NRA autori / Līga Nestere

 

Līga Nestere

CILVĒKSTĀSTS: Skandināvu valodu zināšanas atvēra ceļu uz starptautisku karjeru [8]

Otrdiena, 15.augusts

Jau divus gadus Lelde Zemīte par savām pagaidu mājām sauc Spāniju – uz šo zemi viņu aizveda profesionālie ceļi jeb darbs uzņēmumā Runway Latvia. Taču viņa ir pārliecināta, ka nākotnē noteikti atgriezīsies savā dzimtenē, līdzi ņemot arī bagātīgu pieredzes bagāžu. Viņa divus gadus ir strādājusi arī Norvēģijā, apgūstot vietējo valodu. Lelde uzskata, ka tieši svešvalodu (ne tikai angļu) zināšanas ir viens no galvenajiem stūrakmeņiem, veidojot karjeru jebkurā sfērā. Vairāk »

 

Līga Nestere

Centrāltirgū visbagātīgākā šā gada raža [1]

Piektdiena, 11.augusts

Latvijas zemnieku dārzos šobrīd ir svaigo dārzeņu un ogu pārpilnība – ir īstais ražas laiks. Daļa produkcijas tiek nogādāta galvaspilsētas kundēm Rīgas Centrāltirgū – šobrīd tirdzniecības stendi ir viskrāsainākie un lauku labumiem bagātīgākie. Vairāk »

 

Līga Nestere

Latvija un Igaunija savā starpā dalīsies ar darbaspēku [2]

Otrdiena, 8.augusts

«Labāk, lai latvietis brauc strādāt uz Igauniju un igaunis uz Latviju nekā darba gaitas uzsāks tūkstoš kilometru prom no dzimtenes, paņemot līdzi savu ģimeni un, visticamāk, savā valstī vairs neatgriežoties,» motivāciju iesaistīties pārrobežu sadarbības projektā, lai veicinātu nodarbinātību, pamato Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Vairāk »

 

Līga Nestere

KARJERAS STĀSTS: Uzņēmējs jau skolas laikā [1]

Otrdiena, 8.augusts

Pēc trīs nedēļām Ralfs Rogaļevs pievienosies kuplajam studentu pulkam – viņš jau nešaubīgi vairākus gadus zināja, ka studēs mehatroniku. Šo sapni viņš tūliņ sāks piepildīt. Taču viņa vēlmju un ieceru arsenālā ir arī vēl citas realizējamas idejas. Piemēram, viņš ir apņēmības pilns kopā ar uzticamajiem komandas biedriem skolas laikā radīto skolēnu mācību uzņēmumu Light Up pārnest uz reālo biznesa vidi un ar savu produktu būt zināmam eksporta tirgos. Šobrīd vēl notiek pareizā ceļa un veida meklēšana, kā to izdarīt, taču eksperti atzinuši – idejai potenciāls ir. Tā ka – tikai uz priekšu! Vairāk »

 

Līga Nestere

Ap 75% "Jauniešu garantijas" dalībnieku atrod darbu; uzņemšana turpinās

Otrdiena, 8.augusts

Profesionālajās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz augusta beigām turpinās dokumentu pieņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurās bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju tikai viena gada laikā. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, var pieteikties mācībām, izvēloties kādu no 34 profesijām, kas izraudzītas sadarbībā ar darba devējiem. Vairāk »

 

Līga Nestere

KARJERAS STĀSTS: No visas sirds būvinženieris [1]

Otrdiena, 1.augusts

Rolands Cepurītis ir vien 31 gadu jauns, taču ar ļoti daudzpusīgu darba un studiju pieredzi – ieguvis doktora grādu, praktizējies un strādājis Norvēģijā, Somijā, Amerikā un vairākos uzņēmumos Latvijā, visu līdzšinējo darba mūžu sasaistot ar betonēšanas lauciņu, tādējādi kļūstot par vienu no zinošākajiem betona speciālistiem Baltijā. Vairāk »

 

Līga Nestere

Neformālā izglītība – palīgs, kā veidoties par daudzpusīgu personību

Otrdiena, 1.augusts

Rēķināt, lasītprasmi, rakstītprasmi, datorprasmi, svešvalodas un citas noderīgas zināšanas mēs apgūstam vai pilnveidojam formālās izglītības ceļā, apmeklējot mācību iestādi. Taču darba tirgū augstā vērtē ir daudzpusīgas personības – ne tikai cilvēki, kuri, piemēram, pārzina augstāko matemātiku, māk metināt, prot piecas svešvalodas, bet kuriem piemīt spēja sadarboties, izrādīt iniciatīvu, kuri ir kreatīvi, māk uzklausīt, ir atbildīgi un piemīt citas sociālās kompetences. Un šīs kompetences palīdz attīstīt neformālā izglītība (rakstā akcents uz jauniešiem) – tā arī ir mācīšanās, bet nevis skolas solā, bet praktiski darot. Vairāk »

 
 
 
 

Līga Nestere

KARJERAS STĀSTS: Kad apvienojas pieredze un enerģija, rodas bizness

Otrdiena, 18.jūlijs

Viesturu un Jāni Kuļikovskus saista ne vien radnieciskas saites – viņi ir brāļi, bet arī kopīgs bizness: abi kopš 2015. gada vada uzņēmumu Alfa Finance grupa, strādājot veiksmīgā tandēmā – Viesturs, kuram ir bagātīga zināšanu buķete finanšu un investīciju jautājumos, ir uzņēmuma pieredzes balsts, bet jaunākais brālis ir ideju ģenerators, uzņēmuma enerģijas lādiņš. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Desmit gadu laikā studējošo skaits ir sarucis par 48 000 [1]

Otrdiena, 18.jūlijs

2016./2017. akadēmiskajā gadā augstskolās un koledžās studēja 82 914 studenti, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas pārskats par augstāko izglītību. Statistika parāda jau visiem zināmo faktu – studējošo nekļūst vairāk, tomēr augstskolu un koledžu skaits kopš 2008. gada palicis gandrīz nemainīgs. Vietējo studentu skaita sarukumu nedaudz kompensē ārvalstnieki – viņu skaitam gan ir tendence pieaugt. Vairāk »

 

Līga Nestere

Darba devējiem pieejams finansējums vajadzīgo darbinieku apmācībām [2]

Otrdiena, 11.jūlijs

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina apmācīt darba devējiem vajadzīgos speciālistus Apmācībā pēc darba devēja pieprasījuma un Apmācībā pie darba devēja (praktiskā apmācība). Apmācība pēc darba devēja pieprasījuma ir iespēja darba devējam apmācīt savam uzņēmumam nepieciešamos speciālistus jebkurā licencētā profesionālās pilnveides, profesionālās tālākizglītības vai neformālās izglītības programmā. Vairāk »

 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers