NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Slimnīcām neliela peļņa, vajadzības būtiskas [2]

Trešdiena, 16.augusts

Valdībai jāpieņem lēmums, vai ļaut ārstniecības iestādēm paturēt savā rīcībā nopelnīto. Tā kā slimnīcām kopš krīzes gadiem trūkst līdzekļu, Veselības ministrija rosina ļaut tām peļņu – kaut dažus simtus eiro – izmantot savām vajadzībām. Tomēr, izpētot slimnīcu vajadzības, nākas secināt, ka dažas no tām ir neatliekamas. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Mediķu neapmierinātība gruzd [1]

Trešdiena, 16.augusts

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība pauž satraukumu par veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta bremzēšanu. Tāpat joprojām nav kliedētas arodbiedrības bažas par adekvātu finansējumu veselības nozarei un mediķu algu palielinājumam. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Naudu veselībai apsola garantēt ar likumu [4]

Otrdiena, 15.augusts

Valdības mājā pirmdien sākās diskusijas par veselības aprūpes finansēšanas likumu, ko izstrādā Veselības ministrija un kam jāapraksta jauns veselības aprūpes finansēšanas modelis. Pretēji mediķu arodbiedrības bažām Veselības ministrija sola, ka likumā būs iekļauts pants, kas garantēs noteiktu nozares finansējuma pieaugumu katru gadu. Taču jāņem vērā, ka likumprojektu pamatīgi vētīs sociālie partneri un tam būs jāiziet caur Saeimas politiķu rokām, kur iepriekšējais likums tā arī palika. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Jaunieši gūst pieredzi un atrod darbu

Pirmdiena, 14.augusts

Jauniešu bezdarbs rekordaugstus rādītājus sasniedza krīzes gados, kad katrs ceturtais bezdarbnieks bija jaunietis. Uzmanību šim faktam pievērsa Eiropas Komisija, iekļaujot Latviju «kritisko valstu» sarakstā, kurām steidzami jāveic pasākumi, lai mazinātu jauniešu bezdarbnieku skaitu. Tas ļāva Latvijai saņemt Eiropas Savienības finansējumu un uzsākt vairākas programmas tieši jauniešiem. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes ārstus soda par dalību protesta akcijā [27]

Pirmdiena, 14.augusts

Veselības ministre Anda Čakša nesen publiski atzina, ka Veselības ministrijai neesot datu, cik ģimenes ārstu piedalījušies protesta akcijā, taču tas netraucē Nacionālajam veselības dienestam neizmaksāt kapitācijas naudu lielai daļai ārstu par dienām, kad viņi streikojuši. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

JAUNA KAMPAŅA: Pasargāt bērnus, nereti arī no vecākiem

Ceturtdiena, 10.augusts

Dienu pirms Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas Bērnam droši Rīgas pašvaldības policija kārtējo reizi izglābusi mazus bērnus no ģimenes, kurā vecāki lieto alkoholu, nespēj parūpēties par bērniem un pat dzēruma dēļ nodara mazajiem traumas. Galvenais traumu iemesls bērniem ir nedroša vide mājās un nepietiekama bērnu uzraudzība, secinājuši speciālisti. Diemžēl šovasar praktiski nav dienas, kad policija vai ātrā palīdzība nesteigtos palīgā kādam bez vecāku aprūpes palikušam bērnam. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

IZLASI! Vai un pie kādas pensijas tiks Latvijas reemigranti [16]

Trešdiena, 9.augusts

Latvijas pensiju neapliekamais minimums ir ļoti mazs salīdzinājumā ar citās valstīs noteikto pensijas apmēru, ko neapliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, – tikai 235 eiro mēnesī. Eiropas Latviešu apvienība rosina Finanšu ministriju reemigrantu pensijām, kuras nopelnītas kādā no Eiropas valstīm, piemērot attiecīgās valsts, nevis Latvijas pensiju neapliekamo minimumu. Prasībai ir loģisks pamatojums. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Ģimenes ārsti domā par streiku rudenī [9]

Otrdiena, 8.augusts

Ja ģimenes ārsti nesaņems atbildes no valdības un Veselības ministrijas uz jautājumiem, kurus izvirzīja, sākot streiku jūlijā, līdz septembra beigām, mediķu streiks varētu turpināties pilnā apjomā jau rudenī. Ja tā notiks, pacienti ģimenes ārstu streika sekas izjutīs skarbāk nekā vasarā, jo rudenī saasinās veselības problēmas gan hroniskiem pacientiem, gan sākas sezonālais vīrusu un saaukstēšanās laiks. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Nākamgad mediķu algu palielinājumam nepieciešami 112,5 miljoni eiro [2]

Piektdiena, 4.augusts

Mediķu arodbiedrība un Latvijas Slimnīcu biedrība aicina Veselības ministriju steidzami sasaukt sēdi, lai pārrunātu jautājumus par mediķu atalgojuma palielināšanu no nākamā gada. Arodbiedrībai un slimnīcu pārstāvjiem ir bažas, ka likumā par veselības nozares finansēšanu pretēji solītajam netiks iekļautas garantijas par ārstniecības personu darba samaksas pieaugumu tuvākajos piecos gados. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers