NRA autori / Juris Paiders

Juris Paiders

Laiks nomainīt SAB direktoru [28]

Piektdiena, 16.februāris

Globālā ekonomika nav iedomājama bez ASV dolāru norēķiniem. Savukārt ASV finanšu sektora uzraugiem – ASV Tieslietu ministrijai – ir piešķirta tik milzīga vara, ka šī struktūra jebkuru ārvalstu banku un uzņēmumu jebkurā brīdī, tikai uz aizdomu pamata vien, var uz neierobežotu laiku atslēgt no dolāru norēķiniem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Obligātās korupcijas komponente [45]

Ceturtdiena, 15.februāris

Šonedēļ daudzus šokēja Zemnieku saeimas izplatītā informācija, ka Latvijas lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini bija par 40–60% lielāki nekā decembrī. Iemesls ir tas, ka 2018. gada 1. janvārī stājās spēkā jau 2016. gada novembrī pieņemtie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas noteica būtiskas izmaiņas t.s. obligātā iepirkuma komponentes (OIK) aprēķināšanas kārtībā elektrības lietotājiem. Taču Zemnieku saeima nav vienīgā, ka sacēla trauksmi. Elektroenerģijas gala cena ļoti daudziem patērētājiem – mājsaimniecībām – ievērojami paaugstinājās, tāpēc daudziem – īpaši tiem, kas elektroenerģiju taupa – tā par vienu kilovatstundu pieauga desmitos procentu viena mēneša laikā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Kā vērtēt šo paziņojumu? [17]

Pirmdiena, 12.februāris

7. februārī LTV raidījumā 1:1 Saeimas priekšsēdētaja Ināra Mūrniece paziņoja: «Satversmes aizsardzības biroja direktors, tā ir ļoti nopietna amatpersona. Viņa rokās ir ļoti daudz kas… slepena informācija. Tas daudz ko izšķirs. Arī par to, kāda būs Latvijas tālākā virzība. Satversmes aizsardzības birojs ir tas, kas politiķiem dod vai nedod pielaides. Kas izšķir un pasaka jā vai nē, ļoti nopietni izvērtējot kandidātus, izvērtējot pretendentus konkrētiem amatiem. Vai Satversmes aizsardzības birojs raugās pievērtām acīm, vai Satversmes aizsardzības biroja direktors pasaka: «Jā, bet šie ir zināmi riski, un, atvainojiet – nē.»» Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Demokrātijas balstu zāģētāji [28]

Ceturtdiena, 8.februāris

Pavisam nesen man sanāca piedalīties domu apmaiņā ar ārvalstu diplomātiem. Ļaudis, kuriem rūp ne tikai savas valsts intereses, bet arī Rietumu civilizācijas izcīnītās vērtības, ir patiesi satraukti par tiem procesiem, kas norisinās ASV. Valsts, kas gadsimtu bija paraugs citiem, kas bija demokrātisku vērtību balsts pasaulē, ripo pilnīgi nesaprotamā virzienā. Tikai identificētā problēma nav Donalda Trampa atrašanās ASV prezidenta postenī. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Latvijas atbilde uz "Iskander" raķešu izvietošanu [54]

Trešdiena, 7.februāris

Šonedēļ, atbildot uz Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites un aizsardzības ministra Raimunda Karobļa paziņojumu par Krievija plāniem izvietot Kaļiņingradas apgabalā taktiskās raķetes Iskander, Krievijas Valsts domes Aizsardzības komitejas vadītājs Vladimirs Šamanovs paziņoja, ka Kaļiņingradas apgabalā Iskander raketes jau ir izvietotas. Turklāt tās ir notēmētas, lai ar to palīdzību iznīcinātu ārvalstu militāro infrastruktūru, ka pašlaik tiekot izvietota. Tas ir tiešs un nepārprotams mājiens, ka Iskander raķetes tiks notēmētas uz NATO militārajiem kontingentiem, kas ir izvietoti Polijā un Baltijā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Latvijas intereses pirmajā vietā! [39]

Piektdiena, 2.februāris

Lai gan 2017. gadā ārvalstu tiešo investīciju plūsma atjaunojās (pagaidām ir apkopoti tikai dati par 2017. gada pirmajiem trīs ceturkšņiem), tomēr ir vērojama kāda ļoti nepatīkama tendence. ASV tiešo investīciju atlikums, salīdzinot ar 2016. gadu, samazinājās par 40 miljoniem eiro. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Krievijas jaunās ideoloģijas ietvars [16]

Trešdiena, 31.janvāris

Kamēr Latvijas politiķi vēl tikai gatavojas pie katra sabiedriskā medija izveidot uzraudzības padomi, Krievijā pie Kultūras ministrijas sabiedriskā padome darbojas un jau ir pārvērsta par efektīvu cenzūras instrumentu. Visskandalozāk tas izpaudās šī gada 23. janvārī. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Bruņotais uzbrukums NATO dalībvalstij. Ko darīt? [14]

Pirmdiena, 29.janvāris

Kā ir jārīkojas ikvienai NATO dalībvalstij, kad pret vienu no NATO dalībvalstīm no nedraudzīgas kaimiņvalsts puses tiek vērsts bruņots uzbrukums, kas izpaužas raķešu triecienā pret civiliem objektiem, izraisot civiliedzīvotāju bojāeju un sakropļojot desmitiem cilvēku? Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai Noasa šķirsts ir ēka vai kuģis? [17]

Otrdiena, 23.janvāris

Kādā saviesīgā pasākumā fonā bija ieslēgts televizors, kurā skanēja sižets par Pāvilostas kuģi – jūras krastā uzbūvēto konstrukciju, kas izskatās pēc ēkas, bet juridiski ir atzīta par būvniecības stadijā esošu kuģi. Jaunums izraisīja veselu emociju vētru! Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Uzticības krīze un izglītības reforma [7]

Piektdiena, 12.janvāris

SKDS 2017. gada decembrī, pēc Neatkarīgās pasūtījuma, veica reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par uzticību politiskajām partijām, politiķiem un valsts institūcijām. Attiecībā uz uzticību dažādām Latvijas institūcijām gada laikā ievērojamas pārmaiņas nav novērojamas, tomēr var secināt, ka ilgākā laika posmā ir iespējams radikāli uzlabot iedzīvotāju attieksmi, ja noteikta institūcija konsekventi un gadu no gada uzlabo savu darbu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Valdība izsaka neuzticību tautai?! [70]

Otrdiena, 9.janvāris

Šāds secinājums rodas, iepazīstoties ar jaunākajiem Aizsardzības ministrijas piedāvātajiem grozījumiem Nacionālās drošības likumā, kurus lielā sajūsmā šogad jau skatīja valdība. Tiek plānots noteikt, ka katra pilsoņa pienākums ir «pretoties agresoram ar visiem pieejamiem līdzekļiem». Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Straujās izaugsmes perspektīvas [21]

Ceturtdiena, 4.janvāris

Pērnā gada 29. decembrī Ekonomikas ministrija izplatīja optimisma pilnu un uzmundrinošu ziņu, ka Latvijas ekonomikas izaugsme 2017. gadā bija ievērojami straujāka nekā iepriekšējos gados. Ekonomikas ministrija prognozē, ka 2017. gadā kopumā IKP varētu pieaugt par vismaz par 4,5%. Ekonomikas ministrija beidzot ir atradusi galveno investoru, kas iedarbinās Latvijas ekonomiku. Tās būs Eiropas Savienības fondu «investīcijas». EM prognozē, ka «arī 2018. gadā saglabāsies strauja izaugsme un IKP pieaugums, pēc Ekonomikas ministrijas ekspertu prognozēm, varētu sasniegt 4,2 procentus». Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers