NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Veselības budžetā jau saredzami mīnusi [4]

Ceturtdiena, 19.oktobris

Skaidras pārliecības par to, kāds būs veselības nozares finansējums pēc gada vai diviem, nav. Tas radījis satraukumu ne tikai mediķu arodbiedrībai, bet arī pašiem politiķiem, Saeimas deputātiem, kuri par Veselības un Finanšu ministriju skaitļu rindām, kas katra citādi ataino veselības budžeta pieaugumu, pauž atklātu neizpratni. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes pabalsts: Atrasts variants visiem [5]

Ceturtdiena, 19.oktobris

Meklējot variantus, kā palielināt ģimenes valsts pabalstu un vienlaikus iekļauties sociālajam budžetam papildus atvēlētajā finansējumā, Nacionālā apvienība nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu – noteikt piemaksas ģimenēm, kuras audzina divus un vairāk bērnu. Politiķi apliecina, ka par šo variantu varētu vienoties un līdzšinējās asās diskusijas varētu noslēgties ar konkrētām likuma izmaiņām. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Mediķu maizes rieciens kļūs biezāks [2]

Trešdiena, 18.oktobris

Nākamā gada valdības apņemšanās ir ārstniecības personām – ārstiem, māsām, māsu palīgiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem – palielināt atalgojumu vidēji par 28 procentiem. Lai to izdarītu, veselības nozares budžetā ir piešķirts papildu finansējums – 117 miljoni eiro. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Reto slimību plāns – valdībā

Otrdiena, 17.oktobris

Valdība šodien gatavojas izskatīt Reto slimību plānu 2017. – 2020. gadam. Tajā iezīmēta virkne problēmu, ar kurām saskaras reto slimību pacienti – savlaicīgas diagnostikas trūkums, daudzos gadījumos ārstēšanās nepieejamība, dārgu, bet izdzīvošanai vajadzīgu medikamentu neapmaksāšana no kompensējamo zāļu budžeta, kā arī pietiekami bieži – elementāras informācijas trūkums, ko pacientam darīt, ja ir diagnosticēta reta slimība vai ir aizdomas, ka cilvēks ar tādu slimo. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes pabalsts – vēl domu krustugunīs

Pirmdiena, 16.oktobris

Izmaiņas Valsts sociālo pabalstu likumā paredz, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalsts būs atkarīgs no ģimenē audzināmo bērnu skaita, taču likuma grozījumi pagaidām vēl konkrēti nepasaka – kādi tad pabalsta apmēri būs. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Grūtniecēm būs zaļais koridors

Piektdiena, 13.oktobris

Veselības ministrija sievietēm plāno nodrošināt zaļā koridora principu speciālistu konsultācijām grūtniecības periodā. To paredz ministrijas sagatavotais mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna projekts 2018. – 2020. gadam. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Čakša: Pacientu iemaksas nemazināsies [9]

Ceturtdiena, 12.oktobris

Veselības ministres Anda Čakšas skaidrojums deputātiem Saeimas Pieprasījuma komisijā neatbild uz jautājumu, kad Latvijas pacientiem tiks samazinātas pacienta iemaksas jeb līdzmaksājumi. Veselības ministre saka: iemaksas ir tikai 1,42 eiro pie ģimenes ārsta un tikai 4,27 eiro pie speciālista, taču lielākās izmaksas pacientiem rodas akūtu saslimšanu vai traumu gadījumā, nonākot slimnīcā, kur katra diena maksā vismaz 10 eiro, nerunājot par līdzmaksājumiem izmeklējumiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Miljards veselībai saldi skan [6]

Ceturtdiena, 12.oktobris

Nākamā gada veselības nozares budžets plānots viena miljarda eiro apmērā, ar ko ļoti lepojas augstas valsts amatpersonas, jo nu veselības nozarei atvēlēts tik daudz naudas kā vēl nekad kopš neatkarības atjaunošanas. Vai veselības aprūpē līdz ar to nākamgad viss strauji ies augšup, vai miljards ir tikai māņi? Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Seniorus iesaista darbā bankā [3]

Trešdiena, 11.oktobris

Latvijas Pensionāru federācija un Norvik banka noslēgušas sadarbības līgumu uz pieciem gadiem, paredzot senioru iesaisti bankas izstrādātā nodarbinātības programmā. Šogad banka savā komandā uzņems vismaz trīs seniorus, bet nākamgad – aptuveni 50 pensionāru kā padomniekus finanšu konsultācijām bankas filiālēs visā Latvijā. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

E-veselība tiek ieviesta jau 9 gadus, iztērēti 14,5 miljoni [2]

Trešdiena, 11.oktobris

Negatīvi vērtējams, ka Veselības ministrija (VM) visā e-veselības sistēmas projekta pārvaldībā un uzraudzībā kā mērķi nav izvirzījusi eveselības ieguvumu saņemšanu, bet gan orientējas uz Eiropas fondu projektu formālu pabeigšanu un sistēmas lietošanas obligāto uzsākšanas termiņu, kurš regulāri tiek atlikts. Šādi e-veselības ieviešanas procesu vērtē Valsts kontrole. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ministre: Ne vienmēr ieraksts likumā garantē naudu [3]

Otrdiena, 10.oktobris

Premjerministrs Māris Kučinskis apstiprina valdības apņemšanos nodrošināt veselības aprūpei papildu finansējumu un «konsekventu virzību uz četriem procentiem no iekšzemes kopprodukta», taču vienlaikus atzīst, ka finansējums ir tikai viens no veselības nozares aktuālajiem jautājumiem. Viņš uzsver, ka līdz ar jauno Veselības nozares finansēšanas likumu ir jāuzsāk darbs pie pilnīgi jaunas veselības apdrošināšanas sistēmas. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers