NRA autori / Jānis Lasmanis

Jānis Lasmanis

ZZS saglabā amatu Jūrmalas domē

Otrdiena, 17.janvāris

Bijušā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa neizslēgšana no Latvijas Zaļās partijas ir sašķēlusi šo politisko spēku. Daļas partijas biedru vēlmi distancēties no iespējamā likumpārkāpēja pārspējusi vēlme pēc labiem rezultātiem Jūrmalas pašvaldības vēlēšanās – G. Truksnis kūrortpilsētā ir vismīlētākais politiķis. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Izraudzīsies sabiedrisko mediju uzraugus

Otrdiena, 17.janvāris

Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apstiprināšanai parlamentā izvirzīs četrus kandidātus uz Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP). Par trim kandidātiem koalīcijas partijas jau vienojušās, bet ceturto no 11 konkursā startējušajiem partijas izraudzīsies koleģiāli. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Zaļie uzticēsies lielajam brālim

Pirmdiena, 16.janvāris

Lai lieki neradītu saspringtu atmosfēru Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iekšienē, vienas no šo politisko spēku veidojošajām partijām – Latvijas Zaļās partijas – dome nolēma nevirzīt savu kandidātu uz Rīgas mēra amatu. Šo privilēģiju partija uzticējusi ZZS valdei. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

KNAB no reorganizēšanas var glābt tikai jaunais priekšnieks [3]

Piektdiena, 13.janvāris

Lai vienkāršotu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunā priekšnieka atrašanu, Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijām likumprojektu, kas atcels līdzšinējo prasību, ka kandidātam uz šo amatu jābūt vismaz trīs gadu pieredzei vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā. Taču laikā, kad likumdevējs un izpildvara drudžaini cenšas atrast jaunu biroja priekšnieku, doma par biroja reorganizēšanu politiķu vidū kļūst aizvien populārāka. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Pētījums: iedzīvotāji par vispiemērotāko premjera amatam uzskata Lembergu [82]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošā Māra Kučinska valdībai pēc mēneša apritēs gads, kura laikā viņš sabiedrībai nav spējis pierādīt, ka ir vispiemērotākais šim amatam. Tiesa, partijai tas nav liels trieciens, jo par vispiemērotāko valdības vadītāja krēslam Latvijas iedzīvotāji uzskata ZZS sadarbības partneres Latvijai un Ventspilij līderi Aivaru Lembergu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Krievvalodīgos integrēs jau esošajos TV kanālos [2]

Trešdiena, 11.janvāris

Krievu valodas īpatsvara nepalielināšana sabiedriskajos medijos un to iziešana no reklāmas tirgus – šādu sabiedrisko mediju nākotni redz perspektīvākie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata kandidāti, kurus otrdien iztaujāja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Silenieka sprungulis paša politratos [16]

Piektdiena, 6.janvāris

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) savu Rīgas mēra kandidātu nosauks tikai janvāra beigās, taču par vienu no ticamākajiem kandidātiem šim amatam vēl nesen uzskatītais Viesturs Silenieks, pieļaujot ZZS sadarbību Rīgā ar Saskaņu, šādu iespēju nule kā zaudējis. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

SKDS pētījums: kritiskais noskaņojums aug, bet populārākie – nemainīgi [8]

Ceturtdiena, 5.janvāris

Aizvadītajā gadā sabiedrības atbalsts politiķu darbībai turpinājis sarukt un retais var lepoties ar tā pieaugumu. Taču populārāko politiķu trijotne saglabājusi savas pozīcijas, neraugoties uz atbalsta mazināšanos. Sabiedrība joprojām visaugstāk vērtē Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ventspils domes vadītāju Aivaru Lembergu un Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Cīņai par reklāmas tirgu jauns pavērsiens

Trešdiena, 4.janvāris

Nemierā ar Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm, kas cita starpā paredz pašvaldību izdevumu neiesaistīšanos reklāmas tirgū, Latvijas Lielo pilsētu asociācija norāda uz kļūdām šo nostādņu apstiprināšanas procesā un aicina tās atcelt. Kultūras ministrija (KM) gan uzskata, ka pārmetumiem nav pamata. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Ārlietu ministrijai pārmet kūtrumu [4]

Trešdiena, 4.janvāris

Nemainīgs kurss attiecībās ar Krieviju, ciešu attiecību saglabāšana ar Apvienoto Karalisti pēc tās iespējamās izstāšanās no Eiropas Savienības un nogaidoša pozīcija attiecībām ar ASV, kuru jaunais prezidents amatā stāsies pēc pāris nedēļām. Šie ir daži punkti ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos, kas jau izpelnījušies nelielu kritiku. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Saskaņa nesteidz norāt Mamikinu [3]

Otrdiena, 3.janvāris

Saskaņu pārstāvošais Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins ar savu darbību aizvien vairāk attālinās no pārstāvētās partijas kursa un apdraud tās cerības piesaistīt plašāku latviskā elektorāta daļu, taču partijas vadība vismaz pagaidām nevēlas ielaisties diskusijās par viņa vietu organizācijā. Savukārt politologi uzskata, ka eiroparlamentārietis apzinās, ka viņa ceļi ar Saskaņu šķirsies, un tādēļ būvē sev politisko kapitālu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

ATSKATS POLITIKĀ: Gads dziestošas Vienotības zīmē [10]

Piektdiena, 30.decembris

Aizejošais 2016. gads politikā aizsākās ar notikumu, kuru gaidījām jau kopš 2015. gada nogales – Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gāžot no valdošās partijas troņa Vienotību, premjerministra amatam izvirzīja Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošo Māri Kučinski. Šī politiskā teātra pirmā plāna lomas tēlotāja nomaiņa tad arī virzīja daudzus šā gada notikumus politikā. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Kliedē Trampa sētās bažas [3]

Ceturtdiena, 29.decembris

Apliecinot, ka sabiedrotajiem nav jābīstas no izmaiņām ASV ārpolitikā arī pēc Donalda Trampa ievēlēšanas prezidenta amatā, Latvijā viesojas D. Trampa partijas biedra, ASV senatora Džona Makeina vadītā delegācija. Senators mūsu aizsardzības ministram apliecinājis – ASV joprojām būs stratēģiskais sabiedrotais. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers