NRA autori / Juris Paiders

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Postobamas ģeopolitika [37]

Pirmdiena, 9.janvāris

Piedāvāsim lasītājiem atbildēt uz jautājumu, cik daudz, pērkot no ražotāja vairumā, maksā viens vienā tonī krāsots T krekls? T kreklu vairumcenas Latvijas interneta vietnēs uzrāda skaitli 3,5 eiro par vienu kreklu. Lielveikalos akciju laikā var nopirkt viena toņa krāsojuma T kreklus nedaudz zem diviem eiro par kreklu. Krekls ar izšuvumiem un zīmējumiem vai uzrakstiem maksās starp 6 un 10 eiro, bet brendu kreklu cenas būs vēl vismaz divtik lielākas. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai Putins ir Hitlers šodien? [81]

Ceturtdiena, 5.janvāris

2014. gada vidū Latvija, Baltija un visa Austrumeiropa dzīvoja fatālā baiļu atmosfērā. Tolaik tie eksperti, kuri varēja piekļūt valstu svarīgākajiem plašsaziņas līdzekļiem, zīmēja apokaliptiskas ainas. Arī Latvijas eksperti, kas vienmēr dižojās, ka mūsu krievu valodas prašana mums sniedz labāku izpratni par notikumiem Krievijā, pareģoja tālāku Krievijas agresijas ekspansiju. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Ceturtdaļgadsimts bez PSRS [50]

Ceturtdiena, 22.decembris

Šosvētdien apritēs tieši divdesmit pieci gadi no brīža, kad 1991. gada 25. decembrī savā pēdējā uzrunā televīzijas skatītājiem pirmais un pēdējais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs paziņoja, ka noliek savas pilnvaras un PSRS beidz eksistēt. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Ich bin ein Berliner [17]

Trešdiena, 21.decembris

Eiropā ir noticis kārtējais asiņainais terora akts. Līdzīgi kā Nicā – šā gada 14. jūlijā, kad kā terora un masu iznīcināšanas ierocis tika izmantots kravas auto, to mērķtiecīgi ietriecot neaizsargātu cilvēku pūlī. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Kā Krievijas hakeri uzvarēja pasaules kiberkaru [18]

Piektdiena, 16.decembris

Pagājušās nedēļas nogalē ASV ietekmīgais laikraksts Washington Post publicēja vēsti, ka ASV Demokrātu partijas nacionālās komitejas un Hilarijas Klintones kampaņas vadītāja epasta vēstules esot ieguvuši un pēc tam publiskojuši ar Krieviju saistīti hakeri. Kāda anonīma amatpersona Washington Post informēja, ka «Krievijas mērķis bija palīdzēt Trampam tikt ievēlētam». Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vienotībai vajag citu tautu! [41]

Piektdiena, 9.decembris

Diemžēl nedz Saeimas vairākums, nedz valdība nevēlējās pat apspriest, kādas sociālas un ekonomiskas sekas izraisīs 2015. gada Saeimas vairākuma atbalstītais lēmums no 2016. gada aplikt ar neproporcionāli lieliem sociālajiem maksājumiem pusslodzes algas un neregulāros darba ienākumus. Lai gan arodbiedrības, gan godīgi eksperti un pat Neatkarīgās komentētāji brīdināja, ka valdības optimismam nav pamata un sekas būs dramatiskas. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai nepilsoņu bērni sagraus valsti? [60]

Piektdiena, 2.decembris

Pēc tam, kad 22. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņoja: «Sabiedrības saliedētība ir viens no nacionālās drošības jautājumiem. Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem būtu jākļūst par Latvijas Republikas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi. Mums jābeidz radīt aizvien jaunus neesošas valsts pilsoņus un bijušās PSRS valsts piederīgos», t.s. nacionālajā spārnā sacēlās sašutuma vētra. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Par būvnieku noziegumiem sodīsim… lielveikalus! [27]

Trešdiena, 30.novembris

Šī gada 3. jūnijā vienā no lielveikaliem, kas tolaik atradās Rīgā, Saharova ielā 30, sāka iebrukt griesti. Piecas četrtonnīgas pārseguma betona plāksnes atdalījās, atrāvās no pārseguma sijas, bet nenokrita uz apmeklētājiem, jo palika karājoties dzelzs armatūrā. Par laimi, veikala darbinieki rīkojās operatīvi un paguva visus apmeklētājus evakuēt no ēkas. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers