NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde

Atlūguma pamatojums. Slokenberga neredz iespēju vadīt slimnīcu VM nostājas dēļ [7]

Piektdiena, 24.februāris

Līdz šim nav bijis neviena veselības ministra, kas neuzskatītu par savu pienākumu nomainīt lielāko Latvijas slimnīcu vadītājus, un kā vienmēr galvenais arguments ir izskanējis – persona neprot labi pārvaldīt ārstniecības iestādi. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca nav izņēmums, un, visticamāk, izplatītā informācija par Valsts kontroles konstatētajām problēmām ir tikai iegansts, lai veiktu amatpersonu pārbīdes. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

ZILAIS VALIS. Nav pierādījumu, ka spēli vada kāda organizētās noziedzības grupa [4]

Piektdiena, 24.februāris

Norādījumi, kas ļauj justies piederīgam kādai noslēpumu aptvertai jauniešu grupai, vienojošas, lai arī sevi traumējošas darbības, kas jāizpilda, ja «vēlies būt savējais», – Krievijā jau vairāk nekā gadu plaši izplatījusies spēle jeb drīzāk murgs sasniedzis arī Latviju. Jaunieši galvenokārt ar mobilo tālruņu starpniecību pārsūta spēles noteikumus, kā arī fotogrāfijas ar savainotām un asiņojošām rokām. Bērnu telefonos arī atrodama fotogrāfija, kas pagājušā gada sākumā, šokējot sabiedrību, ceļoja pa kaimiņzemes internetu un kurā attēlota it kā pašnāvību uz dzelzceļa veikusi jauniete. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Pensionāri pieprasa prioritāti

Ceturtdiena, 23.februāris

Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdes dalībnieki visu Latvijas pensionāru vārdā kategoriski pieprasa par valsts prioritāti noteikt pensionāru nabadzības pieauguma apturēšanu un no nākamā gada daļu valsts budžeta pieauguma novirzīt pensionāru ienākumu straujākai palielināšanai. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Dzemdību nama liktenis valsts rokās [2]

Ceturtdiena, 23.februāris

Mēs teorētiski un arī praktiski varētu uzņemties apmaksāt Rīgas Dzemdību nama saimnieciskos izdevumus, piemēram, segt komunālos maksājumus, kā rezultātā slimnīcai būtu vairāk līdzekļu atalgojuma palielināšanai ārstiem, vecmātēm un māsām, taču tas nebūtu pareizi attiecībā pret citiem mediķiem, piemēram, vecmātēm un ārstiem, kuri strādā Stradiņa slimnīcā, pēc tikšanās ar veselības ministri Andu Čakšu sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Būtiski sarucis saslimušo skaits ar rotavīrusu

Trešdiena, 22.februāris

Bērnu slimnīcā pagājušā gada laikā reģistrēts zemākais skaits mazo pacientu, kuri saslimuši ar rotavīrusu. Bērnu slimnīcas Vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska to skaidro ar rotavīrusa vakcīnas iekļaušanu Valsts imunizācijas kalendārā, kas kopš 2015. gada pieejama visiem jaundzimušajiem par valsts līdzekļiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Mediķu izdzīšana turpinās [14]

Trešdiena, 22.februāris

Lielākajā daļā Latvijas slimnīcu mediķiem joprojām ir un būs jāstrādā ilgas darba stundas bez papildu samaksas par virsstundām. Rīgas Dzemdību nams apņēmies pavasarī atteikties no normālā pagarinātā darba laika un maksāt par virsstundām, bet citās ārstniecības iestādēs tas vēl ir tāls sapnis. Veselības ministrija atbildi «ietērpj» naudā – lai samaksātu par virsstundām, nepieciešami miljoni eiro. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

C hepatīts: pusei pacientu jau smagi aknu bojājumi [5]

Otrdiena, 21.februāris

No 1383 pacientiem ar C hepatītu, kuri pēdējos divos gados vērsās pie hepatologa, vismaz pusei jau bija smagi aknu bojājumi. Taču valsts spēj nodrošināt efektīvu ārstēšanu tikai daļai šo pacientu. Situācija varētu uzlaboties šogad, jo ar valdības lēmumu piešķirti papildu līdzekļi bezinterferona terapijai. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ārsti un vecmātes: nevaram vairs klusēt [25]

Piektdiena, 17.februāris

Ārstu ginekologu–dzemdību speciālistu algas pielikums Rīgas Dzemdību namā šogad ir 15 eirocenti – tas ir absurds situācijā, ka vienā no lielākajām dzemdību slimnīcām katastrofāli trūkst mediķu, kuri gatavi diennakti strādāt un palīdzēt nākt pasaulē mazuļiem. «Tie neesam tikai mēs, ārsti Dzemdību namā, tie ir daudzi ārsti slimnīcās visā Latvijā, kuri vēlas pateikt: nē, atalgojuma jautājums mediķiem nav «nākamais», tas ir jārisina šeit un tagad,» sarunā ar Neatkarīgo saka Rīgas Dzemdību nama ginekoloģe–dzemdību speciāliste Vija Veisa. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Mediķi turpina kurnēt par atalgojumu: vai nebūs kas taisa rentgenu? [6]

Ceturtdiena, 16.februāris

Veselības ministrija apgalvo, ka plānotās izmaiņas radioloģijas tarifa pārskatīšanā neskars mediķu atalgojumu, proti, tas nesamazināšoties. Pretēji ministrijai Veselības aprūpes un darba devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds uzsver, ka tarifu aprēķināšanā ir pieļauta kļūda un tas izraisīs kritisku atalgojuma samazināšanos ārstiem radiologiem un radiologu asistentiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Dzemdību nams streika priekšvakarā? [5]

Trešdiena, 15.februāris

Saņemot Rīgas Dzemdību nama darbinieku vēstuli, veselības ministre Anda Čakša ir neizpratnē, jo «atalgojuma pielikumam jābūt», un sola noskaidrot situāciju. Rīgas Dzemdību nama mediķi draud samazināt dežūru skaitu, īpaši brīvdienās un svētku dienās, ja steidzami netiks atrisināts jautājums par darba samaksu. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Baumas neapstiprinās. Zobus neatsāpinot nerauj [1]

Trešdiena, 15.februāris

Pamatojoties uz baumām un patiesībai neatbilstošu ierakstu sociālajos tīklos, liela daļa sabiedrības saprata, ka Latvijā ir «viduslaiki», kad bērniem zobus rauj bez atsāpināšanas. Tā nav, un visiem bērniem, kuriem ir jāizrauj zobs, tiek nodrošināta vietējā anestēzija, un tas Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtā tiek apmaksāts par valsts budžeta līdzekļiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Rindas veselībā īsina, bet reformēs – vēlāk [8]

Trešdiena, 15.februāris

Rindu mazināšanai veselības nozarē papildus tiks piešķirti 22 miljoni eiro. Veselības ministre Anda Čakša piekrīt, ka tā nav reforma, tomēr rindu jautājums Latvijas pacientiem ir tik samilzis, kas tas steidzami jārisina. Ar reformu plānu valdība apsolījusi nākt klajā pavasarī. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers