NRA autori / Jānis Lasmanis

Jānis Lasmanis

Rīgas vārdā Bondars gatavs pamest Saeimu [18]

Piektdiena, 17.februāris

Žonglējot ar socioloģisko pētījumu datiem un solot kvalitatīvi atšķirīgu Rīgas pārvaldīšanu, valsts galvaspilsētas mēra amatam savu kandidatūru pieteicis Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars. Pārstāvot Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas attīstībai aliansi, viņš ir pārliecināts, ka vēlēšanās iegūs vairāk par pusi domes mandātu un iesēdīsies Rīgas mēra krēslā. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Atslēga uz Eiropu ZZS būs rūpīgi jāpiemeklē [3]

Ceturtdiena, 16.februāris

Kopš Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošo Latvijas Zemnieku savienību pameta Iveta Grigule, pie varas esošais politiskais spēks atklāti atzinis, ka tas vēlas iestāties Eiropas Tautas partijā (ETP), kura šobrīd ir lielākā politiskā grupa Eiropas Parlamentā. Šajā procesā liela nozīme būs Vienotības nostājai, un šis fakts ZZS ieceres realizēšanu sarežģīs. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Demokrātijas pīlāram Satversmei – 95 [11]

Trešdiena, 15.februāris

Satversme ir sestais vecākais spēkā esošais republikas pamatlikums pasaulē, un šodien aprit 95 gadi kopš tās pieņemšanas. Atzīmējot šo vēsturisko notikumu un akcentējot pamatlikuma nozīmi demokrātiskas valsts iekārtas saglabāšanā, Saeimā pulcēsies tiesību eksperti, lai apspriestu Satversmes un tajā ietverto Latvijas valsts pamatvērtību dzīvotspēju cauri laikiem. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Valsts noslēpums var kļūt pieejamāks [1]

Otrdiena, 14.februāris

Kārtībā, kādā valsts amatpersonas iegūst tiesības iepazīties ar valsts noslēpumu saturošu informāciju, tuvākajā laikā gaidāmas būtiskas izmaiņas. Paredzams, ka vairāki deputāti un partijas centīsies panākt, lai šādas tiesības deputātiem un Saeimas ievēlētām amatpersonām piešķirtu automātiski. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Piesaka vēl vienu Rīgas mēra krēsla tīkotāju [4]

Pirmdiena, 13.februāris

Saeimas opozīcijā strādājošā No sirds Latvijai, kuras līderes bijušās Valsts kontroles vadītājas Ingunas Sudrabas sabiedrību kādreiz vilinošais spožums nu jau labu laiku kā krietni pabalējis, oficiāli paziņojusi, ka tā pievienosies cīņai par varu Rīgā. Organizācijas kandidāte uz mēra amatu būs mazpazīstamā uzņēmēja Diāna Novicka. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Kučinska valdības gads: stabili, bet ar krītošu reitingu [10]

Piektdiena, 10.februāris

Vienpadsmitajā februārī aprit gads, kopš Ministru prezidenta amatu no Vienotības pārņēma Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Māris Kučinskis. Sabiedrības vērtējums valdību un tās vadītāja pārstāvēto politisko spēku nav lutinājis. Daži uzskata, ka tas ir neveiksmīga mantojuma dēļ, citi – ka kļūmīga ir komunikācija ar sabiedrību. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Pārkāpjam likumu notverti seši deputāti [4]

Otrdiena, 7.februāris

Saeimas rudens sesijas laikā vismaz sešiem deputātiem sanācis konflikts ar likumu. Četri sodīti par satiksmes noteikumu neievērošanu, viens nav pildījis Valsts ieņēmumu dienesta prasības, un viens Rīgā patvaļīgi izvietojis reklāmu. Nerātnākie bijuši Saskaņas deputāti. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Antisaskaņas koalīcija nostiprināta [24]

Otrdiena, 7.februāris

Saeimas koalīcijas partijas, kas otrajās pašvaldību vēlēšanās pēc kārtas par mērķi noteikušas Nila Ušakova un viņa vadītās Saskaņas varas gāšanu Rīgā, savu apņemšanos nostiprinājušas, parakstot memorandu. Tajā viens no galvenajiem punktiem apliecina, ka neviena no partijām nesadarbosies ne ar Saskaņu, ne tās satelītu Gods kalpot Rīgai. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

KNAB uzvar tiesā Strīķi [21]

Otrdiena, 7.februāris

Administratīvā rajona tiesa noraidījusi Jutas Strīķes prasību pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) par viņas atbrīvošanu no amata, paverot plašāk durvis viņas startam lielajā politikā. Eksperti lēš, ka viņas kandidatūra spētu mobilizēt gana daudz vēlētāju, taču šobrīd grūti pateikt, vai tikai ar viņu vien kādai partijai pietiktu, lai nokļūtu Rīgas domē. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Daži politiķi gatavojas vēlēšanām, mainot savu vizuālo tēlu [2]

Piektdiena, 3.februāris

Laikā, kad kāda savulaik ietekmīgākā partija pārdzīvoja pastāvēšanas laikā smagākos brīžus, tās vadītāja mainīja par ikonisku kļuvušo frizūru, tādējādi kļūdaini izraisot runas par gaidāmām krasām izmaiņām viņas darbā. Savukārt šobrīd vēlēšanu tuvošanās neļauj apšaubīt, ka daži politiķi tām gatavojas, mainot savu vizuālo tēlu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers