NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde

Slimnīcas Veselības inspekcijai pārmet birokrātiju [6]

Piektdiena, 28.aprīlis

No oficiālā Veselības ministrijas skaidrojuma nav saprotami patiesie Veselības inspekcijas vadības rotācijas iemesli uz citām iestādēm. Ministrija atsaucas uz Civildienesta likumu, proti, lai nodrošinātu labi pārvaldību, uzdevumu efektīvu izpildi un sabiedrības uzticību civildienestam. Tomēr no šī nevar secināt, vai rotācijai pakļautās ierēdnes tiek pārceltas, jo darbu slikti pildījušas un Veselības inspekcijas vadībā vajadzīgs kāds, kas to dara labāk, vai gluži pretēji – ierēdnes tik labi strādā, ka viņu pieredze noderētu citās valsts iestādēs. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

OECD analizēs mūsu pensiju sistēmu, Latvijai tas izmaksās 50 000 eiro [7]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Mēs esam šeit, lai mācītos, tā diskusijā Saeimā par pensiju sistēmu sacīja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas eksperti. Starptautiskās organizācijas speciālisti vēlas uzzināt, kādi ir Latvijas pensiju sistēmas izaicinājumi un kā Latvija tos cenšas pārvarēt. OECD sagatavos arī ziņojumu, bet ekspertu mācīšanās un vienlaikus analīze Latvijai izmaksās 50 000 eiro. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

SKANDĀLS: Rotācija, lai niknie suņi nomierinātos [7]

Trešdiena, 26.aprīlis

Tēlaini Veselības ministrijas klusos plānus atbrīvoties no Veselības inspekcijas vadības varētu raksturot kā nikno suņu apklusināšanu. Šādi var secināt pēc inspekcijas vadītājas Aijas Mežsargas teiktā: mēs nesen nosūtījām prokuratūrai divas lietas – vienu par Bērnu slimnīcu, otru par Stradiņa slimnīcu. Lietās aprakstītie inspekcijas konstatētie pārkāpumi attiecas uz laiku, kad šo slimnīcu vadībā bija pati veselības ministre Anda Čakša. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Slimnīcu reforma iekustina reģionus [6]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Pēc sarunām par katrā reģionā un slimnīcā plānotajām reformām Latvijas Slimnīcu biedrība kopumā pauž gandarījumu, taču diskutējama vēl ir atsevišķu slimnīcu reforma – kādi veselības pakalpojumi būs pieejami iedzīvotājiem šo slimnīcu teritorijās, piemēram, Tukumā vai Preiļos. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Pieaug cilvēku rinda sociālās rehabilitācijas saņemšanai [5]

Ceturtdiena, 20.aprīlis

Labklājības ministrija iecerējusi reformēt valsts apmaksāto rehabilitāciju un tehnisko palīglīdzekļu saņemšanu cilvēkiem ar invaliditāti, veidojot šos pakalpojumus iedzīvotājiem draudzīgākus. Labklājības ministrs Jānis Reirs diskusijā Saeimā norādīja: lai uzlabotu cilvēku ar invaliditāti situāciju valstī, ir plānots reorganizēt Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA), kas sniedz rehabilitācijas pakalpojumus, taču – lai tos saņemtu – jāgaida garās rindās. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ar PVN zālēm ātri apdedzinās [2]

Trešdiena, 19.aprīlis

Situācijās, kad jāmeklē papildu finansējums veselības nozarei vai jāsavelk stingrāk josta, praktiski vienmēr tiek aktualizēts jautājums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) palielināšanu medikamentiem. Arī šogad. Finanšu ministrija visai ātri paķēra ideju par samazinātas PVN likmes atcelšanu zālēm, taču nu valdību veidojošo partiju politiķi vienojušies šādu ieceri noraidīt. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Stradiņa slimnīca: Pēc pusotra gada sāks celt nākamo kārtu

Trešdiena, 12.aprīlis

Stradiņa slimnīca iepazīstina ar jaunā A korpusa pirmajā kārtā uzcelto ēku, bet A korpusa celtniecība turpināsies - pašlaik jau ir izvēlēts būvprojekta izstrādātājs, kas gan vēl oficiāli nav paziņots. Reāli celtniecības darbi varētu sākties 2018. gada nogalē - 2019. gada sākumā, Neatkarīgajai pastāstīja slimnīcā. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Slimnīcas uzlabo zaļo koridoru [1]

Trešdiena, 12.aprīlis

Izmantojot zaļo koridoru, ar aizdomām par onkoloģisku slimību uz konsultāciju Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā katru nedēļu ierodas vidēji 68 pacienti, no kuriem aptuveni 72 procentiem onkoloģiskā diagnoze tiek apstiprināta. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Austrumu slimnīca: Nemainot tarifus, parādi tikai augs [6]

Trešdiena, 12.aprīlis

Veicot revīziju par Rīgas Austrumu slimnīcas rīcību ar valsts resursiem, Valsts kontrole secina: atbildība par izveidojušos situāciju ar milzu parādiem ir jāuzņemas gan Veselības ministrijai, kura ilgstoši ir piekopusi «strausa politiku», nereaģējot uz slimnīcas problēmām, kuras tai ir bijušas labi zināmas, gan Rīgas Austrumu slimnīcas vadībai. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Jaundzimušo vecākiem dāvinās pūriņu [5]

Pirmdiena, 10.aprīlis

Mazumtirdzniecības tīkls Prisma Latvija Latvijā ievieš Somijā izveidoto jaundzimušā atbalsta konceptu, dāvinot jaundzimušā pūriņu ar noderīgām lietām mazuļa pirmajiem dzīves mēnešiem. Pūriņu Prisma lielveikalos var saņemt ikviens šogad aprīlī Rīgā dzimis bērns. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Bērnu slimnīcu apvienos [2]

Piektdiena, 7.aprīlis

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca tuvāko četru gadu laikā plānojusi apvienot abas slimnīcas novietnes vienā un turpmāk mazos pacientus uzņemt tikai Torņakalnā Rīgā. Kas notiks ar bērnu slimnīcas ēkām Gaiļezerā, nav zināms, lēmums jāpieņem Veselības ministrijai (VM), jo slimnīcas ēka ir ministrijas pārziņā, savukārt zeme – privāta. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers