NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Tiesā mediķus par rindu apiešanas shēmu [2]

Ceturtdiena, 15.marts

Krimināllietas par naudas pieprasīšanu un pieņemšanu no pacientiem, lai apietu rindas uz valsts apmaksātajiem radioloģijas izmeklējumiem Rīgas Austrumu slimnīcā, izskatīšanai paredz ilgu tiesas procesu. Lietā ir septiņi apsūdzētie, visi Rīgas Austrumu slimnīcas darbinieki, un izmeklētāju konstatētās nelikumības saistītas ar laiku no 2013. līdz 2015. gadam. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Atraitņu pensijas - vai tas ir tikai priekšvēlēšanu solījums? [9]

Ceturtdiena, 15.marts

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar Labklājības ministrijas ekspertiem sākusi darbu pie pensiju likuma grozījumiem. Viens no priekšlikumiem ir ieviest tā sauktās atraitņu pensijas. Jautājums sarežģīts un diskutabls, taču, kā Neatkarīgajai atzina Sociālo un darba lietu komisijas deputāts Andrejs Klementjevs, kurš iesniedzis konkrētu priekšlikumu par atraitņu pensijām, 26 valstis Eiropā ir ieviesušas šāda veida vecumdienu atbalstu saviem cilvēkiem, kāpēc Latvija nevarētu? Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Viesģimenēs ārzemēs tikai no 12 gadiem

Trešdiena, 14.marts

Saeimas Cilvēktiesību komisija vienbalsīgi nolēmusi mainīt Bērnu tiesību aizsardzības likumu un noteikt, ka viesģimenes ārzemēs nevarēs uzņemt bērnus, kuri jaunāki par 12 gadiem. Šī tēma jau pagājušajā gadā nonāca jautājumu krustugunīs – vai bērni no bērnunamiem un audžuģimenēm ir iesaistāmi viesģimeņu programmā. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes birokrātijas tīklos [2]

Otrdiena, 13.marts

Izrādās, ka mūsu valstī tāds jēdziens kā ģimene nepastāv, šādi jauno atbalsta veidu ģimenēm ar bērniem jeb ģimeņu piemaksu un ar to piešķiršanu radīto jūkli vērtē trīs bērnu māmiņa Linda. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Pensionāru nabadzība augstākā OECD valstīs [22]

Pirmdiena, 12.marts

Lielākā daļa Latvijas senioru saņem pensiju 200 – 300 eiro robežās. Šādu vecumdienu nodrošinājumu no valsts saņem gandrīz puse Latvijas pensionāru. Palielinoties pensiju neapliekamajam minimumam, daļa šo senioru no šā gada saņem nedaudz lielākas pensijas, tomēr lielai daļai pensionāru, kuri saņem pensijas līdz 250 eiro mēnesī, pensijas apmērs nodokļu reformas rezultātā nav mainījies. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes ārsti: E-veselības dēļ jāstrādā ilgāk [2]

Pirmdiena, 12.marts

Katrs otrais ģimenes ārsts spiests strādāt ilgāk, kopš ir ieviesta e-veselība, ģimenes ārstu kopsapulcē sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Ģimenes ārstu darba laiks palielinājies, jo e-veselības darbības traucējumu dēļ ārstiem nākas strādāt vakaros un brīvdienās, lai izrakstītu e-receptes un e-darbanespējas lapas. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Kā palīdzēt vecākiem ar nestandarta darba laiku? [1]

Piektdiena, 9.marts

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju – vismaz 366 000 – strādā nestandarta darba laiku. Ne astoņas stundas piecas dienas nedēļā, bet agri no rīta, vēlu vakaros, naktīs vai brīvdienās. 27 procentiem šo strādājošo ir bērni pirmsskolas vecumā. Ko darīt ar bērniem, kad pašam jāiet uz darbu, bet bērni ir pārāk mazi, lai viņus atstātu vienus pašus? Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

E-veselībā ieraksta kontaktus [2]

Piektdiena, 9.marts

E-veselības sistēmā ikviens iedzīvotājs var norādīt kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā. Līdz šim visbiežāk iedzīvotāji norādījuši savu dzīvesbiedru. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Igauņi zāles apmaksā, latvieši – domā [3]

Ceturtdiena, 8.marts

Igaunijā pašlaik pacientiem kompensējamo zāļu sistēmā ir pieejami 66 dažādi jaunākās paaudzes medikamenti, Lietuvā – 62, bet Latvijā – 31. Turklāt Igaunija pusgada laikā ir spējusi iekļaut kompensējamo zāļu sarakstā astoņus medikamentus, kamēr Latvija – tikai vienu. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Grasās mazināt daļu netaisnību pensiju piemaksās [25]

Ceturtdiena, 8.marts

Lemjot par pensiju piemaksu palielināšanu senioriem, kuri lielāko darba mūžu nostrādājuši līdz 1996. gadam, aizmirsts par vienu pensionāru grupu, kuriem pensijas piemaksas būtu taisnīgi palielināt, bet tas pašreizējā pensiju likuma redakcijā nav paredzēts. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti plāno grozīt likumu un apmēram desmit tūkstošiem pensionāru ļaut saņemt par 50 eirocentiem lielākas piemaksas pie pensijas. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Dzirdes dienā par veselām ausīm [1]

Otrdiena, 6.marts

Stradiņa slimnīcas Otorinolaringoloģijas klīnika kopā ar tās rezidentiem un Rīgas Stradiņa universitātes studentiem Pasaules dzirdes dienā iedzīvotājiem atgādina par dzirdes traucējumu profilaksi, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem un viņu ikdienas paradumiem klausīties austiņās skaļu mūziku. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers