NRA autori / Juris Paiders

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Izpildvaras vai tiesnešu tirānija ASV [12]

Otrdiena, 14.februāris

Eiropā, Latvijā un pārējā pasaulē ļaudis jau trīs nedēļas vēro ASV prezidenta Donalda Trampa pirmos soļus amatā. Viens no skaļākajiem notikumiem saistās ar ASV prezidenta izpildrīkojumu drošības apsvērumu dēļ īslaicīgi aizliegt ASV iebraukt septiņu valstu (Irākas, Sīrijas, Irānas, Sudānas, Lībijas, Somālijas un Jemenas) pilsoņiem. Pašlaik federālā tiesa ir apturējusi lēmuma izpildi. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nekustamais terors pret vietējiem iedzīvotājiem [32]

Otrdiena, 7.februāris

Saprātīgākie ļaudis no Latvijas valdības, kā, piemēram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Neatkarīgā, 25. janvāris), ir sapratuši, ka nekustamā īpašuma nodokļa likmju lielums pašlaik nav paceļams lielākajā daļā Latvijas. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Finanšu ministrijas melu laboratorija [32]

Piektdiena, 3.februāris

Uzdosim vienkāršu jautājamu – kura no ministrijām ir viskompetentākā, lai izteiktu ekonomiskās izaugsmes prognozes? Atbilde ir viennozīmīga. Tā ir Finanšu ministrija! Informācija, kuru sagatavo CSP, ir ar laika nobīdi. Vispirms uzņēmumi aizpilda atskaites, tad CSP skaita, tad pārbauda un tad publisko rezultātu. Finanšu ministrijas rīcībā ir daudz precīzāka informācija. Finanšu ministrijas sistēmā ietilpst Valsts kase un Valsts ieņēmumu dienests. Līdz ar to ir saprotami, ka Finanšu ministrija ir struktūra, kas ir viskompetentākā un vislabāk informētā valstī, lai izteiktu ekonomiskās izaugsmes prognozes. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Aicinot ārzemniekus, diskriminēsim vietējos? [15]

Piektdiena, 27.janvāris

Viens no šīs nedēļas jaunumiem bija Ministru kabineta atteikšanās apstiprināt amatā Rīgas Juridiskās augstskolas rektoru, kurš, neprazdams latviešu valodu, savulaik tika apstiprināts rektora amatā. Latvijā ir spēkā Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka – lai strādātu par rektoru jebkurā no Latvijas augstskolām, latviešu valodas prasmēm jāatbilst C – pirmajai pakāpei. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai Latvijai būt pirmajā vietā? [22]

Otrdiena, 24.janvāris

Pagājušās nedēļas nogalē man sanāca neveiksmīgi pajokot par Donaldu Trampu. Kādā visai liberāli noskaņotā kompānijā es izteicu visai rasistisku joku: «Vai jūs dzirdējāt pēdējos jaunumus no Vašingtonas? Izrādās, ka tāpēc, ka pirms tam prezidenta darba telpas bija lietojis melnādainais, Trampa pirmā pavēle pēc inaugurācijas bija rūpīgi izmazgāt un izdezinficēt Baltā nama Ovālo kabinetu!» Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Lietuvas spieķis miljardu iepirkumu riteņos [21]

Trešdiena, 18.janvāris

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis 16. janvārī negaidīti paziņoja, ka nav pārliecināts par to, vai Lietuva vispār parakstīs Rail Baltica līgumu. Tika plānots, ka Rail Baltica līgumu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjeri svinīgi parakstīs 31. janvārī, kopējas tikšanās laikā. Tagad tiek ziņots, ka jaunā Lietuvas valdība izdomājusi sākt rēķināt, vai dalība Rail Baltica projektā Lietuvai vispār ir izdevīga. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Postobamas ģeopolitika [37]

Pirmdiena, 9.janvāris

Piedāvāsim lasītājiem atbildēt uz jautājumu, cik daudz, pērkot no ražotāja vairumā, maksā viens vienā tonī krāsots T krekls? T kreklu vairumcenas Latvijas interneta vietnēs uzrāda skaitli 3,5 eiro par vienu kreklu. Lielveikalos akciju laikā var nopirkt viena toņa krāsojuma T kreklus nedaudz zem diviem eiro par kreklu. Krekls ar izšuvumiem un zīmējumiem vai uzrakstiem maksās starp 6 un 10 eiro, bet brendu kreklu cenas būs vēl vismaz divtik lielākas. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai Putins ir Hitlers šodien? [77]

Ceturtdiena, 5.janvāris

2014. gada vidū Latvija, Baltija un visa Austrumeiropa dzīvoja fatālā baiļu atmosfērā. Tolaik tie eksperti, kuri varēja piekļūt valstu svarīgākajiem plašsaziņas līdzekļiem, zīmēja apokaliptiskas ainas. Arī Latvijas eksperti, kas vienmēr dižojās, ka mūsu krievu valodas prašana mums sniedz labāku izpratni par notikumiem Krievijā, pareģoja tālāku Krievijas agresijas ekspansiju. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Ceturtdaļgadsimts bez PSRS [49]

Ceturtdiena, 22.decembris

Šosvētdien apritēs tieši divdesmit pieci gadi no brīža, kad 1991. gada 25. decembrī savā pēdējā uzrunā televīzijas skatītājiem pirmais un pēdējais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs paziņoja, ka noliek savas pilnvaras un PSRS beidz eksistēt. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Ich bin ein Berliner [17]

Trešdiena, 21.decembris

Eiropā ir noticis kārtējais asiņainais terora akts. Līdzīgi kā Nicā – šā gada 14. jūlijā, kad kā terora un masu iznīcināšanas ierocis tika izmantots kravas auto, to mērķtiecīgi ietriecot neaizsargātu cilvēku pūlī. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Kā Krievijas hakeri uzvarēja pasaules kiberkaru [18]

Piektdiena, 16.decembris

Pagājušās nedēļas nogalē ASV ietekmīgais laikraksts Washington Post publicēja vēsti, ka ASV Demokrātu partijas nacionālās komitejas un Hilarijas Klintones kampaņas vadītāja epasta vēstules esot ieguvuši un pēc tam publiskojuši ar Krieviju saistīti hakeri. Kāda anonīma amatpersona Washington Post informēja, ka «Krievijas mērķis bija palīdzēt Trampam tikt ievēlētam». Vairāk »

Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers