdiena, 7.marts

Nav noslēpums, ka cilvēki ar invaliditāti darba tirgū netiek gaidīti atplestām rokām. Protams, politikas plānošanas dokumentos šī problēma ir iekļauta un pētīta. Taču papīrs pacieš visu, bet realitātē aptuveni tikai 27% cilvēku ar invaliditāti ir nodarbināti, liecina Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento informācija. Vairāk »

 

Līga Nestere, Ieva BRUŅENIECE

Kā gudri sadzīvot ar klimata riskiem

Pirmdiena, 27.februāris

Mūsdienās regulāri tiek pārspēti rekordi vidējai un maksimālai gaisa temperatūrai, nokrišņiem un vētrām. Baltijas valstīs un Skandināvijā kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem ik desmitgadi nokrišņu daudzums pieaudzis par 17 mm. Arī Latvijā, īpaši ziemā, kad pieaugums bijis vidēji 22 mm. Palielinājusies vidējā gaisa temperatūra, turklāt temperatūras pieaugums ziemā bijis ievērojami straujāks nekā vasarā. Ievērojami palielinājies arī «vasaras dienu» skaits, kad temperatūra sasniedz vismaz +25 ᵒC. Vairāk »

 

Līga Nestere

Eksāmeni tuvojas. Skolēniem cieņā virtuālie palīgi [5]

Otrdiena, 21.februāris

Centralizētie eksāmeni vairs nav aiz kalniem. Neatkarīgā apkopojusi vairākas iespējas, kā tiem labāk sagatavoties, piemēram, augstskolas organizē dažādus kursus, vērtīgi palīgi atrodami arī internētā, tostarp mācīties, spēlējot spēles – šādu pieeju piedāvā bezmaksas aplikācija Quizlet. Vairāk »

 

Līga Nestere

Filiāles – kvalitāte kā Rīgā, tikai lētāk un tuvāk mājām [1]

Otrdiena, 21.februāris

Nav noslēpums, ka daudzi par studiju vietu izvēlas Rīgu, taču diplomu var iegūt ne tikai galvaspilsētā. Augstākās izglītības klātbūtne ir jaušama arī Latvijas reģionos, tostarp augstskolu filiālēs. Augstskolu pārstāvji uzsver, ka filiālēs kvalitāte ir tāda pati kā Rīgā, turklāt studentiem ir iespēja ietaupīt gan laika, gan naudas resursus vairākās pozīcijās. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Izzina skolas dzīvi Itālijā

Otrdiena, 14.februāris

Rīgas 84. vidusskolas skolniecei Santai Strapcānei šis mācību gads iesākās pavisam neierasti – viņa ieguva iespēju vienu gadu skoloties Itālijas pilsētā Trento. Šobrīd, kad jaunajā vidē pavadīti jau pāris mēneši, Santa bija gatava dalīties ar iespaidiem. Vairāk »

 

Līga Nestere

Latvijas uzņēmumi izrāda daudzsološākās tehnoloģiju inovācijas

Otrdiena, 14.februāris

Virtuāls asistents, kas, piemēram, palīdz apgūt svešvalodu vai ir interesants sarunu biedrs – tas ir tikai viens tehnoloģisko inovāciju piemērs, kas radīts Latvijā. Iespējams, šis jauninājums drīzā nākotnē kļūs par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu. Neiespējami? Kādreiz arī 3D tehnoloģijas, optiskais internets, droni šķita kā izvilkums no fantastiskas grāmatas, bet tagad tie ir realitāte. Vairāk »

 

Līga Nestere

Jaunuzņēmumu biznesā neder pieeja "septiņas reizes nomērīt un tad griezt" [1]

Otrdiena, 7.februāris

Latvijai vēl nav sava «Skype stāsta», kad kāds jaunuzņēmums (start up) ieguvis pasaules slavu un guvis galvu reibinošus ienākumus, taču Latvijas jaunuzņēmumiem ir potenciāls, pārliecināta Latvijas jaunuzņēmumu centra TechHubRiga pārstāve un TechChill konferences vadītāja Marija Ručevska, tāpēc viņa mudina latviešiem tik raksturīgo kautrīgumu mest pie malas un būt atvērtiem, jo tas ir viens no priekšnoteikumiem jaunuzņēmuma attīstībai, lai atrastu domubiedrus, investorus, klientus. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

REALITĀTE: 101 iemesls naudas vākšanai skolās. Vecāki neapmierināti

Trešdiena, 1.februāris

Daudzās Latvijas skolās un pirmsskolas iestādēs ir izveidotas vecāku padomes. To reglamentos lasāms, ka padomes veidotas, lai veicinātu vecāku iesaistīšanos skolas darbības pilnveidošanā, sekmētu sadarbību ar skolas vadību. Mērķi apsveicami, taču, kā liecina pašu vecāku novērojumi, tagad padomes pārvērtušās par naudas vākšanas instrumentu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Ēnotāji: pasākums ir vērtīgs grūdiens karjeras izvēlē

Otrdiena, 31.janvāris

«Diezgan bieži sastopu cilvēkus, kuri zina tikai tādas profesijas kā ārsti, pavāri, inženieri. Taču jauniešiem ir svarīgi laikus iepazīt pēc iespējas vairāk profesiju, izprast to darbības principus, lai varētu izdarīt pārdomātāku savas karjeras izvēli,» secina Georgs Siders, aicinot skolēnus piedalīties gadskārtējā Ēnu dienā, kas ļauj ielūkoties dažādu speciālistu darba ikdienā. Pieteikšanās jau sākusies. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers