NRA autori / Jānis Lasmanis

Jānis Lasmanis

Zemniekam būs jāmāk runāt latviski [1]

Pirmdiena, 27.marts

Valsts valodas neprasme nedrīkst traucēt iepazīties ar lauksaimniecības zemes apstrādāšanu regulējošajiem normatīvajiem aktiem, tādējādi apdraudot kaimiņu saimniecības. Tā uzskata vairākums Saeimas deputātu, kuri ceturtdien apstiprināja grozījumus likumā par zemes reformu Latvijas Republikas lauku apvidos, nosakot, ka zemi Latvijā varēs iegādāties tikai valsts valodas pamatus zinošas personas. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Stratēģiski nozīmīgi uzņēmumi nu ir drošībā

Piektdiena, 24.marts

Sākot ar pirmdienu, par nacionālajai drošībai nozīmīgu komercsabiedrību atzīta uzņēmuma daļu pārdošana vai pirkšana nonāks valdības pārziņā. Bez tās atļaujas nevarēs pārdot vairāk par desmit procentiem, piemēram, dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmas operatora Conexus Baltic Grid, daļu. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Ieteikumi izmaiņām prezidenta vēlēšanās gatavi

Trešdiena, 22.marts

Jau pēc Lieldienu brīvdienām, aizsākoties Saeimas pavasara sesijai, tās Juridiskajai komisijai būs jāsāk izvērtēt iespējamos modeļus izmaiņām Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtībā. Visticamāk, tai tiks piedāvāti divi varianti – tautas vai Saeimas deputātu un pašvaldību vadītāju ievēlēts prezidents. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Saeima vēlētāju vēlmēs ieklausās biežāk, nekā varētu domāt [1]

Otrdiena, 21.marts

Populārs ir viedoklis, ka politiķi starp vēlēšanām nevēlas vai nespēj ieklausīties vēlētājos, pievēršoties to vajadzībām tikai īsi pirms brīža, kad izšķirsies viņu politiskā karjera. Taču kopš 2012. gada likumā paredzētā iespēja ietekmēt likumdošanu ar kolektīvajiem iesniegumiem liecina – vēlētāja vēlmes biežāk tiek ņemtas vērā nekā atzītas par noraidāmām. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Turīgajiem bēgļiem maksāt pabalstus nevēlas [4]

Ceturtdiena, 16.marts

Lai saņemtu vienreizējo finansiālo pabalstu, Latvijā nokļūt gribošajam patvēruma meklētājam būtu jāsniedz detalizēta informācija par viņam piederošajiem īpašumiem. Ja bēglim pamestajā dzimtenē pieder ievērojami aktīvi, tad pabalsts tam nepienāktos. Šādu kārtību vēlas ieviest Nacionālo apvienību pārstāvošais Jānis Dombrava. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Premjers Šadurskim sniedz atbalsta plecu [2]

Ceturtdiena, 16.marts

Pēdējā laikā visvairāk sabiedrības viedokļa sistā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska uzsāktajai izglītības sistēmas reformai ir nepārprotams premjerministra atbalsts. Viņš bija vienīgais ministrs, kura veikumu savā uzrunā Saeimai tieši pieminēja premjers Māris Kučinskis. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Steigšus ceļ mūri nevēlamiem investoriem [1]

Trešdiena, 15.marts

Lai nepieļautu valsts drošībai nozīmīgu uzņēmumu nonākšanu nevēlamu personu rokās, likumprojektu, kas reglamentēs šādas situācijas nepieļaušanu, virzīs steidzamības kārtībā, turklāt nepiesaistot uzņēmēju pārstāvjus. Likums būs attiecināms arī uz jau notikušiem darījumiem. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Kučinska valdības potenciāls vēl nav apgūts

Trešdiena, 15.marts

Šodien premjerministrs Māris Kučinskis uzrunās Saeimas deputātus, lai informētu par valdības paveikto gada laikā. Sociālie partneri tās darbu kopumā vērtē atzinīgi un gaida reformu rezultātus. Savukārt ekonomists Ojārs Kehris pauž gandarījumu, ka nav sastrādāts nekas kaitniecisks. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Pārdot valstij nozīmīgus uzņēmumus kļūs sarežģītāk [5]

Otrdiena, 14.marts

Laikā, kad nobeigumam tuvojas sarunas par vairāku televīzijas kanālu un interneta vietņu īpašnieces Modern Times Group pārdošanu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien sāks strādāt pie likumprojekta, kas ierobežos to personu loku, kuri drīkstēs iegādāties nacionālajai drošībai nozīmīgu komercsabiedrību daļas. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Īvāns: runas par dzīvnieku spīdzināšanu cirkā ir nepamatotas [26]

Piektdiena, 10.marts

Tuvākajā nākotnē vienīgā vieta Latvijā, kur vecākiem aizvest bērnus, lai tie apskatītos, piemēram, zilonīti, būs Rīgas zoodārzs, jo savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā būs aizliegta. Šādu likumprojektu ceturtdien Saeima nodeva izskatīšanai komisijās. Likumprojektam gan nepieciešami uzlabojumi, jo šā brīža redakcijā tas apdraud arī dažas Zooloģiskā dārza ikdienas aktivitātes. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
Jānis Lasmanis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers