NRA autori / Juris Paiders

Juris Paiders

Uzņēmuma ienākuma nodokļa izmaiņas [1]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Ja ilgstoši tiek darbināti visumā nemainīgi juridiskie principi, tad sabiedrība, tiesu sistēma, uzņēmējdarbība utt. pakāpeniski pielāgojas attiecīgajiem principiem. Tie tiek iestrādāti līgumu un ekonomisko attiecību sistēmā, kuras ar laiku kļūst par daļu no ekonomiskās uzvedības un biznesa vides. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Puertoriko un Krimas līdzības [28]

Ceturtdiena, 15.jūnijs

11. jūnijā no ASV atkarīgajā teritorijā – Puertoriko – notika referendums, kurā 97% no vēlētājiem nobalsoja par aicinājumu ASV Kongresam atzīt Puertoriko par jaunu ASV štatu. Puertoriko ir deviņus tūkstošus kvadrātkilometru liela sala Karību jūrā, kurā dzīvo 3,4 miljoni iedzīvotāju. ASV valdījumā tā nonāca 1898. gadā, kad vienā no lielvaru kariem spēkā augošā ASV pilnībā sakāva Spāniju. Pēc 1898. gada kara Spānija atteicās par labu ASV no trim savām kolonijām Guamu, Filipīnām un Puertoriko, bet Kuba kļuva par neatkarīgu valsti. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai "Islāma valsts" ir eirooptimistu sabiedrotais? [8]

Pirmdiena, 12.jūnijs

Tie, kam patīk aizraušanās ar stratēģiskajām spēlēm, zina, kā destabilizēt situāciju pretinieka teritorijā laikā, kad tur valdībai ir augsts vietējo iedzīvotāju atbalsts. Tad ir jātērē noteikta naudas summa un jānoalgo spiegi, kuriem jāsarīko diversijas akti. Tas radīs iedzīvotājos neapmierinātību ar valdību un atvieglos cīņu pret pretinieku. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Brīvības ielu nefotografēt! [29]

Ceturtdiena, 8.jūnijs

Pēdējo gadu laikā Eiropā notikuši vairāki asiņaini terora akti. Šī gada 4. jūnijā Londonā teroristi ar auto ietriecās pūlī un, uzbrūkot ar nažiem, nogalināja 10 un ievainoja 48 neaizsargātus cilvēkus. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Viltus ziņas par viltus kravām [12]

Ceturtdiena, 1.jūnijs

Latvijas pseidovalstisko mediju lasītāji un skatītāji pēdējā laikā tiek zombēti ar nemitīgi atkārtotiem apgalvojumiem, ka tikai Krievija, Krievija un vienīgi Krievija var fabricēt viltus ziņas. Patiesībā dažiem ar Krieviju saistītajiem medijiem iznākošā viltus ziņu produkcija ir vārgs purkšķis, salīdzinot ar to viltus ziņu fabricējumu troksni, kas iznāk no pasaules globālajiem medijiem, kad viltus ziņu galvenais mērķis ir apmuļķot naivu investoru miljonus. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai rejošie suņi apturēs karavānu [15]

Piektdiena, 26.maijs

Pēc tam, kad Eiropas Komisija publiskoja savu sākotnējo vērtējumu par Latvijas valdības ieplānotās nodokļu reformas ietekmi uz valsts budžetu un fiskālo mērķu sasniegšanu, notika neticamais – Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs publiskoja vēstījumu, no kura izrietēja, ka Eiropas Komisijā darbojas pilnīgi muļķi, bet tikai Latvijas Bankā esošie ir ļoti, ļoti gudri. Protams, šāda doma tika izteikta diplomātiski elegantā Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja Ulda Rutkastes frāzē, ka Latvijas Bankas viedoklis ir «tuvāk Finanšu ministrijas viedoklim, ka tautsaimniecība nav pārkaršanas stadijā un strukturālais budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš EK». Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Antidemokrātiskās vēlētāju iniciatīvas [26]

Otrdiena, 23.maijs

LTV priekšvēlēšanu debašu ciklā Izvēlies nākotni!, kas 19. maijā notika Jelgavā, pārraides vadītāji aicināja Jelgavas domes kandidātus paust savu attieksmi par portālā manabalss.lv uzsākto parakstu vākšanu, lai veiktu izmaiņas likumā Par pašvaldībām, kurā ir iecerēts paredzēt noteikt astoņu gadu limitu laikam, kad pašvaldības deputāts varētu ieņemt konkrētas pašvaldības priekšsēdētāja amatu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Dzīve pasaules gala gaidās [19]

Pirmdiena, 22.maijs

Pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs, vairāku Saeimu deputāts Jānis Jurkāns intervijā Neatkarīgajai (15. maijs) izteicās: «Pērn 16. novembrī biju uzaicināts lasīt lekciju London School of economics. Tas bija viens no lielākajiem notikumiem manā politiskajā dzīvē…tur bija jaunieši, kuri tic: Krievija teju, teju uzbruks Baltijas valstīm. Turklāt viens angļu ģenerālis sarakstījis grāmatu, ka tas notiks maijā. Pēc 9. maija būs jauna okupācija. Un pirms manis tur bija lasījis lekciju viens profesors, kurš teicis: ja viņš dzīvotu Latvijā, tad krāmētu mantiņas un brauktu prom. Jo pastāv pārliecība, ka šī kārtējā okupācija nevar nenotikt. Un studenti tam tic.» Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Interneta blefa anatomija [13]

Ceturtdiena, 18.maijs

Latvijas mediju vidē ir noticis neticamais. Žurnālists Lato Lapsa ir pārbaudījis žurnāla Ir izdevēja sniegtās ziņas par Twitter konta sekotāju skaitu, novērtējot šī skaita kvalitāti, balstoties uz birdsonganalytics.com veikto sociālo tīklu profilu analīzi. Rezultāti neglaimo par Ir izdevēja godaprātu. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Izaugsmes skumjā matemātika [36]

Piektdiena, 12.maijs

Pirmajā maijā apritēja 13 gadu, kopš Latvija ir ES dalībvalsts. Jubilejas brīdis ir labs laiks, lai novērtētu, kādi rezultāti ir sasniegti, kā norisinās tuvināšanās ES līmenim un cik liels pamats ir valdības optimismam par Latvijas gaidāmo straujo ekonomikas izrāvienu, kuru mums sola nodokļu reformas arhitekti. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Diversija pret valsti [18]

Otrdiena, 9.maijs

Daudzās Eiropas valstīs vietējās transporta nozares konkurētspēju palielina, pilnīgi vai daļēji atgriežot samaksāto degvielas akcīzes nodokli transporta nozares uzņēmumiem. Šāda kārtība ir Beļģijā, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Komunisms, fašisms un liberālisms [46]

Piektdiena, 28.aprīlis

Šā gada 12. aprīlī Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs vērsās pie nācijas ar konceptuālu vēstījumu par to, kā būtu jāveido Kazahstānas nākotne. Latvijas mediju telpā no Kazahstānas prezidenta vēstījuma pamanīja tikai to, ka Kazahstāna 2025. gadā pāries uz latīņu alfabētu. Tomēr jautājams par visu tjurku tautu kopēju pāreju uz latīņu alfabētu bija tikai viena neliela detaļa kopējā vēstījumā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nevienlīdzības veicināšanas reforma [29]

Otrdiena, 25.aprīlis

Lai neviens nepagūtu atjēgties, Finanšu ministrija ļoti steidzīgi nosūtīja steidzīgai saskaņošanai visām nozaru ministrijām, kā arī valdībai pietuvinātajām lobiju organizācijām valsts nodokļu politikas pamatnostādņu (2018.–2021. gadam) projektu, lai jau 28. aprīlī to varētu izskatīt valdības ārkārtas sēdē. Vairāk »

Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers