NRA autori / Inga Paparde

Inga Paparde

Valsts kontrole ķeras klāt pensiju ilgtspējai [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Latvijas pensiju sistēma atzīta par septīto ilgtspējīgāko pasaulē, taču Latvijā par sistēmas spēju nodrošināt pensionārus ar pietiekamiem ienākumiem vecumdienās un strādājošo iespējām piepildīt sociālo budžetu, lai pensijas būtu pietiekamas, arvien pieaug gan skepse, gan bažas. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Onkoplānam vajag naudu [1]

Pirmdiena, 16.janvāris

Labāki rezultāti vēža skrīningā, arvien vairāk tieši agrīni atklātu onkoloģisku slimību, diagnostikas un ārstēšanas, arī efektīvu medikamentu pieejamība, medicīniskā rehabilitācija un paliatīvā aprūpe – šādi mērķi ierakstīti Veselības ministrijas sagatavotajā Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānā. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Inspekcija izbrāķē Stradiņu jauno ēku [1]

Piektdiena, 13.janvāris

Veselības inspekcija iebilst pret Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunbūves nodošanu ekspluatācijā, jo atklājusi vairākas nepilnības paveiktajos darbos un neatbilstības starp uzcelto un projektā paredzēto. Piemēram, esot plānotas operāciju zāles, bet telpas nav uzceltas atbilstoši operācijas zāļu prasībām. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Nereāli atcelt nodokli pensijām, ir citas idejas [16]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Saeimā ar asām pārrunām Sociālo un darba lietu komisijā sākta pensionāriem svarīga lēmumu izskatīšana. Deputātiem jāizlemj, vai kā konkrētus pensiju likuma grozījumus izskatīšanai parlamentā virzīt iniciatīvu Pensija bez nodokļa, kurā vairāk nekā desmit tūkstoši Latvijas iedzīvotāju pieprasa atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokli pensijām. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde, Toms ŠĶIPARS

REPORTĀŽA no patversmēm atklāj dzīves pabērnu ikdienas sejas drūmos vaibstus [10]

Otrdiena, 10.janvāris

Naktspatversmes, kas ir vienīgā iespēja no aukstuma glābties bezpajumtniekiem, ir pārpildītas. Latvijas Sarkanā Krusta patversme – sociālais centrs Gaiziņš – netālu no Centrāltirgus jau pirmajā šāgada sniegotajā dienā uzņēma vairāk cilvēku, nekā centrā vispār ir vietu. Kopumā Rīgā naktspatversmēs pagājušā gada decembrī uzturējās vairāk cilvēku nekā ziemā pirms gada, liecina Rīgas domes Labklājības departamenta dati. Vairāk »

Inga Paparde, Toms ŠĶIPARS
 

Inga Paparde

C hepatīts: ziņojumu neslēpa, tikai apturēja reformu [8]

Pirmdiena, 9.janvāris

Veselības ministrija bijušā veselības ministra Gunta Belēviča iecerēto Valsts asinsdonoru centra (VADC) reformu apturējusi, jo iebilda reģionālās slimnīcas, tā prasītu ievērojamus papildu līdzekļus, turklāt reforma nebija pamatota ar aktuāliem datiem un nebija veikta izmaksu analīze. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Difterija: nedrīkst būt neviens gadījums [4]

Ceturtdiena, 5.janvāris

Puse no visiem saslimšanas gadījumiem ar difteriju Eiropas Savienības valstīs pēdējo desmit gadu laikā reģistrēti tieši Latvijā. Difterijas saslimstības rādītāji pa gadiem gan ir mainījušies – visvairāk cilvēku saslimuši 2008. gadā, kad Latvija vissliktākajā nozīmē pārspēja visu Eiropu kopumā. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 

Inga Paparde

Tiesas process: eksministrs pret Ārstu biedrības šefu

Otrdiena, 3.janvāris

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs, kurš aizvadītajā gadā atstāja amatu pēc tam, kad atklājās fakts par viņa ārpusrindas ārstēšanos Rīgas Austrumu slimnīcā, tagad vērsies tiesā par goda un cieņas aizskārumu un 100 000 eiro mantiskās kompensācijas piedziņu no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Jaunais gads atnes izmaiņas sociālajā jomā

Pirmdiena, 2.janvāris

Būtiskākās izmaiņas sociālajā jomā šogad skar pensionārus un ģimenes ar bērniem. Senioriem, kuri devās pensijā 2011. gadā un kuru pensiju apmērus skāra negatīvais pensijas kapitāla indekss, šogad pārrēķinās pensijas, tāpat šogad sagaidāmas izmaiņas pensiju indeksācijā visiem pensionāriem. Ģimenēm, kurās aug vismaz četri bērni, būs lielāks ģimenes valsts pabalsts. Vairāk »

Inga Paparde
 

Inga Paparde

Jaunās Stradiņa slimnīcas gads: 2017? [1]

Piektdiena, 30.decembris

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunās ēkas A korpusa celtniecības darbi visa šā gada garumā iezīmējās ar kāpumiem un kritumiem – gan ļaujot cerēt, ka būvniecības darbi tiks pabeigti vēl līdz valsts svētkiem novembrī, gan ļaujoties pesimismam, ka, lai arī cerēts un plānots, tomēr 2016. gads neieies vēsturē kā gads, kad pabeigta «jauno Stradiņu» A korpusa pirmā kārta. Vairāk »

Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers