NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Bērnu ārstēšanai būtiski ziedojumi

Ceturtdiena, 14.decembris

Katru gadu Bērnu slimnīcas fonds palīdz Bērnu slimnīcas pacientiem saņemt neatliekamu medicīnisku palīdzību ārvalstīs, jo viņu veselībai nepieciešamās medicīniskās manipulācijas Latvijā netiek veiktas. Šāgada 11 mēnešos palīdzība sniegta 161 bērnam. Lielākajā daļā gadījumu mazajiem pacientiem bija nepieciešami izmeklējumi, kādus Latvijā neveic, vai medikamenti, kādus Latvijā neapmaksā no valsts budžeta līdzekļiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

E-veselībai var pietrūkt skābekļa [4]

Trešdiena, 13.decembris

Lai gan Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija lepojas ar e-veselības sistēmas darbību raksturojošiem statistikas datiem, ne aizvakar, ne vakar e-veselības sistēmai pievienoties nebija iespējams. To apliecināja Saeimas deputāte, ģimenes ārste Līga Kozlovska, kā arī par to varēja pārliecināties ikviens, mēģinot ar internetbankas starpniecību autorizēties e-veselībā. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

"Sasildi Ziemassvētkos": Jaunieši ar garīgās attīstības traucējumiem darina sveces sapņu īstenošanai [1]

Piektdiena, 8.decembris

Kārlis ir salauzis spilgti rozā parafīnu nelielos gabaliņos un ber to sveces formiņā. Viņš ir sajūsmā par sveces krāsu – tā būs koši rozā. Kārlis ir viens no Kustības par neatkarīgu dzīvi dienas centra jauniešiem, kurš ikdienā strādā arī sveču darbnīcā. Sveces gatavo jaunieši ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, un kustības vadītāja Inga Šķestere saka: mēs nesam ziņu sabiedrībai, ka cilvēki ar smagiem traucējumiem var dot savu pienesumu. Sasildi Ziemassvētkos viesojas dienas aprūpes centrā, lai iepazītu sveču darināšanas meistarstiķi un iepazīstinātu lasītājus ar šeit topošajiem gaismas un siltuma nesējiem. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 
Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Stradiņi un Austrumu slimnīca apvienošanas priekšā [1]

Otrdiena, 5.decembris

Ministru prezidenta Māra Kučinska teiktais par iespējamu divu lielāko Latvijas slimnīcu apvienošanu radījis viļņošanos mediķu un visas sabiedrības vidū. Veselības ministre Anda Čakša Neatkarīgajai apstiprināja: par iespējamo abu slimnīcu apvienošanu ir domāts un runāts, bet pagaidām nekāda konkrēta apvienošanas plāna nav. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes ārsti saglabā prasības e-veselībā [1]

Otrdiena, 5.decembris

Nacionālais veselības dienests piedāvā ģimenes ārstiem parakstīt līgumu, kurā trūkst būtiskas līguma sastāvdaļas, proti, par pakalpojumiem paredzētās samaksas apmērs. «Nacionālais veselības dienests prognozējamo samaksas apmēru ir nosūtījis kā informatīvu materiālu un sola, ka to vienpusēji paziņos tad, kad ministrija būs sadalījusi piešķirtos budžeta līdzekļus,» norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Neraugoties uz joprojām pastāvošajām domstarpībām ar Veselības ministriju un tās dienestiem, ģimenes ārsti oficiāli vienojušies pārtraukt streiku, kas sākās vasarā. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Zāļu aģentūra aizstāv ģenēriskās zāles

Pirmdiena, 4.decembris

Zāļu patēriņa dati 2017. gada 1. pusgadā liecina, ka 75 procenti no Latvijā pārdoto zāļu iepakojumiem bija ģenēriskās zāles. Latvijā ģenēriskās zāles visvairāk lieto sirds-asinsvadu sistēmas slimību ārstēšanai, nervu sistēmas slimību ārstēšanai, kā arī sistēmiski lietojamos pretinfekcijas līdzekļus. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Cīkstas, kurš veselībai lielāks draugs

Piektdiena, 1.decembris

Lielākās diskusijas, lemjot par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, skar garantijas veselības finansējuma pieaugumam un mediķu atalgojumam. Deputāti arī norāda uz vairākām iedzīvotāju grupām, kuras nebūs apdrošinātas veselībai no valsts, piemēram, trešās grupas invalīdi. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

"Sasildi Ziemassvētkos": Darboties prieks, kas palīdz līdzcilvēkiem [2]

Ceturtdiena, 30.novembris

«Esmu pagodināta nodarboties ar labdarību – tas man sagādā prieku un vienlaikus palīdz citiem cilvēkiem,» Neatkarīgajai saka Eva Sesemane no Rīgas starptautiskā sieviešu kluba, kas šosestdien aicina uz Ziemassvētku labdarības tirdziņu Vecrīgā. Visi tirdziņā iegūtie līdzekļi nonāks Latvijas labdarības organizāciju, tostarp krīzes centru, rīcībā, lai palīdzētu bērniem un ģimenēm. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ražuks: Likums un atbildība glābs veselības nozari [6]

Ceturtdiena, 30.novembris

Veselības aprūpes finansēšanas likuma pieņemšana nozīmē labāk finansētu, sakārtotāku un pieejamāku veselības aprūpi, sarunā ar Neatkarīgo uzsver Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks. Šodien Saeima plānojusi apstiprināt šo likumu otrajā lasījumā. Visticamāk, diskusijas turpināsies, spriežot par likumprojekta variantu galīgajam lasījumam, jo mediķu arodbiedrība jau paudusi neapmierinātību ar dokumentu, kas neparedz konkrētus skaitļus ārstniecības personu atalgojuma pieaugumam. Tomēr līdz decembra vidum visām ieinteresētajām pusēm ir jāvienojas. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers