NRA autori / Līga Nestere

 
 

Līga Nestere

Droša darba vide – daudzviet sakārtota tikai "uz papīra"

Trešdiena, 18.oktobris

Kaitīgi un veselībai nedraudzīgi darba vides riska faktori (trokšņi, putekļi, vibrācijas, pārslodze, vienveidīgas kustības, stress u.c.) ir sastopami jebkurā profesijā. Taču darba devēju un ņēmēju vidū ne visi to izprot un pievērš tam pienācīgu uzmanību. Bet šādai attieksmei sekas var būt bēdīgas: nelaimes gadījumi un ielaistas arodslimības. Piemēram, pērn Latvijā tika reģistrēti vairāk nekā 1800 nelaimes gadījumu, bet pirmreizējo arodslimnieku skaits pārsniedza 1300. Vairāk »

 

Līga Nestere

NVA Vakanču portālā šobrīd vairāk nekā 11 000 darba piedāvājumu [11]

Trešdiena, 18.oktobris

Kravas automobiļa vadītājs, pavārs, betonētājs, namdaris, palīgstrādnieks – šīs ir šā brīža top 5 profesijas, kurās visaktīvāk ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) starpniecību darba devēji cenšas atrast strādājošos. Kopumā patlaban NVA Vakanču portālā ir reģistrēti vairāk nekā 11 000 darba piedāvājumu. Tas ir divas reizes vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu (oktobra sākumu). Kopumā šī gada 9 mēnešos darba devēji NVA bija reģistrējuši 55 293 vakances. Vairāk »

 
 
 

Līga Nestere

Jaunieši digitālā vidē māk izklaidēties, bet ne izglītoties

Otrdiena, 17.oktobris

Jaunieši ir iestrēguši izklaides sfērā, un tikai nedaudz vairāk kā puse uzskata, ka viņu darbošanās digitālajā vidē ir jēgpilna, atzīstot, ka, piemēram, pat Word vidē viņu zināšanas nav ļoti labas, liecina digitālās izglītības iniciatīvas Samsung Skola nākotnei aptauja. Ar mērķi paplašināt jauniešu zināšanas un veicināt jēgpilnu digitālo prasmju izmantošanu, atklāta tiešsaistes programma Skolēna digitālais IQ. Apmācību programma bez maksas pieejama vietnē www.skolanakotnei.lv. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Sestdien Rīgā durvis vērs ārzemju izglītības izstāde [1]

Otrdiena, 10.oktobris

14. oktobrī Rīgā notiks ikgadējā specializētā izstāde Days of International Education (Starptautiskās izglītības dienas). Izstādē būs pārstāvētas vairāk nekā 70 mācību iestādes no Lielbritānijas, Nīderlandes, Dānijas, Krievijas, Beļģijas, Čehijas, Šveices, Ķīnas, ASV, Somijas, Spānijas, Austrālijas un citām pasaules valstīm. Ieeja bez maksas. Vairāk »

 

Līga Nestere

Strādājošie var atgriezties skolas solā – kompetences celšana iespējama 770 programmās [4]

Otrdiena, 10.oktobris

Gana daudz Latvijas iedzīvotāju ir ieciklējušies, ka visu savu darba mūžu nodzīvos vienā profesijā un mācīties vajag tikai jaunajiem. Taču darba tirgus ir mainīgs – rodas vajadzība pēc jaunām prasmēm, zināšanām, dažas profesijas izzūd pavisam, to vietā nāk jaunas. Lai palīdzētu noturēties apritē un celt savu konkurētspēju, starts ir dots projektam, kurā aicināts piedalīties ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem – viņam būs iespēja paaugstināt savu kvalifikāciju vai apgūt pavisam jaunu specialitāti. Pirmā pieteikšanās izsludināta četrās tautsaimniecības nozarēs, kurās pašlaik visvairāk trūkst kvalificētu darbinieku. Vairāk »

 

Līga Nestere

Darba tirgū augstā vērtē skandināvu valodu pratēji [1]

Otrdiena, 10.oktobris

Angļu valodas zināšanas mūsdienu darba tirgū ir pašsaprotama prasme, daudz lielāka pievienotā vērtība ir darbiniekam, ja tas zina vismaz trīs svešvalodas, tostarp kādu no skandināvu valodām. Savu nozīmi nezaudē arī krievu valoda – gribam to vai nē, tā ir svarīga, strādājot Latvijā. Vairāk »

 

Līga Nestere

5% Latvijas darba devēju būtu gatavi pusi no saviem darbiniekiem aizstāt ar robotiem [3]

Otrdiena, 3.oktobris

Modernās tehnoloģijas kļuvušas par cilvēku neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, tās ienes arī pārmaiņas darba tirgū, sākot no personālatlases, līdz darba ikdienai, kad dažādu speciālistu pienākumus sāk pildīt roboti. Tele2 Personālvadības departamenta direktore Aija Bite-Ozere uzskata, ka Latvijā tik drīz pasaules vēsmas nejutīsim, jo roboti prasa gana lielas investīcijas, un, kā liecina uzņēmuma aptauja, šobrīd vien 5% Latvijas darba devēju būtu gatavi pusi no saviem darbiniekiem aizstāt ar robotiem. Vairāk »

 

Līga Nestere

Ambiciozā mileniāļu paaudze – nelojālākie darbinieki

Otrdiena, 3.oktobris

Statistikas dati liecina, ka līdz 2020. gadam lielu daļu darbaspēka veidos millennials jeb Y paaudzes darbinieki. Tie ir ļaudis, kas dzimuši laika posmā no 1977. gada līdz 1997. gadam. Viņi darba tirgū jau nedaudz apbružājušies, ambiciozi, grib visu ātri un uzreiz, ar gana labām digitālajām prasmēm, ar vēlmi būt līderiem, šai paaudzei tiek piedēvēts milzīgs nākotnes potenciāls, taču viņi ir visnelojālākie darbinieki – jūtot, ka viņus nenovērtē, var ātri pārtraukt darba attiecības, mileniāļu paaudzi raksturo konsultāciju un personāla atlases uzņēmuma Fontes vecākā konsultante Olga Dzene. Vairāk »

 

Līga Nestere

Bezmaksas lekcija par testu kārtošanas stratēģijām, ja interesē darbs ES institūcijās [2]

Otrdiena, 3.oktobris

Šo sestdien no pulksten 11.00 līdz 13.30 Eiropas Savienības (ES) mājā ES institūciju darbinieks Briselē Uldis Šalajevs bezmaksas vieslekcijas laikā izklāstīs stratēģijas, kārtojot Eiropas Savienības Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklāto konkursu datorizēto priekšatlases daudzizvēļu testus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta vienam no EPSO testa praktiskajiem uzdevumiem – darbs grupā. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers