NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde

Trešdaļai tuberkulozi atklāj profilaktiskajās pārbaudēs

Pirmdiena, 27.marts

Lielākā daļa pacientu, kuriem pagājušajā gadā atklāta tuberkuloze, ar sūdzībām par veselības traucējumiem paši bija vērsušies pie ārsta. Taču gandrīz trešajai daļai tuberkulozes pacientu slimība atklāta profilaktiskajā apskatē. Tāpēc eksperti uzskata, ka par tuberkulozi jārunā pēc iespējas biežāk un jāinformē sabiedrība par iespējām pārbaudīt veselību. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Eksperiments vairo vēlmi kustēties

Piektdiena, 24.marts

Latvijas skolēni, viņu vecāki un skolotāji ikdienā kustas pārāk maz un neizpilda pat Pasaules veselības organizācijas noteikto veselīgas ikdienas minimumu – dienā noiet vismaz 10 000 soļu. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase veiktajā fizisko aktivitāšu eksperimentā, kas realizēts sadarbībā ar Latvijas mobilo telefonu, atklājies, ka skolēni ir aktīvāki nekā vecāki un skolotāji, tomēr pat bērnu ikdienā nav pietiekami daudz fizisko aktivitāšu. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Veselības budžetam atrod naudas ielāpu uz diviem gadiem [3]

Ceturtdiena, 23.marts

Pagaidu plāns veselības nozares finansēšanai ir Eiropas Komisijas atļauja par 0,1–0,5 procentiem pārsniegt budžeta deficītu tuvākajos trīs gados. Finanšu ministrija nodokļu reformas ietvaros piedāvā daļēji finansēt veselības nozari arī no sociālā budžeta, par ko gaidāmas asas politiskas diskusijas. Nekāda cita reformu plāna, kā nodrošināt ilgtspējīgu veselības aprūpes nozares darbību, nav. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Aicina parakstīties par 12% veselībai [4]

Trešdiena, 22.marts

Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija Sustento aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju atbalstīt akciju Es par 12% veselībai un portālā manabalss.lv balsot par to, lai veselības aprūpes finansējums 2018. gadā tiek palielināts vismaz līdz 12 procentiem no kopējā valsts budžeta. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Labdarības akcija – katram bērnam atveseļošanos

Otrdiena, 21.marts

Daudzu Latvijas iedzīvotāju ģimenē, radu, draugu vai paziņu lokā ir bērni ar kustību traucējumiem, bet ceturtajai daļai iedzīvotāju pašiem ir bijusi saskarsme ar rehabilitācijas sistēmu. Diemžēl liela daļa cilvēku šo sistēmu vērtē neapmierinoši, liecina bērnu rehabilitācijas centra Poga aptaujas dati. Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar kustību traucējumiem apmaksā valsts, nosakot kvotas, ar kurām visiem nepietiek. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Tuberkuloze: saslimušo mazāk, bet vēlu vēršas pie ārsta

Pirmdiena, 20.marts

Tuvojoties Pasaules tuberkulozes dienai 24. martā, Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu Rīgā organizē informatīvu akciju, kurā no 20. līdz 28. martam ikviens iedzīvotājs var saņemt bezmaksas speciālista konsultācijas par tuberkulozi, plaušu slimību veselību un profilaksi, kā arī pēc nepieciešamības veikt krēpu testu. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Sociālā budžeta naudu atdot nevēlas [2]

Piektdiena, 17.marts

Vai glābjot veselības aprūpes maku, var traumēt sociālās apdrošināšanas budžetu, uz šo jautājumu pavisam drīz nāksies atbildēt politiķiem. Sociālās apdrošināšanas eksperti piesardzīgi vērtē Finanšu ministrijas ideju novirzīt veselības budžetam vienu procentu no valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta, savukārt Labklājības ministrijā Neatkarīgajai pauž pietiekami stingru nē šai idejai, jo jābūt pārliecībai, ka sociālais budžets spēs to izturēt. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Sirmgalvja nāve. Atjauno kriminālprocesu pret Rēzeknes kardiologu [2]

Piektdiena, 17.marts

Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors, izskatot cietušo personu sūdzības krimināllietā pret Rēzeknes slimnīcas ārstu par profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, kā rezultātā iestājās pacienta nāve, pieņēmis lēmumu par kriminālprocesa atjaunošanu, atceļot lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Pacientu Rēzeknes slimnīcā 2015. gada martā nogādāja ātrā palīdzība, un šogad aprit divi gadi kopš sirmgalvja nāves. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Tiesībsargs: Invalīdu situācija Latvijā ir kritiska [18]

Ceturtdiena, 16.marts

Latvijas valdībai regulāri jāziņo Apvienoto Nāciju Organizācijai, kā tai sokas ar Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanu Latvijā. Tiesībsargs Juris Jansons alternatīvajā ziņojumā ANO kritiski vērtē cilvēku ar invaliditāti sociālo nodrošinājumu, pieejamību veselības aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Grāmatvediska pieeja neglābj pacientus [1]

Trešdiena, 15.marts

Kompensējamo zāļu sarakstu Latvijā papildinājuši inovatīvie medikamenti C hepatīta ārstēšanai, kuri tiek piešķirti, prioretizējot pacientus, proti, nosakot, kuram pacientam modernie medikamenti tiks piešķirti vispirms, ņemot vērā slimības jau nodarīto kaitējumu. Taču joprojām Latvija izskatās kā bārenīte uz kaimiņu valstu fona – Latvijas Veselības ekonomikas asociācija secinājusi: valsts kompensējamo zāļu sarakstā Lietuvā un Igaunijā ir iekļauts divreiz vairāk jaunākās paaudzes medikamentu nekā Latvijā. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Lai pieslēgtu e-veselībai, apzvanīs katru ģimenes ārstu [3]

Trešdiena, 15.marts

Līgumu slēgšana ar ģimenes ārstiem par pievienošanos e-veselības sistēmai notiek diezgan gausi, pašlaik tai pievienojušies vien 186 ģimenes ārsti, kas ir tikai 14 procenti no visiem ģimenes ārstiem. Ārstniecības iestāžu skaits, kuras noslēgušas līgumu par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas lietošanu, ir lielāks – 825. Veselības ministrijas ierēdņi apliecina, ka gatavi apzvanīt katru ģimenes ārstu, lai noskaidrotu, kas viņu kavē noslēgt līgumu un sākt lietot e-veselību. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Advokāti: bērnu tiesības nav mazāk svarīgas [1]

Otrdiena, 14.marts

Tiesu administrācijas apkopotie tiesu informācijas sistēmas dati liecina, ka katru gadu vairāk nekā 70 000 civillietu nonāk tiesā un katra desmitā no tām ir saistīta ar bērnu tiesībām. Nemainīgi aktuālākais jautājums – aptuveni 5000 lietu gadā – ir uzturlīdzekļu piedziņa. Pēdējo trīs gadu dati liecina, ka palielinās izskatīto lietu skaits saistībā ar bērnu paternitāti, vecāku aizgādību, kā arī aizgādības un saskarsmes tiesību noteikšanu, ierobežošanu vai atcelšanu. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers