NRA autori / Jānis Lasmanis

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Pensionāru cerības ekonomikas ministrs nepiepildīs [19]

Otrdiena, 17.aprīlis

Iespējams, cerot uz priekšvēlēšanu laiku, kas politiķos mēdz pamodināt vēlmi par katru cenu izpatikt vēlētājiem, Latvijas Pensionāru federācija mudina valdību atmaksāt iedzīvotājiem naudu, ko tie pārmaksājuši nu jau par neveiksmīgu atzītās elektrības obligātā iepirkuma komponentes ietvaros. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Zemes īpašniekiem nomināla uzvara Satversmes tiesā [11]

Piektdiena, 13.aprīlis

Zemes īpašnieki, uz kuru īpašuma padomju varas gados uzbūvētas daudzdzīvokļu mājas, jau ceturto reizi uzvarējuši valsti, kas cenšas ierobežot viņu tiesības pelnīt ar savu īpašumu, Satversmes tiesā. Norma, kas nosaka piespiedu nomas maksas maksimālo griestu pakāpenisku sarukšanu, atzīta par Satversmei neatbilstošu. Tas gan nenozīmē, ka apstrīdētos nomas griestus atcels. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Instruments piespiedu nomas saistību pārtraukšanai nonāk Saeimā [5]

Ceturtdiena, 12.aprīlis

Šodien Satversmes tiesa paziņos savu lēmumu lietā par zemes īpašnieku tiesībām iekasēt nomas maksu no uz viņu zemes esošu daudzdzīvokļu namu iemītniekiem. Savukārt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija vienbalsīgi apstiprināja likumprojektu, kas nākotnē regulēs, kā šādu namu iedzīvotāji varēs atbrīvoties no pienākuma maksāt piespiedu nomu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Priekšvēlēšanu laika drudzis pārņem politiku [2]

Otrdiena, 10.aprīlis

Līdz 13. Saeimas vēlēšanām atlicis nedaudz mazāk par sešiem mēnešiem, un cīņā par vēlētāja simpātijām priekšvēlēšanu kaujas mašīnas zobrati griežas aizvien straujāk. Šo mehānismu kontrolējošā koalīcija, atrotījusi piedurknes, un sola mesties bezkompromisu cīņā ar elektrības rēķinu nesamērīgi sadārdzinošo obligātā iepirkuma komponenti un grasās piešķirt īpašu valsts aizstāvību Daugavas vidū izveidotajam Likteņdārzam, kuru savulaik priekšvēlēšanu kampaņā izmantoja arī Valdis Zatlers. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Kučinskis lauž tradīciju un slavē "zaļo" ministrus [9]

Pirmdiena, 9.aprīlis

Līdz šim premjerministrs Māris Kučinskis izvairījies atklāt, kuri viņa valdības ministri strādā vislabāk. Taču sestdien notikušajā Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongresā viņš mainījis šo tradīciju un atklājis, ka visapmierinātākais viņš ir tieši ar zaļo virzītajiem ministriem – aizsardzības un veselības. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Trampa paustais rada vieglu eiforiju [28]

Ceturtdiena, 5.aprīlis

Pavisam nesen ASV nevairījās asas kritikas mūsu banku sistēmas virzienā. Tagad ārpolitikas un uzņēmējdarbības eksperti ASV prezidenta Donalda Trampa paustajā saklausījuši cerīgas, jaunu ietekmīgā sabiedrotā investīciju sološas notis. Vai tās sagaidīsim, gan atkarīgs no valdības un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Jauni izaicinājumi. Sejas vecās [1]

Trešdiena, 4.aprīlis

Rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās Vienotībai Latgales vēlēšanu apgabalā būs jāmeklē jauns saraksta līderis. Kaut apšaubāmā ceļā, bet lielāko atbalstu Latgales vēlēšanu apgabalā guvušais Dzintars Zaķis šajās vēlēšanās nepiedalīsies. Visticamāk, vakanci aizpildīs kāds Latgales partijas pārstāvis. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Gatavojas cīņai ar "viltus ziņām" [30]

Ceturtdiena, 29.marts

Lai ierobežotu tā dēvēto viltus ziņu izplatīšanos elektroniskajos medijos, Saeima uzsākusi debates par jauniem juridiskajiem risinājumiem, jo pašlaik pieejamie nedod vēlamos rezultātus. Eksperti gan norāda, ka šāda vēlme balansē uz pārlieku plašas vārda brīvības ierobežošanas sliekšņa. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Spiegu ķeršana kļūs saskaņotāka un ienesīgāka [8]

Trešdiena, 28.marts

Lai labotu darbu apgrūtinošo situāciju, kurā valsts drošības iestāžu darbību regulē vairāki likumi, aizsākts darbs pie praktiski jauna valsts drošības iestāžu likuma. Cita starpā konceptuāli apstiprināta arī iecere, ka gan drošības iestāžu darbiniekus, gan jebkuru citu personu varēs prēmēt par būtiska valsts apdraudējuma novēršanu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

LB prezidenta amatam nosaka rāmjus [5]

Piektdiena, 23.marts

Joprojām noslēpumā tītā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lieta, kuras ietvaros viņu tur aizdomās par kukuļa izspiešanu, iedvesmojusi Saeimas deputātus jaunam likumprojektam, kas noteiks bankas prezidenta pilnvaru termiņu ierobežojumus un iespēju apturēt tā pilnvaras uz kriminālprocesa laiku. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers