NRA autori / Juris Paiders

Juris Paiders

Krievijas un Ziemeļkorejas sankcijas [13]

Pirmdiena, 16.oktobris

Starptautiskajai sabiedrībai nav ļoti daudz instrumentu, ar kuru palīdzību varētu piespiest Ziemeļkoreju atteikties no bruņošanās programmām. Ziemeļkoreja demonstrē pieaugošu kapacitāti ballistisko raķešu un kodoltehnoloģiju jomā, bet ANO nosaka arvien stingrākas un stingrākas ekonomiskās sankcijas. Vai tikai ar ekonomiskām sankcijām ir iespējams piespiest Ziemeļkoreju atteikties no ieroču pilnveidošanas? Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Par brīvu Kataloniju Eiropas Federācijā! [17]

Piektdiena, 13.oktobris

Tas, ka pēdējo trīs gadu laikā Eiropā pieaug nacionālisma un separātisma tendences, ir neapstrīdami. Ir ļaudis, kas nacionālisma un separātisma pieauguma cēloni saskata 2015. gada migrācijas krīzē, ir ļaudis, kas pie visām problēmam vaino Kremļa hakeru saražotās feika ziņas. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Cenu stabilitāte ir galvenais izaugsmes kavēklis! [16]

Trešdiena, 11.oktobris

Latvijas Bankas vadības nemitīgā iejaukšanās citu nozaru (izglītības, veselības, nodokļu politikas u.c.) darbībā rosināja ļoti daudzus lasītājus uzdot mums jautājumu: par ko Latvijas Bankai īsti būtu jāatbild? Uzņēmēji un pat deputāti aicināja Neatkarīgo izteikt mājienu Latvijas Bankas vadībai, ka tai ir laiks sākt nodarboties ar galvenajiem uzdevumiem – ekonomikas attīstību un investīciju pieauguma veicināšanu, lai nodrošinātu makroekonomisko stabilitāti. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Eiropas Komisijas taisnīgais lēmums [5]

Trešdiena, 4.oktobris

Šonedēļ Eiropas Komisija paziņoja lēmumu jautājumā par Lietuvas no 2008. gada īstenoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa līnijas blokādi. Atbilstoši EK lēmumam, Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums Lietuvos geležinkeliai ir atzīts par vainīgu konkurences ierobežošanā dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū. Tiek atzīts, ka Lietuvas valsts dzelzceļš ir pārkāpis Eiropas Savienības konkurences noteikumus, un tagad uzņēmumam ir piespriests nomaksāt 27,9 miljonus eiro lielu naudas sodu. Turklāt Lietuvai trīs mēnešu laikā EK ir jāiesniedz darbības plāns, lai atjaunotu dzelzceļa satiksmi posmā Mažeiķi–Reņģe, kā arī visi, kuriem Lietuvas piekoptais Klaipēdas ostas protekcionisms ir sagādājis zaudējumus, drīkst pieprasīt kompensāciju. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Latvijas Banka pret latviešu valodu [39]

Piektdiena, 29.septembris

Latvijas Bankas ikgadējā tautsaimniecības konferencē Izglītība: no viduvējības uz izcilību valdīja nopietna noskaņa. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ar rūgtumu konstatēja, ka tie ekonomiskās sistēmas pārvaldes instrumenti, kuriem ticēja un joprojām tic teroraktu ģenerācija, pārstājuši dot rezultātus. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Privātās sarunas nav liecības tiesā [41]

Otrdiena, 26.septembris

Politisko provokatoru grupa, kas publiskoja t.s. oligarhu sarunu ierakstu atšifrējumus, mēģina iestāstīt visai Latvijas sabiedrībai, ka pazīstamas personas jebkurā privātā sarunā viens otram saka tikai patiesību, patiesību un neko citu, izņemot patiesību. Taču šāds apgalvojums ir dziļi maldīgs un nepatiess. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Tramps, Vējonis un Ziemeļkoreja [15]

Piektdiena, 22.septembris

Septembra nogalē, laikā, kad gājputni jau pošas uz dienvidiem, valstu vadītāji lido uz Ņujorku, lai reizi gadā piedalītos ANO Ģenerālajā asamblejā, paustu savas valsts nostāju un uzklausītu citu valstu līderu teikto, uz Ņujorku uzrunāt ANO Ģenerālās asamblejas 72. sesiju devās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Iepirkumu klana republika [19]

Otrdiena, 12.septembris

19. gadsimtā pasaulslavenais ekonomists Kārlis Markss (1818–1883) sadalīja 19. gadsimta sabiedrību divās pretējās šķirās. Kapitālistu šķirā tika iekļauti tie, kuru vidējais šķiras loceklis patērēja ievērojami vairāk par vidējo, bet proletariāta (darba ņēmēju) šķirā tika iekļautas produktīvas sociālas grupas, kuru vidējā locekļa patēriņš bija zemāks par vidējo patēriņu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Ar raķeti pa Phenjanu! [13]

Piektdiena, 8.septembris

Noslēdzoties Otrajam pasaules karam, sabiedrotie paguva vienoties par robežu un ietekmes sfēru sadalījumu Eiropā, bet, pirms tika noslēgts galīgais miera līgums starp Japānu un visiem tās uzvarētājiem, sākās Aukstais karš. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Sešgadnieki! Mierā! Uz skolu soļos marš! [18]

Pirmdiena, 4.septembris

Ceturtdienas, 31. augusta rītā par aicinājumu «saglabāt esošo kārtību, kas attiecas uz skolas gaitu uzsākšanas vecumu, kad bērni skolas gaitas uzsāk no septiņu gadu vecuma vai retos gadījumos pat astoņu gadu vecumā» portālā manabalss.lv bija parakstījušies vairāk nekā 2000 Latvijas pilsoņu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Dumpis Labklājības ministrijā [16]

Ceturtdiena, 31.augusts

Latviju 29. augustā pāršalca kārtējā politiskā sensācija. Labklājības ministrs Jānis Reirs, tiekoties ar presi, paziņoja, ka pret ministra gribu kaut kādi ļauni Labklājības ministrijas darbinieki uz savu roku iesniedza Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem izmaiņām darbnespējas lapu izsniegšanas un apmaksas kārtībā, rosinot noteikt, ka darba ņēmējiem slimības nauda netiktu maksāta par pirmajām trim slimošanas dienām, nevis tikai par pirmo dienu, kā tas ir noteikts pašlaik. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Cilvēki ir Latvijas izzūdošā vērtība! [28]

Otrdiena, 29.augusts

Nekustamo īpašumu attīstītāji ir dažādi. Tomēr tos vieno kopīgs mērķis – gūt maksimālu peļņu. Maksimālu peļņu var sasniegt, ļoti lēti nopērkot un pēc tam daudz, daudz dārgāk pārdodot. Lai šajā nozarē labi uzvārītos, ir svarīgi, lai nekustamā īpašuma pārdēvēji tiktu iedzīti izmisumā, lai viņiem nebūtu, kur sprukt, lai viņi būtu pilnīgā bezizejā. Tad nekustamo īpašumu attīstītāji un spekulanti varēs iegādāties ļoti lēti, un peļņa tiks maksimizēta. Kā darbojas daži no nekustamo īpašumu nozarē iesaistītajiem, varēja saprast, vērojot notikumus saistībā ar 21. augustā notikušo ugunsgrēku Krievijas dienvidrietumu pilsētā Rostovā. Vairāk »

Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers