NRA autori / Līga Nestere

Līga Nestere

Eksāmeni tuvojas. Skolēniem cieņā virtuālie palīgi [1]

Otrdiena, 21.februāris

Centralizētie eksāmeni vairs nav aiz kalniem. Neatkarīgā apkopojusi vairākas iespējas, kā tiem labāk sagatavoties, piemēram, augstskolas organizē dažādus kursus, vērtīgi palīgi atrodami arī internētā, tostarp mācīties, spēlējot spēles – šādu pieeju piedāvā bezmaksas aplikācija Quizlet. Vairāk »

 

Līga Nestere

Filiāles – kvalitāte kā Rīgā, tikai lētāk un tuvāk mājām [1]

Otrdiena, 21.februāris

Nav noslēpums, ka daudzi par studiju vietu izvēlas Rīgu, taču diplomu var iegūt ne tikai galvaspilsētā. Augstākās izglītības klātbūtne ir jaušama arī Latvijas reģionos, tostarp augstskolu filiālēs. Augstskolu pārstāvji uzsver, ka filiālēs kvalitāte ir tāda pati kā Rīgā, turklāt studentiem ir iespēja ietaupīt gan laika, gan naudas resursus vairākās pozīcijās. Vairāk »

 

Līga Nestere

Nedēļas nogalē durvis vērs izstāde Skola 2017

Otrdiena, 21.februāris

Plaša informācija par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, mācībspēkiem un konsultācijas, profesiju pielaikošana, sarunas ar karjeras konsultantiem un daudz aizraujošu aktivitāšu – tik daudzveidīga būs izglītības izstāde Skola 2017, kas notiks no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Izzina skolas dzīvi Itālijā

Otrdiena, 14.februāris

Rīgas 84. vidusskolas skolniecei Santai Strapcānei šis mācību gads iesākās pavisam neierasti – viņa ieguva iespēju vienu gadu skoloties Itālijas pilsētā Trento. Šobrīd, kad jaunajā vidē pavadīti jau pāris mēneši, Santa bija gatava dalīties ar iespaidiem. Vairāk »

 

Līga Nestere

Latvijas uzņēmumi izrāda daudzsološākās tehnoloģiju inovācijas

Otrdiena, 14.februāris

Virtuāls asistents, kas, piemēram, palīdz apgūt svešvalodu vai ir interesants sarunu biedrs – tas ir tikai viens tehnoloģisko inovāciju piemērs, kas radīts Latvijā. Iespējams, šis jauninājums drīzā nākotnē kļūs par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu. Neiespējami? Kādreiz arī 3D tehnoloģijas, optiskais internets, droni šķita kā izvilkums no fantastiskas grāmatas, bet tagad tie ir realitāte. Vairāk »

 

Līga Nestere

Jaunuzņēmumu biznesā neder pieeja "septiņas reizes nomērīt un tad griezt" [1]

Otrdiena, 7.februāris

Latvijai vēl nav sava «Skype stāsta», kad kāds jaunuzņēmums (start up) ieguvis pasaules slavu un guvis galvu reibinošus ienākumus, taču Latvijas jaunuzņēmumiem ir potenciāls, pārliecināta Latvijas jaunuzņēmumu centra TechHubRiga pārstāve un TechChill konferences vadītāja Marija Ručevska, tāpēc viņa mudina latviešiem tik raksturīgo kautrīgumu mest pie malas un būt atvērtiem, jo tas ir viens no priekšnoteikumiem jaunuzņēmuma attīstībai, lai atrastu domubiedrus, investorus, klientus. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

REALITĀTE: 101 iemesls naudas vākšanai skolās. Vecāki neapmierināti

Trešdiena, 1.februāris

Daudzās Latvijas skolās un pirmsskolas iestādēs ir izveidotas vecāku padomes. To reglamentos lasāms, ka padomes veidotas, lai veicinātu vecāku iesaistīšanos skolas darbības pilnveidošanā, sekmētu sadarbību ar skolas vadību. Mērķi apsveicami, taču, kā liecina pašu vecāku novērojumi, tagad padomes pārvērtušās par naudas vākšanas instrumentu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Ēnotāji: pasākums ir vērtīgs grūdiens karjeras izvēlē

Otrdiena, 31.janvāris

«Diezgan bieži sastopu cilvēkus, kuri zina tikai tādas profesijas kā ārsti, pavāri, inženieri. Taču jauniešiem ir svarīgi laikus iepazīt pēc iespējas vairāk profesiju, izprast to darbības principus, lai varētu izdarīt pārdomātāku savas karjeras izvēli,» secina Georgs Siders, aicinot skolēnus piedalīties gadskārtējā Ēnu dienā, kas ļauj ielūkoties dažādu speciālistu darba ikdienā. Pieteikšanās jau sākusies. Vairāk »

 
 
 

Līga Nestere

CILVĒKSTĀSTS: Maratonos pieveikti vairāki tūkstoši kilometru [1]

Ceturtdiena, 26.janvāris

Georgijs Jermolajevs krustu šķērsu ir iepazinis dažādas pasaules valstis, taču nevis kā tūrists, bet neskaitāmus tūkstošus kilometrus noskrienot – viņa sirds aicinājums ir maratoni, tostarp ultragarās skriešanas distances, kur sasniegti vairāki rekordi. Un sacensībās viņš piedalās joprojām, neskatoties uz savu cienījamo vecumu – 74 gadiem. Viņa tuvākajos plānos ietilpst pārbaudīt savus spēkus 130 kilometru garā distancē Kolka–Dubulti un skrējienā Rīga–Valmiera. Vairāk »

 

Līga Nestere

Izglītības ekperts: atteikšanās no centralizētajiem eksāmeniem var dot pozitīvu efektu [15]

Otrdiena, 24.janvāris

Par Latvijas izglītības sistēmā notiekošajiem procesiem un sen gaidītajām pārmaiņām Neatkarīgā uz sarunu aicināja Aivaru Gribustu – viss viņa līdzšinējais darba mūžs (vairāk nekā 30 gadi) saistīts ar izglītības jomu: bijis Lielvārdes vidusskolas skolotājs un direktora vietnieks, kā arī ir izglītības uzņēmuma Lielvārds dibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Vairāk »

 

Līga Nestere

Latvijā pērn likvidēti vairāk nekā 12 000 uzņēmumu [16]

Otrdiena, 17.janvāris

Neskaidrība par valdības turpmākajiem lēmumiem, dažādas ekonomiskās barjeras, uzņēmējdarbības vides sakārtošana, VID un Uzņēmumu reģistram no reģistriem izslēdzot uzņēmumus, kuri ilgstoši neveic saimniecisko darbību, – šie bijuši tikai daži no iemesliem, kāpēc 2016. gads uzrādījis tendenci, kura iepriekš piedzīvota vien 1997. un 1998. gadā. Proti, pērn likvidēto uzņēmumu skaits pārsniedzis jaunreģistrēto, liecina Lursoft apkopotā informācija. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers