NRA autori / Līga Nestere

Līga Nestere

Pieaug vēlme mācīties profesionālajās skolās

Otrdiena, 25.aprīlis

Profesionālo izglītību pēdējos gados skāruši pozitīvi pārmaiņu vēji – skolas ir ieguvušas mūsdienīgus vaibstus, iepirkta moderna mācību bāze, ieviesta jauna mācību pieeja, kas paredz, ka daļu no mācību programmas audzēkņi apgūst pie darba devēja. Vairāk »

 

Līga Nestere

KARJERAS STĀSTS: Ar sirdi kafijas pasaulē

Otrdiena, 25.aprīlis

Cilvēks ar uzņēmēja ķērienu – šāds iespaids rodas pēc sarunas ar Mārci Mincānu. Viņš, vēl būdams students, jau iepazina uzņēmējdarbības virtuvi, uzsākot savu biznesu nekustamo īpašumu jomā, pēc tam pieņēmis pavisam jaunu izaicinājumu – nokļuvis kafijas pasaulē, kura patiesi viņu aizrāvusi. Vairāk »

 

Līga Nestere

NVA: Jauniešiem trūkst izpratnes par notiekošo darba tirgū [11]

Otrdiena, 18.aprīlis

Latvijā šobrīd ir reģistrēti 5697 jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem jeb 7,5% no bezdarbnieku kopskaita, liecina jaunākā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā statistika. Lai palīdzētu viņiem atrast savu vietu darba tirgū, jau trešo gadu tiek īstenots ESF projekts Jauniešu garantijas, kas ietver virkni pasākumu konkurētspējas celšanai. Vairāk »

 

Līga Nestere

"Iespējamās misijas" direktors: Mūsdienu skolēni ir jāmāca citādi [12]

Otrdiena, 18.aprīlis

Laboratorium.lv, macibuvideo.lv, Fizmix.lv, Edurio un e-Twining – šīs ir tikai dažas no iniciatīvām, kuras veidojuši vai tajās darbojas Iespējamās misijas dalībnieki un absolventi – jaunie pedagogi. Iespējamās misijas dalībnieki arī iesaistījušies jaunā mācību satura izstrādē, kuru skolas sāks aprobēt jau šā gada septembrī. Kompetencēs balstīts mācību saturs – šāda pieeja Iespējamās misijas skolotājiem ir jau ierasta prakse, jo skolotāja monotona vielas pasniegšana vairs patiesi nespēj ieinteresēt 21. gadsimta skolēnus. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Jaunais mācību saturs skolās raisījis stresu un neziņu pedagogu vidū [8]

Otrdiena, 11.aprīlis

Šā gada augustā tiks prezentēts jaunais mācību saturs skolās, pie kura izveides strādā 20 darba grupu. Jaunā satura aprobācija mācību iestādēs sāksies jau septembrī, taču skolu vadība, pedagogi, arī vecāki ceļ trauksmi – nav nekādas skaidrības, kas un kā tiks mācīts, kas tiks prasīts no skolotājiem. Pārmaiņas tiek gaidītas ar lielu stresa devu. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Klientu apkalpošanā visatzinīgāk tiek vērtēta speciālista kompetence, pozitīvisms

Otrdiena, 28.marts

Kompetence, pozitīvisms, kvalitāte, orientēšanās uz individuālas problēmas risināšanu, atsaucība un ātrums – šos aspektus apkalpošanas kultūrā visatzinīgāk novērtē klienti, secina reklāmas aģentūras VUCA pārstāve un iniciatīvas Klientu servisa mēnesis rīkotāja Zane Fefa. Aprīļa vidū labākie klientu servisa sniedzēji tiks īpaši sumināti. Vairāk »

 

Līga Nestere

Uzņēmēja: Reģionos daudzi nav ieinteresēti strādāt [7]

Otrdiena, 21.marts

Nekur nav tik labi kā mājās, secina Santa Cine. Viņa darba pieredzi uzkrājusi gan Itālijā, tur arī studējusi, gan Francijā, taču 2013. gadā nolēma atgriezties Latvijā. Viņa vairs nevēlējās dzīvot lielā pilsētā, bet meklēja mieru un harmoniju, ko var sniegt mazpilsēta. Turklāt bija gatava sevi pieteikt biznesa vidē. Ieceres tika īstenotas – viņa, iesaistot visu ģimeni, šobrīd saimnieko Kuldīgas restorānā Goldingen room un viesnīcā 2 baloži. Šā gada martā restorāns svin savu trešo dzimšanas dienu, un Santa ir gatava dalīties pieredzē, kā ir vadīt restorānu reģionā un kā viņiem ir izdevies šo gadu laikā nemitīgi attīstīties. Vairāk »

 

Līga Nestere

Savs darbs patīk vien 36% strādājošo [3]

Otrdiena, 14.marts

Lielākā daļa jeb 64% aptaujāto ar vienāda atalgojuma nosacījumiem labprāt mainītu esošo darba jomu pret citu. Visbiežāk šādu vēlmi izteikuši apkalpojošajā sfērā strādājošie, liecina darba portāla cvmarket.lv veiktā aptauja. Tikmēr apmierināti ar savu esošo darba vietu ir 36% respondentu. Vairāk »

 

Līga Nestere

Ar Atspēriena atbalstu izveido savu ražotni [1]

Otrdiena, 14.marts

Ideja par sava uzņēmuma dibināšanu Ingas Blumbergas prātā iešāvās pavisam pēkšņi – kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, taču ar tās realizāciju viņa nesteidzās. Vismaz gadu tika apsvērti visi šāda lēmuma plusi un iespējamie riski, līdz 2013. gadā Inga teica pārliecinošu «jā», radot bērnu apģērba zīmolu HEBE. Vairāk »

 
 

Līga Nestere

Polijas pieredze. Nepieņemot darbā cilvēkus ar invaliditāti, jāmaksā sods [4]

Otrdiena, 7.marts

Nav noslēpums, ka cilvēki ar invaliditāti darba tirgū netiek gaidīti atplestām rokām. Protams, politikas plānošanas dokumentos šī problēma ir iekļauta un pētīta. Taču papīrs pacieš visu, bet realitātē aptuveni tikai 27% cilvēku ar invaliditāti ir nodarbināti, liecina Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento informācija. Vairāk »

 

Līga Nestere, Ieva BRUŅENIECE

Kā gudri sadzīvot ar klimata riskiem

Pirmdiena, 27.februāris

Mūsdienās regulāri tiek pārspēti rekordi vidējai un maksimālai gaisa temperatūrai, nokrišņiem un vētrām. Baltijas valstīs un Skandināvijā kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem ik desmitgadi nokrišņu daudzums pieaudzis par 17 mm. Arī Latvijā, īpaši ziemā, kad pieaugums bijis vidēji 22 mm. Palielinājusies vidējā gaisa temperatūra, turklāt temperatūras pieaugums ziemā bijis ievērojami straujāks nekā vasarā. Ievērojami palielinājies arī «vasaras dienu» skaits, kad temperatūra sasniedz vismaz +25 ᵒC. Vairāk »

 

Līga Nestere

Eksāmeni tuvojas. Skolēniem cieņā virtuālie palīgi [4]

Otrdiena, 21.februāris

Centralizētie eksāmeni vairs nav aiz kalniem. Neatkarīgā apkopojusi vairākas iespējas, kā tiem labāk sagatavoties, piemēram, augstskolas organizē dažādus kursus, vērtīgi palīgi atrodami arī internētā, tostarp mācīties, spēlējot spēles – šādu pieeju piedāvā bezmaksas aplikācija Quizlet. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers