NRA autori / Jānis Lasmanis

Jānis Lasmanis

Aktualizējas jautājums par Rīdzenes sarunu autentiskumu

Otrdiena, 12.decembris

Gandrīz piecus mēnešus pēc tā dēvētās oligarhu lietas izmeklēšanu pētošās parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanas atkal aktualizējies jautājums par publiskajā telpā nonākušajām tā dēvētajām Rīdzenes sarunām. Pastāv iespēja, ka publicētās sarunas saturiski atšķiras no izmeklēšanas gaitā veiktajos ierakstos dzirdamajām. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

"Saskaņa" Saeimas vēlēšanām vēlas sabiedrotos [12]

Pirmdiena, 11.decembris

Saeimas vēlēšanās vairākkārt labākos rezultātus sasniegusī, bet opozīcijā vienmēr atstātā Saskaņa uz 13. Saeimas vēlēšanām varētu piesaistīt reģionālos partnerus. Šādu vēlmi paudis partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. Partijas līderi Nilu Ušakovu šī iniciatīva nesajūsmina, un tas nav vienīgais jautājums, kas Saskaņā rada iekšēju spriedzi. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Nacionālās apvienības stūre nodota Dzintaram [19]

Pirmdiena, 11.decembris

Četrus gadus pēc Visu Latvijai! un Tēvzemei un Brīvībai/LNNK apvienošanās vienā partijā organizācija beidzot atteikusies no divvaldības un par vienīgo priekšsēdētāju ievēlējusi Raivi Dzintaru. Partijas mērķus un ideālus šīs nominālās izmaiņas tās vadībā neietekmēs. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

SAB noslēpumainības plīvurs pavērsies [5]

Piektdiena, 8.decembris

Jau nākamgad personas, kurām Satversmes aizsardzības birojs nebūs atļāvis iepazīties ar valsts noslēpumu saturošu informāciju, šo lēmumu varēs pārsūdzēt tiesā. Saskaņas deputāts Jānis Tutins, kam birojs liedza kļūt par Saeimas Nacionālās drošības komisijas locekli, izmantot šo normu, visticamāk, varēs, un viņš nolēmis izmantot visus likuma sniegtos instrumentus lēmuma apstrīdēšanai. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

"No sirds Latvijai" balansē uz iznīcības sliekšņa [9]

Ceturtdiena, 7.decembris

Bijušās valsts kontrolieres dibinātās partijas No sirds Latvijai Saeimas frakcija balansē uz iznīcības sliekšņa, jo, to pametot kaut vienam deputātam, tā vairs nebūs tiesīga pastāvēt. Tas savukārt nozīmētu ierobežotāku pieeju informācijai, kā arī mazāku Saeimas budžeta apmaksātu tehnisko atbalstu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis kritizē "čekas" pētniekus [15]

Piektdiena, 1.decembris

Tā dēvētās čekas arhīvu pētnieku 750 tūkstošu eiro vērtais līdzšinējais darbs tiem uzticētā pamatuzdevuma veikšanā bijis nepietiekams, taču to līdz likumā noteiktajam termiņam, saspringti strādājot, pabeigt var. Šādu vērtējumu, izvairoties no tiešas kritikas, Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas darbam dod izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Vērtēs iespēju prezidentu vēlēt atklātā balsojumā [4]

Otrdiena, 28.novembris

Valsts prezidents ir vienīgā amatpersona, kuru Saeima joprojām ievēlē aizklātā balsojumā. Rūkot sabiedrības uzticībai Saeimai, aizvien biežāk izskan doma par atklātā balsojumā ievēlētu prezidentu. Rīt šādu 11,4 tūkstošu valsts pilsoņu parakstītu iniciatīvu skatīs Saeimas juridiskā komisija, taču valdošajā koalīcijā tai nav vienbalsīga atbalsta. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

NRA pēta, ko paredz 2018.gada valsts budžets [6]

Ceturtdiena, 23.novembris

Trešdien, noslēdzot darba dienu īsi pirms pieciem pēcpusdienā, Saeima beidza pirmo cēlienu darbam pie nākamā gada budžeta un to pavadošo likumprojektu apstiprināšanas. Pie atlikušajiem astoņiem likumprojektiem darbu turpinās šodien, bet, līdz šim balsojot, deputāti cenšas pretoties kārdinājumam atturēties. Jautājums par to, ka Saeimas deputātam neklājas slēpt savu attieksmi pret apspriežamo likumprojektu, balsojumā atturoties, vairākkārt nonācis parlamenta dienaskārtībā. Pēc tam, kad ar šādu iniciatīvu Saeimā vērsās vairāk nekā 11 tūkstoši valsts pilsoņu, tā nodota izvērtēšanai Juridiskajā komisijā, bet vairākums deputātu uzskata, ka atturēšanās iespēja balsojumā jāsaglabā. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Dumpis Sudrabas partijā apsīcis

Trešdiena, 22.novembris

Ingunas Sudrabas vadītās partijas No sirds Latvijai Saeimas frakcijā uzvirmojušais nemiera gars norimis. Deputāti, kuri pauda gatavību pamest frakciju, šķiet, mainījuši savas domas un turpina darbu partijā, bet partija apsver iespēju uz Saeimas vēlēšanām meklēt sabiedrotos. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Zibenskarš pret Āboltiņu izsmēlis potenciālu [44]

Otrdiena, 21.novembris

Vienotības jaunās valdes mēģinājums, zibenīgi atbrīvoties no partijas avangardu jau sen pametušās Solvitas Āboltiņas ēnas, atdūries pret iepriekš neparedzētiem šķēršļiem. Tikai šādi var izskaidrot dīvaino lēmumu ļaut no partijas nule izslēgtajai politiķei līdz pat Saeimas rudens sesijas beigām turpināt vadīt Vienotības Saeimas frakciju. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers