NRA autori / Jānis Lasmanis

Jānis Lasmanis

Nodokļu reformā bez zaudētājiem neiztiks [9]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Klusībā ilgi briedušo nodokļu sistēmas reformu Saeimā, visticamāk, gaida nopietni pārbaudījumi. Finanšu ministrijas izlolotajam plānam kļūst aizvien mazāk pretinieku, taču bažas par to, vai Finanšu ministrija nesasteidz tautsaimniecībai nozīmīgo reformu, joprojām ir dzīvas. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Deputāti saudzīgi pret terorismā ieinteresētajiem [2]

Trešdiena, 26.aprīlis

Gada laikā aptuveni pieci līdz desmit cilvēki izrāda interesi par piekļaušanos kādai teroristiskai organizācijai vai kā citādi ar savu rīcību ir gatavi apdraudēt nacionālo drošību. Lai neļautu šiem cilvēkiem izdarīt liktenīgo kļūdu, tiem liegs izceļot no valsts. Aizliegums potenciāli var sagādāt arī citas neērtības šo cilvēku sadzīvē, taču eksperti uzskata, ka tās ir samērīgas un saudzīgākas par krimināllikuma vēršanu pret tiem. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Bērziņš ZZS rezultātu Rīgā spētu ietekmēt [12]

Otrdiena, 25.aprīlis

Pašlaik Rīgā saimniekojošais Saskaņas/Gods kalpot Rīgai duets uz politiskajiem konkurentiem raugās nicīgi, jo tie uz pašvaldību vēlēšanām Rīgā spējuši izvirzīt tikai otrā vai pat trešā ranga politiķus. Var diskutēt par lietderības koeficientu, taču situāciju mainījusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas savā sarakstā ar otro kārtas numuru iekļāvusi bijušo Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Konkurss uz Rīgas mandātu būs liels [2]

Pirmdiena, 24.aprīlis

No politiskajiem smagsvariem uz pašvaldību vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā piektdienas pusdienlaikā bija pieteikusies tikai Vienotība un Saskaņas/Gods kalpot Rīgai duets, taču uz Rīgas domes deputāta mandātu tīkojošo skaits ir ievērojami lielāks – līdz šim oficiāli pieteikušies astoņi saraksti. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Rīgas ielām turpināt degradēties vairs neļaus Ušakovs [8]

Trešdiena, 19.aprīlis

Rīgas ielas ir pelnītas kritikas objekts, taču tādas tās kļuvušas astoņus gadus Rīgā valdošā politiskā dueta apzinātas izvēles dēļ. To, iepazīstinot ar Saskaņas un Gods kalpot Rīgai kopējo sarakstu pašvaldības vēlēšanām Rīgā, atklāja Rīgas mērs Nils Ušakovs. Taču rīdzinieki var uzelpot, jo, atkal kļūstot par galvaspilsētas saimnieku, šis duets izdangātās ielas no aizmirstības sola celt saulītē. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Vienotība par sabiedrību iekļaujošāku un tīrāku Rīgu [14]

Ceturtdiena, 13.aprīlis

Velns slēpjas sīkumos, un sīkumos varētu būt meklējama arī veiksme Rīgas domes vēlēšanās. Iespējams, tā nodomājuši Vienotības priekšvēlēšanu kampaņas un programmas Rīgai veidotāji, kas līdz ar citiem, ierastākiem solījumiem apņēmušies ziemā no Rīgas ielām izskaust sāli, bet vasarā tās regulāri mazgāt. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Brigmanis nosaka jaunus mērķus un piesaka pēdējo sezonu [4]

Pirmdiena, 10.aprīlis

Pagājis tikai nedaudz vairāk par gadu, kopš Latvijas Zemnieku savienības stūrētā Zaļo un zemnieku savienība nokļuvusi pie varas, taču partija jau kaldina plānus, lai tuvākajā laikā valdībā uzņemtos atbildību pār tādām nozarēm, kādas tai līdz šim nav bijušas raksturīgas. Visticamāk, organizāciju uz šo mērķi stūrēs cits līderis, jo pašreizējais partijas vadītājs Augusts Brigmanis skaidri pateicis – šie būs pēdējie divi gadi, kad viņš vada valstī vecāko partiju. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Deputātiem neliedz iespēju balsojumos atturēties [5]

Piektdiena, 7.aprīlis

Izmantojot priekšvēlēšanu laiku, kad politiķi daudz vieglprātīgāk pieņem sabiedrībai tīkamus, reizēm populistiskus lēmumus, Latvijas Reģionu apvienība centās panākt, lai deputātiem balsojumos tiktu liegta atturēšanās iespēja. Iespēja, kuru paši iniciatīvas autori izmanto gana bieži. Divdesmit vienam deputātam atturoties, Saeima šo iniciatīvu noraidīja. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Latvija Ukrainai sola būt uzticama partnere [9]

Trešdiena, 5.aprīlis

Savu iespēju robežās neļaut starptautiskajai sabiedrībai aizmirst par Krievijas okupēto Krimu un atbalstīt Ukrainu tās ceļā uz Eiropas un Eiroatlantisko integrāciju. Šādu solījumu, tiekoties ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, devis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Bēgļiem ticēs uz vārda [5]

Trešdiena, 5.aprīlis

Turpmāk oficiālu statusu ieguvušajiem patvēruma meklētājiem pabalstus izmaksās īsāku laiku nekā līdz šim. Savukārt vienreizēju finansiālu atbalstu, ticot patvēruma meklētājam uz vārda, izmaksās, ja tas atbildīgās amatpersonas informēs, ka viņam nav pietiekamu līdzekļu patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers